R V Stand van zaken afsluiting Stationsbrug Enquête waardevolle bomen ormatiebijeenkomst: functie begeleidi VBZ wordt ondergebracht bij de Wmc Geen stempas, vraag snel een duplicaat aan "Aandacht voor iedereen' Heeft u of iemand uit uw directe omgeving begeleiding via de AWBZ? Dan heeft u vast gehoord dat deze binnenkort wordt ondergebracht bij de Wmo (Wet maatschappelijke ondersteuning) en dus uw gemeente. Uiteraard heeft deze transitie (overgang) gevolgen voor gebruikers die de functie begeleiding nu via de AWBZ (Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten) vergoed krijgen. Daarom is er woensdag 19 september 2012 een informatiebijeenkomst in het gemeentehuis van Vlissingen. De informatiebijeenkomst wordt georgani seerd door de drie Walcherse Wmo-adviesraden in samenwerking met Klaver blad Zeeland. GEMEENTE MIDDEL8URG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg 16 .30 Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Telefoon: E-mail: Internet: Twitter: woensdag 5 september 2012 De Faam pagina 9 (0118)67 50 00 info@middelburg.nl www.middelburg.nl @Gem_Middelburg De bijeenkomst is bedoeld om Walcherse burgers uit te leggen wat de transi tie van AWBZ-begeleiding naar de Wmo inhoudt. Het maakt niet uit op welke manier u te maken heeft met de functie begeleiding via de AWBZ, belangrijk is te weten waarom het wordt ondergebracht bij de Wmo. Wat zijn de gevol gen voor u als klant? Tijdens de informatiebijeenkomst- kunt u vragen stellen aan andere gebruikers van de functie begeleiding, die net als u ervaringsdeskundige zijn. Programma Tijdens de informatiebijeenkomst komen onderwerpen aan bod als: Achtergronden AWBZ-Transitie. Wat betekent de Transitie voor gemeenten en wat zijn de gevolgen voor klanten? Wat is de huidige stand van zaken? Welke processen lopen al? Welke ondersteuning biedt programma 'Aandacht voor iedereen' en welke ondersteuning biedt het transitiebureau van VWS (Ministerie van Volksgezond heid, Welzijn en Sport) en VNG (Vereniging van Nederlandse Gemeenten)? Wat zijn de effecten van de Transitie voor de verschillende specifieke doel groepen? Tijdens de informatiebijeenkomst kunt u meedoen aan twee workshops: GGZ (Geestelijke Gezondheidszorg) en PGB (Persoons Gebonden Budget). Locatie en tijd De informatiebijeenkomst vindt plaats op woensdag 19 september in het ge meentehuis van Vlissingen in de Govan Mbekizaal. Ontvangst 12.45 uur, einde 16.00 uur. Ingang aan het Stadhuisplein, Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen. Aanmelden Aanmelden kan tot 11 september via www.klaverbladzeeland.nl of door te bellen naar 0113 - 256 856. Het definitieve programma volgt op 12 septem ber. Deelname is gratis. Adviesraad Wmo nr Saldo vizins CG-llMd meuoj Platform (S8> KLAVERBLAD ZEELAND V <3 IPGGz Wmo-adviesraad Vlissingen U heeft een stempas waarmee u in heel Middelburg elk stembureau kunt bin nenlopen om te stemmen. Mocht u geen stempas hebben ontvangen, dan kunt u contact opnemen met de afdeling Publiekszaken van de gemeente Middelburg (telefoon 67 54 41 of 67 55 00). U krijgt (als u kiesgerechtigd bent) alsnog een vervangende stempas. U kunt tot en met maandag 10 september een vervangende stempas aanvragen. Bewaar deze pas goed, want zonder kunt u geen stem uitbrengen. Als u gaat stemmen bent u verplicht om een identiteitsbewijs te overleggen dat geldig is tot 13 september 2007 of later. Kandidatenlijsten op de mat Vorige week zijn de kandidatenlijsten huis aan huis bezorgd. Deze lijst ver meldt alle partijen en kandidaten die meedoen. Op de achterzijde worden onder andere alle stembureaus genoemd. Twee gewijzigde stembureaus Centrum: Het Waterschapskantoor Scheldestromen, Kanaalweg 1, is nu inge richt als stembureau. Dit in verband met verbouwingen in de Zeeuwse Bibliotheek. Arnemuiden: In Arnemuiden is de Arne niet langer ingericht als stembureau. Het Jeugdgebouw 'van de Gereformeerde Kerk aan de Kerklaan 4 komt hier voor in de plaats. De Stationsbrug is afgesloten voor gemotoriseerd verkeer met uitzondering van lijnbussen. Het doel van deze verkeersmaatregel is de verkeersveiligheid voor fietsers en voetgangers op en rondom de brug verbeteren. Hieronder een overzicht van de laatste stand van zaken. Met de komst van de N57 en de aansluiting van de President Rooseveltlaan is een doorgaande route ontstaan met een extra kanaalkruising met meer autoverkeercapaciteit. Dit bood de mogelijkheid om de Stationsbrug af te slui ten voor regulier autoverkeer. Provincie Zeeland, beheerder van de brug, heeft op 3 juli het besluit genomen om de brug af te sluiten. De be roepstermijn is na 22 augustus verstreken. Gemeente Middelburg heeft besloten op 8 augustus, voor de start van het nieuwe schooljaar, de brug al af te sluiten. Uitgevoerde maatregelen Een week voorafgaand aan de afsluiting zijn aankondigingsborden langs alle toeleidende wegvakken geplaatst; De verkeersborden langs alle toeleidende wegvakken richting de brug zijn aangepast; Aanpassingen van de rij stroken: de rijstroken die leiden naar de Stationsbrug én die door bussen in gebruik blijven, zijn voorzien van'de tekst 'LIJNBUS'. De pijlmarkeringen zijn op deze stroken verwijderd. De afzetting is tijdelijk vormgegeven met rood-witte schilden, hier wordt in een later stadium een middeneiland gerealiseerd; Het fietspad langs de Kanaal weg is omgezet in fiets/bromfietspad, waarbij tussen het Waterschapsgebouw en de Stationsbrug een in- en uit- voegstrook voor bromfietsers is gerealiseerd; Er zijn aanpassingen verricht aan de werking van de verkeerslichten. Er zijn verschillende detectielussen uitge schakeld van rijrichtingen die niet meer gebruikt worden door het openbaar verkeer. Het verkeerslicht van de met schilden afgesloten opstelstrook op de Kanaalweg is uitgeschakeld. Verder zijn de instellingen van de verkeerslichten gewijzigd en afgestemd op de nieuwe verkeerssituatie; Ook zullen er nog softwarematige aanpassingen worden gerealiseerd, die de afwikkeling voor het verkeer verbeteren. Er zijn aanvullende maatregelen getroffen langs de vijf toeleidende wegvakken richting de Stationsbrug. Dit is ge daan in de vorm van grote gele borden met daarop afgebeeld in welke richting de geslotenverklaring geldt. Op drie andere locaties (Schroeweg, Het Groene Woud en Poelendaelesingel) zijn extra gele borden geplaatst met de tekst dat de Stationsbrug is afgesloten. Dit om het verkeer al voortijdig duidelijk te maken hoe de situatie is en dat omrijden tijdens de opening van de Schroebrug niet meer mogelijk is. Om de verkeersdeelnemers in de eerste week op weg te helpen, zijn van vrijdag 10 augustus tot en met vrijdag 17 augustus verkeersregelaars ingezet. Vervolgens heeft de politie tijdens de surveillance tot en met dinsdag 21 augustus waarschuwend opgetreden. Sinds woensdag 22 augustus wordt er bekeurd. Om ook bromfietsers toe te laten op de rechtdoorgaande fietsstrook in de Stationsstraat, zijn de fietssymbolen in de strook worden verwijderd. Hierdoor heeft deze strook de status van suggestiestrook gekregen, waarop ook bromfietsers zijn toegestaan. Na overleg met Provincie Zeeland, beheerder van de Stationsbrug, zijn de borden fiets/bromfietspad gewijzigd in de borden geslotenverklaring. Deze borden staan aan beide uiteinden van de brug zowel links als rechts van de rijbaan. De borden zijn voorzien van een felgele achtergrond om de borden extra te accentueren. Nog uit te voeren maatregelen De verkeerslichten voor de rijstroken die alleen nog door lijnbussen worden gebruikt, worden vervangen door ne genogen (speciale verkeerslichten voor het openbaar vervoer). De markeringspijl op de Koningsbrug wordt gewijzigd. De rechterstrook is beschikbaar voor verkeer in de rich ting bibliotheek dan wel Blauwedijk. De linkerstrook is alleen voor het verkeer richting Kousteensedijk/Koren- dijk/Kinderdijk/Loskade. Dit wordt gedaan om het doorgaande verkeer al in een vroeg stadium naar de rechterkant te geleiden in de Stationsstraat. Zoals gesteld is de opstelstrook op de Kanaalweg (linksaf richting de brug) tijdelijk met rood-witte schilden afge sloten voor het verkeer. Deze schilden worden in een later stadium vervangen door de aanleg van een middenei land. De gemeente onderzoekt momenteel de mogelijkheid om de wachtrij op de Kanaalweg, na een opening van de Schroebrug, zo spel mogelijk te verminderen door een aanpassing van de verkeerslichten. Stationsbrug tweede fase (vanaf 2015) De genoemde maatregelen betreffen zogenaamde korte termijn maatregelen. Later zullen er nog verdergaande aanpassingen volgen. Deze aanpassingen zijn afhankelijk van het definitief weren van de bussen op de Stations brug. Het college van burgemeester en wethouders heeft de provincie Zeeland verzocht hier een studie naar te verrichten. Na 2015, als duidelijk is hoe en via welke routes het openbaar vervoer wordt afgewikkeld, zullen de kruispunten aan weerzijden van de Stationsbrug worden gereconstrueerd. Hierdoor ontstaan er betere mogelijkheden om het verkeersveiligheidsprobleem voor de voetgangers op de brug aan te pakken door de voetpaden te verbre den. De provincie, als eigenaar van de brug, wordt daartoe dan ook verzocht. Vooruitlopend op aanpassing van brug en kruispunten worden er in goed overleg met de omwonenden plannen ontwikkeld voor afwaardering van de Stationsstraat en Kaaienroute naar wegen met een 30 km per uur regime en e'en inrichting die past bij een verblijfgebied en de uitgangspunten van Bike Friendly Cities. Wat vindt u de mooiste, monumen tale boom van Middelburg? Op Open Monumentendag, zaterdag 8 september, kunt u tijdens de rondleidingen van het Instituut Voor Natuureducatie, afdeling Wal cheren (IVN) een enquêteformulier invullen waarop u kunt aangeven wat volgens u de meest waarde volle boom is. De wandelingen starten op het Molenwaterpark om 10.30 uur en 14.00 uur. U levert na afloop van de wandeling het formulier in bij uw gids. Mede met de resultaten van de enquête wordt een top tien van de waardevolle bomen in Middelburg samengesteld. Middelburg heeft be zien op de Zeeuwse bomen. Met name in Vleugelnootboom, tuin 't Gasthuis de oude binnenstad zijn Foto: Aart van Belzen mooie oude bomen terug te vinden. Het hebben van oude bomen versterkt het histo risch karakter van Middelburg.

de Faam | 2012 | | pagina 9