'Provincie zorgt goed voor zichzelf Dier van de Week: Cockerspaniel Murphie QUICK STEP Top 10 van herfstgroenten Wandeltocht Memoria BSIS11 Timmer- en afwerkingsbedrijf Meulmeester Dealer voor Walcheren en Zuid-Beveland (Dekakast schuifwandsystemen) www.jandenooijervof.nl Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 17 oktober 2012 De Faam pagina 26 Juist op het moment dat mensen langer door moeten werken, volgens regerings plannen tot hun 67e, kwam het bericht dat ambtenaren van de provincie op hun 57ste met prepensioen mogen. De oorzaak, een reorganisatie (lees: bezuiniging) bij de Provincie Zeeland, waarbij 211 ambtenaren moeten vertrekken. Een groot deel daarvan maakt daarbij gebruik van een vertrekrege- ling waarbij 70 procent van hun loon wordt doorbetaald. Gerard van der Hoeven Middelburg "Schandalig!" zegt Trix de Roos-Consemulder van de SP Vlissingen. "Wij strijden al jaren voor dë grens van 65 jaar. Maar je ziet dat de verhoudingen nu nog schever wordt als ambtena ren de mogelijkheid krijgen om al op hun 57e te stoppen. Daar komt bij, dat mensen die relatief zwaar werk doen straks worden verplicht om door te werken, terwijl ambtenaren die achter een bureau zitten nu eerder mogen stoppen met een flinke vertrekregeling." Gewone man "Krom en scheef' vindt ook de 'gewone man in de straat'. Ge pensioneerde meneer S. Kloos terman uit Vlissingen nuanceert het tot "niet netjes." Mevrouw In tegenstelling tot ambtenaren moeten sommige mensen met zware beroepen straks langer doorwerken. FOTO: AGNES VAN DER VEEN D. de Waard uit Oost-Souburg: "Wij komen nog uit de oude tijd. Mijn man werkte vroeger bij de PSD en kon bij zijn af keuring gebruik maken van een goede afvloeiingsregeling." Dat tijden veranderen lijkt dui delijk, maar onder de bevolking heerst toch wat onbegrip waar bij sommige straks eerder kun nen stoppen met werken, terwijl anderen verplicht langer door moeten gaan. Een veel gehoord argument is dat ambtenaren re latief licht werk verzetten, terwijl anderen zwaar werk doen. Mariëlle van den Berg uit Vlis singen vindt dat iets te gemak kelijk: "De medaille heeft twee kanten. Je kunt dat niet zwart wit bekijken." Volgens haar, maar ook volgens mevrouw J. Bergmans uit Vlissingen ver dwijnt er met het vertrek van een groot aantal ambtenaren ook veel kennis. "Er zitten veel mensen met veel ervaring en die verdwijnt. Het is ook niet altijd leuk om te moeten stoppen met werken", vervolgt mevrouw Bergmans, "mijn man is 70 en werkt nog steeds. Thuiszitten is voor mij net alsof ik op mijn dood zit te wachten, zegt hij al tijd." Een Middelburgse semi-amb- tenaar die verder niet met haar naam in de krant wil, heeft er begrip voor dat er ook bij de provincie bezuinigd moet worden, maar is bang dat dit ten koste gaat door het opdoe ken van voorzieningen en het schrappen van subsidies. "Maar ondertussen zorgen zij wel heel goed voor zichzelf." Walcheren Het is herfst! Het wordt kouder en natter, maar ge lukkig kunnen we volop genieten van lekkere verse groente van Hollandse bo dem. Goed voor het milieu en gezond. Het Vitamine In formatie Bureau a'nalyseerde tien herfstgroenten en keek hoeveel vitamines en mine ralen erin zitten. Kastanjes (vitamine BI, foliumzuur, vitamine E, kalium en zink) staan verrassend bovenaan. Op de tweede plek staat Pas- tinaak (B vitamines) gevolgd door Koolrabi (vitamine C en alle mineralen). Andere herfstgroenten zijn: paksoi (bètacaroteen, vitamine B6 en foliumzuur); wortels (bè tacaroteen, foliumzuur en vitamine E); pompoen (vi tamine BI en E); rodë kool (vitamine B6 en C); venkel (vitamine B6); rode biet (vi tamine B2 en zink) en pad denstoelen (vitamine BI en kalium). Westkapelle Wandelsportvereniging De Vrolijke Tippelaars houdt op zaterdag 27 oktober een wandeltocht langs bunkers en kreken over 7, 15, 25 en 35 kilometer. Start is bij Het Polderhuis in Westkapelle. De twee langere afstanden beginnen tussen 8.30 en 10.00 uur. De andere wan delingen tussen 9.00 en 12.00 uur. Meedoen kost 2,50 euro. Tara De Vriend Vlissingen Cockerspaniel Murphie is op straat gevonden en naar het dierenasiel gebracht. Er was niemand die hem miste dus mocht hij blijven. Hij is op zoek naar een leuk en gezellig thuis om te wonen. Murphie is gecastreerd en hij is geschat op negen jaar oud. "Murphie kan erg goed sa men met andere honden, met katten is onbekend. Als hij langs het hekwerk loopt waar katten zitten, dan doet hij er vriendelijk tegen", ver telt Simone van het Dieren asiel Walcheren. Murphie is erg graag onder de mensen en of hij alleen thuis kan zijn is dan ook maar de vraag. Of hij kleine kinderen gewend is, is ook niet bekend. Grote kinderen is geen probleem. Verder kan hij goed mee in de auto. Honden in het asiel Andere honden die momenteel in het asiel zitten zijn: Herder Bowie (8), Boxer Cai (6), Ber- ner Sennen Jenny (4), Herder Kira (6), Golden Retriever Mike (7), Kruising jachthond Pace (5), Bulldog Rietje (11) en Engelse Stafford Sanny. Interesse Interesse in Murphie Kom dan eens kennismaken met hem. Bel 0118-613579 of neem een kijkje in het Dierenasiel Walcheren aan de Maanweg 5 in Vlissin gen. Het asiel is geopend van maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur. En op za terdag van 11.00 tot 12.30 uur. Het is ook mogelijk om ken nis te maken met het asieldier buiten de openingstijden, maar uitsluitend op afspraak. Meer informatie is te vinden op de website: "ft dierenasielwalcheren.nl Murphie is op straat gevonden en naar het dierenasiel ge bracht. Er was niemand die hem miste dus mocht hij blij ven. FOTO: TARA DE VRIEND liÉfÉff oelcci w't* Dlö»! QUICK'STEF* VIOEREN ÖNIÖEK EEN WEJtELt» WAAUN JE WU WONEN Molenweg 36 4341 BE Arnemuiden tel.+31(0)118 601790 fax. 0118-606172 timmerenafwerkingsbedrijfmeulmeester@J<l iksafe.nl Uw partner voor: ramen, deuren, kozijnen, badkamers, inbouwkasten, onderhoud, renovatie, Velux dakramen, tuinkamers Schuifwandsystemen inloopkasten Garderobekasten Inbouwkasten (ook boeken/computer kasten) op maat voor u gemaakt

de Faam | 2012 | | pagina 26