55-plus Nieuws ANBO: korting op energie! Peijs draagt rolstoelbus over aan het Rode Kruis Culinaire dag bij Ardi en Pelma Dag van de Mantelzorg 20 procent korting 20-jarig Concertgebouw Jubileum Wibi Soerjadi Motel Bijeenkomst voor senioren Maak kans op een iPad ANBO collectief bespaart honderden euro's mm Lezersactie Middelburg De Zeeuwse Commissaris van de Koningin Karla Peijs verzorgde afgelopen vrijdag voor de overdracht van een gloednieuwe rolstoelbus aan de afdeling Walcheren van het Rode Kruis. Peijs overhandigt de sleutels aan Rode Kruis- vrijwilliger Bram Kamerling, die al 24 jaar als chauffeur actief is. De rolstoelbus, een Mercedes Sprinter, is speciaal geschikt voor het vervoer van ouderen en minder validen en beschikt onder meer over een rolstoellift. Met de aanschaf is ruim 70.000 euro gemoeid. Oudere mensen worden met speciale rolstoelbussen dagelijks door vrijwilligers van het Rode Kruis afdeling Walcheren van en naar de dagverzorging van Eben-Ha- ezer en Buitenrust (Zorg- stroom) gebracht. De afdeling beschikt over twee van deze rolstoelbussen die beide aan vervanging toe waren. Geheel uit eigen middelen heeft de afdeling Walcheren een nieuwe rolstoelbus aangekocht. De vervanging van de tweede bus is nog in bespreking. De afde ling is trots op de nieuwe bus, die ervoor zorgt dat het sociaal vervoer op Walcheren kan voortbestaan. De afdeling ver zorgt naast het sociaal vervoer ook aangepaste vakanties voor gehandicapten en chronisch zieken. De nieuwe rolstoelbus van de afdeling Walcheren van het Rode Kruis is speciaal geschikt voor het vervoer van oude ren en minder validen. Goes Het is weer feest-bij Ardi en Pelma Keukens. Op zater dag 13 oktober organiseren zij een culinaire dag. Een drietal chefkoks, een wijn proeverij, een high tea en het decoreren van cupcakes zorgen voor een gevarieerde daginvulling. Doorlopende workshops informeren de consument over het bereiden van deegproduk- ten, wild en gevogelte en het koken met een fornuis. Ook zal er een wijnproe verij aanwezig zijn. Een wijnspecialist geeft uitleg over de juiste combinaties van de wijn met het gerecht. Helemaal in, en leuk om te organiseren is de bekende High tea! Hiervoor hebben Ardi en Pelma Keukens een aantal kenners op dit gebied Het is de moeite waard om op deze dag een bezoek te bren gen aan de vernieuwde showrooms van Pelma Keukens in Goes en Ardi Keukens en Sanitair in Sint Annaland. uitgenodigd. Mary 's theetuin en Theeërij Magnolia zullen hun kennis en tips delen met de bezoekers. Al met al de moeite waard om zaterdag 13 oktober een bezoek te brengen aan de showroom van Ardi Keukens te Sint Annaland of Pelma Keukens te Goes. Middelburg In het kader van de Dag van de Mantelzorg worden op vrijdag 9 november weer honderden mantelzorgers op Walcheren verrast met een leuke attentie. De voor bereidingen zijn in volle gang en mantelzorgers kun nen tot en met 1 november worden aangemeld. Dit jaar wordt de attentie gemaakt op werk- en leer- boerderij De Akkerwinde in Nisse. Hier komen kinderen en volwassenen met een verstandelijke beperking of een autismespectrumstoornis voor dagbesteding en zaterdag- opvang. "Het is voor ons een leuke opdracht om te doen, vooral omdat we er mantel zorgers blij mee gaan maken. Toen ik het aan de deelnemers vertelde, reageerden ze blij verrast. Wat het presentje pre cies gaat worden, kunnen we natuurlijk niet verklappen. Dat moet een verrassing blijven!", vertelt Marjo Boonman, lei dinggevende van De Akker- winde. Iemand aanmelden kan via 0118-553530. Zoutelande De PCOB en de Commis sie Welzijn Zoutelande hou den maandag 29 oktober een bijeenkomst voor seni oren in zaal Middendorp. Gastspreker is P. Blom over Veere en de Oranjes. Na de pauze is het zingen met ac- cordeoniste J. Sinke, 14.00 uur, entreee gratis. Middelburg Wie een goed idee heeft voor het promoten van vrijwilligerswerk kan dit delen met vrijwilligers- steunpunt Samen Vrijwil lig van Stichting Welzijn Middelburg. Het idee mag een slogan zijn, maar ook een poster, een actieplan of een filmpje. Inzendingen zijn tot 1 november welkom op vrijwilliger@welzijnmid- delburg.nl De beste inzendingen ma ken kans op mooie prijzen: een iPad, een cadeau bon van de Drvkkery en vrijkaartjes voor de Spot. De prijswinnaars worden bekend gemaakt tijdens het Vrijwilligerscafé op zater dag 3 november. welzijnmiddelburg.nl Seniorenorganisatie ANBO biedt haar huidige én nieuwe leden een fikse korting op hun energierekening. Zij kunnen daarmee op jaarbasis honderden euro's besparen. Dat zij kunnen besparen beaamt de invloedrijke Nederlandse Mededingingsautoriteit (NMa). Ook hun onderzoek geeft aan dat het al snel om honderden euro's per jaar draait. Veel con sumenten durven die stap naar een goedkopere energieleveran cier echter niet te zetten 'Het is zo'n gedoe'. "Onzin," zegt ANBO-directeur Liane den Haan. "Dat regelt ANBO. Se nioren hoeven niet bang te zijn dat ze zonder energie komen te zitten. Ons eerste collectief was een enorm succes. In totaal hebben 5.000 senioren meege daan. Zij profiteren van een vast en laag leveringstarief. Deelne mers aan het ANBO-collectief gemiddeld 260 euro per jaar!" ANBO-directeur Liane den Haan: "Overstappen naar een andere energieleveran cier geeft helemaal geen rompslomp." ANBO komt op voor senioren Om daadwerkelijk deel te ne men aan het collectief moet je wel lid zijn van ANBO. Dat kan al voor iets meer dan drie tien tjes per jaar. Den Haan: "Wij komen op voor de belangen van de sterk groeiende groep senio ren in Nederland." "Door de toenemende vergrij zing wil de overheid bezuini gen op voorzieningen als zorg, pensioenen en uitkeringen. Na mens onze achterban van bijna 400.000 senioren maken wij ons in politiek Den Haag sterk voor een goed ouderenbeleid. Niet alleen in Den Haag, maar ook lokaal bij gemeenten." Daarnaast krijgen leden fikse korting bij vijftien zorgverzeke raars, hulp bij het invullen van de belasting-, huur- en zorgtoe- slagformulieren, gratis juridisch advies en acht keer per jaar het ANBO Magazine en de ANBO Courant. Schrijf nu vrijblijvend in Heeft u vragen of wilt u overstapadvies? Bel 088 669 9060 Schrijf u geheel vrijblijvend in op www.anbo.nl/energiekorting U beslist pas over deelname aan het collectief als u een (persoon lijk) aanbod van ons heeft gehad. Hoe meer inschrijvingen. Hoe scherper de tarieven. Hoe meer voordeel. Heeft u geen internet of e-mail? Vul dan de bon in en stuur hem op naar: ANBO Energiecollectief Antwoordnummer 47359, 1070 WC Amsterdam Wij kunnen alleen volledig ingevulde formulieren in behandeling nemen. Als u voor 31 oktober schriftelijk reageert dan krijgt u na 6 november telefonisch uw aanbod. U bekijkt wat het u oplevert, dan beslist u over deelname. O Ik ben ANBO-lid O Ik ben FNV-Senior O Ik ben geen van beiden O Dhr O Mevr Voornaam Voorletters Achternaam Telefoonnummer PostcodeHuisnummer Toevoeging O ANBO mag mij benaderen met informatie over zijn diensten. Elektriciteit Huidige leverancier elektriciteit O Ik heb een dubbele meter PiekverbruikDalverbruik O Ik heb geen dubbele meter Verbruik elektriciteit Gas Huidige leverancier gas Jaarverbruik gas Als u uw jaarverbruik invult dan krijgt u een aanbod dat is toegesneden op uw situatie. EW/ Wegener hah 2012 10 12 Op 23-jarige leeftijd gaf Wibi Soerjadi zijn eerste kerstconcert in de grote zaal van Het Concertgebouw. Dit jaar viert Soerjadi zijn twintigjarig Concertgebouw Jubileum met drie exclusieve concerten met ook drie ver schillende programma's. Deze serie bestaat uit: -Jubileum Concert, 2/12 -Jubileum Kerstgala, 26/12 - Nieuwjaarsconcert, 3/1 /2013 Ter gelegenheid van het jubi leum bieden wij een korting van 20% aan. Bestel daar voor de kaarten met kor tingscode WSWGR2012. Romantische meesters Soerjadi weet met zijn pia nospel een groot publiek te raken. Dit maakt hem bij uitstek geschikt als vertolker van het grote romantische pianorepertoire van mees ters als Liszt en Chopin. Zijn eigen composities en transcripties passen naad loos in de traditie die Franz Liszt twee eeuwen geleden inzette. In 1994 en 1995 compo neerde Wibi Soerjadi als spectaculaire afsluiting van het KerstGala het inmiddels traditionele 'Angels Choir' en de uiterst virtuoze 'Fan- taisie de Noël'. Gedurende zijn periode van gehoorver- lies schreef Wibi Soerjadi de negendelige compositie Apuleius 'Amor Psyche'. Deze ging in première tij dens de 18e editie van het jaar lijkse KerstGala. Boeken met korting De concerten in het Concert gebouw Amsterdam beginnen steeds om 20.15 uur. Met kor ting kosten eersterangskaarten €56, in plaats van €70 en twee- derangskaarten €40, in plaats van €50. Een drankje vooraf en in de pauze is inbegrepen, met uitzondering van champagne. Reserveren kan via de Con- certgebouwlijn: 0900-6718345 (1 euro per gesprek), dagelijks bereikbaar van 10 tot 17 uur. Ook kunt u uw kaarten online bestellen op www.concertge- bouw.nl. Vergeet de kortings code WSWGR2012 niet te vermelden. "0 www.soerjadi.com yöör, 2 personen! sT'-WV •'E'* - 4 Klik&Win ga snel naarwww.deweekkrant.nl/actie Arrangement FOTO: FRANK DOORHOF

de Faam | 2012 | | pagina 23