Verlof bij noodgevallen O ««keuken EEN ZELFSTANDIG ONDERNEMER Dan hebben wij WERK! Engeland met P&O Ferries Minicruise v.a. 39 p.p. Bedrijfstakvoorlichter VERNIEUWERS Wij zoeken in de buurt van Middelburg met ruime ervaring in keukenmontage Wat u moet weten over calamiteiten verlof Lezersactie B&OVv Ferries opleiding ontwikkeling metaalbewerking sHmüoen! en ondersteuning, training, marketingtools, administratieve hulp een gezamenlijke website, een magazine en nog veel meer..... Altijd actueel: de-faam.nl De meeste mensen weten wanneer ze in aanmerking komen voor bijvoorbeeld zorgverlof of ouderschaps verlof. Maar wist u ook dat u bij noodgevallen in de privésfeer calamiteiten verlof kunt opnemen? Calamiteitenverlof is bedoeld voor situaties wanneer u onverwachts uw werk moet verlaten voor een noodgeval van persoonlijke aard. Daarbij kan het gaan om privéproble- men die onmiddellijk moeten worden opgelost. Bijvoorbeeld als u een ziek kind van school moet halen, als uw partner moet bevallen, of als u zaken moet afhandelen rondom een sterfgeval in uw familie. Maar ook als u een loodgieter moet regelen, omdat een waterlei ding in uw huis is gesprongen. Geldt calamiteitenverlof ook voor andersoortige zaken die niet kunnen wachten? U kunt ook calamiteitenverlof opnemen om aangifte te doen van de geboorte van uw kind, wanneer u aanwezig moet zijn bij een gerechtelijke hoorzit ting, of om te gaan stemmen bij verkiezingen voor de gemeen teraad, Provinciale Staten of de Tweede Kamer. Dit laatste geldt echter alleen wanneer u niet in Aan het werk en uw kind plotseling ziek? Maak gebruik van calamiteitenverlof. staat bent om buiten werktijd te gaan stemmen. Welke voorwaarden gelden bij calamiteitenverlof? Bij calamiteitenverlof gelden geen specifieke randvoorwaar den. Uw werkgever mag een re delijk verzoek om calamiteiten verlof niet weigeren. Wel kan de werkgever achteraf vragen om de noodzaak van het calamitei tenverlof aan te tonen. Hoe lang mag calamiteiten verlof duren? Zoals de naam aangeeft, is ca lamiteitenverlof nadrukkelijk 1 Kiik&WinJrl jj. Win een verblijf II^Sircü^iiiiisarKs ui' i,-:) ffi i «gSjpHP* nma ïiSWgB 0:5*8 ga snel naar www.deweekkrant.nl/actie bedoeld voor het oplossen van noodgevallen op de korte ter mijn. De duur hangt af van de tijd die nodig is om het acute probleem op te lossen. Dit kan variëren van een paar uur - zo als bij het regelen van een lood gieter - tot een paar dagen - als u een begrafenis moet organise ren. Normaliter mag calamitei tenverlof echter niet langer dan een dag duren. Als bijvoorbeeld uw kind ziek wordt, kunt u de eerste dag calamiteitenverlof opnemen om het kind van school te halen en/of een op pas te regelen. Wilt u ook de daaropvolgende dag vrij om uw kind te verzorgen, dan moet u hiervoor kortdurend zorgverlof aanvragen. Hoe moet ik calamiteitenver lof opnemen? U moet het calamiteitenverlof altijd zo snel mogelijk bij uw werkgever melden. Dit kan ge woon mondeling. Daarbij moet u ook aangeven hoe lang uw calamiteitenverlof waarschijn lijk gaat duren. Alleen bij hoge uitzondering kunt u uw werkge ver achteraf informeren. Wordt mijn salaris doorbe taald tijdens mijn calami teitenverlof? Normaal gesproken wordt uw salaris gewoon doorbetaald. Wel kan uw werkgever u vragen het calamiteitenverlof te com penseren met bovenwettelijke vakantiedagen. Het is dan ook verstandig om bij uw werkgever na te vragen wat de precieze regelingen zijn voor salaris en vakantiedagen bij calamiteiten verlof. woensdag 12 september 2012 De Faam pagina 31 Een onvergetelijke stedenreis met twee avonden en nach ten aan boord van de 215 meter lange Cruiseferry en een bezoek naar één van de mooie steden York of Huil in Noord-Engeland. In de komende periode reist u op geselecteerde afvaarten voordeliger dan ooit. Huil Hull is leuk voor iedereen: een gezellige haven, vele gratis musea en traditionele pubs en Engelse winkelstra ten. Voor winkelliefhebbers zijn er twee overdekte win kelcentra en een aantal leuke winkels in omliggende straten. York In het schitterende York is het net alsof je in een openlucht museum rondloopt: schilder achtige straatjes, een imposante kathedraal, meer dan 30 musea, fudge makerijen, tea companies, boekenwinkels en antiquairs. Uiteraard vind je hier ook de grotere winkelketens! 3-daagse minicruise Huil Incl. twee overnachtingen aan boord o.b.v. volbezette Stan daard Inside cabin en busver voer naar Huil v.v. maand €39 €49 €59 Sept. 26,27,29 20 Okt. 8,9,15,16,17, 23,29,30 11,19,25 Nov. 5,6,7,12,13,14, 19,20,21,26,27 8,15,19,23, 25,29,30 Toeslag bus York: €11 p.p.; Toeslag zeezicht: €28 per cabin; Onbijt/diner: €30 per persoon (per enkele reis); Boekingskos ten: €20 per boeking BOEK NU! Boek uiterlijk 30 september 2012 en vermeld boekcode WEG. Bel 020 - 201 33 33 (ma - vr, 09.00 - 17.30 uur). Beperkt beschikbaar voor nieuwe boekingen. Voorwaarden van toepassing. Wat gaat u doen? U bent voor OOM de voelspriet voor wat zich afspeelt in de branche. U geeft gedurende 1 a 2 dagen per week voorlichting aan de directie/leiding van metaalbewerkingsbedrijyen en hun medewerkers. Dit doet u voornamelijk tijdens bedrijfsbezoeken. Eventueel ondersteunt u OOM bij deelname aan regionale banenmarkten en voorlichting aan scholieren en schoolverlaters. Enthousiasme overbrengen is daarbij één van uw belangrijkste doelen. Uw ervaring en enthousiasme zijn uw 'tools' Veel Bedrijfstakvoorlichters zijn 'doorgewinterde' techniekmensen, maar ervaring in andere branches of kennis yan het beroepsonderwijs tellen evenzeer. Nogmaals, enthousiasme en overtuigingskracht zijn uw belangrijkste wapens! U maakt daarbij deel uit van een team van gedreven en deskundige mensen, die de overtuiging hebben dat scholing een belangrijk onderdeel vormt voor een professionele ontwikkeling van de bedrijfstak. Vrijwillig/ maar niet vrijblijvend! In principe spreken we een aanstelling af voor een periode van 3 jaar. Voorafgaand aan de samenwerking worden heldere afspraken gemaakt over uw inzet en wederzijdse voorwaarden. OOM biedt geen salaris, maar wel een goede onkostenvergoeding. "Daar wil ik meer van weten!" Bent u nieuwsgierig geworden no het lezen von deze advertentie? Neem dan contact op met OOM. Wij sturen u graag aanvullende informatie toe of maken een afspraak voor een oriënterend gesprek. Desgewenst kunt u vooraf een dag met een ervaren bedrijfstakvoorlichter optrekken! Stuur uw reactie naar: 00M, Postbus IS, 2390 AA Hazerswoude-Dorp Of neem contact op met: Jet Ruiter, Regiomanager 00M Zeeland en West-Brabant (06 - 519 90 833) Albert Bosma, Manager Buitendienst (0172 - 52 15 00) Heeft u voldoende vrije tijd en wilt u nog enkele dagen per week op een bijzondere manier actief zijn? Woont u in de regio Zeeland/West- Brabant? Dan beeft OOM een interessant aanbod voor u. OOM Het Opleidings- en Ontwikkelingsfonds voor de Metaalbewerking (OOM) is in 984 opgericht door werkgevers- en werknemersorganisaties met als doel het (verder) ontwikkelen van vakmanschap en het bevorderen van in- en doorstroom in de metaalbewerkingsbranche (zie ook onze website www.oom.nl). Aan de slag als Bedrijfstakvoorlichter voor OOM Voor de regio Zeeland/West-Brabant z oekt OOM een enthousiaste vrijwilliger voor de functie van 'Bedrijfstakvoorlichter', die voorlichting geeft over scholings- en carrièremogelijkheden in de metaalbewerking. Wij zijn een landelijke, succesvolle organsatie die is gespecialiseerd in keukenrenovatie en daar hebben wij een prachtige, efficiënte, herkenbare formule voorontwikkeld Kun je goed met mensen omgaan? Weetje van aanpakken? Durf je een gezonde uitdaging aan? Wil je een goede boterham verdienen? Wil je samenwerken met een succesvolle organisatie? JA? "0p 1 maart 2011 ben ik gestart als Keukenvernieuwer in de regio 't Gooi. Vanaf het eerste gesprek met de mensen achter deze organisatie had ik een goed gevoel bij de samenwerking en heb daarna geen moment spijt gehad van mijn beslissing. Het heeft mij verrast dat ik zo snel succesvol kon zijn in keukenrenovatie. Alleen had ik dat nooit kunnen realiseren". Meer info? Bel, schrijf of mail naar De Keukenvernieuwers: Kraaivenstraat 21-1215048 AB Tilburg T (013) 46913 44 info@dekeukenvernieuwers.nl I www.dekeukenvernieuwers.nl SAMEN STA JE STERKER! WIJ BOUWEN MEE AAN JOUW TOEKOMST.

de Faam | 2012 | | pagina 31