r Wijktafels, de najaarsronde Het woord aan raadslid Peter de Doelder Actief in de herfstvakantie INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 17 oktober 2012 De Faam pagina 8 Afgelopen zondag, rijdend door Bel gië, werd ik er nogal pregnant aan herinnerd dat er die dag verkiezingen zouden zijn: voor de gemeente en voor de provincie. Verkiezingen, honderden gezichten en portretten staarden me aan vanuit de berm van de weg: Kies mij, ver trouw op mij, tijd voor verandering, de beste voor uw stad. Hoogtij der democratie. Draaiend aan het stuurwiel van mijn zelf geconstrueerde automobiel dwaalden mijn gedachten af naar Middelburg. Hoe zal dat gaan de ko mende maanden. Opnieuw staat onze gemeente een forse bezuini gingsoperatie te wachten, naar ver luid gaat het om ettelijke miljoenen. En dat bovenop de vorige bezuini ging die we nog lang niet volledig hebben verwerkt. Opnieuw gaan we een periode in waarin een hele reeks voorstellen om te bezuinigen de revue zullen passe ren. Dit keer zal het forser gaan, for- Foto: Aart van Belzen ser moeten. De vraag is natuurlijk of we zoals de vorige keer de minima zullen kunnen blijven ontzien, of voor Middelburg belangrijke projecten on aangetast zullen blijven. Ongetwijfeld zal het college met een pakket komen dat goed doordacht is, maar er zijn duidelijke geluiden uit die hoek dat niets onbespreekbaar zal zijn. Echter de raad heeft het laatste woord. De PvdA fractie zal zeker kritisch kij ken naar de voorstellen vanuit de achtergrond van de sociaal democra tie. Daarbij staat natuurlijk eerlijk delen voorop, en bescherming van de minima, en ook realisme. Bovendien vinden we dat de ambitie die Middelburg de laatste decennia - heeft getoond zichtbaar moet blijven. Bezuinigen oké, maar alles dood en dor maken noway. Zo kom ik terug bij de Belgen. Verkie zingsstrijd lokt beloften en toezeggin gen uit. Tenzij je de absolute meerderheid haalt, ontkom je echter later niet aan compromisbesluiten. Dat leidt wel eens tot teleurstelling en geschamper over de politiek, maar het is echt niet anders. Niet in België en niet in Middelburg. Peter de Doelder Fractievoorzitter PvdA pdoelder@me.com Middelburg in Beweging houdt leuke activiteiten in de herfstvakantie. Van daag (17 oktober) is er een Korfbalin- GEWIJZIGDE VASTSTELLING BESTEMMINGSPLAN BLUESROUTE-VRIJE KAVELS' In hef kader van artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening en artikel 3:42 van de Algemene Wet Bestuursrecht, wordt bekend gemaakt dat de gemeenteraad bij besluit van 8 oktober 2012 hef bestemmingsplan 'Bluesroute - Vrije kavels' gewijzigd heeft vastgesteld. Het plangebied heeft betrekking op een ge deelte van de wijk Mortiere ten zuiden van hef centrale park, op de overgang van de Bluesroute en de Jazzroute. Gewijzigde vaststelling Bij de vaststelling zijn ten opzichte van het ontwerpbestemmingsplan in het bestem mingsplan de volgende wijzigingen doorge voerd: In de regels: - In artikel 3.4 wordt de zinsnede 'anders - dan ten behoeve van een inrit' geschrapt. - In artikel 3.4 wordt middels sub b als voor waarde voor het verlenen van een omge vingsvergunning een herplantplicht opgenomen - In artikel 5.4 wordt 'vrijstaande bijgebou wen' vervangen door 'aan- of bijgebou wen'. Op de verbeelding: De plangrens worat iets richting het noor den opgeschoven om de perceelgrenzen te volgen. In de plantoelichting: In paragraaf 5.2 wordt de tekst gewijzigd om aan te sluiten bij de wijzigingen in ae regels. Ter inzage Het raadsbesluit en het vastgestelde bestem mingsplan liggen vanaf 18 oktober tof en met 28 november 2012 voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Het raadsbesluit en het vastgestelde bestem mingsplan zijn ook digitaal te raadplegen via de website www.middelburg.nl onder wonen en (ver)bouwen bestemmingsplan nen plannen in procedure. Daarnaast is hef bestemmingsplan raadpleegbaar via de landelijke website www.ruimtelijkeplan- nen.nl onder plancode NL.IMRO.OÓ87. BPMORBRVRK -VG99. Gedurende de genoemde termijn kan een belanghebbende beroep instellen bij de af deling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gra- venhage. Beroep kan alleen worden inge stuif bij Korfbalvereniging Swift. Van 14.00 tot 16.00 uur in gymzaal de Sprong. steld door de belanghebbende die omtrent het ontwerpbestemmingsplan tijdig zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar heeft gemaakt, alsmede de belangheb bende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staaf is geweest om zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar te maken. Tegen de wijzigingen die bij vaststelling in het bestemmingsplan zijn aangebracht, kan door alle belanghebbenden beroep worden aangetekend. Het bestemmingsplan treedt in werking daags na afloop van de hiervoor ge noemde beroepstermijn, tenzij bij ae voor zitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening, zoals bedoeld in artikel 8.4 van de Wet ruimtelijke ordening, is gedaan. Als een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend, treedt het bestem mingsplan pas in werking nadat op het ver zoek is beslist. VASTSTELLING BESTEMMINGSPLAN 'AKOESTISCH LANDSCHAP SINT LAURENS' Op grond van het bepaalde in artikel 3.8 van ae Wet ruimtelijke ordening en artikel 3:42 van de Algemene Wet Bestuursrecht, wordt bekend gemaakt dat de gemeente raad bij besluit van 8 oktober het bestem mingsplan "Akoestisch landschap Sint Laurens" ongewijzigd heeft vastgesteld. Het raadsbesluit en het vastgestelde bestem mingsplan liggen vanaf 18 oktober 2012 tot en met 28 november 2012 voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het Stads kantoor aan de Kanaalweg 3 in Middel burg. Het raadsbesluit en het vastgestelde bestem mingsplan zijn ook digitaal te raadplegen via de website www.middelburg.nl onder wonen en (ver)bouwen bestemmingsplan nen plannen in procedure. Daarnaast is het bestemmingsplan raadpleegbaar via de landelijke website www.ruimtelijkeplan- nen.nl onder plancode NL.IMRÓ.0687. BPAKLS -VG99. Gedurende de genoemde termijn kan een belanghebbende beroep instellen bij de Af deling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gra- venhage. Beroep kan alleen worden inge steld door de belanghebbende die omtrent het ontwerpbestemmingsplan tijdig zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar Vrijdag kunnen kinderen testen hoe fit ze zijn in de gymzaal Palet. Van 10.00 tot 12.00 uur kunnen ze deelnemen aan bungee-run, klepelhangen en een fïtspel op de Wii. heeft gemaakt, alsmede de belangheb bende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest om zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar te maken. Het bestemmingsplan treedt in werking daags na afloop van de hiervoor ge noemde beroepstermijn, tenzij bij ae voor zitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening, zoals bedoeld in artikel 8.4 van de Wet ruimtelijke ordening, is gedaan. Als een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend, treedt hef bestem mingsplan pas in werking nadat op het ver zoek is beslist. VERKEERSMAATREGELEN Burgemeester en wethouders van Middel burg maken de volgende verkeersmaatrege len bekend: In Arnemuiden wordt doorgaand vrachtver keer geweerd in het gebied ten oosten van het kruispunt Doeleweg/Derringmoerweg en ten westen van de route Nieuwland- seweg-Schuttershof. Deze maatregel wordt aangeduid met borden C7 (gesloten voor vrachtauto's) en onderborden 'uitgezonderd bestemmingsverkeer' op de Doeleweg, ten oosten van de aansluiting met de Derring- moerweg, en op de wegaansluitingen ten westen van de route Nieuwlandseweg- Schuttershof. In de wijk Nieuw Middelburg wordt op de volgende locaties een parkeerverbod in de vorm van een gele onderbroken streep in gesteld: aan de noordwestzijde van de Prinses Beaf- rixstraat; aan de noordwestzijde van de Koningin Ju- lianastraat tussen de aansluitingen met de Prins Hendrikstraat en de Prinses Irenestraat; aan de zuidoostzijde van de Koningin Ju- lianastraat tussen de aansluitingen met de Prinses Irenestraat en de Prinses Margriet straat. Inzage De besluiten liggen tot en met 28 november 2012 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Kopieën zijn daar tegen betaling verkrijg baar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heerJ.W. Lievense, tele foonnummer (0118) 67 52 91 Bezwaar Belanghebbenden kunnen gedurende zes weken, van 18 oktober tot en met 28 no- De wijktafel is het overleg tussen bewoners, gemeente en instellingen over de knelpunten en activiteiten in de wijk met als doel om de leef baarheid van de wijk te behouden of te verbeteren. Iedere bewoner kan de wijktafel bijwonen en zelf een onderwerp op de agenda zetten. Er wordt eventueel een toelichting gegeven op zaken die de komende tijd in de wijk spelen en er wordt gestemd over de verdeling van het wijktafelbudget. Wijktafelbudget Het wijktafelbudget is een bedrag dat jaarlijks door de gemeente aan uw wijk ter beschikking wordt gesteld. De wijkmanager toetst de aanvragen. De voorwaar den voor de aanvraag van wijktafelbudget vindt u op www.middelburg.nl. Wan neer een aanvraag voldoet aan de gestelde criteria, wordt deze voorgelegd aan de deelnemers aan de eerstvolgende wijktafel. Agenda Hieronder een overzicht van alle wijktafels en de locaties. Woensdag 24 oktober, Stromenwijk/t Zand in De Vergulde Baars Donderdag 25 oktober, Dauwendaele in Ontmoetingscentrum Woensdag 07 november, Zuid in 't Palet Donderdag 15 november, Nieuw Middelburg in Grandcafé Willem Maandag 19 november, Binnenstad in Stadsschouwburg Dinsdag 20 november, Klarenbeek/Veerse Poort in Grandcafé Willem Dinsdag 20 november, Sint Laurens in Van Cittershof Woensdag 21 november, Arnemuiden in Stadhuis Arnemuiden Donderdag 22 november, Nieuw- en Sint Joosland in het Dorpshuis Dinsdag 27 november, Mortiere in Biens (Espressobar R0C) Woensdag 28 november, Griffioen in het Wijkverenigingsgebouw Op de rechterpagina staat meer informatie over de eerste twee wijktafels, Stromenwijk/t Zand en Dauwendaele. vember 2012, een bezwaarschrift .indienen. Het bezwaarschrift richt u aan: Burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. In het bezwaarschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een omschrijving van het besluit waartegen u bezwaar maakt, de reden waarom u bezwaar maakt en uw handtekening. Het bezwaar schorst niet de werking van het besluit waartegen het is gericht (artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht). Belanghebbende U bent belanghebbende als uw belang rechtstreeks bij een besluit is betrokken (ar tikel 1:2 van de Algemene wet bestu ursrecht). Uw belang moet zich dan wel onderscheiden van ae belangen van grote aantallen anderen. Daarvan is bijvoorbeeld sprake als u eigenaar, huurder of gebruiker bent van een perceel in de directe omgev ing van de weg waarop een besluit be trekking heeft. Bij een willekeurige verkeersdeelnemer is dat onderscheid onvol doende aanwezig. Een belanghebbende die redelijkerwijs ver weten kan worden dat hij geen bezwaar heeft gemaakt, kan geen beroep instellen bij de rechtbank (artikel 6:13 van de Al gemene wet bestuursrecht). Voorlopige voorziening Vereisen uw belangen met spoed tijdelijke maatregelen? Dan kunt u, nadat u bezwaar hebt gemaakt, een voorlopige voorziening aanvragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank Middelburg. Het verzoek hier toe richt u aan: Voorzieningenrechter, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Mid delburg. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht geheven. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een om gevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Golsteinseweg 4: bouw multifunctio nele ruimte (3-10). Griffioenstraat, ongen.: bouw zor- glocatie (2011/15572) (27-9). Kesteloostraat 17: plaatsen extra da kraam achterzijde (5-10). Molenberg 1 /Kromme Weele 27: uitvoeren reguliere schilderwerkzaamheden en vervangen stucwerk 2 gevels (9-10). Podium, entree ZEP: plaatsen 15 vlag genmasten (banieren) (41841) (8-10). Seisdam 38: vernieuwen dak en voor deur (2-10). Van Akenstraat 3, Nieuw- en Sint Joosland: (tijdelijk) plaatsen van een miva-unit (11-10). Zusterstraat 64: verbouw/renovatie woning (9-10). Informatie over deze aanvragen is verkrijg baar bij de vakbalie Ruimte in het Stadskan toor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen be zwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de ver gunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunnin gen, hebben verleendftussen haakjes staat ae datum van verzending): De Aanloop 3: bouw kantine/sportac commodatie (5-10). Kousteensedijk 7: wijzigen entree Zeeuwse bibliotheek (9-10). Oranjeplaat 1Arnemuiden: uitbrei den woning (10-10). Spinhuisweg 64: plaatsen dakkapel voordakvlak worring (10-10). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Der den) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na ae tussen haakjes gaande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft inge diend en tevens van mening is dat de be trokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Mid delburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd.

de Faam | 2012 | | pagina 8