Sport-Bob scoort 't ZANDDO Effectieve neusspray bij verkoudheid, gerust langere tijd te gebruiken* Leerafdeling sociaal werk Ambassadeur geeft clinic Exposities Walcheren Element 4 Faber Wanders ELKE ZATERDAG GEOPEND VAN 10.00-14.00 UUR. Diverse kachels brandend opgesteld Andere dagen op afspraak NIEUW: Contura Nordpeis Morsp Dru Dovre Wanders Wij zijn leverancier van o.a.de merken: 'Houdt het neusslijmvlies intact en er treedt geen gewenning op' Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 17 oktober 2012 De Faam pagina 5 Goes Sinds het nieuwe schooljaar zijn acht studenten sociaal werk begonnen op een nieu we leerafdeling bij Emergis in Kloetinge. Tweede- en vierdejaars studenten van deze opleiding van de Hoge school Zeeland hebben nu een prachtige leerwerkplaats waar ze theorie en praktijk met elkaar combineren. Na een doelgerichte voorberei ding en een inwerkperiode nemen de studenten de zorg voor de cliënten over. Dit on der supervisie van het vaste personeel. De leerafdeling is op de HAT, housing apart together. In de HAT wonen 29 cliënten met langdurige chronische problematiek. Woensdag 31 oktober is van 11.00 tot 12.00 uur de offici ële opening van de leerafde ling aan de Oostmolenweg 101 in Kloetinge. Zoutelande Tim Pleijte, sportambassa- deur van de gemeente Veere, geeft zaterdag 20 oktober een ouder-kind clinic. Want wat is er leuker om samen met je kind of met je ouder(s) te hardlopen? Tim is een echte topsporter, die op 30 sep tember achtste werd tijdens het NK 10 kilometer op de weg. Hij is zeer enthousiast om de introductie in het hardlopen te geven. Basis schoolleerlingen, groepen 3 tot en met 8, hebben een flyer gekregen. De BobSport-campagne in de provincie Zeeland is een groot succes. Onderzoek van het Ministerie van Infra structuur en Milieu en het Regionaal Orgaan Verkeers veiligheid Zeeland laat zien dat het percentage automobi listen dat na een bezoek aan de sportkantine nuchter naar huis rijdt met ruim 14 procent is gestegen tot 80 procent. Redactie Middelburg Het percentage automobilisten dat de alcohollimiet van 0,5 promille heeft overschreden is meer dan gehalveerd tot 5,3 procent. Zeeland is één van de vijf provincies die meedoet aan de pilot met de BobSport-cam pagne. Sinds 15 maart worden bezoekers van sportkantines aangespoord om met elkaar af te spreken wie als Bob zijn sportvrienden veilig naar huis brengt. De organisatie en de uitvoering van de Zeeuwse pilot is in handen van het ROVZ in samenwerking met SportZeeland, Veilig Verkeer Nederland, politie Zeeland, Indigo preventie, het project 'Laat ze niet (ver)zuipen!', alle dertien Zeeuwse gemeenten, de Zeeuwse voetbal-, hockey-, korfbal- en tennisverenigingen en hun sportbonden. Uit het evaluatieonderzoek blijkt verder dat steeds meer Zeeuwse kantinebezoekers een Bob-afspraak maken. In 2011 maakte slechts de helft een der gelijke afspraak. In 2012 is dat percentage gestegen tot bijna 70 procent. Bovendien houden de Bob'ers zich ook vaker aan die afspraak. De politie heeft actief gecontroleerd in de omgeving van sportclubs op het rijden on der invloed. In totaal zijn meer dan 300 blaastests afgenomen. Slechts 7 Zeeuwen overschre den de alcohollimiet. Sharon Notebaart Zeeuws Museum De tentoonstelling 'Hart voor Veere' is vanaf 24 no vember te zien in het Zeeuws Museum in Middelburg met werk van Michiel Paalvast en Bert Bakker. Eerder dit jaar schonk voormalig uitgever Bert Bakker zijn unieke col lectie, bestaande uit tweeën negentig kunstwerken, aan het Zeeuws Museum. De verzameling geeft een mooi overzicht van de generaties kunstenaars die vanaf de vroege twintigste eeuw tot 1961 in Veere woonden en werkten. Dat het plaatsje nog steeds als een magneet op kunstenaars werkt, blijkt uit het feit dat de hedendaagse schilder Michiel Paalvast een aantal jaren geleden heel be wust vanuit de Randstad in Veere is neergestreken. Hij is mede verantwoordelijk voor het concept en de vormge ving van de tentoonstelling waarvoor hij zelf ook nieuw werk maakt. De expositie is te zien tot en met 8 septem ber 2013. Rechtbank Middelburg In de hal van de rechtbank in Middelburg is tot en met 7 december werk te zien van autonoom fotografe Juliette Erkelens. In haar werk maakt zij gebruik van verschillende fotografische technieken (digitale, analoge en instant fotografie). De vraag naar wat mensen beweegt en het universele aspect daarvan is het cen trale thema dat steeds in haar werk terugkomt, van portret tot landschap. De expositie bestaat uit werken uit de series 'A la re cherche des expectations per- dues' (portretten) en 'Zee land' (landschappen). Covra Lys Vosselman, Barre Verkerke en Wout Kole tonen tot en met 9 januari hun werk tijdens de najaarstentoonstelling bij Covra in Nieuwdorp. De wolkenluch ten in de werken van Wout Kole zijn van tijd tot tijd echt te zien in het open landschap van Zee land. De afbeeldingen die Lys Vosselman maakt zijn realistisch en heel precies weergegeven. Barre Verkerke tovert met een onvoorstelbaar vakmanschap eiken, notenhout, marmer of metaal te voorschijn. Gemeentehuis Veere Riek Sanderse toont tot en met 14 december een gedeelte van haar 'Sea Objects' in het ge meentehuis van Veere. Haar inspiratie daarvoor komt van de Sea Containers, die zij van uit haar woonplaats Terneuzen elke dag voorbij ziet varen over de Westerschelde. Haar werk oogt ruw en ongepolijst, maar is tegelijkertijd van een grote verfijning. Het oppervlak van al haar wer ken is ongelijkmatig en de uit eenlopende kleuren zijn als ter loopse, bijna vanzelfsprekende accenten over haar objecten uitgestrooid. De objecten wor den met de hand opgebouwd uit chamotte klei. Een expositie voor deze rubriek kan gemaild worden naar: red. faam@whni.wegener.nl o.v.v. Exposities t Heinekei Een lekker biertje na een tenniswedstrijd is prima. Maar de succesvolle BobSport-campagne adviseert dan wel een Bob te regelen. FOTO: DENNIS WISSE/WWW.LAATZEELANDZIEN.NL OVERIGE MERKEN HOUTKACHELS: GASSFEERHAARDEN: ADVERTORIAL Mors0S 10-40 Contura 850 Bachweg 2 4337 XD Middelburg Sandenburghlaan 2a 4351 RL Veere Verstopte neus? Daardoor minder lucht en een benauwd gevoel, vooral 's nachts? Een neusspray helpt om de neus vrij te maken zodat u weer gemakkelijker kunt ademen. Maar welke kiest u? 43% van de verkouden Nederlanders is langer dan een week verkouden. Advies: kies een neusspray die mild voor het neusslijmvlies is en gerust langere tijd kan worden gebruikt. Ademen door de neus is belang rijker dan u denkt. Een essentië le functie van ons neusslijmvlies is het zuiveren van de inge ademde lucht. De neus reinigt zo'n 10.000 liter ademlucht per dag en zorgt dat er zo min mogelijk stofdeeltjes, bacteriën en virussen binnendringen. Effectief én mild voor de neus A.Vogel Cinuforce neusspray menthol helpt effectief bij neus- verkoudheid en een verstopte neus. Het vermindert snel de zwelling van het neusslijmvlies door de bijzondere combinatie van een zoutoplossing met drie krachtige, natuurlijke ingrediën ten: eucalyptus, pepermunt en kamille. De plantaardige ingre diënten zijn mild voor de neus. A.Vogel Cinuforce neusspray menthol houdt de natuurlijke functie van het neusslijmvlies intact en er treedt geen gewen ning op. U kan de neusspray, in dien nodig, zelfs 30 dagen lang zonder onderbreking gebruiken. Cinuforce neusspray Neusverkoudheid Verstopte neus 21 ml Verkrijgbaar bij supermarkt, drogist en apotheek. Medisch hulpmiddel. Lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing. Zonder onderbreking geruime tijd tot maximaal 30 dagen gebruiken Uitvaartcentrum H. Jobse telefoon 0118 46 22 05 www. hjobse-uitvaart. nl Kleverskerkseweg 16 4338 PM Middelburg T: 0118-615942 F: 0118-625599 Einfo@zanddorp.nl www.zanddorp.nl

de Faam | 2012 | | pagina 5