r Het woord aan raadslid Mehmet Kavsitli Nacht van de Nacht Hoe stemde Middelburg? Werkzaamheden rond de Euromarkt INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 19 september 2012 De Faam pagina 8 Voor iedereen die op 12 september 2012 zijn stem heeft uitgebracht: Har telijk dank! Met uw stem is een duide lijke keuze gemaakt tegen een kabinet dat de verschillen in het land groter heeft gemaakt dan ooit. De Partij van de Arbeid heeft een prachtig resultaat geboekt. Wij bedanken onze kiezers voor het in ons gestelde vertrouwen. Ook feliciteren we WD, D66, SGP met het behaalde resultaat. Met het grote mandaat van de kiezers in de hand kunnen we werken aan een sterker en socialer Nederland. Die boodschap van de kiezers zal nu moe ten landen in een stabiele coalitie. Wij willen iedereen bedanken voor de fantastische campagne die we met el kaar gevoerd hebben. Een campagne van deze omvang, met zoveel actieve vrijwilligers, daar kijken wij met trots op terug. De steun, de motivatie en het vertrouwen die we bij al die duizen den burgers de afgelopen maanden Foto: Aart van Belzen gevoeld hebben, was meer dan hart verwarmend. Daarvoor past een groot woord van dank. Tijdens de campagne heeft de PvdA- fractie de afgelopen tijd een goed beeld gekregen van de leefbaarheid in de wijken. Wij hebben de burgers op gezocht en gevraagd naar hun me ning. U bent ons ongetwijfeld tegen gekomen op straat, op de Markt, het winkelcentrum of bij u aan de deur. Nu de rook van de verkiezingsstrijd langzaam aan het optrekken is, is het tijd om vooruit te kijken. Ons is opgevallen dat veel bewoners tevreden zijn over de buurt waar zij wonen. De leefbaarheid, kwaliteit van woningen, sociale omstandigheden zijn verbeterd in veel wijken, maar het werk is nog lang niet klaar. We moeten namelijk blijven investeren in de leef baarheid van de wijken. Bewoners moet gevraagd worden wat zij als de grootste problemen ervaren en hoe dit moet worden aangepakt. Niet alleen in verkiezingstijd; u mag ons ook de komende jaren gewoon in uw wijk verwachten! Mehmet Kavsitli PvdA Middelburg pvdamiddelburg@gmail.com Zaterdag 27 oktober vindt de zevende editie N8vdN8 plaats in Middelburg. Dit jaar met een duurzaamheidsdebat, nachtelijke exposities, een donkere tocht door de binnenstad, donker tafelen in verschillende restaurants, verkleedfeest bij de Sterrenwacht, muziek in de Lange Jan en nog veel meer. De Nacht van de Nacht is een landelijk evenement georganiseerd door de Milieufederatie. Zij willen aandacht vestigen op de schoonheid en het belang van duisternis en hoe men daaraan een bijdrage kan leveren. De gemeente Middelburg ondersteunt dit evenement onder andere door de sierverlichting op de Lange Jan, het stadhuis en de Kloveniersdoelen te doven. De gemeente heeft daarnaast via de verschillende brancheorgani saties de bedrijven, winkeliers en horeca verzocht deel te nemen aan dit evenement. Lijkt het u leuk om mee te helpen op zaterdag 27 oktober, neem dan contact op via n8vdn8@gmail.com. Ideeën en tips zijn natuurlijk ook van harte welkom. Kijk voor meer informatie op www.nachtvandenachtmiddelburg.nl Rond de Europamarkt vinden vanaf 1 oktober riolerings- en bestratingswerkzaamheden plaats. Dit werk duurt naar verwachting twaalf weken. In verband met deze werkzaamhe den is de Europalaan van woens dag 3 oktober tot woensdag 10 oktober afgesloten voor alle ver keer. Ook is de parkeerplaats van het winkelcentrum niet via de ge bruikelijke ingang te bereiken, maar via de Laan der Verenigde Naties. Voor het bestemmingsver keer naar de Europalaan en het winkelcentrum is er een omlei dingsroute. Aannemer Traas en Ovaa infra B.V. werkt in fases zodat niet te gelijkertijd alles is afgesloten. De gemeente informeert de bedrijven die tijdelijk niet bereikbaar zijn. Ook bewoners en eigenaren van garages ontvangen bericht wan neer hun pand tijdelijk niet bereik baar is. Voor vragen kunt u contact opne men met J. Eggebeen, telefoon (0118) 67 53 08 of per mail j.eggebeen@middelburg.nl. Afgelopen woensdag bij de Tweede Kamerverkiezingen, was de opkomst in Middelburg vrijwel gelijk met 2010. 76 procent (27.901 stemmen) van de stemgerechtigden (36.511) bracht hun stem uit. Op PvdA werd het meeste gestemd, zij kregen 26,7 procent van de stemmen. Dit was een stijging van 4,4 procent vergeleken met 2010. Gevolgd door de WD met 18,9 procent van de stemmen. Hier was een stijging van 4,8 procent. Er waren ook dalin gen te zien bij de uitslagen, zo kwam de PW 3,6 procent lager uit dan twee jaar geleden, het CDA 5,2 procent en Groen Links 4,7 procent. Een opval lende score was voor de nieuwe partij 50Plus, zij behaalden 1,6 procent van de stemmen. Het aantal stemmen voor SP, D66, Christen Unie en de SGP bleef vrijwel gelijk. Op de gemeentelijke website kunt u de uitslag per Middelburgse wijk bekijken. VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders heb ben besloten het parkeren te verbie den op een aan de Maasstraat ter hoogte van huisnummer 35d ge legen parkeervak, behalve voor ae gehandicapte waarvoor het par keervak is bestemd. Tegen het besluit kan iedere be langhebbende op grond van de Algemene wet bestuursrecht tot 1 november 2012 bij burgemeester en wethouders bezwaar maken door het indienen van een gedag tekend en gemotiveerd bezwaar schrift. Degenen die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen tevens op grond van artikel 8:81 van voornoemde wet de Voorzienin- genrechter bij de rechtbank Mid delburg verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. U dient dit verzoek te richten aan de Voorzie ningen rechter, sector Bestuurs recht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek worden griffierechten geheven. Het volledige verkeersbesluit ligt bij de vakbalie in het stadskantoor ter inzage. VASTSTELLING BESTEMMINGSPLAN 'WONINGEN ABEELSEWEG' EN BESLUIT HOGERE WAARDEN Burgemeester en wethouders maken op grond van het bepaalde in artikel 3.8 van de Wet ruimte lijke ordening en artikel 3:42 van de Algemene Wet Bestuursrecht bekend dat de gemeenteraad bij besluit van 10 september 2012 het bestemmingsplan "Woningen Abeelseweg" ongewijzigd heeft vastgesteld. Het bestemmingsplan voorziet in een juridisch planologische rege ling voor het realiseren van twee haïrvrijstaande woningen aan de driesprong Abeelseweg Nieuwe Vlissingseweg te Middelburg. Tevens maken burgemeester en wethouders bekend dat op grond van de Wet geluidhinder net be sluit hogere waarden op 10 juli 2012 is genomen inzake ge noemd bestemmingsplan. Het be sluit hogere waarden betreft het vaststellen van een hogere toelaat bare geluidsbelasting op de ge vels van betreffende woningen. Het raadsbesluit, het vastgestelde bestemmingsplan en het besluit ho gere waarden met bijbehorende stukken liggen vanaf 21 septem ber tot en met 2 november 2012 voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Het raadsbesluit en het vastge stelde bestemmingsplan zijn ook digitaal te raadplegen via de web site www.middelburg.nl onder wonen en (ver)bouwen bestem mingsplannen plannen in proce dure. Daarnaast is het bestemmingsplan raadpleegbaar via de landelijke website www.ruimtelijkeplannen.nl onder plancode NL.IMRO.0687.BPBGMABE- VG99. Tegen het raadsbesluit en/of het besluit hogere waarden kan met ingang van de dag na terinzagelegging gedurende zes weken beroep worden inge steld door: belanghebbenden die tijdig hun zienswijze over het ontwerp naar voren hebben gebracht; belanghebbenden die kunnen aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest. Het beroep moet schriftelijk wor den ingesteld bij de afdeling Be stuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhaqe. Indien beroep wordt ingesteld kan tevens een verzoek om voorlo pige voorziening worden inge diend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Voor zowel het beroepschrift als het verzoekschrift is griffierecht verschuldigd. Het bestemmings plan treedt in werking met ingang van de dag na die waarop de beroepstermijn afloopt, tenzij binnen de beroepstermijn een ver zoek om voorlopige voorziening is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking alvorens op het verzoek is beslist. AANVRAGEN OMGEVINGS VERGUNNINGEN (Reguliere voorbereidingsproce dure) Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsver gunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toe passing is, hebben ontvangen (tus sen haakjes staat de datum van ontvangst): Korte Noordstraat 29: ver vangen glas voorzijde pand door dubbel monumentenglas (11-91. Koudekerkseweg 202: bag- gerwerkzaamheden, aanleg tijde- ijk depot en aanleg beschoeiing landgoed Ter Hooge (6-9). Lange Noordstraat 48: ver bouwen begane grond en kelder t.b.v. vestigen studentensociëteit en bar/restaurant (7-9). Meiveld, naast skatebaan: plaatsen jeugdontmoetingsplek (37628) (6-9). Piet Heinstraat 86: wijziging op d.d. 11 juli 2012 verleende omgevingsvergunning voor t bou wen vrijstaande woning met ga rage (wijziging betreft situering, inhoudende het verder naar voren plaatsen van de woning) (29-81. Vlasmarkt 25: uitbreiden ho recabedrijf (met bovenverdieping) (5-9). Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omge vingsvergunning kunnen geen be zwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van aie welke in het kader van de aanvraag kun nen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGS VERGUNNINGEN (Reguliere voorbereidingsproce dure) Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Bosschaartsweg 1: wijzigen reclame-uitingen (7-9). Grenadierweg 31: plaatsen gevelreclame (10-9). Muidenweg 4, Arnemui- den: plaatsen hekwerk (12-9). Noordsingel 174: wijzigen in- en exterieur van het pand (13-9). Noordstraat 52, Arnemui- den: wijzigen zijgevel (10-9). slaat 18, Arnemui- Oranjeph den: uitbreiden recreatiewo ning (13-9). wijziging op d.d. 11 juli 2012 verleende omgevingsvergunning voor bouwen vrijstaande woning met garage (wijziging betreft si tuering, inhoudende net verder naar voren plaatsen van de wo ning) (12-9). Van Cittersstraat 69: renove ren en herstellen uurwerk en luidklok op kerktoren (13-9). Voltaweg 31 -33: bebouwen ruimte tussen 2 bedrijfsgebou wen (maken/veranderen uitrit geweigerd) (13-9). uitbreiden/wijzigen garage tot slaapkamer/berging (1 3-9). IJsselstraat 1OO: maken 2e verdieping op woning, d.m.v. plaatsen dwarskop (7-9). Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belang hebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Mid delburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van me ning is aat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Recht bank Middelburg, sector Bestuurs recht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschul digd.

de Faam | 2012 | | pagina 8