Bakkers zijn helden Wandelschoenen bd store Tuinman geeft herfstadviezen Dominee De Reus is nieuw Concert Veere's Genoegen Exposities Walcheren Bij ieder mens past een kunststof kozijn. De allerbeste merken verkrijgbaar bij bd store Meindl - Lowa - Hanwag The North Face - Regatta - Grisport www.bd-store.nl Wij zijn levérancier van o.a.de merken OVERIGE MERKEN HOUTKACHELS: Janus/Jacobus Dru/Dovre Wanders Element 4 Faber Wanders ELKE ZATERDAG GEOPEND VAN W.00-14.00 UUR Diverse kiicUdd bmiuLmi apgfedd PI AiïiLiv (Euji'ii i'p ajfpraak Contura Nordpeis Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 19 september 2012 De Faam pagina 5 fmmskmmmm Wij bieden mensen met een autisme spectrum stoornis of een psychische beperking de kans om zelfstandig te gaan wonen ofte blijven wonen, want dat is niet altijd eenvoudig. Een huis kun je huren, een thuis moetje zelf creëren. WeerWonen helpt, adviseert en denkt mee, over alle zaken die bij zelfstandig wonen komen kijken. Oostkapelle Terra Maris in Oostkapelle houdt op vrijdag 21 septem ber de activiteit: Herfst in de tuin, snoeien doet groeien. In de herfst wordt de land schapstuin bij Terra Maris winterklaar gemaakt. De tuinmensen zorgen ervoor dat alles op de juiste manier wordt gemaaid en gesnoeid, zodat volgend jaar bezoe kers weer genieten van een bloeiende tuin. Bezoekers kunnen van 13.00 tot 14.00 uur meelopen met dë tuin man. Deelname is gratis, wel entree betalen voor het museum. Domburg Domburg heeft vanaf 23 september een nieuwe domi nee. Rianne de Reus wordt op die dag om 15.00 uur be vestigd door dominee K van de Broeke. De Reus volgt dominee B. Boter op. Veere Muziekvereniging Veere's Genoegen houdt op vrijdag 21 september in de Grote Kerk in Veere een concert avond samen met het fan fareorkest Accelerando uit Sint Annaland. Het begint om 19.30 uur. Entree is voor kinderen tot 12 jaar gratis en vanaf 12 jaar is de entree 3 euro per persoon. acrylschilderijen van André Klompmakers te zien. De the ma's van de expositie zijn sport en stilleven. Het thema sport is geïnspireerd op werk van de Russisch - Belgische schil der Nicolas de Staël. André Klompmakers creëert een ab stractie van het spelmoment. De stillevens zijn geïnspireerd op de Franse schilder Bernard Cathelin, die in prachtige nu ances een stilleven in slechts enkele kleuren in een abstracte omgeving tot bloei laat komen. André Klompmakers gebruikt een abstracte/magische omge ving waarin vazen, kruiken en schalen zich in zachte pastel kleuren schijnen te verliezen. Openingstijden: maandag en dinsdag van 14.00 tot 20.00 uur en woensdag van 17.00 tot 20.00 uur. Presentatieruimte Caesuur In het programma 'De schilder, het werk en het atelier' wordt Jan Wattjes als vijfde schilder welkom geheten. Zijn werk, dat wordt gekenmerkt door portretten, is tot 20 oktober in presentatieruimte Caesuur in Middelburg te zien. In zijn groepsportretten figureren ei gen gecreëerde karakters naast bestaande personen. Zij allen belichamen de romantische houding van de kunstenaar. Strandhotel Bos en Duin In Strandhotel Bos en Duin in Oostkapelle exposeren Cocky Wattel en Erna Kooi - den Hol lander tot 1 januari met schilde rijen en beelden. Een expositie voor deze rubriek kunt u mailen naar: red.faam@ whm.wegener.nl t.a.v. Sharon Notebaart. 0113 220778 0118 639399 weerwonen@weerwerk-zee!and.nl www.weerwerk-zeeland.nl Sharon Notebaart Koorkerk Abdij De expositie 'Schilderkunst' van Johan van Kaam en Margo Wisse is op vrijdag 21 en zaterdag 22 september te zien in de Koorkerk van de Abdij in Middelburg. Johan schildert met felle kleuren, vrolijkheid en fantasie. Dit resulteert in abstracte crea ties met speelse figuratieve elementen. Margo schildert het eeuwige vrouwelijke op een uitvergrote figuratieve wijze, met oog voor elegantie en anatomische verhoudin gen. Publiek kan de schil derijen bewonderen tussen 13.00 en 17.30 uur. Lange Jan Schilderes Wil van der Wee- Ie en haar man, beeldhouwer Jaap Cok zijn dit seizoen de laatste exposanten in het kader van het Lange Jan Project. Wil werkt met veel acrylverf binnen thema's uit het dagelijks leven. Veelzij digheid is het handelsmerk van Jaap Cok. In de toren voet zijn van hem enkele beelden te zien. De tentoon stelling wordt op 20 septem ber om 14.00 uur in de Wan- delkerk geopend, waarna de expositie nog te zien is tot en met 25 oktober. Tijdens de opening zijn de exposanten aanwezig en vertellen zij iets over hun werk. Bloedafnamepost Sanquin In bloedafnamepost San quin in Vlissingen is van begin oktober tot eind de cember een expositie van De drenkeling, die mede door de inzet van de broers van een verdrinkingsdood is gered, heeft nooit iets van zich laten horen en de broers nooit bedankt. FOTO: IZAAK VERKESTE Ze zaten er enigszins ver bouwereerd bij, afgelopen donderdag in het stadhuis van Vlissingen. De broertjes Branden (13) en Mitchell Bakker (17) uit Vlissingen waren met een smoes naar het stadhuis gelokt. Daar werden ze ontvangen door burgemeester René Roep. Gerard van der Hoeven P Vlissingen De burgemeester, familieleden en een handjevol fotografen ver rasten de broers. "Jullie hadden niets in de gaten hé? Jullie had den een uitnodiging gekregen voor een wijziging van het num mer van jullie ID-kaart. Maar dat was natuurlijk een smoes om de verrassing compleet te maken", lacht de burgemees ter. In werkelijkheid werden de tieners geëerd vanwege hun heldhaftige optreden op zon dag 10 juni, toen ze koelbloedig handelden en daarmee het leven redden van een drenkeling. "We waren aan het vissen op de glooiing bij het Roeiershoofd en De leugenaar toen we een man zagen die ging zwemmen. Ik had er al een slecht gevoel bij, want ik wist dat de stroming daar bijzonder gevaarlijk is," vertelt Brandon. De man kwam in moeilijkheden en riep om hulp omdat hij door de stro ming niet meer terug kwam en al snel onder water verdween. Daarop heeft Mitchell 112 ge beld en doorgegeven met een plaatsaanduiding waar de man in moeilijkheden was geraakt. Door die aanwijzingen kon de reddingsbrigade accuraat han delen en hulp bieden. De hel dendaad werd geprezen door burgemeester Roep, die hen een oorkonde overhandigde van de Maatschappij tot Redding van Drenkelingen. Namens de ge meente kregen de twee broers ook nog een VVV-bon. jt&Ciinvs Klarinetweg 5 Middelburg T 0) 18 - 628 707 www.alkuplus.nl - Robuuste en comfortable schoenen - Geschikt voor elk weertype - Waterdicht ademend, met een zeer goede grip - Ideale schoenen voor het najaar en de winter. OUTDOOR FASHION ACTION Achter de Houttuinen 34 Middelburg Mors0 Contura 850 Kleverskerkseweg 16 4338 PM Middelburg T: 0118-615942 F: 0118-625599 Einfo@zanddorp.n£ www.zanddorp.nl m

de Faam | 2012 | | pagina 5