r Feestelijke opening opgeknapte Langstraat Szarafinski opvolger wethouder De Vries A Werkzaamheden de Overloper en Dauwendaelselaan Nieuwe stadsdichter Middelburg gezocht Commissievergaderingen Veranderingen in de Wmo! Kom naar het Wmo-café Cursus slim omgaan met geld r porthos Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 19 september 2012 De Faam pagina 9 GEMEENTE MIDDELBURG Telefoon: (0118)67 50 00 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddeiburg Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Wethouder Albert de Vries heeft een zetel in de Tweede Kamer bemach tigd. Donderdag heeft de fractie van de PvdA Middelburg zijn opvolger gepresenteerd: Saskia Szarafinski. Tijdens de volgende raadsvergade ring op 8 oktober wordt zij voorgedragen aan de gemeenteraad als nieuwe wethouder. Szarafinski nam in 2010 afscheid van de gemeenteraad na acht jaar lid maatschap van de PvdA fractie. Daarvoor had ze al vier jaar gemeente raad achter de rug in Leusden. In beide steden was ze fractievoorzitter, in Middel burg tweemaal informateur van de coalitie. Haar belangstelling voor de politiek bleef na haar afscheid van de raad onverminderd, ze volgde en ondersteunde de PvdA fractie de laatste jaren actief. Saskia Szarafinski heeft gestudeerd aan de Sociale academie en had diverse functies in het jongerenwerk bij wo ningcoöperaties, arbeidsvoorziening en in het onderwijs. Voor organisaties en burgers komt er een bij eenkomst om Albert de Vries de hand te schudden. De datum leest u binnenkort op deze pagina. Saskia Szarafinski foto: Anne Breel Een leerlingenploeg stratenmakers van Infra Zeeland gaat in de week van 24 september aan de slag met werkzaamheden op het fiets- en voetpad tussen de Overloper en de Dauwendaelselaan. Deze klus duurt naar verwachting vier weken. De termijn van de Middelburgse stadsdichter Henri Looymans zit er bijna op. Werk groep Poëzie van de Kunst- en Cultuurroute Middelburg zoekt daarom kandidaten voor de functie van stadsdichter van Middelburg voor het jaar 2013, met mogelijke uitloop tot en met 2014. Kandidaten moeten poëzie hebben gepubliceerd en een duurzame band hebben met de stad Middelburg. Van hen wordt verwacht samen te werken met de Werkgroep Poëzie. Wie in aanmerking wil komen voor deze func tie wordt verzocht vóór 15 oktober een nieuw en ongepubliceerd gedicht over Mid delburg en twee vrije gedichten in te zenden. De gedichten, vergezeld van een korte biografie, kunt u mailen naar poeziewerkgroepmiddelburg@gmail.com, onder vermelding van 'nieuwe stadsdichter'. Nu de werkzaamheden om de Lang straat in Arnemuiden aan te kleden en op te knappen achter de rug zijn, is het tijd voor de officiële ope ning. Burgemeester Harald Berg- mann verricht de openingshandeling op vrijdag 21 september. Hierbij worden de buitenschilderijen van Wannes van Belzen onthuld. Het is om 15.30 uur verzamelen voor het oude raadhuis in de Langstraat. Gratis boodschappentas Klanten van de winkels in de Lang straat krijgen op de middag van de opening een Arnemuidse bood schappentas cadeau. Dit is mogelijk gemaakt door de Rabobank Walche ren/ Noord-Beveland in samenwer king met gemeente Middelburg. Het is een collectors item, want de op lage is beperkt. Op woensdag 26 september houden de commissie Maatschappelijke Zaken en de commissie Algemeen Be stuur gezamenlijk hun vergadering. De geplande vergadering van de commissie Algemeen Bestuur van 2 okto ber komt hiermee te vervallen. Op de agenda staat onder andere: Rapport 'Een tweede toekomst voor De Arne', Initiatiefvoorstel openbaar kunstbezit en Decentralisaties Walcheren. De vergadering is in de raadzaal van het stadskantoor en begint om 19.30 uur. MS» Porthos is hét loket voor alle vragen op het gebied van welzijn, zorg en opgroeien in Mid delburg. In het loket werken Maatschappelijk Werk Walcheren, Stichting Welzijn Middelburg, MEE Zeeland, Indigo, Bureau Jeugdzorg, de GGD en de gemeente Middelburg samen. In het kantoor van Porthos aan de Sint Sebastiaanstraat 12, vindt u ook de Huurdersver eniging Middelburg, Facilitas Middelburg en Manteling. Meer informatie over Porthos vindt u op www.porthos.nl. U kunt ons ook bellen (0118) 75 14 00. In het Wmo-café praat de gemeente u bij over veranderingen in de Wet maatschappelijke ondersteuning. U kunt daar nu al mee te maken hebben, of in de (nabije) toekomst mee te maken krijgen. Behalve alge mene informatie over hoe u met een beperking toch zo goed mogelijk mee kunt doen aan het 'gewone leven' kunt u in elk Wmo-café ook terecht met vragen over uw specifieke situatie. Wmo-adviseurs van de gemeente helpen u daarbij. Als u een specifieke vraag heeft, is het handig dat u alle mogelijk relevante in formatie op papier meeneemt. Op de volgende data bent u welkom op een Wmo-café bij u in de buurt, maar u kunt natuurlijk bij elk Wmo- café in de gemeente aanschuiven. Datum Woensdag 26 september 2012 Donderdag 18 oktober 2012 Woensdag 21 november 2012 Tijd Locatie 19.30 uur -21.30 uur Zorgcentrum EbenHaëzer, Briandlaan 2 19.30 uur -21.30 uur Wijkcentrum Het Palet, Johan van Reigersbergstraat 2 19.30 uur-21.30 uur Grand Café het Getij, Oosterscheldestraat 18a Donderdag 19 december 2012 19.30 uur - 21.30 uur Grand Café Buitenrust, Buitenruststraat 221 Voor meer informatie over zorg, welzijn en opgroeien kijkt u op www.porthos.nl of gaat u langs bij Port hos, Sint Sebastiaanstraat 12, Middelburg. Telefoon (0118) 75 1 4 00. Heeft u een specifieke vraag over een Wmo voorziening, bel dan rechtstreeks met nummer (0118) 675675. ledereen wil graag eens wat extra. Maar hoe pakken we dat aan? In deze cursus leert u hoe u uw financiën onder controle houdt. Ook krijgt u tips om te bezuinigen en verleidingen te weerstaan. En u leert een bud get maken. Zo houdt u overzicht en kunt u tekort en schulden voorkomen en wellicht geld overhouden. De cursus begint op donderdagavond 11 oktober, 19.30 - 22.00 uur en bestaat uit vier wekelijkse lessen. Kosten: 25,00 inclusief cursus map 5,00 bij minimuminkomen). Aanmelden bij SWM Cursusbureau in Porthos, t.a.v. Nel Vogel,St. Sebastiaanstraat 12, 4331 PL Middelburg. Tel. 0118 - 75 14 00. Mail: n.vogel@welzijnmiddelburg of via www.welzijnmiddelburg.nl m piHf 'VBr .HH".

de Faam | 2012 | | pagina 9