V' BLAUW GERUITE KIEL mm, VLISSINGEN nieuws en informatiepagina voor de inwoners van de gemeente vlissingen RESULTATEN BODEMONDERZOEK ASBEST BUNKERTERREIN RACE VOOR JOS VAN KEMENADE AWARD VOORDRACEN KANDIDATEN FRANS NAEREBOUTPRIJS 2012 JAARMARKT VERVANGING BEDIENINGSSYSTEEM BRUGGEN KANAAL DOOR WALCHEREN VERGADERINGEN VERKIEZING MEEST INSPIRERENDE BUURTINITIATIEF VAN START GEMEENTE Circa anderhalve week gele den is asbesthoudend mate riaal aangetroffen in het openbaar groen op het Bun kerterrein. Er zijn bodemmon sters genomen en onderzocht. In de bodemmonsters afkomstig uit de tuinen is geen asbest aan getroffen. In de bodemmonsters afkomstig uit het openbaar ge bied is op twee plaatsen een zeer geringe hoeveelheid witte asbest (Chrysotiel) aangetroffen, die ver onder de gezondheidsnorm ligt. De conclusie van het onderzoeks bureau is dat er geen gevaar voor de volksgezondheid is. Inmiddels zijn de afzetlinten en hekken weer verwijderd, is het openbaar gebied vrijgegeven en is de kabelbaan weer in ge bruik. Over een half jaar laat de gemeente opnieuw een visuele controle uitvoeren op het terrein. Omwonenden zijn via een infor matieavond en huis-aan-huis brie ven op de hoogte gehouden van alle vorderingen. Ook hebben zij de uitkomsten van het onderzoek in het stadhuis kunnen inzien en daarover vragen kunnen stellen. De resultaten liggen tot eind oktober 2012 ter inzage in de cen trale hal van het stadhuis. De Vlissingse Schoolvereni ging is genomineerd voor de Jos van Kemenade Award 2012. Deze prijs wordt uitge reikt aan de school waar het lerarenteam zich, in de ogen van de jury, het beste ont wikkelt. De uitreiking vindt plaats op 6 oktober 2012. Project De VSV i$ genomineerd met het project 'Flootsys Tour Around Planet Earth'. De kern van het project wordt gevormd door een Engelstalige musical voor alle kinderen van de basisschool. Ontwikkeld door leraren in samenwerking met ouders en opgenomen in een professionele studio. De groepsleerkrachten hebben lesstof ontwikkeld, zodat de leerlingen zich het benodigde vocabulaire eigen konden ma ken. Het loslaten van de klassi kale leermethode en het voldoen aan de standaard voor natuurlijk Engels (Early Bird), doet een sterk beroep op het zelfregule rend vermogen van de leraren. De leerlingen leren zo op een natuurlijke manier Engels. De musical ondersteunt het leren van een tweede taal in Nederland, is overdraagbaar en kan met een kleine aanpassing ook door andere scholen worden gebruikt. De jury beoordeelt de inzen dingen van basis- tot hoger onderwijs op innovatief karak ter, overdraagbaarheid en duur zaamheid van de resultaten. Vrijwilligers zijn van grote waarde voor de samenleving. Zij zetten zich belangeloos in voor anderen. Scholen, vereni gingen en organisaties kunnen zonder hen bijna niet blijven bestaan. In het zonnetje Met de Frans Naereboutprijs zet de gemeente Vlissingen jaarlijks een vrijwilliger in het zonnetje, die op een aansprekende wijze actief is binnen de Vlissingse samenleving én zich bijzonder verdienstelijk maakt. Dat kan zijn Tijdens de Jaarmarkt in Oost Souburg van 8 september j.l. hebben we bij de kraam van Partij Souburg Ritthem diverse opmerkingen en vra gen gekregen. Een aantal zaken, waarbij mensen terecht op merkten dat ze niet alleen negatieve zaken wil len spuien, wil men doorgeven zodat er via ons wat aan gedaan kan worden. En mensen kun nen natuurlijk ook altijd zelf de politie bellen of zaken doorgeven via meldingen@vlissingen.nl. Het strand bij Ritthem is onder andere genoemd. Mensen signaleren dat er 'feestjes' georganiseerd worden doordat er restanten te zien zijn van kampvuren, lege blikjes, flessen en dergelijke. Er is overigens wel een aantal prullenbakken op het strand en bij de opgang staat een grote bak, waar mensen zwerfvuil in kunnen deponeren. Gezien de inhoud wordt dat ook wel gedaan. We hebben de signalen van overlast gemeld bij de burgemeester, die verantwoordelijk is voor handhaving. Hij zou de rom mel laten opruimen en extra controles uitvoeren. Datzelfde geldt voor de 'hangplekken' op diverse plekken. Probleem is dat die plaatsen steeds veranderen. Dan zitten mensen hier, dan weer daar. In een aantal gevallen doen mensen niets wat niet mag. Ze staan of zitten alleen maar. Op sommige voorbijgangers komt dat bedreigend over, maar daar is helaas weinig tegen te doen. Zodra er sprake is van dealen, wordt het een zaak van de politie. Verder kregen we een aantal vragen over het voeren van eenden. Mensen geven vaak teveel, zodat ook meeuwen hiervan profiteren. De meeuwen laten regelmatig resten van boterhammen op de daken vallen, die dan in de dakgoot belanden. En dat is weer voer voor ratten, wat weer overlast tot gevolg heeft. Verzoek aan de burgers is dan ook om niet te veel tegelijk te geven aan de eenden en te wachten tot het eten op is. Dan kan het ook niet in de sloot terecht komen, want ook daar zitten ratten. Raadslid Lou Waterman, Partij Souburg Ritthem Tel: 0118-462850, e mail: lfwaterman@zeelandnet.nl www. pa rtijsoubu rgri tthemn l door een jarenlange inzet, maar ook door het geven van een ver nieuwende impuls aan het vrij willigerswerk of door het werken met een moeilijke doelgroep. Vrijwilligers voordragen De prijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een vrijwilliger -jong of oud die zich vrijwillig en belangeloos heeft ingezet voor de leefbaarheid in de gemeente Vlissingen. Kent u iemand die daaraan voldoet, dan kunt u hem of haar voor deze prijs voordragen! De uit reiking vindt plaats tijdens de Provincie Zeeland vervangt in het najaar van 2012 het bedie ningssysteem van de bruggen over het Kanaal door Walche ren. Dit kan wellicht tot enige overlast voor scheepvaart en landverkeer leiden. Verkeershinder Het systeem zal ter plaatse in de avonduren worden vervangen. Dit gebeurd tussen 22.00 en 6.00 uur. Tijdens die uren zal de brug 10 tot 15 keer open- en dicht gaan en zullen de openingstijden 5 tot 10 minuten duren. Weggebruikers wordt geadviseerd de betreffende bruggen te mijden en een andere route te kiezen. Dit zal met borden bij de bruggen worden aangegeven. De doorvaart door het Kanaal door Walcheren is in de betref fende perioden gestremd voor alle recreatievaart. Beroepsvaart dient rekening te houden met vertragin gen. In Vlissingen betreft dit de vol gende bruggen: Draaibrug Souburg: 3-4 oktober 2012, 22.00 - 6.00 uur Keersluisbrug: 8-9 oktober 2012, 22.00 - 6.00 uur Sloebrug: 9-10 oktober, 22.00 - 6.00 uur nieuwjaarsreceptie begin januari 2013. Iedereen kan vóór 15 okto ber 2012 de namen doorgeven, zodat de jury kan overgaan tot de uiteindelijke selectie. Kijk eens extra goed rond in uw buurt of uw club. De jury wil graag dat u het hen bijzonder moeilijk maakt om een keuze te maken... Informatie Er is een brochure waarin staat waar aan kandidaten moeten voldoen om in aanmerking te komen voor deze prijs. Wilt u de brochure aanvragen of wilt u meer informatie ontvangen, neem dan contact op met mevrouw L. Jobse van gemeente Vlissingen, telefoonnummer 0118-487356, e-mail: lje@vlissingen.nl. WOENSDAG 3 OKTOBER 2012 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: gemeente Vlissingen, tenzij anders vermeld Stadhuis Vlissingen Aanvang 19.30 uur Presentatie avond van raad en commissie Donderdag 4 oktober 2012 Agenda 19.30 Presentatie over plannen Woonburg voor herstructurering gebied "het Zwaantje" in Oost-Souburg 20.30 Presentatie deelnota's cultuur 21.00 Presentatie proces Boulevardvisie 21.30 Presentatie stand van zaken Scheldekwartier www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Tot 15 oktober 2012 kunnen bewoners en wijkprofessionals activiteiten, projecten en initia tieven aanmelden voor de LPB Award 2012. Een prijs die het Landelijk Platform voor Wijk gericht Werken (LPB) sinds vier jaar uitreikt voor het meest inspirerende buurt- of wijkiniti- atief. Online aanmelden en stemmen Deelnemen gaat online via de website www.lpbaward.nl. Het aanmelden van initiatieven kan tot en met 14 oktober 2012. Van 15 tot 27 oktober kan er via de website worden gestemd op alle aangemelde initiatieven. De drie initiatieven die de meeste stemmen krijgen worden geno mineerd voor de LPB Award 2012. Op 23 november 2012 maakt de jury bekend wie de award en het bijbehorende prij zengeld van 600 euro gewon nen heeft. www.lpbaward.nl Publiekszaken (telefoon .0118- 487339) worden ingezien. Bezwaar Bij de hierboven genoemde be sluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen bin nen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Vlissingen, afdeling Bedrijfs voering, juridische zaken, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Het maken van bezwaar schorst de werking van het besluit niet. Wel kan een belanghebbende die bezwaar heeft gemaakt, de Voor- zieningenrechter van de recht bank Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk ver zoek is griffierecht verschuldigd. Verdagen beslissingstermijn omgevingsvergunningen Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij van de volgende aanvragen voor omgevingsvergunningen de beslissingstermijn hebben verdaagd: 1. bouwen toilet- en recreatie ruimte op adres Boksweg 1 (26-09-2012) Welstandscommissie De welstandscommissie verga dert in het openbaar eens in de 3 weken op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de be handelde plannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www.vlissingen.nl/ welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende wel standsvergaderingen zijn 4 en 25 oktober 2012. Wet milieubeheer Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende meldingen in het kader van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieu beheer (Barim) en het Besluit landbouw milieubeheer als be doeld in artikel 8.40 Wet milieu beheer hebben ontvangen: 1. van Van Oorschot Motoren techniek voor de oprichting van een inrichting. De inrichting is gelegen aan de Logisitiekweg 5 te Vlissingen. Vlissingen, 3 oktober 2012 B&W Vlissingen Postbus 3000 4380 GV Vlissingen

de Faam | 2012 | | pagina 11