Gedenktekens Witgoed kapot? GOUD INKOOP SPUITERIJ PASSENIER 0118-592717 EN ZILVER Van Leeuwen Juweliers gratis proefscan Schijvenaars en Aerts Advocaten KEUKENDEURTJES-BINNENDEUREN STOELEN - TAFELS - KASTEN - BEDDEN Bel (0118) 572427 Dienst in De Schaapskooi Concert Trigon Historische kerk Starten eigen zaak in de lift Scouts roeien wedstrijden Donkere kant van de maan Het HatuursteenHuis www.versluisenwilleboer.nl www.aangeenbrugelectro.nl www.datrepareerikzelfwel.nl www.sca n wi n kein I wij scannen en digitaliseren op professionele wijze tegen een laag tarief alle soorten negatieven en dia's Bestel nu een van uw dia of negatief! www.scanwinkel.nl 0118 639399 l^du ocate/? Korte Geere 9 Middelburg versluis willeboer Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 17 oktober 2012 De Faam pagina 4 Kort Vlissingen De Protestante Kerk in Vlis singen houdt op zondag 21 oktober om 9.30 uur in De Schaapskooi (wijk Lammeren- burg) in Vlissingen een open deur kerkdienst. Het thema is 'Mime-spelers van god' naar Efeze 5 waarin het gaat over de navolging van Christus. In deze opendeurdienst gaat dominee L. Wüllschleger voor. Muzika le medewerking wordt verleend door gospelkoor Good News uit Nieuwdorp. Er is kinderne- vendienst. De dienst begint om 9.30 uur. Oost-Souburg Ensemble Trigon brengt zater dag 20 oktober een programma ten gehore. Het heet: Liederen van licht en troost. Gregori aans en Moderne Devotie in de Lage Landen. Het begint om 20.15 uur in de historische dorpskerk van Oost-Souburg. Voorafgaand aan het concert is er van 14.30 tot 17.00 uur een workshop. Geïnteresseerden kunnen kennismaken met het zingen van Gregoriaans vanuit de oorspronkelijke notatie en met de muziek uit de periode van de Moderne Devotie. De workshop staat onder leiding van zangpedagoge en specia kaarten kosten 15 euro. Reserveren via www.cul- tuurpodiazeeland.nl/programma of www.meervoudproducties.nl. Vlissingen Het starten van een eigen zaak op Walcheren zit in de lift. Zo zijn er in de eerste drie kwar talen van dit jaar 563 onderne mers voor zichzelf begonnen in de drie Walcherse gemeenten. Een groei van 2 procent ten op zichte van het jaar ervoor. Toch blijkt dat de helft van deze jonge ondernemers binnen vijf jaar er de brui aan geeft. Tijdens de Week van de Star ter organiseren de Kamer van Koophandel en de gemeenten Vlissingen, Middelburg en Veere op dinsdagavond 30 ok tober de bijeenkomst 'Starten met succes op Walcheren' in CineCity in Vlissingen. Tijdens deze avond wordt het huidige ondernemersklimaat en de kansen voor een eigen zaak op Walcheren in beeld ge bracht. Ook staan er verschil lende ervaren ondernemers uit Walcheren op het programma. Naast Juul van der Meer van Blauwwater uit Vlissingen ver tellen Nathalie Nieuwdorp van Proud Mary Lifestyle uit Mid delburg en Jolanda Valstar van Vakantiecentrum Serooskerke over het succes, maar ook de valkuilen van hun eigen bedrijf. De bijeenkomst is van 19.00 tot 22.30 uur. Ondernemers uit de gemeenten Vlissingen, Mid delburg en Veere kunnen zich voor deze gratis bijeenkomst aanmelden: www.kvk.nl/start- walcheren. Vlissings Nieuws liste gregoriaans Margot Kalse. Kaarten voor het concert kosten 17,50 euro. www.key2singing.nl Vlissingen In de Dokhaven in Vlissingen werden zaterdag 13 oktober de jaarlijkse roei wedstrijden van de Zeeuwse scoutinggroepen in de Regionale Admiraliteit'Zeeland gehouden. De 57 bakken van de 11 deelnemende scoutinggroe pen streden om de eer en de weerstand van het water bij het halen van de riemen. De wedstrijden volgden elkaar spoedig op en ondanks de re genachtige start, konden alle bakken zich toch nog in 4 races kwalificeren voor een prijs in hun klasse. Het feit dat de regen aan het begin van de middag stopte, maakte veel goed voor de enthousiaste roeiers. De locatie die voor de gelegen heid dit jaar gekozen was in de thuishaven van de scouting De Watergeuzen, bood de vele toe schouwers een fraai schouwspel en was mede dankzij de mede werking van de gemeente Vlis singen, Damen en de tientallen vrijwilligers zeer geslaagd. De winnaars waren De Wilde Vaart van de Watergeuzen (klasse 1), de Mantaroggen van de Doormangroep (klasse 2), de Albratrossen van de Schel- dezwervers (klasse 3) en de Hompelvoet van de Grevelin- gengroep (kasse 4). De Karei Doormangroep uit Bergen op Zoom gingen er dit jaar vandoor met de groeps- prijs. Vlissingen Zaterdag 27 oktober speelt Meervoud 'De donkere kant van de maan' oftewel het we reldberoemde album van Pink Floyd 'Dark side of the moon' uit 1973, maar dan gezongen in het Nederlands. Het belooft een grote theatershow rondom een van de meeste verkochte albums aller tijden, aangevuld met an dere nummers van Pink Floyd (ook in het Nederlands). Meervoud bestaat uit louter Zeeuwse muzikanten: Naomi van der Wel (zang), Paul Jon- gejan (gitaar), Peter Nieuwen- huize (drums), Harry Florusse (percussie), André Karelse (bas), Kees van Gilst (toetsen) en Kees Welleman (toetsen). Na de tryout in het MFC in Zierikzee op 4 februari volgde met groot succes de première op 14 april in theater De Mythe in Goes, waarbij ruim 500 be zoekers aanwezig waren. De show wordt nu voor de al lerlaatste keer uitgevoerd en wel in het Arsenaal-theater in Vlissingen. Aanvang 20.15 uur, SPUITWERKEN Grote variatie en korte levertijd, tevens onderhoud. Showroom: Stanley weg 16, Goes. Wij zijn 6 dagen geopend! Bel voor een afspraak: 0113-216555. Bezoek ook: www.natuursteenhuis.nl VAKMANSCHAP SINDS 1771 www.goudinkoop-middelburg.nl Wasmachine, vaatwasser of droger ook voor: Strafrecht Arbeidsrecht Ondernemingsrecht Echtscheidingen 3ir\Q uöft Gratis inloopspreekuur maandag van 14.00 tot 16.00 uur Maandagavond op afspraak Paul Krugerstraat 34 Vlissingen Tel.: 0118 - 41 40 79 www.schijvenaarsenaerts.nl 50 meter vanaf Plein 1940 Openingstijden: di-vr 11:00-17:00, za 11:00-16:00 Arnesteinweg 27, Middelburg, Tel.: 01 18 - 62 90 56 info@versluisenwilleboer.nl

de Faam | 2012 | | pagina 4