r r www.middelburg.nl Afsluiting Walcherseweg 19 oktober Riolerings- en bestratings werkzaamheden Ooststraat Verkeersomleiding door werkzaamheden Bachtensteene Bestratingswerkzaamheden Henry Dunantlaan Mogelijk hogere uitkering als gevolg van afschaffing huishoudtoets V En de winnaar is... f Raad stemt in met bewonerswensen Start najaarsronde wijktafels bij Stromenwijk/t Zand Winnares kennisquiz Remwegtest Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 17 oktober 2012 De Faam pagina 9 GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: (0118)67 50 00 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Op vrijdag 19 oktober is de Walcherseweg afgesloten tussen 7.00 uur en 17.00 uur. Aannemer Heijmans Wegen brengt dan de laatste asfaltlaag aan op de Walcherseweg. Er is een omleidingsroute via Grijpskerke en de N57. De fietsers volgen een omleidingsroute via Laurens Stommespad - Europalaan. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Pascal Geldof, tel. (0118) 67 56 81. Op maandag 22 oktober start aannemingsbedrijf J.D. Infra uit Meliskerke met ri olerings- en bestratingswerkzaamheden in de Ooststraat. De werkzaamheden worden in twee fases uitgevoerd: fase 1 - van huisnummer 2B tot het einde van de Ooststraat fase 2 - van de Noordweg tot huisnummer 2B De werkzaamheden zijn half december afgerond. Indien u verdere informatie wenst kunt u contact opnemen met C. J. Mouthaan van de afdeling Ingenieurs bureau (0118) 67 53 91. In verband met de bouw van het complex aan de Bachtensteene, moet een gedeelte van de riolering in de Kapoengang worden verlegd. Omdat deze riolering aansluit op het riool in de Bachtensteene is het noodzakelijk om de Bachtensteene voor het verkeer af te sluiten. De rioleringswerkzaamheden starten op maandag 29 oktober en duren (mits het weer meewerkt) drie dagen. Het doorgaande verkeer wordt door middel van een verkeersomleiding via de Lange Noordstraat omgeleid. Dit betekent dat het eenrichtingsverkeer in de Lange en Korte Noordstraat wordt omgedraaid. Voor de straten, die uitkomen op het Bachtensteene worden eveneens verkeersomleidingen aangebracht. J. Gabriëlse van het ingenieursbureau begeleidt de werkzaamheden namens de gemeente Middelburg. Hij is bereikbaar op telefoonnummer (0118) 67 53 33. Maandag 15 oktober is aannemingsbedrijf Jac.Ton uit Serooskerke begonnen met de bestratingswerkzaamheden in de Henry Dunantlaan. De werkzaamheden worden in vijf fases uitgevoerd: fase 1 - opbreken en opnieuw bestraten van het deel naar basisschool Cederhof (vanaf 15 oktober); fase 2 - aanleggen tijdelijke rijbaan over grasveld naar de Laan der Verenigde Naties; fase 3 - het deel H. Dunantlaan van het parkeerterrein tot de halve inrit bij de garageboxen (vanaf 22 oktober); fase 4 - het deel van halverwege de inrit van de garageboxen tot de zijstraat naar de Cederhof; fase 5 - het deel van de zijstraat naar de Cederhof tot de Europalaan. De werkzaamheden zijn begin december afgerond. Indien u verdere informatie wenst kunt u contact opnemen met C. J. Mouthaan van de afdeling Ingenieurs bureau (0118) 67 53 91. Via de website van Orionis Walcheren en de nieuwsbrieven van Orionis Walcheren bent u geïnformeerd over het afschaffen van de huishoudtoets. Als gevolg hiervan hebben uitkeringsgerechtigden, waarvan één of meerdere inwonende meerderjarige kinderen een uitkering ontvangt op grond van de Wet arbeidsongeschiktheidsvoorziening jonggehandicapten (Wajong), mogelijk recht op een hogere uitkering. De Wajong uitkering wordt niet aangemerkt als inkomen voor uw bijstandsuitkering, eventueel vermogen van uw meerderjarig kind met Wajong-uitkering telt wel mee. Als u aan deze voorwaarden voldoet kunt u deze hogere uitkering met terug werkende kracht ontvangen vanaf 1 juli 2012 tot uiterlijk 1 januari 2013. U kunt hiervoor contact opnemen met uw contactpersoon bij Orionis Walcheren. Lorena de Landmeter uit Arne- muiden. Zij is de winnaar van de elektrische scooter. De gemeente Middelburg heeft samen met Scooter Lifestyle de Voogd tij dens de Europese Mobiliteitsweek duurzaam vervoer gestimuleerd onder jongeren met de actie Denk bewust, kies elektrisch. Op de Dag van de Duurzaamheid woens dag 10 oktober is de scooter door wethouder Ed de Graaf overhan digd aan Lorena. Een elektrische scooter is net zo goed, hip en snel als een scooter op benzine. Alleen stiller, zuiniger en beter voor het milieu. Een van de goede antwoorden was dat een scooter slechts 30 dB A aan geluid produceert en slechts 50 eurocent brandstof kost per 100 kilometer. Een benzinescooter kost op dezelfde afstand ruim zes euro. En een elektrische scooter op groene stroom stoot geen C02 uit. Met een elektrische scooter draagt de gebruiker dus bij aan een beter milieu. Lorena de Landmeter met wethouder Ed de Graaf. Foto: Aart van Belzen In het voorjaar van 2011 hebben bewoners van Middelburg via de web site hun wensen kenbaar kunnen maken. Het ging om wensen die leef baarheid in hun wijk zouden vergroten. Het aanbod was zo groot dat er op de wensen gestemd moest worden om per wijk drie wensen over te houden. Dit stemmen is eind 2011 via de website gebeurd. Inmiddels heeft het college van burge meester en wethouders en de ge meenteraad ingestemd met de wensenlijst, wat inhoudt dat vrijwel alle wensen op de lijst worden uitgevoerd. Sommige wensen zijn misschien zelfs al uitgevoerd, andere zullen op een later stadium worden gerealiseerd. Als de realisatie van een wens werkzaam heden met zich meebrengt, wordt u daar uiteraard over geïnformeerd. De volgende gelden zijn door het college en raad beschikbaar gesteld voor de top 3: De toekenning van 30.000,- aan speelhof Hoogerzael voor de realisatie van een paviljoen De toekenning van 10.000,- aan Stichting de Wijk Dauwendaele ten behoeve van de opknapbeurt van hun nieuwe onderkomen (het oude ge bouw van Jong Ambon) De toekenning van 10.000,- aan de stichting behoud klokkentoren St. Lau rens (dit bedrag is extra toegekend door het college) De toekenning van 10.000,- aan de stichting Cleene Hooge in de Griffioen voor het aanleggen van wandelomme tjes in de Cleene Hooge (inclusief trek- pontje en bruggetje) De wijkwethouders reiken in deze weken symbolische cheques uit aan de winnaars. Voor deze toekenning hebben de wijkwethouders inmiddels al een cheque overhandigd. De najaarsronde van de wijktafels start op woensdag 24 oktober met de wijktafel Stromenwijk/t Zand. De wijktafels vormen het overleg tussen bewoners, gemeente, de wijkwethouder en diverse maatschappelijke in stellingen, zoals politie, Woongoed en wijkverenigingen. Tijdens de bijeenkomst van de wijkta fel Stromenwijk/t Zand, die wordt ge houden in de Vergulde Baars in de Baarsjesstraat, gaan zij het hebben over: Resultaten interviews SWM project, stand van zaken in de wijk en wijkwen- sen. Wijktafel Dauwendaele Donderdag 25 oktober houdt wijktafel Dauwendaele haar bijeenkomst in het ontmoetingscentrum. Zij gaan het hebben over de voortgang wijkvisie Dauwendaele, informatie vanuit de wijkbeheergroep, verkeerswerkgroep, groengroep en WOP. De wijktafels zijn voor iedereen vrij toe gankelijk. De wijktafels beginnen om 20.00 uur. De zalen zijn geopend vanaf 19.30 uur. Behalve wijktafel Stromenwijk/t Zand, die begint om 19.30 uur en de zaal is open vanaf 19.00 uur. Onderwerp van gesprek op een wijkta fel is de algemene gang van zaken in uw wijk en de leefbaarheid in het bij zonder. Dit is de kans om mee te pra ten over ontwikkelingen binnen de wijk. De wijktafel wordt ook gebruikt om de wensen van bewoners te inven tariseren. U bent van harte welkom! Op dinsdag 18 september kwamen 177 groep 8-leerlingen van acht Mid delburgse basisscholen naar de Markt voor een demonstratie om te zien wat het effect is van de rijsnelheid op de remweg bij 30 en 50 km/uur. Na de demonstratie kregen de leerlingen een kennisquiz mee naar huis. Hiermee konden ze een cadeaubon ter waarde van 50,00 winnen. Romy Witte uit Middelburg heeft deze kennisquiz ge wonnen. Uit 65 inzendingen was zij de gelukkige winnares met alle antwoor den correct ingevuld. De remwegtest wordt mede mogelijk gemaakt door subsidie van provincie Zeeland.

de Faam | 2012 | | pagina 9