Gedenktekens Verwarring over de snelheden op Rijks GERARD Het HatuursteenHuis Hardglazen deuren Douchecabines Monumentenglas HR-" dubbelglas Vakkundige montage Begint u een nieuw bedrijf? Bel dan De Faam! A\ Glashandei W MELIESTE www.meliesteglas.nl verhuizingen en meubelopslag Zaterdag 15 september 2012 van 10.00 tot 16.00 uur TOPKOK LONNY GERUNGAN GEEFT EXCLUSIEVE PROEVERIJ MET SAMASAYA-PRODtfGTEË BIJ JUMBO OOST-SOUBURG, ZEELAND DE OORSPRONG VAN SAMASAYA in de winkel of kijk op supermarkten Gezinnen verhuizen naar Middelburg 'Snelheid is aangepast omdat de geluidsnorm overschreed' j {ook met jaloezie er tussen Grote variatie en korte levertijd, tevens onderhoud. Showroom: Stanley weg 16, Goes. Wij zijn 6 dagen geopend! Bel vooreen afspraak: 0113-216555. Bezoek ook: www.natuursteenhuis.nl VAKMANSCHAP SINDS 1771 Opent u een nieuw bedrijf of winkel? Is er een jubileum of een bijzondere gebeurtenis of heeft u een gewel dig nieuw product? Bel ons en we bekijken hoe we u kunnen helpen. www.de-faam.nl PromotieZeeland De Faam Promotie Zeeland: Druk met opna mes voor #Zeeland commercial. Vandaag Westerschelde, Boulevard, Zuid-Beveland. Gister Middelburg, strand en Zeeuws Vlaanderen. Livingstoneweg 20, Goes Tel.: 0113 - 22 78 54 Showroom ma. t/m vrij, van 8.00 tot 17.30 uur Middelburg 0118-626919 www.gerardbouwense.nl De bekende Indonesische topkok Lonny Gerungan geeft een aantal kookdemonstra ties bij Jumbo Supermarkt Oost-Souburg Zeeland, ter ondersteuning van het merk Samasaya. Klanten krijgen uitleg over de Indonesische keuken en maken kennis met de Samasaya-productlijn, een lijn van authentieke Indonesische sauzen, sambal- en kecapsoorten, die Jumbo in zijn assortiment heeft opgenomen. Tijdens de proeverij in Oost-Souburg zal hij laten zien hoe men met de Samasaya- producten eenvoudig een heerlijke Indonesische maaltijd bereidt. Natuurlijk is er ook ruimte voor een foto en een handtekening. U bent van harte uitgenodigd om te komen proeven! Locatie: Jumbo Supermarkt Oost-Souburg Oranjeplein 72, 4388 AH Oost-Souburg Datum: Zaterdag 15 september 2012 Tijd: Van 10.00 tot 16.00 uur Voor meer informatie kunt u mailen naar: info@samasaya.nl In Indonesië is het de gewoonte om oude familierecepten door te geven aan de volgende generatie. Je krijgt ze van je ouders te horen en zij leren je hoe je deze gerechten moet maken, zodat de authentieke receptuur niet verloren gaat. Met Sama Saya (wat letterlijk 'met mij' betekent) geef ik deze traditie een nieuwe dimensie. Al mijn liefde, passie en kennis van de oorspronkelijke Indonesische keuken vindt u terug in de producten van Samasaya. Selamat makan ('smakelijk eten'). Lonny Gerungan J IJ f j f J Vraag naar de voorwaarden w j w www.jumbosupermarkten.nl f» iê&aaiï Middelburg De Verhuisatlas Zeeland maakt onderdeel uit van de Sociale Staat van Zee land en brengt verhuis- bewegingen in beeld.- Zowel de verhuizingen van buiten Zeeland als deze tussen stad en plat teland komen aan bod. Scoop maakt de artlas in opdracht van de Provin cie Zeeland en draagt bij aan beleidsvorming op de thema's ruimte, leefom geving, mobiliteit en leef baarheid uit het provin ciale collegeprogramma 'Stuwende Krachten'. Het totaalbeeld voor ver huizingen van en naar Vlissingen is gemengd: er zijn ongeveer evenveel kernen die inwoners trekken uit Vlissin gen als dat er kernen zijn die inwoners verliezen. De meest opvallende trekker is de stad Middelburg (270). Van de ker nen trekken vooral Domburg en Ritthem. De kernen die het grootste aantal inwoners verlie zen aan Vlissingen zijn Arne- muiden (-60) en Zoutelande (-40). Veel jongeren trekken naar Vlissingen, de meeste uit Koudekerke en Oost-Souburg, maar ook vanuit Arnemuiden en Zoutelande. Gezinnen met kinderen vertrekken juist uit Vlissingen, vooral naar Mid delburg en Oost-Souburg. Vrijwel alle kernen op Walche ren verliezen inwoners aan de stad Middelburg. In Ar nemuiden is het verlies het grootst (-280). Westkapelle, Oostkapelle en Oost-Sou burg volgen daarna. Ook vanuit de stad Vlissingen trekken relatief veel mensen naar Middelburg (-270). Gapinge is de enige kern met noemenswaardige winst (40) ten opzichte van Mid delburg. Het verlies in Arne muiden en Vlissingen geldt voor alle leeftijdscategorieën. Alleen voor 80-plussers blijkt Vlissingen geen inwoners te verliezen, maar juist wat te trekken uit Middelburg. www.scoopzld.nl Altijd actueel: de-faam.nl Rijkswaterstaat heeft besloten om de maxi mumsnelheid van 130 kilometer per uur op de A58 van Vlissingen tot aan Arnemuiden weer terug te draaien naar 120 kilometer per uur. Dit zorgde afgelopen week voor veel verwar ring bij weggebruikers. Tara De Vriend b Vlissingen Woordvoerder Edwin de Feijter van Rijkswaterstaat Zeeland stelt: "We hebben de snelheid op het stuk A58 van Vlissingen naar Arne muiden aangepast, omdat het de geluidsnorm over schreed." Op de vraag of het veel uitmaakt of auto's 120 of 130 kilometer per uur rij den antwoordt hij: "Uit be rekeningen is gebleken dat het genoeg uitmaakt om op dat stuk 120 kilometer in te voeren." Van het stuk Arne muiden tot aan Rilland mag er wel gewoon 130 kilome ter per uur gereden worden. En van Rilland tot aan het knooppunt Markiezaat geldt een dynamische maximum snelheid. Vanwege de natuur is er overdag een snelheidsli miet van 120 kilometer en in de avond en nacht 130 kilo meter per uur. Meningen Over de invoering van 120 kilometer per uur op de A58 tussen Vlissingen en Arne muiden hebben veel Walche- naren een mening. Er is veel onbegrip maar ook verwar ring over de nieuwe snelhe den. Bovendien vinden lezers het onnodig dat er opnieuw kosten zijn gemaakt. Yaus Lekatompessy denkt dat het gewoon een verkiezingsstunt Er is veel commentaar op de nieuwe snelheden op de A58. is waarbij Rijkswaterstaat een handje helpt. "Ga gewoon te rug naar 130, iets harder rijden brengt echt geen stijging van teveel decibellen." Claudia de Wit vindt het al lemaal verwarrend. "Over minder geluidsoverlast kan ik niet oordelen, maar ze zouden zo langzamerhand toch wel moeten weten hoe en wat qua geluidsoverlast. Dus hadden ze dit kunnen weten van tevoren en dus die 130 kilometer per uur niet daar moeten instellen. Ik vind het vervangen van de 130 kilometer borden naar 120 borden een beetje lachwekkend en geldverspilling." Gerando Sinke vindt het nergens over gaan. "Als je bijvoorbeeld bij Arnemuiden de A58 op rijdt richting Goes, mag je eerst nog maar 120 en dan nog vijf meter verder al 130. Daarnaast mag je vanaf Rilland tussen zo en

de Faam | 2012 | | pagina 2