r r r r r T r Fietsopruimactie station en stadhuis Flelp mee met zoekacties Burgernet WOP Nieuw Middelburg 's avonds open Jeugdcentrum Stromenwijk heet 'De Branding' Veilige Publieke Taak Middelburg publiceert burgerslachtoffers en militaire slachtoffers Tweede Wereldoorlog Verloren of gevonden voorwerpen voortaan bij gemeente Afscheidsreceptie wethouder Albert de Vries Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 3 oktober 2012 De Faam pagina 9 GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: (0118)67 50 00 E-maii: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Volgende week is er weer een fietsopruimactie rondom het NS-station en het stadhuis. Fietsen die niet in de beugels staan worden verwijderd. Weggehaalde fietsen kunnen na telefonische afspraak (67 57 41) worden opgehaald tegen contante betaling van vijftien euro. Eigenaar moet bij het ophalen een legitimatiebewijs en een passende fietssleutel laten zien. De (brom)fietsen staan bij de gemeenteloods aan de Kleverskerkseweg (achter de voedselbank). Burgernet is nu bijna een jaar in gebruik in Zeeland. Het is een telefonisch netwerk, waarbij deelnemende burgers door de politie ingeseind kunnen worden om mee te helpen met zoekacties. De deelnemer krijgt op zo'n moment een melding via telefoon of SMS. In dat bericht wordt verteld wat er aan de hand is en wordt bijvoorbeeld gevraagd om uit te kijken naar een bepaald persoon of voertuig. Wie iets ziet dat voldoet aan het signalement, kan dat doorgeven aan het gratis nummer 0800-0011. Op die manier hel pen burgers de politie bij de opsporing en leveren daarmee een bijdrage aan een veilige leefomgeving. In Zeeland wordt bijna wekelijks gebruik ge maakt van Burgernet door de politie, bijvoorbeeld na een overval of als ie mand vermist is. Hoe meer mensen zich aanmelden voor Burgernet, hoe groter de effectivi teit er van. Dus bent u nog niet aangemeld voor Burgernet? Meld u dan aan via www.burgernet.nl. Omdat veel bewoners van de wijk Nieuw Middelburg overdag werken heeft de Wijkbeheergroep Nieuw Middelburg besloten de openingstijden van het wijkondersteuningspunt aan de Oranjelaan 21 te wijzigen. Dit is een proef van een jaar. De nieuwe openingstijden zijn woensdag van 19.00 tot 20.30 uur en vrijdag van 10.00 tot 11.30 uur. De naam van het jeugdcentrum in het nieuwe winkelcentrum in de Stromen- wijk is bekend: De Branding. De heer Moneel was de bedenker van de win nende inzending. Hij motiveerde zijn keuze met: bruisend centrum, altijd in beweging, het zand en het water ontmoeten elkaar net zoals de Stromen- wijk en 't Zand, voor alle leeftijden. Hij kreeg hiervoor een waardebon ter waarde van 50 euro, die hij direct beschikbaar stelde aan kankerbestrij ding. Hiervoor kreeg hij een luid applaus. De Branding opent 26 oktober. Helaas krijgen veel werknemers met een publieke taak te maken met agressie en geweld. Zo worden bijvoorbeeld ambulancemedewerkers, lera ren en parkeercontroleurs met regelmaat bedreigd en soms zelfs mishan deld. Agressie en geweld maken het deze medewerkers moeilijk en soms zelfs onmogelijk om hun werk te doen. Agressie en geweld zorgen daar naast voor veel persoonlijk leed en letsel. Het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties heeft daarom het programma Veilige Publieke Taak (VTP) opgestart om het aantal voor vallen van agressie en geweld tegen werknemers met een publieke taak te verminderen. Het programma is gestart in 2007 en loopt tot eind 2014. De Zeeuwse burgemeesters vinden een veilige werkomgeving een basis voorwaarde voor iedere werknemer. Daarom hebben zij besloten zich in Zeeland actief in te zetten om het aantal incidenten van agressie en geweld tegen medewerkers met een publieke taak te verminderen. Om dit doel te kunnen bereiken willen de Zeeuwse burgemeesters samenwerken met de werkgevers in de publieke sector. Werkgevers in Zeeland met een publieke taak zijn, door de bestuurlijk trek ker burgemeester Stapelkamp of de burgemeesters van de gastgemeen- ten, uitgenodigd om tijdens tafelgesprekken op 3, 8 en 10 oktober 2012 in Goes, Vlissingen en Terneuzen met elkaar in gesprek te gaan. Er wordt gestreefd om afspraken te maken en een convenant af te sluiten waarin werkgevers beloven zich in te zetten tegen agressie en geweld tegen hun medewerkers. Gemeente Middelburg heeft een overzicht gemaakt van burger slachtoffers en militaire slachtoffers uit de Tweede Wereldoorlog. Het document heet 'Oorlogsslachtoffers herdacht' en is te bekij ken op www.middelburg.nl en in te zien in de hal van het stads kantoor. Het gaat nog om een concept. De definitieve versie verschijnt 4 mei 2013. Onderzoek slachtoffers De Oorlogsgravenstichting heeft in 2009 een verzoek gericht aan alle Nederlandse gemeenten om een lijst op te stellen van de burgers die door een beschieting of bom bardement in de betreffende ge meente zijn omgekomen. De nabestaanden zien een dergelijke opgave vaak als nationale erken ning van de status van hun familie leden als oorlogsslachtoffer. Mede op basis van dit verzoek heeft de Gemeente Middelburg be sloten lijsten op te stellen van elke woonplaats van alle burgerslacht offers en militaire slachtoffers in de Tweede Wereldoorlog. Voor dit onderzoek zijn allerlei bronnen zoals archieven geraadpleegd. Hierbij is ook een oproep gedaan naar inwoners om de lijsten zo compleet mogelijk te maken. Oproep In april vroeg de gemeente aan in woners om namen, geboortedata, overlijdensgegevens en de oorza ken van overlijden door te geven. Het gaat niet alleen om militairen, maar ook om burgers die door oorlogsgeweld om het leven zijn gekomen. De ontvangen gegevens zijn verzameld, waar nodig aange vuld en gecontroleerd. In het docu ment staan de verlieslijsten van Arnemuiden, Middelburg, Nieuw en Sint Joosland en Sint Laurens. Wie gegevens heeft over oorlogs slachtoffers of nadere informatie wenst, kan contact opnemen met René Hoebeke, consul van de Oorlogsgravenstichting in de Gemeente Middelburg, tel. 0118- 675 597, e-mail: r.hoebeke@ middelburg.nl, Gemeente Middel burg, t.a.v. René Hoebeke, Post bus 6000, 4330 LA Middelburg. Sinds 1 oktober kan iedereen met verloren of gevonden voor werpen in Zeeland terecht bij de gemeente en niet meer bij de politie. Melding van verloren of gevonden voorwerpen kan 24 uur per dag via http://middelburg.verlorenof gevonden.nl, of tijdens de reguliere openingstijden bij de balie van de gemeente. De vinder mag het voor werp zelf thuis bewaren voor de rechtmatige eigenaar. De ge meente brengt vinder en eigenaar met elkaar in contact. Heeft u geen computer of wilt u het voorwerp niet thuis bewaren, dan kunt u het afgeven aan de balie in het stads kantoor. Ook als u een voorwerp heeft verloren, kunt u dat melden op onze website. Officiële documenten Gevonden rij- en reisdocumenten (rijbewijs, identiteitskaart, paspoort of verblijfsdocument) moet u altijd inleveren bij de gemeentelijke balie. Bent u rij- of reisdocumenten kwijt? Dan moet u persoonlijk aangifte doen bij de politie. Fietsen en grote voorwerpen Orionis Walcheren verzorgt voor de gemeente Middelburg, Veere en Vlissingen het ophalen, bewaren en registreren van fietsen en grote voorwerpen. Neem bij verloren en gevonden fietsen contact op met Orionis Walcheren via telefoonnum mer: 06 - 50 85 01 63 of per e- mail: verlorenofgevonden@ orioniswalcheren.nl Bewaartermijn Elke vinder kan na een bepaalde periode eigenaar worden van het gevonden voorwerp als er melding van is gedaan. Voorwerpen met een waarde onder de 450 moe ten drie maanden bewaard blijven. Voorwerpen met een geschatte waarde hoger dan 450 een jaar. Na de verstreken termijn krijgt de vinder bericht van de gemeente. Na ruim tien jaar de functie van wethouder met veel enthousiasme en betrokkenheid te hebben ver vuld, maakt Albert de Vries de overstap naar de Tweede Kamer. Door zijn vertrek raakt Middelburg een zeer bevlo gen bestuurder kwijt. Of het nu gaat om zijn por tefeuilles, het wijkwethouderschap of de (strategische) projecten waaraan hij uitvoering heeft gegeven. Als blijk van waardering voor wat hij voor Middelburg heeft gedaan, biedt het ge meentebestuur hem een openbare receptie aan. Op maandag 8 oktober neemt Middelburg af scheid van Albert de Vries als wethouder van Mid delburg. Het is zijn wens om veel mensen waar hij mee heeft samengewerkt of die op andere wijze belangrijk voor hem zijn te ontmoeten. Van 16.00 tot 18.00 uur bent u van harte welkom in Grand- café Willem, Oranjelaan 17 in Middelburg.

de Faam | 2012 | | pagina 9