■zn Dag voor zwarte kat i POSTKANTOOR Fotoactie dierenvrienden Gemeente neemt taak over van politie 3>T 30 SEP 1 I AH Kipfilet voordeelpak SMOOTH JAZZ 'N SOUL LIVE MUZIEK Delta Gasservice Win een compleet Herbalife Aloe Nutrition pakket Het weer van de komende week ziet u op onze site! Zwarte Kattendag in Dierenasiel Film by the Sea Woensdag 26 September 2012 Per kilo AHADORE CAFÉ RESTAURANT |HetPostkantoor Maak direct een afspraak. Bel 0118 63 52 56 of kijk op www.deltagasservice.nl Somen Trti wê Mensen willen tegenwoordig iets aparts en misschien is een zwarte kat of poes wel te gewoon. Feit is dat in het Dierenasiel Walcheren maar liefst vijftien zwarte en zwart witte katten zitten. Om voor deze dieren een nieuw thuis te zoeken houdt het Dierenasiel Walcheren ter ere van Dierendag op zaterdag 29 september een Zwarte Kattendag. Ellen De Vriend Vlissingen Verder is er een rondleiding door een heuse heks, tover drankjes en magische lekker nijen. Om goed kennis te kun nen maken met hun potentiële nieuwe baasje nemen de zwarte katten tijdelijk hun intrek in de kittenkamer. Deze wordt dan omgetoverd tot een 'toverhol' met toverboeken, flessen en pot ten met brouwsels, gedroogde kruiden, boomstammetjes, spinraggen, een uil en vleer- www.de-faam.nl www.deweekkrant.nl/actie Wijkwethouder Johan Aalberts verrichtte zaterdag de officiële opening van de Burendag in Middelburg- Zuid. Ook overhandigde hij tuingereedschap aan de leerlingen van de Cypressenhof en de Leeuwenburch voor het project Stadstuin. Dit is bedacht door Henrietta Joosse van SVRZ om wijkbewoners met elkaar in contact te brengen. FOTO: IZAAK VERKESTE muizen. Als er een match is, kunnen bezoekers tijdens de open dag een kat bespreken en die nog niet direct mee naar huis nemen. Kittens Niet alleen zitten er volwassen katten, maar ook een aantal schattige kittens. Zwar te katten zijn immers net zo lief of on deugend als alle andere kleurtjes, ze passen bij ieder interieur en volgens trendwatchers wordt zwart 'het nieuwe zwart' deze win ter. De Zwarte Kattendag is van 11.00 tot 15.00 uur. Het Dierenasiel is te vinden aan de Maanweg 5 in Vlis singen (achter de milieus traat). dierenasielwalcheren.nl Middelburg Zeeuwen hebben wat met die ren. Dat blijkt wel uit alle foto's die binnenkomen bij de verkie zing van de leukste dierenfoto op www.deweekkrant.nl. De actie loopt echter nog een aan tal weken door. Het is dus nog geen uitgemaakte zaak wie er met de prijzen vandoor gaat. Ook kans maken op een van de prijzen? Ga dan snel naar de website en plaats die leuke dierenfoto. Vraag vervolgens al je vrienden, familieleden en kennissen op jouw foto te stemmen. De bezoekers be palen tenslotte welke foto's winnen. De Faam heeft elk jaar ook een eigen Dierendagactie, waarvoor dierenspeciaalzaak Dobey uit Vlissingen drie prijzen beschikbaar heeft ge steld. Zet je foto van mens dier op onze website www. de-faam.nl (bij het meisje met de hond). Foto's mogen ook gemaild worden red. faam@whm.wegener.nl. Middelburg "Voor gevonden en verloren voorwerpen in Zeeland moet iedereen vanaf maandag 1 ok tober bij een van de dertien Zeeuwse gemeenten zijn. Zij ne men deze taak vanaf die datum terug van de politie", vertelt po litiewoordvoerder Alwin Don. Veel gemeentes in Nederland maken hiervoor gebruik van het online registratiesysteem van www.verlorenofgevonden. nl. Zo ook de meeste Zeeuwse gemeenten. Groot voordeel van de online registratie is dat iedereen dat 24-uur per dag kan doen, dus wanneer het uitkomt. Mensen zijn dan niet afhanke lijk van de openingstijden van de gemeentelijke balies. De website www.verlorenof gevonden.nl zorgt ervoor dat verloren voorwerpen en de rechtmatige eigenaren weer bij elkaar komen. Iedereen die iets vindt of iets verloren heeft, kan dit via deze website registreren. Vinders bewaren het voorwerp thuis. De gemeente brengt de vinder en de eigenaar met el kaar in contact. Als vinders geen computer hebben of het voorwerp niet thuis willen be waren, kunnen zij het afgeven bij de balie in de publiekshal. Gevonden rij- en reisdocumen ten zoals een rijbewijs, identi teitskaart, paspoort of verblijfs document moet altijd afgegeven worden bij de gemeentelijke ba lie. Wie zijn rij- of reisdocumen ten kwijt is moet persoonlijk aangifte doen bij de politie. Bewaartermijn Elke vinder kan na een bepaal de periode eigenaar worden van het gevonden voorwerp als er melding is gedaan. Voorwerpen met een waarde onder de 450 euro moeten drie maanden be waard blijven. Voorwerpen met een geschatte waarde hoger dan 450 euro één jaar. Na de ver streken termijn krijgt de vinder bericht van de gemeente. Vlissingen Het 13e Film Festival Film by the Sea heeft ruim 45.500 bezoeken getrokken. Ten opzichte van andere jaren was er een duidelijk verschil in het publiek. Minder edu catieve voorstellingen, meer reguliere bezoekers. De Faam .ff tX KLIK EN WIN ACTIE KSiSt&Wih PIETS WEERBERICHT Jaargang 113 Nummer 39

de Faam | 2012 | | pagina 1