r r f r r r Fietsopruimactie station en stadhuis Langevieleweg twee dagen afgesloten Werkzaamheden Piet Heinstraat Tweede Kamer verkiezingen Versterking Adviesraad Wmo Middelburg f Duizenden bezoekers Open Monumentendag Feestelijke opening opgeknapte Langstraat Cursus Omgaan met dementerenden porthos 7 Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 12 september 2012 De Faam pagina 9 GEMEENTE MIDDELBURG' Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: (0118)67 50 00 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nr Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Volgende week is er weer een fietsopruimactie rondom het NS-station en het stadhuis. Fietsen die niet in de beugels staan worden verwijderd. Weggehaalde fietsen kunnen na telefonische afspraak (67 57 41) wor den opgehaald tegen contante betaling van vijftien euro. Eigenaar moet bij het ophalen van een legitimatiebewijs en een passende fietssleutel laten zien. De (brom)fietsen staan bij de gemeenteloods aan de Klevers- kerkseweg (achter de voedselbank). Op woensdag 19 september wordt op de Langevieleweg de vluchtheuvel ter hoogte van de Baarsjesstraat voorzien van bredere rode suggestiestroken voor fietsers. Om deze stroken te asfalteren is de Langevieleweg een of twee dagen afgesloten voor het verkeer. Wanneer het slecht weer is, wordt het werk uitgevoerd op een andere datum. Verkeer wordt omgeleid via de De Ruyterstraat. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Pascal Geldof van het Ingenieursbureau, telefoon (0118) 67 56 81. Afgelopen maandag is gestart met riolerings- en bestratingswerkzaamheden in de Piet Heinstraat tussen de De Ruyterstraat en de Nieuwe Vlissingseweg. De werkzaamheden worden in twee fases uitgevoerd: fase 1 - Van Heemkerckstraat-Nieuwe Vlissingseweg fase 2 - De Ruyterstraat-Van Heemskerckstraat De werkzaamheden zijn klaar in november. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met C. J. Mouthaan van de afdeling Ingenieursbureau (0118) 67 53 91. Woensdag 12 september zijn er verkiezingen. Met uw stempas kunt u. in de gemeente Middelburg stemmen waar u maar wilt. Op uw pas staat een stem lokaal vermeld dat in de buurt van uw adres is. Maar u kunt dus bij elk stem bureau in de gemeente Middelburg'stemmen, zonder dat u daarvoor iets hoeft te regelen. De stemlokalen zijn open van half acht 's ochtends tot negen uur 's avonds. Burgemeester Harald Bergmann brengt officieel de eerste stem uit om half acht 's ochtends in basisschool 't Vierschip in Arnemuiden. Gouden klaver Vorige week maakte Klaverblad Zeeland bekend dat gemeente Middelburg de Gouden Klaver heeft gewonnen. De gemeente heeft een poster ontwik keld die aan de hand van tekeningen laat zien hoe je moet stemmen. De poster is gemaakt om het stemproces te verduidelijken voor mensen met een verstandelijke beperking. Belangenorganisatie Klaverblad Zeeland vindt dit initiatief een voorbeeld voor velen. Voor de advisering op het brede terrein van de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) wil de gemeente Middelburg zich laten bijstaan door een Adviesraad Wmo. Middelburg is op zoek naar kandidaten voor deze raad. Deze raad is een adviesorgaan van het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg. De adviesraadsleden Wmo kunnen op basis van hun (persoonlijke) ervaring en door informatie en signalen van de achterban de doelgroepen vertegenwoordigen en het college gevraagd en ongevraagd van ad vies voorzien. Het college stelt inwoners van de gemeente Middelburg zo in staat vroegtijdig voorstellen voor beleid uit te kunnen brengen. De gemeente Middel burg hecht waarde aan de ideeën en meningen van haar Adviesraad Wmo. Per adviesraadslid wordt er een maandelijkse vrijwilligersvergoeding van honderd euro uitgekeerd. De Middelburgse Adviesraad Wmo heeft een ambtelijk onder steuner ter beschikking. Hij/zij helpt de Adviesraad waar nodig bij het inplannen van bijvoorbeeld vergaderruimten, het doorsturen van belangrijke stukken of het inplannen van individuele- of groepsgesprekken met betrokken ambtenaren of wethouders. Wilt u reageren of zich kandidaat stellen? Neem dan contact op met de ambtelijk ondersteuners van de Adviesraad Wmo, dhr. T. Roeb (tel. 0118 - 67 56 77 of t.roeb@middelburg.nl). Meer informatie is ook terug te vinden op www.middelburg.nlactueel vacatures. Ook dit jaar hadden de openge stelde monumenten tijdens Open Monumentendag op zaterdag 8 sep tember aan belangstelling niet te klagen. Grootste trekpleisters blij ven het stadhuis en de Abdij. Onder de nazomerzon kozen veel liefhebbers ervoor mee te wandelen met een van de rondleidingen in het centrum, Griffioen, Park Toorenv- liedt en de bomenroute. De organiserende commissie wil alle deelnemers aan deze Open Monu mentendag bedanken voor hun gastvrijheid en hun inzet om deze dag te doen slagen. In 2013 staat Open Monumentendagen het teken van Macht en Pracht. Mensen die meeliepen met de bomenroute konden stemmen op de mooiste boom van Middelburg. Wethouder Johan Aalberts reikte het eerste enquêteformulier uit aan de jongste deelnemer van de bomenroute. Nu de werkzaamheden om de Langstraat in Arnemuiden aan te kleden en op te knappen achter de rug zijn, is het tijd voor de officiële opening. Burgemeester Harald Bergmann verricht de openingshandeling op vrijdag 21 september. Hierbij worden de buitenschilderijen van Wannes van Belzen onthuld. Belangstellenden zijn van harte welkom, het is om 15.30 uur verzamelen voor het Oude Raadhuis in de Langstraat. Gratis boodschappentas voor klanten middag opening Klanten van de winkels in de Langstraat krijgen op de middag van de opening een gratis Arnemuidse bood schappentas cadeau. Dit is mogelijk gemaakt door de Rabobank Walcheren/ Noord-Beveland in samenwerking met gemeente Middelburg. Het is een collectors item want de oplage is beperkt. Kleurwedstrijd kinderen tot en met 11 jaar Voor kinderen tot en met 11 jaar is er vanwege de opening een kleurwedstrijd. Kleurplaten zijn verkrijgbaar bij de winkeliers in de Langstraat. De makers van de drie mooist versierde kleurplaten winnen een Arnemuidse cadeaubon (le prijs €25, 2e 10 en 3e €7,50). Inleveren van de kleurplaat kan tot 17 september bij de Primera in de Langstraat. M'.u Porthos is hét loket voor alle vragen op het gebied van welzijn, zorg en opgroeien in Mid- delburg. In het loket werken Maatschappelijk Werk Walcheren, Stichting Welzijn Middelburg, MEE Zeeland, Indigo, Bureau Jeugdzorg, de GGD en de gemeente Middelburg samen. In het kantoor van Porthos aan de Sint Sebastiaanstraat 12, vindt u ook de Huurdersver eniging Middelburg, Facilitas Middelburg en Manteling. Meer informatie over Porthos vindt u op www.porthos.nl. U kunt ons ook bellen (0118) 75 14 00. tb' Het zal je maar overkomen, je partner of ouder krijgt de diagnose Alzheimer of dementie. Wat staat je te wachten, hoe ga je er'mee om? Manteling organiseert in samenwerking met een casemanager dementie een korte cursus 'Omgaan met de menterenden'. De cursus bestaat uit vier bijeenkomsten met een vaste groep. Naast informatie over de ver schillende vormen van dementie, wordt er aandacht besteed aan hoe je het beste om kan gaan met het veranderende gedrag van de dementerende. Wat kun je doen als je dementerende partner 's nachts steeds uit bed wil en wat betekent het voor jou als de rollen door de dementie ineens omgedraaid zijn? Ook is er aandacht voor ondersteuningsmogelijkheden zoals dagbehandeling, intervalopname, inzet van vrijwilligers en opname. De cursus gaat zoveel mogelijk uit van de knelpunten en vragen van de deelnemers. Bij voldoende aanmeldingen wordt gestart met twee groepen. De avondcursus in Porthos Middelburg, is speciaal bedoeld voor kinderen van een dementerende ouder. De middagcursus, in Porthos Vlissingen, is speciaal bestemd voor partners en bijvoorbeeld broers of zussen van een dementerende. Data avondcursus: 17 september en 1 en 8 oktober. Tijd: 19.30 uur tot ongeveer 21.30 uur. Locatie: Porthos, St Sebastiaanstraat 12 in Middelburg. Data middagcursus: maandag 1, 8, 22, en 29 oktober Tijd: 13.30 uur tot 15.30 uur Locatie: Porthos, Pablo Picassoplein 126 in Vlissingen. Eigen bijdrage gehele cursus 12,50, inclusief koffie/thee en cursusmateriaal. Aanmelden en informatie bij Manteling: (0118) 55 35 30 of via info@mantelingwalcheren.nl U kunt hier ook de speciale cursusfolder aanvragen.

de Faam | 2012 | | pagina 9