www.middelburg.nl Laan der Verenigde Naties nacht afgesloten i Afsluiting Walcherseweg 19 oktober Hulp in het openbaar vervoer Werkzaamheden langs het spoor Verkeer mag weer over Steenbakkerijweg Uitreiking symbolische cheque voor Speelhof Hoogerzael Werkzaamheden bruggen Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 10 oktober 2012 De Faam pagina 9 GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: (0118)67 50 00 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem„Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur In de nacht van donderdag 11 op vrijdag 12 oktober verricht Heijmans We genbouw werkzaamheden op de Laan der Verenigde Naties. Op de roton des met de Walcherseweg en de Europalaan worden de fietspadoversteken voorzien van rood asfalt. De rijbaan wordt afgesloten en er komt een omlei ding. De werkzaamheden starten om 22.00 uur en duren tot 06.00 uur. Bij slecht weer wordt het werk verzet naar een andere datum. Voor meer infor matie kunt u contact opnemen met Pascal Geldof, tel. (0118) 67 56 81. Op vrijdag 19 oktober is de Walcherseweg afgesloten tussen 7.00 uur en 17.00 uur. Aannemer Heijmans Wegen brengt dan de laatste asfaltlaag aan op de Walcherseweg. Er is een omleidingsroute via Grijpskerke en de N57. De fietsers volgen een omleidingsroute via Laurens Stommespad - Europalaan. Voor meer in formatie kunt u contact opnemen met Pascal Geldof, tel. (0118) 67 56 81. Maakt u wel eens gebruik van de bus, trein of Fast Ferries? Of doet u dit niet, omdat u het te ingewikkeld vindt? Misschien hebt u nog vragen over bijvoorbeeld de OV-chipkaart, het overstap pen of toegankelijkheid van het openbaar vervoer? Graag helpen de OV-ambassadeurs u verder op weg. De OV-ambassadeurs zijn enthousiaste, ervaringsdeskundige vrijwilligers van 55-plus, die via de Provincie Zeeland activiteiten ondernemen om leeftijdgenoten bekend te maken met de mogelijkheden van het openbaar vervoer. Als u meer informatie wil hebben over het openbaar vervoer of hierover nog vragen heeft, kunt u een voorlichtingsbijeenkomst aanvra gen. Wilt u op weg geholpen worden in de praktijk? Dan kunt u zich aan melden voor een (groeps-)proefreis, oftewel begeleiding in de praktijk. Meer informatie kunt u vinden op www.degoedekantop.nl/info en klik op OV-ambassadeurs of bel naar Helpsdesk OV-ambassadeurs tel. 0118-63 10 20. Opgeven voor één van de activiteiten kan via e-mail info@ovambassadeurs.nl of via de Helpdesk. Mensen die niet onder de doelgroep 55-plus vallen, maar wel meer informatie willen hebben, kunnen ook contact opnemen. ProRail gaat tussen oktober en maart aan de slag met het kap pen en snoeien van bomen en struiken langs het spoor. In deze periode worden er ook bomen en struiken gekapt in gemeente Middelburg. De werkzaamheden worden overdag, op doorde weekse dagen uitgevoerd. Bomen en struiken die op ProRail grond staan worden tot maximaal 11 meter vanuit het hart van het spoor gekapt en gesnoeid. Met dit preven tieve groenonderhoud wil ProRail voorkomen dat bomen of takken op de bovenleiding of op het spoor vallen. Gevaarlijke situaties voor het trein verkeer en grote vertragingen worden hiermee tegengegaan. Ook wor den de zichtlijnen voor machinisten en voor het kruisende wegverkeer vergroot. Hoge kosten voor het herstel van de bovenleiding en het spoor worden vermeden. Daarnaast neemt in de herfst gladheid op het spoor af omdat er minder bladeren op het spoor kunnen vallen. De werkzaamheden zijn afgestemd met de gemeente. Voor vragen hier over kunt u terecht bij Dick Sakko van de gemeente Middelburg. Zijn te lefoonnummer is (0118) 67 53 13. De aannemer die het werk uitvoert houdt zich aan de eisen die worden gesteld ter bescherming van dier- en plantensoorten volgens de flora- en faunawetgeving. www.prorail.nl/onderhoud De wijkwethouder van de Griffioen, Chris Simons, reikt op vrijdag 12 oktober om 17.00 uur een symbolische cheque van 30.000 euro uit aan Speelhof Hoogerzael. De overhandiging vindt plaats tijdens het herfstfeest van Hoogerzael, dat is gelegen aan de Seisweg. Wijkwethouder Chris Simons reikt een symbolische cheque uit aan Stichting Cleene Hooge. Foto: Stichting Cleene Hooge/Marja van Loon Speelhof Hoogerzael ontvangt deze cheque van de gemeente Middelburg voor de realisatie van een paviljoen op het terrein. Het bedrag wordt overhandigd in het kader van de bewonerswensen. In 2011 hebben alle inwoners van Middelburg wensen in kunnen die nen ter verbetering van de leef baarheid van hun wijk. De wens van Speelhof Hoogerzael om een paviljoen te realiseren eindigde in de top 3 van de Griffioen. Eerder al ontving Stichting de Cleene Hooge 10.000 euro voor de wens van de realisatie van wandelom metjes door het gebied Cleene Hooge (inclusief trekpontje). Het project Speelhof Hoogerzael is ontstaan in nauwe samenwer king met de gemeente Middel burg. Provincie Zeeland vervangt de ko mende maanden het bedienings systeem van de bruggen over het Kanaal door Walcheren. Dit zal tot overlast voor de scheepvaart en het wegverkeer leiden. De werkzaamheden vinden in de avond- en nachturen plaats. De vervanging van het bedienings systeem aan de Schroebruggen is op woensdag 10 oktober van 22.00 tot donderdag 11 oktober 06.00 uur en aan de Stations- brug op donderdag 11 oktober van 22.00 uur tot vrijdag 12 ok tober 06.00 uur. Foto: Aart van Belzen Vanaf november kan het verkeer, met uitzondering van vracht verkeer, gebruik maken van de Steenbakkerijweg tussen Nieuw en Sint Joosland en Middelburg. Voor de verkeersveiligheid voe ren de gemeente Middelburg en waterschap Scheldestromen vanaf 8 oktober meerdere verbetermaatregelen uit voordat de weg wordt opengesteld. De werkzaamheden brengen verkeers- hinder met zich mee. Extra maatregelen De gemeente Middelburg verbe- hoogte van de fietsoversteek- plaats bij de Elektraweg over de Steenbakkerijweg komt een pla teau. Het waterschap legt een pla teau aan bij de fietsoversteek richting Mortiere. Ook wordt er extra markering op het fietspad en de rijbaan ter hoogte van de scherpe boog nabij het viaduct en op de Weizichtweg aangebracht. Foto: Aart van Belzen Het opheffen van een groot deel van de verkeersbeperking op de Steenbakkerijweg is met belang hebbenden uit Nieuw- en Sint Joosland en Middelburg bespro ken. Deze veilige 4,5 meter brede weg met vrijliggend fietspad mag nu nog alleen gebruikt worden door landbouwverkeer. Belangheb benden willen ook graag gebruik maken van deze route. Hiertoe is onlangs een verkeersbesluit geno men. De toename van het verkeer mag echter niet ten koste gaan van de leefbaarheid van de aanwo- nenden. Daarom voeren gemeente en waterschap enkele verkeers maatregelen uit en gaat het water schap continu het verkeer tellen om vinger aan de pols te houden. tert de aansluiting van de Steen bakkerij op de Elektraweg. Ter

de Faam | 2012 | | pagina 11