Week krant .ni Michelle Wie wint Emergo? ES Instroom kleuters op 1 oktober is oud ■a BHMjlll BUFFET Burgemeester opent week Zeeuwse meldkamer ook naar Brabant? Johan Friso Juliana Het weer komende week ziet u op onze site! Wie wint Zeeuwse Innovatieprijs Woensdag 3 Oktober 2012 PIETS WEERBERICHT Win de nieuwste J Zafón: De gevangene van de hemel Deze week bij uw Weekkrant Middelburg De Middelburgse burgemees ter Harald Bergmann opent vandaag (3 oktober) de Kin derboekenweek op de openbare basisschool De Uilenburch. De leerlingen mochten vanochtend in pyjama naar school komen. Tevens onthult de burgemees ter de hal die de afgelopen maanden volledig is vernieuwd. Daarna waren op zeven ver schillende plaatsen in de school activiteiten zoals voorlezen, zang, dans of spel. De activitei ten correspondeerden ieder met een werelddeel en wa ren in stijl ingericht waarbij de kinderen een klein hapje kregen uit het betreffende werelddeel. De 58ste editie van de Kin derboekenweek begint van daag en is tot en met zater dag 13 oktober. Het motto is Hallo Wereld! Over het ontmoeten van andere cul turen in en door verhalen. Lees in deze krant wat er al lemaal te doen is. Middelburg Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) heeft een plan van aanpak opge steld om meldkamer en crisisor ganisatie zo snel mogelijk op volle sterkte te krijgen. Aangescherpte eisen vanuit het rijk, financiële keuzes in het verleden en de re gionalisering van de brandweer, hebben ervoor gezorgd dat de meldkamer ambulancezorg brandweerzorg en de crisisor ganisatie nu niet aan de gestelde eisen voldoen. Om de VRZ de komende twee jaar op sterkte te krijgen en te houden, is een bedrag van 1,9 miljoen euro nodig. Het Algemeen Bestuur van VRZ heeft begin deze week ingestemd met het plan van aan pak. Op dit moment kampen de meldkamer ambulancezorg en brandweerzorg met een capaci teitsprobleem. Er is gebleken dat er te weinig menskracht is voor centrale, leiding en coördinatie bij een crisis. Versterking van capaciteit in de crisisorganisatie is dan ook noodzakelijk. Ook is een extra investering voor on dersteunende systemen op de meldkamer nodig. Sinds medio 2007 werken in de meldkamer in Zeeland zogenaamde multi- centralisten die zowel de brand weer- als ambulancezorg voor hun rekening namen. Dat mag niet meer van de Inspectie Ge zondheidszorg. Dit betekent dat de verantwoordelijkheden voor ambulance- en brandweerzorg op de meldkamer weer geschei den moesten worden. Nu vindt werving van brandweer- en ambulancecentralisten plaats. De Minister van Veiligheid Justitie wil een Meldkamer van de Toekomst: één meldkamer organisatie voor politie, brand weer en ambulancezorg vanaf 2016. Dan komen er landelijk ook maar tien locaties. Er wordt gekeken of een samenwerking tussen de meldkamers in Zee land en Midden- West-Brabant mogelijk is. Middelburg Afgelopen zaterdag hebben Junior Drumcorps Johan Friso en Juliana Drum Bugle Corps respectievelijk een vierde en vijfde plek be haald tijdens het EK voor showkorpsen in Kerkrade. Johan Friso, het jeugd- korps van de Juliana Korp sen Middelburg, behaalde 75,75 punten in de Junior Class. Juliana deed mee in de Premier Class en haalde daar een score van 82,80 punten. Beide korpsen werden luid aangemoedigd door de circa tweehonderd meegereisde supporters. Walcheren Hoewel de 1 oktobergrens in het basisonderwijs sinds 1986 niet meer bestaat, merkt 5010 door de vragen die ouders hierover stellen dat deze regeling nog steeds wordt toegepast. Wordt deze regeling nog steeds gehan teerd op de school van uw kind? Of wilt u weten wat de gevolgen hiervan zijn voor uw kind? Bel dan 5010 met vragen. Sommige scholen bieden vierjarigen maar een deel van de week onderwijs aan. Andere scholen hanteren een Groep 0. Ouders die twij felen of hun school zich wel aan de regels houdt, doen er goed aan om 5010 te bellen. Wie wil weten hoe het precies zit en wat zij kunnen doen kan gratis con tact opnemen met: 0800-5010. www.5010.nl Filomena uit Koudekerke heeft deze mooie foto op de website van De Faam geplaatst. Er op staan Michelle en Max. De foto viel op door de Zeeuwse achtergrond en het liefdevolle plaatje van het meisje en de hond. Michelle kan contact opnemen met de redactie van De Faam voor haar prijs! FOTO: P.R. www.de-faam.nl De Faam www.deweekkrant.nl/actie Welke ondernemer wint de Zeeuwse Innovatieprijs, die dit jaar voor de negende keer wordt uitgereikt? Op Walcheren zijn DSP In novation en Kaasboerderij Schellach genomineerd voor de Emergo 2012. Ellen De Vriend Middelburg De Zeeuwse Innovatieprijs Emergo wordt uitgereikt tijdens het Zeeuws Innovatie Evene ment op 13 december. De prijs van Syntens Innovatiecentrum en de Provincie Zeeland gaat naar een Zeeuwse onderneming die een succesvolle innovatie heeft gerealiseerd. De prijs be staat uit eeuwige roem en een kunstwerk. Dit keer zijn tien bedrijven ge nomineerd. DSP Innovation uit Middelburg met SWYCS (See What You Can Save), een combinatie van software en apparatuur waarmee men vol ledig automatisch bespaart op gas en elektraverbruik. En Kaasboerderij Schellach uit Middelburg is genomineerd met de Zeeuwse Knop Kaas met typisch Zeeuwse smaak en aantrekkelijke verpak king. Andere genomineer den zijn: Calibrator uit 's Gravenpolder (Bottlenec- ker); Deltavorm uit Scha- rendijke (Haptic device); Endy uit Yerseke (Ooster- scheldewater); Méatless uit Goes ((h) eerlijke voeding); Memorie Care uit Wilhel- minadorp (MemorieMetho- diek); Murre Techniek uit Krabbendijke (Easyfarm); NuFormer uit Zierikzee (Mocap Mapping) en Vitro Plus uit Burgh-Haamstede (ViStrip). Wie de Emergo krijgt wordt bepaald door een jury bestaande uit onder meer gedeputeerde Ben de Reu, ondernemer Scarlett Kwekkeboom en directeur Kamer van Koophandel Rob van Renterghem. www.syntens.nl Jaargang 113 Nummer 40 Oplage 54.435 HOTELS RESTAURANTS ZEELAND amadore.nl

de Faam | 2012 | | pagina 1