Nederlands kampioenschap 3D handboogschieten in Vlissingen Op zoek naar vrijwilligerswerk? 14 september Dag van de Scheiding bij Kalle Advocatuur Workshop over vliegvissen Capriola di Gioia concert 'Het is verboden om op levende dieren te schieten...' Bekijk onderstaand overzicht of ga naar www.welzijnmiddelburg.nl/vrijwilligerswerk Meer informatie? Neem dan contact op met het vrijwilligerssteunpunt van Stichting Welzijn Middelburg Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 12 september 2012 De Faam pagina 5 Goes De Zeeuwse Vliegvisver eniging Lure and Emer- ger houdt op zaterdag 22 september een workshop vliegvissen. Het doel is om het vliegvissen te promoten en om de vereniging meer bekendheid geven. Aan bod komen onderwerpen als de historie en het hoe en waarom van het vliegvissen, materiaalkennis, het zelf binden van kunstvliegen en instructie in het werpen met de vliegenhengel. De workshop is in de omge ving van Goes van 9.00 tot 17.00 uur. Materialen en een hengeluitrusting zijn aanwe zig. Aanmelden via: lure-and-emerger.nl Middelburg In de Doopsgezinde kerk aan de Lange Noordstraat 62 in Middelburg is vrijdag 21 september het eerste con cert van de Stichting Incan- to voor Oude Muziek. Het wordt een Italiaanse avond met muziek van Claudio Monteverdi (1567-1643) en tijdgenoten. Onder de titel Ohime! brengt het Vlaamse barokensemble Capriola di Gioia met de sopraan Ama ryllis Dieltiens een program ma waarin emotie, passie, hartstocht en melancholie elkaar ontmoeten. Het con cert begint om 20.00 uur. Het Nederlands Kampioen schap 3D-handboogschieten wordt voor de vijfde keer in zijn historie gehouden in Vlissingen. Op zaterdag en zondag, 15 en 16 september, strijden tussen de 200 en 250 handboogschutters in het bos rondom Fort Ram- mekens in diverse klassen om de felbegeerde titel. Gerard van der Hoeven Vlissingen Maar ook enkele handboog schutters uit Duitsland en Belgie doen dit jaar buiten me dedingen mee in deze snelgroei ende tak van de handboogsport. Volgens de organisatie, de Vlis- singse vereniging d'Eendracht is 3D-schieten het best te verge lijken met de eeuwenoude jacht met de handboog. Dus een traditionele manier van jagen in vergelijking met bijvoorbeeld de Olympische variant waarbij moderne handbogen met vizier worden gebruikt. Deze histo rische vorm van boogschieten is met houten bogen. En voor deze klassieke vorm van de boogsport steekt menig deelne mer zich daarvoor in een histo rische outfit. In verschillende categorieën wordt het tweedaags evene ment afgewerkt door verschil lende deelnemers die meestal zijn aangesloten bij landelijke jagersclubs. Geschoten wordt op kunststof dieren die in het parcours zijn uitgezet. "Wij zijn diervriendelijk", aldus Tonny Wesselink, voorzitter van de Vlissingse Handboosociëteit d'Eendracht, die ongeveer hon derd vaste leden telt. "Sterker nog, het is verboden op levende dieren te schieten. Wanneer dit toch gebeurt, wordt een lid geroyeerd. Wij zijn beslist geen jagersclub. Sportiviteit en gezel ligheid staan hoog in ons vaan del. Wel is het uiteraard van belang dat de parcoursbouwers variatie aanbrengen in het par cours en de boogschutters te verrassen waar hun 'prooi' zich bevindt." Maar is het niet verleidelijk om af en toe een levend konijntje of een toevallige passerende levende prooi om te leggen? "Nee", antwoordt Wesselink beslist, "op ons vaste clubter rein aan het Vlissingse Baskens- burg loopt al jaren een fazant, die ongemoeid wordt gelaten!" Ook met veiligheid voor een toeschouwer wordt terdege re kening gehouden. "Mensen die bij de wedstrijden willen komen kijken lopen geen gevaar omdat het traject van het parcours voor negentig procent naast de Het Nederlands Kampioenschap 3D-handboogschieten is komend weekend in Vlissingen. FOTO: P.R. begaande paden wordt aange legd," aldus de voorzitter. Het kampioenschap is een door de Nederlandse Handboogbond (NHB) erkende A-wedstrijd. Zaterdag wordt om ongeveer 9.30 uur het startsein gegeven door de Vlissingse wethou der Marin de Zwarte. Zowel teams als individueel kunnen de schutters kiezen uit twee uitgezette parcours (Geko en Warthog) in het Ritthemse bos. De wedstrijden duren tot onge veer 16.00 uur. Handboogsport is een wedstrijdsport. In ons land beoefenen zo'n 9000 mensen handboog- schieten. In de winter bin nen en in de zomer buiten. Zij doen dit in verschillende materiaalklassen op afstan den die variëren van 5 tot 90 meter. De doelen waar op geschoten worden zijn voornamelijk gemaakt van geperst stro. Coördinatie, concentratie en een goede techniek zijn de belangrijkste elementen voor doelgericht schieten. Boogschieten is populair omdat het geschikt is voor alle leeftijden en ook voor minder validen. handboogvlissingen.nl (Advertorial) Tegenover de fontijn op de Balans is het advocaten kantoor Kalle Advocatuur gevestigd. Het kantoor richt zich vooral op de particu liere sector, door familie recht-, jeugdrecht- en strafrechtzaken te behande len. Op vrijdag 14 septem ber neemt het kantoor deel aan de "dag van de schei ding" die landelijk wordt ge organiseerd. Op deze dag kunnen mensen kosteloos en zonder afspraak op het kantoor terecht voor infor matie over echtscheidingen en al wat daarmee samen hangt. Volgens advocaat Martijn Kalle is het voor mensen een mooie Advocaten mr. Claudine Kouijzer en mr. Martijn Kalle FOTO: INGRID BORGER gerechtshof, of door andere ad vocaten. Het kantoor heeft een breed netwerk opgebouwd. "Met ons netwerk zorgen wij er voor dat onze cliënt ook op een ander terrein de zorg en kwali teit krijgt die wij op het juridi sche vlak bieden." kans om hun vragen aan een deskundige voor te leggen. "Er wordt veel over scheidingen ge sproken en het internet biedt veel informatie, maar er gaat niets boven een advocaat die zich dagelijks met dit rechtsge bied bezighoudt". Zijn kantoorgenote Claudine Kouijzer beaamt dit: "Er zijn veel misverstanden over bij voorbeeld alimentatie. Een ad vocaat weet precies hoe het zit." Het kantoor behandelt zaken op tegenspraak, waarbij ieder der partijen een eigen advocaat heeft. Daarnaast treedt mr. Kalle ook veel op als mediator voor partijen tezamen. Hij krijgt ook zaken doorverwezen door rechters van de rechtbank en het Op vrijdag 14 september kunt u zelf een indruk opdoen tussen 9.00 uur en 17.30 uur. Ook kunt u dan telefonisch contact opnemen. Kalle Advocatuur Sint Pieterstraat 1 4331 ET Middelburg Telefoon: 0118-626401 vovrw. kalle-advocatuur. nl Dag/tijd: Organisatie: Dag/tijd: Functie: Buurtbemiddelaar Vlissingen Als buurtbemiddelaar los je geen problemen tussen buren op maar begeleid en ondersteun je ruziënde partijen. Doel is om ze rond de tafel te krijgen en ze zo zelf een oplossing te laten bedenken waar beiden achter staan. Organisatie: Stichting Welzijn Middelburg, afdeling Buurtbemiddeling Gemiddeld 4 uur per week. Werktijden worden in overleg vastgesteld. Dag/tijd: Functie: Begeleider kinderinloop Help mee met de kinderinloop in Dauwendaele en tijdens andere activiteiten zoals met Pasen, Koninginnedag en Halloween. Organisatie: Stichting Wijk Dauwendaele De kinderinloop is op woensdag van 12.30-17.30 uur. Overige activitei ten vinden plaats op zaterdagen. Schoonmaak en opruimwerkzaam heden op donderdagmiddag. Functie: Vrijwilliger Pr Promotie Je onderhoudt contacten met de routedeelnemers, de werkgroepen en met de media en promoot de activiteiten. Enthousiasme is belangrijker dan ervaring! Stichting Kunst- en Cultuurroute Middelburg Werktijden worden in overleg vastgesteld. Kijk voor meer info op www.welzijnmiddelburg.nl Bel (0118-751400) of kom langs bij Stichting Welzijn Middelburg

de Faam | 2012 | | pagina 5