Walcheren Biebboek ruilen bij de supermarkt tankstation Houmes Makelaars investeert in de toekomst 30 jaar Pizzeria Cleopatra Uit het Zakenhart van... In contact met onze eigen bron 11 LiWLÈ,M 1 I 1 m Boekje Boek is gratis voor leden van elke bibliotheek in Zeeland 'De bestelde boeken zijn af te halen in de eigen buurt' Tafelronde 26 Walcheren houdt letteractie voor het goede doel Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 10 oktober 2012 De Faam pagina 23 f Janneke de Nooijer-Wisse van De Zunne in Westkapelle: "Nieuwe keuzes maken, nieuwe stappen zetten." FOTO:LEON JANSSENS Westkapelle Een plek voor creativiteit, in spiratie en bewustwording dat is De Zunne, waar Janneke de Nooijer-Wisse coaching aan kinderen en volwassenen, work shops en cursussen verzorgt. Janneke is actief met de 'One Brain Methode' vanuit de toe gepaste kinesiologie. Het bijzon dere daarvan is dat de aandacht wordt gericht op wat iemand wil en wat de mogelijkheden zijn. Waar het om gaa't is dat iemand weer gelooft in zichzelf, in de ei gen daadkracht en creativiteit. "De spiertest is een communi catiemiddel dat ons vertelt over de hoeveelheid stress op een bepaald onderwerp, over onze leerervaringen en de antwoor den die we in ons hebben", zegt Janneke, "In De Zunne komen altijd heel gemotiveerde men sen, volwassenen en kinderen, ook hoog sensitieve kinderen." Janneke werkt met de gedrags barometer, een soort weer kaart van gedragspatronen en gevoelens. Zij verzorgt ook aurareading en hea ling. Aurareading gaat over je uitstraling, je persoonlijke ontwikkeling, waar je jezelf tegenhoudt en kwaliteiten. "Een aurareading is speci fiek op jou en je situatie van toepassing en geeft inzicht in je eigen kracht en moge lijkheden. Het stimuleert en brengt je meer bij je essen tie. Zo kun je nieuwe keuzes maken en stappen zetten." Voor intuïtieve ontwikkeling start de beginnerscursus 24 oktober. Janneke heeft di verse opleidingen afgerond en is aangesloten bij de Be roepsvereniging Aurarea ders. De Zunne, Zuidstraat lila, Westkapelle, tel: 06- 51960811 u7U7U7.dezimne.nl IWlllllMIII - A 'iliwill Boshra Malak en zijn vrouw Nabila: "Dertig jaar kwaliteit en service bij Pizzeria Grillroom Cleopatra." FOTO: LEON JANSSENS Middelburg Pizzeria Grillroom Cleopatra bestond maandag dertig jaar en eigenaar Boshra Malak en zijn vrouw Nabila vieren dat heel de maand oktober met speci ale aanbiedingen. "Iedereen kent mij als Malak. Sinds het kabinet van Joop den Uyl ben ik in Nederland", zegt Malak, "Wij wonen hier al zo lang en voelen ons hier thuis. Ik ben wel in Egypte geboren. Door mijn mentaliteit ben ik hier op mijn plek en er is een goede band met mijn vaste klantenkring." In die dertig jaar heeft Malak zijn bedrijf steeds up-to-date gehouden door het interieur en de kleuren te vernieuwen en nog niet zo lang geleden is een nieuwe keuken geplaatst. Op de menukaart brengt hij geregeld nieuwe gerechten. "Van het be gin af aan heeft mijn zaak goed gelopen. Met shoarma ben ik op Walcheren begonnen en ik was daarmee de eerste. Mijn zaak is opgebouwd met sho arma. Ik maak alles zelf am bachtelijk want ik wil weten wat ik verkoop. Ik sta altijd voor kwaliteit, verse ingre diënten en service. Daarom blijft shoarma steeds favoriet bij mijn klanten, daar komen ze voor terug. Later kwam de Italiaanse keuken erbij, pizza's, belangrijk voor mijn zaak, en tegenwoordig ook döner kebab en Turkse piz za's." Bij Pizzeria Grillroom Cleopatra kan men binnen eten of afhalen en bezor gen is ook mogelijk. Binnen zijn er dertig zitplaatsen en buiten een gezellig terras. Geopend vanaf 16.00 uur, maandag gesloten. Pizzeria Grillroom Cleopatra, Vlas- markt 2, Middelburg tele foon 0118-633747. Het is even wennen, in de supermarkt een bibliotheek boek ophalen of terugbren gen. Of tegelijk met het tan ken even een boek omruilen bij het pompstation. Sinds vorige week is het mogelijk in de gemeente Vlissingen. De nieuwe service 'Boek je boek' van de bibliotheek is ingevoerd om lezers een rui mere openingstijd te bieden. Tara De Vriend Vlissingen Gedeputeerde Ben de Reu heeft als eerste gebruikgemaakt van een nieuwe service van de bibli otheek: Boek je Boek. Hiermee kunnen leden digitaal boeken bestellen en ophalen bij een af- haalpunt in de buurt. De Reu noemt de service een uitkomst voor drukbezette bibliotheekle den, omdat zij nu ook buiten openingstijden gebruik kun nen maken van de bibliotheek. "De logistiek is simpel: er rijdt iedere dag een koerier langs de afhaalpunten en die levert de bestelde boeken af en neemt de ingeleverde weer mee te terug. Dat gebeurt nu ook langs alle andere bibliotheken in Zeeland. In feite zijn alle bibliotheken in Zeeland afhaalpunten, waar be stellingen naartoe gaan en ge haald worden. Nu zijn er daar zes van bijgekomen", vertelt Marileen van Wijnen van bibli otheek Vlissingen. Het gaat om Ben de Reu bestelt het boek 'Zondig in Zeeland' online en haalt het op bij één van de nieuwe afhaalpunten in Vlissingen: Esso Macor Station. FOTO: RUBEN OREEL. strategische plekken in de stad met zeer ruime openingstijden. Via de online catalogus kunnen leden van de bibliotheek kiezen uit de volledige Zeeuwse collec tie: boeken, luisterhoeken, dvd's of cd's. Aanvragen kan op elk moment van de dag. De bestel ling wordt bezorgd in de biblio theek of bij een afhaalpunt naar keuze. Net zoals in de huidige bibliotheken, kunnen leden op vertoon van hun bibliotheekpas materialen ophalen en inleve ren. De afhaalpunten zijn in de Albert Heijn XL aan de Gilde- weg; Albert Heijn Centrum aan de Aagje Dekenstraat; Jumbo aan het Oranjeplein in Oost- Souburg; Esso Macor station aan de Sloeweg; Emté Super markt aan de Van Hogendorp- weg en Woonzorgcentrum Ter Reede aan de Vredehoflaan. Deze service is mede tot stand gekomen door een subsidie van de Provincie Zeeland om het di gitaal lenen en bestellen bij de Zeeuwse bibliotheken te stimu leren. De Provincie ondersteunt dit project in het kader van het provinciale tijdenbeleid. Dit is erop gericht om openingstijden van diensten in Zeeland beter aan te laten sluiten bij de wen sen van inwoners. Het gaat om een proefproject. Wanneer deze dienst succesvol is sluiten ande re Zeeuwse bibliotheken aan. bibliotheekulissingen.nl Vlissingen De Tafelronde 26 Walcheren houdt weer een Letteractie. De bedoeling is om zoveel mogelijk geld in te zamelen voor het goede doel. Dit doen zij door chocoladelet ters aan bedrijven en parti culieren uit de omgeving te verkopen. De opbrengst gaat dit jaar naar de Voedselbank Walcheren in Middelburg. De Voedselbank is een ini tiatief om de (verborgen) armoede te verminderen en de verspilling van levensmid delen tegen te gaan. Het is een honderd procent non-profit or ganisatie In 2011 heeft Ronde Tafel 26 Walcheren dankzij deze regio nale actie maar liefst 2000 euro opgehaald voor de Stichting KiKa, Kinderen Kankervrij. Opties Er zijn verschillende opties om de Letteractie te steunen. Be drijven en instellingen kunnen de chocoladeletters kopen en bij henzelf laten bezorgen, dit kost 4,50 euro per letter. Of be drijven kunnen adressen aanle veren waar de chocoladeletters bezorgd moeten worden. Dit kost dan iets meer: 6,50 euro per letter. Of men kan een bijdrage le veren, zodat Ronde Tafel 26 chocoladeletters kan uitdelen bij bijvoorbeeld een school, zie kenhuis of zorginstelling. Let ters kunnen besteld worden tot en met vrijdag 23 november. Tafelronde 26 Tafelronde 26 is een onderdeel van de Nederlandsche Tafel ronde, een vereniging die onderlinge vriendschap be vordert. En die tegelijkertijd het uitwisselen van kennis, ervaringen en meningen onder de leden van de club stimuleert. Dit draagt bij aan de ontwikkeling en ontplooi ing van al haar leden Meer informatie over de let teractie is te vinden op de website. www.letteractie.nl Westkapelle Houmes Makelaars uit West kapelle is verhuisd van de Eva Besnyöstraat 5 naar Markt 82. Wilko Houmes is de man achter Houmes Makelaars: "Het kan toor zat daar niet echt op een zichtlocatie en miste het contact met tweede woningbezitters, een belangrijke doelgroep. Op mijn kantoor maak ik gebruik van alle moderne media zoals You Tube, Hyves en Facebook. Wat dat betreft is Houmes Ma kelaars digitaal goéd te vinden. Met deze verhuizing heeft Hou mes een gezicht gekregen. De ontwikkelingen in de woning markt tonen nu een wat minder positief aspect. Ik geef daar niet aan toe en werk juist andersom en open nu een nieuw kantoor. Gewoon, durven investeren in Wilko Houmes op het nieuwe adres van Houmes Makelaars in Westkapelle. Daar is zaterdag 27 oktober een open dag. FOTO: LEON JANSSENS de toekomst." Houmes Make laars zet in op de mobiele web site, veel mensen maken daar gebruik van met ondermeer I- Phone, Blackberry, want daar is ook het complete aanbod van de makelaar te vinden. Naast de voordeur hangt een screenpre- sentatie waarop het woningaan bod te zien is. "Of een QR code, scannen, en in één keer heb je alle informatie van de woning", zegt Wilko, "Zo maak je het ge makkelijk voor de consument." Wilko Houmes is een gediplo meerd en gecertificeerd make laar en taxateur en bemiddelt bij permanente- en recreatiewonin gen, bedrijven en bedrijfsmatig onroerende zaken. Met zijn afgeronde hbo-opleiding heeft hij een goed technisch inzicht. Zaterdag 27 oktober is het open dag van 15.30 tot 18.00 uur om de feestelijke opening van Hou mes Makelaars te vieren. Houmes Makelaars, Markt 82, Westkapelle, telefoon: 0118- 571539 -"ö www.houmesmakelaars.nl

de Faam | 2012 | | pagina 25