Week krant .ni Lang leve de liefde schö Scratch Messiah zoekt zangers Haven in Zicht o nl/sintê Woensdag 17 Motorstrandcross Vlissingen zeeland seaports Oktober 2012 Lespakket seksualiteit op scholen PI ETS WEERBERICHT Het weer van de komende week ziet u op onze site! Samen eten in crisistijd v KLIK EN WIN ACTIE Beleef samen een Fruity Afternoon bij de Schoonheid van het duister Zie in deze krant: •5}^ 3T)hi De Faam Jaargang 113 Nummer 42 Oplage 54.435 Ook in Zeeland wordt extra aandacht gevraagd voor sek suele diversiteit. In opdracht van de gemeenten Vlissin- gen, Middelburg en Goes, werkt het Anti Discriminatie Bureau Zeeland samen met de GGD Zeeland om de weerbaarheid en veiligheid van jongeren op het gebied van (homo)seksualiteit te vergroten. Redactie Middelburg Dit doen zij door scholen te stimuleren om lesmethoden en andere voorlichtingsactiviteiten op het gebied van seksualiteit en diversiteit te gaan gebruiken binnen de lesprogramma's op school. 'Lang Leve de Liefde' en de .voorlichtingsfilm Ruben zijn hier voorbeelden van. Scholen die leerlingen willen ondersteunen in hun relatio nele en seksuele ontwikkeling kunnen gebruik maken van het vernieuwde lespakket Lang Leve de Liefde. Dit lespak ket (ontwikkeld door SOA Aids Nederland) is geheel herzien en kan gebruikt .worden in de onderbouw van vmbo, havo en vwo en in het praktijkonderwijs. Vanaf 1 december zijn scholen ver plicht voorlichting te geven over seksualiteit en seksuele diversiteit. Het nieuwe Lang Leve de Liefde lespakket kan hiervoor gebruikt worden. Belevingswereld De lesmethode sluit nu beter aan bij de belevingswereld van jongeren. En in de les sen van Lang Leve de Liefde is ook meer aandacht dan voorheen voor homoseksua liteit. Het onderwerp wordt geïntegreerd behandeld. Dat wil zeggen, bij de meeste on derwerpen komen heel van zelfsprekend ook homojon geren aan het woord. www.langlevedeliefde.nl en www.defilmruben.nl. k •3 www.de-faam.nl www.deweekkrant.nl/actie Klik&Win Vlissingen MSV de Uitlaat houdt komen de zondag (21 oktober) weer de traditionele motorstrandcross op het Badstrand van Vlissin gen. Het motorgeweld barst rond 11.30 uur weer los aan de mooiste boulevard van Ne derland. Circa 250 rijders uit Nederland, België, Frankrijk en Duitsland gaan in het mulle zand de strijd aan om de groot ste beker mee naar huis te ne men. Dit jaar gaan zes verschil lende klassen van start: MX-1, MX-2, Regioklasse, Quads, Zijspannen en 85 cc jeugd. Bij de zijspannen komen een aantal wereldtoppers aan de start. Het aantal quads is weer ruim vertegenwoor digd en de regioklasse is met ruim honderd deelnemers de drukste klasse. De MX-1 en MX-2 rijden samen, maar worden apart geklasseerd. Terug van weggeweest zijn de 85 cc jeugdrijders die maximaal 15 jaar zijn en al serieus meerijden. mam Middelburg De Nacht van de Nacht wordt dit jaar gehouden op zaterdag 27 oktober en be looft ook in Zeeland weer een nacht vol duistere activi teiten te worden. De Nacht van de Nacht wordt georga niseerd door Natuur en Mi lieufederaties in samenwer king met Natuur Milieu. Dit evenement wil mensen bewust maken van licht vervuiling, want Nederland kent nog maar weinig don kere plekken.. Sterker nog: Nederland behoort tot de landen met de meeste licht vervuiling. Al die verlichting in de vorm van bijvoorbeeld straatverlichting of recla meverlichting verstoort niet alleen het biologische ritme van dieren, maar ook van de mens. Er zijn door heel Zee land tal van activiteiten voor het hele gezin die de schoon heid van echte duisternis be nadrukken. Programma: www. nachtvandenacht.nl Vlissingen Met veel succes wordt elk jaar in de Sint Jacobskerk in Vlissingen een Scratch-uitvoering van het muziekwerk Messiah van Georg Friedrich Handel gegeven. Het bestuur van de Stichting Scratch Messiah heeft dan ook besloten dat er ook in 2013 - op zater dag 9 maart - weer een Scratch Messiah wordt gehouden. Voor die uitvoering zijn nog zangers en zangeressen nodig. De repetitiedag en de uitvoering van de Messiah 's avonds staan net als alle voorgaande jaren weer onder leiding van dirigent Jules van-Hessen. Belangstel lende zangers en zangeressen kunnen zich aanmelden voor deze Scratch Messiah. De sa menstelling van het koor bestaat uit sopranen, alten, tenoren en bassen. Wie wil meezingen hoeft geen volleerde zangstem te hebben. Enthousiasme is volgens de organisatie wel belangrijk en vooraf de eigen zangpartij thuis oefenen helpt mee om er met elkaar een prachtige uitvoering van te maken. Er is voor elke stemsoort een oefen-CD be schikbaar. Tenoren en bassen Een extra oproep wordt gedaan aan geïnteresseerde tenoren en bassen zodat de organisatie snel tot een goede indeling van de vier stempartijen kan komen. Het koor bestond afgelopen jaar uit ruim tweehondend zangers en zangeressen. De solopartijen worden door professionals ge zongen. De orkestleden zijn in het algemeen vergevorderde of beroeps-musici. Meer informatie is te krijgen via Scratch Messiah Zeeland, Post bus 79, 4330 AB Middelburg of e-mail: scratchmessiah@zee- landnet.nl. Aanmelden uoor de Scratch Messiah 2013 kan via: www. sintjacobskerk.nl/scratch.htm Oost-Souburg In deze crisistijd is het fijn dat er de mogelijkheid is voor mensen die alleen zijn en voor mensen die het moei lijk vinden de eindjes aan elkaar te knopen, om samen met anderen van een warme maaltijd te genieten. Dat is de insteek van RestoRank in Oost-Souburg. RestoRank wordt elke derde vrijdag van de maand geor ganiseerd in De Rank, de zaal achter De Wijngaard- kerk in de Kanaalstraat. De maaltijden beginnen om 18.00 uur, de zaal is open vanaf 17.00 uur. De eerst volgende keer is op vrijdag 19 oktober. Opgave vooraf is noodza kelijk via 0118-629928 of 0118-470860 of restorank@ gmail.com. De maaltijd kost 2,50 euro per persoon en voor een ge zin maximaal 7,50 euro. HOTELS A RESTAURANTS ZEELAND amadore.nl

de Faam | 2012 | | pagina 1