80 x in Zoutelande Witgoed kapot? fabiu s VERHUIZE MET ZORG N i! 0118 61 26 69 TM Een leuke baan? Start Haal nu je diploma! /jberoWalcheren EK roeifietsen op Neeltje Jans Exposities Walcheren Bel (0118) 572427 www.aangeenbrugelectro.nl www.datrepareerikzelfwel.nl opieidin opleidingen Receptioniste Telefoniste (6 mnd) Administratief Medewerker (9 mnd) Financieel Administratief Medewerker (12 mnd) Commercieel Administratief Medewerker 02 mnd) Medewerker Projectadministratie (12 mnd) Secretaresse (12 mnd) BKB BKC PDB Brochure aanvragen of meer info? 0800-4464464 (g<a«s) www.fabiusopleidingen.nl monoidLmouERs Mindfulnesstraining Vanaf 8 oktober in de gemeente Veere Cursus Gezonde Leef-tijd Aanmelden via 0118-634800 of via www.volksuniversiteitzeeland.nl Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 12 september 2012 De Faam pagina 7 Vrouwenpolder De roeifietssport is een ontmoetingspunt voor (top) sporters van diverse komaf. Roeifietsen is leuk maar kan zwaar, loodzwaar zijn. Op 15 en 16 september zijn de veertiende Europese Kampioenschappen Roei fietsen op en om het kunst matige eiland Neeltje Jans. Voor deze Open Europese Kampioenschappen ver wacht de organisatie meer dan vijftig deelnemers uit zes verschillende landen. Mede dankzij sponsor en gastheer De Roompot waren de eer dere kampioenschappen een groot succes en zal ongetwij feld ook dit kampioenschap een succes worden. Er is een wedstrijdklasse en een tour klasse. Op het programma van de wedstrijd staan vier onderdelen: Criterium (14 km), Sprints (200 m), Uur race en een Duurrace (80 km)Door deze unieke com binatie van afstanden wordt zowel het sprint- als langeaf- standvermogen van de roei ers beproefd. De tourklasse roetst (een compact woord voor roeifietsen is 'roetsen') twee prestatietochten: een van 60 kilometer en een van 70 kilometer. De deelnemers aan het EK Roeifietsen is een aangenaam gemêleerd gezelschap van recreatie sporters en van (voorma lige) topsporters uit diverse takken van sport zoals tri atlon, windsurfen, rugby en ligfietsen. Commissaris van de koningin Karla Peijs geeft J. Jonkers een oorkonde en luchtfoto als dank dat hij al tachtig jaar vakantie viert in Zoutelande. FOTO: JAN PRENGER www.rowingbike.com Compleet verrast was J. Jonkers (85) uit Leusden toen hij vorige week woens dag in het zonnetje werd gezet, omdat hij al tachtig jaar vakantie viert in Zou telande. Met onderbreking van de oorlog wordt bij de familie Jonkers in septem ber minimaal één week in Zeeland gereserveerd. Jan Prenger Zoutelande De Zoutelandse Middenstands vereniging, de gemeente Veere, de VVV en commissaris van de koningin Karla Peijs waren in hotel Het Streefkerkse Huis present voor een huldiging. Pe ijs overhandigde een oorkonde en luchtfoto van het vakantie verblijf aan de bijzondere gast. Wethouder René Molenaar noemde Jonkers een ambassa deur voor Zeeland. "Het strand van Rarotonga op de Cookei- landen kan mij niet zo bekoren als het strand van Zoutelande", stelt Jonkers. "De plaatsen waar kunstschilders Toorop en Hart Nibbrig hun schilderijen maak ten, kun je zo terugvinden" ver telt hij enthousiast. Zijn eerste gang na aankomst is naar de koepel van de bunker. Van daar uit geniet hij van de kleuren, de scheepvaart en het strand. En niet alleen van de natuur, maar door de jaren heen zijn ook dierbare vriendschappen in Zoutelande ontstaan. Zijn vrouw, gekleed in de stof van de Zeeuwse dracht, sloot zich des tijds graag aan bij de gewoonte om de vakantie in Zeeland door te brengen. Zij zwemt nog elke dag. Vanaf het begin heeft zij een schrift met vakantiefoto's en bijzonderheden bijgehouden. De kinderen en kleinkinderen van het echtpaar zijn ook door het Zoutelandevirus aangesto ken. Zij zijn er jaarlijks een deel van hun vakantie in Zeeland. Sharon Notebaart Theo v. Doesburgcentrum Marjon Mijnsbergen expo seert tot 30 november semi- abstracte schilderijen in het Theo van Doesburgcentrum in Vlissingen. Marjon heeft geschilderd met vijftig wees kinderen van Bulmau Villa- ge. De opbrengst uit de ver koop van de schilderijen is voor studenten in Oeganda. Galerie de Osseberg In boerderijgalerie de Osse berg in Sint Laurens is tot en met 20 oktober de expositie 'Van hier tot.daar' te zien. Het gaat om schilderijen van Boukje van Dam en Tjitske Prins, sieraden van Marga Meijrink, brons van Veronie Rens en Gerda Vroon expo seert met keramiek. Bibliotheek 't Spui Beeldend kunstenaar en schrijver Tjeerd Brakema exposeert tot 5 november in de Vlissingse bibliotheek 't Spui onder de titel 'Aan spoelen of thuiskomen'. Er is werk te zien vanaf 2008 in clusief een recente serie van twintig abstracte, intuïtieve werken gemaakt in de wis selvallige zomer van 2012. Daarnaast is zijn poëzie te lezen. Brakema laat zich in spireren door gebeurtenissen uit zijn dagelijks bestaan en in de wereld bij het maken van zijn krachtige, expres sieve werk. De kleuren van de schilderijen worden vaak direct op het doek/papier ge mengd, daardoor is het werk bijzonder van kleurgebruik. De Piek De expositie 'Wood/Iron/Rust' van Frank Viergever wordt op zondag 16 september geopend in de Piek in Vlissingen. Frank Viergever fotografeert als jour nalist en probeert in zijn werk zo zuiver mogelijk te werken: objectieve werkelijkheid, ge koppeld aan een hoogstaand technische afwerking. Ook in de tentoongestelde werken komt de objectieve waarheid naar vo ren. Hoewel, het werk is zwart wit uitgevoerd, maar niemand ziet objectief zwart-wir. Die objectieve waarheid is dus toch - enigszins gekleurd. Te zien tot en met 6 oktober. Bosgebied Fort Rammekens Onder de titel 'Zij van Daar beneden' presenteert fotograaf Leon van der Flier een serie ge- ensceneerde, levensgrote foto's geïnspireerd op een onderaards volk dat door zijn fantasie kroop. Op zaterdagavond 27 oktober, tijdens de Nacht van de Nacht, wordt de expositie geopend door Ben de Reu, Gedeputeerde van de provincie Zeeland. Vanaf zondag 28 oktober zijn bezoe kers welkom zowel overdag of tijdens een extra Nacht van de Nacht. Leon van der Flier geeft op 28 oktober om 13.00 uur en 18.00 uur zelf een rondleiding door het bos. Duingalerie Gerdine Duijsens exposeert nog tot 14 september in Duingalerie in Domburg. Haar expositie be vat beelden van het goede leven, van wijn en champagne drin kende dames met parelkettin gen en heren in pak genietend van het goede der aarde. Copy kunt u mailen naar: red. faam whm.wegener. nl. Wasmachine, vaatwasser of droger Heb je zin om viool, altviool of cello te leren spelen? Twee laatstejaars conservatoriumstudenten geven les in Arnemuiden. Viool- en altvioolles Anne Coppoolse Tel. 0646666751 annecoppoolse@live.nl Celloles Cor Coppoolse Tel. 0650498999 corcoppoolse@live.nl Geen specifieke vooropleiding nodig Fabius is een CRKBO erkende opleider 1 ochtëhd of 1 avond p/w les in meer dan 50 locaties Geschikt voor werkenden, schoolverlaters en herintreders wette 2.4-22 sefi- o.a. Breda, Oosterhout, Roosendaal, Bergen op Zoom, Middelburg, Goes Wij bieden mensen met een autisme spectrum stoornis of een psychische beperking de kans om zelfstandig te gaan wonen of te blijven wonen, want dat is niet altijd eenvoudig. Een huis kun je huren, een thuis moetje zelf creëren. WeerWonen helpt, adviseert en denkt mee, over alle zaken die bij zelfstandig wonen komen kijken. Vogel Verhuizingen 0113 220778 0118 639399 weerwonen@weerwerk-zeeland.nl www.weerwerk-zeeland.nl Praktijk op het gebied van psychosociale behandelingen 8-weekse basistraining 270,- Start: donderdag 27 september 19.30-22.00 uur Informatie en aanmelding: www.LiberoWalcheren.nl Tel. 06 - 46588324 VOLKSUKJ|VERS|TEIT in zeeland Voor iedereen die een actieve leefstijl met voldoende beweging en gezond eten wil naleven. Doel: de negatieve gevolgen van overgewicht, diabetes, stress en hart- en vaatziekten verminderen of voorkomen. De cursus bestaat uit 8 lesavonden vanaf 8 oktober en de lessen worden gegeven bij Welzijn Veere in Oostkapelle. Cursusbegeleiders zijn NISB leefstijladviseurs en fysiotherapeuten Vraag bij uw zorgverzekeraar naar een vergoeding voor deze cursus!

de Faam | 2012 | | pagina 7