r r www.middelburg.nl Het woord aan raadslid Krijn Hamelink Zaterdag 8 september Open Monumentendag Raadsvergadering in stadskantoor INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 5 september 2012 De Faam pagina 1 Christenunie VOOR DE VERANDERING Effe schrikken. De Christenunie was toch altijd behoudend, en daarmee ook wat stoffig en ze wisten het altijd beter wanneer het om ethische zaken ging? En nu kiezen ze voor de verandering? Is de Christenunie maatschappijkri tisch geworden? Ja, op beide vragen ja. Het moet ook echt veranderen. Uit alles blijkt dat het huidig systeem vast loopt. Het is overal crisis. Financieel met nog steeds oplopende schulden, in de zorg met nog steeds oplopende kos ten, in de maatschappelijke verhoudin gen, relaties duren kort, mensen zijn eenzaam. Oude oplossingen werken niet meer. Nog meer lenen gaat niet meer, de zorg wordt duurder maar degene die het nodig heeft krijgt steeds minder. De salarissen van de directies echter nemen snel toe. Evenals de snelheid op de wegen. Foto: Aart van Belzen Maar dat leidt niet tot oplossingen. Waar wordt een maatschappij beter van? Van meer voor jezelf of van meer voor elkaar? Van meer voor elkaar na tuurlijk. De inwoners van Middelburg begrijpen dat. Zij wilden een burge- meester die de samenhang jn de stad bevorderd. Een verbinder. Een open en vriendelijk mens die tegelijk erkend wordt in zijn rol. Wat voor een burge meester een goed profiel is, is voor iedereen een goed profiel. Burgemeester Bergmann, van harte welkom in Middelburg. Maak je profiel waar. Wel vinden we het belangrijk dat je de fiets pakt. Fietsen is zoveel beter dan auto rijden. Je hoeft niet meteen te racen. Je mag best eens afstappen hier en daar. Maak samen met ons Middelburg tot een fietsstad. Een fietsstad is ook een gezondere stad, niet roken, matig drinken, geen drugs. Open mensen met oog voor el kaar hebben geen verdoving nodig. Bevorder met ons spel, cultuur en het verenigingsleven. Heb waardering voor de ander. Middelburgers, kies voor de verande ring eens de Christenunie. Krijn Hamelink Fractievoorzitter Christenunie hamelinkj@zeelandnet.nl Op zaterdag 8 septem ber is het Open Monu mentendag. Natuurlijk doet Middel burg ook mee. De deuren van ruim dertig monumenten zijn tus sen 10.00 en 17.00 uur open voor publiek, ledereen kan op deze dag een kijkje nemen in de.openge- AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN (Reguliere voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een om gevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Berkenlaan, naast vijver: plaatsen informatiebord (35131(27-8). Grenadierweg 31: aanbrengen re clame (23-8). Mortiere, fase 7c: bouw 10 woningen (10634) (27-8). Oostperkweg 10: bouw 2 duivenhok ken (27-8). Informatie over deze aanvragen is verkrijg baar bij de vakbalie in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen be zwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de ver gunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN (Reguliere voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunnin gen, hebben verleend (tussen haakjes staat ae datum van verzending): Kousteensedijk, kademuren: ver vangen fundering en plaatselijk herstellen metsel- en voegwerk en deksloven van een deel van de kademuren langs de Kousteensedijk (15656) (28-8). Noordweg 420: plaatsen zonnepalen op het zijdakvlak van de woning (28-8). Plein 1940 nr. 10: plaatsen reclame aan gevel van het pand. (28-8). stelde monumenten. Daarnaast kunt u meelopen met een van de zes verschillende rondleidingen. Geopende monumenten Op Open Monumentendag zijn de meeste deelnemende gebouwen in Middelburg tussen 10.00 uur en 17.00 uur geopend. U wordt in elk gebouw op eigen wijze gastvrij ont vangen. Bij de meeste deelnemers wappert een vlag met daarop het logo van de Open Monumenten dag. Statenlaan 17: uitoefenen bedrijf aan huis (eenmanszaak, kapsalon) in een kamer van de woning (29-8). Veerseweg 124: uitbreiden woning achterzijde (29-8). Bij de hierboven genoemde besluiten kun nen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Mid delburg. Degene die een bezwaarschrift heeft inge diend en tevens van mening is dat de be trokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Mid delburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. KENNISGEVING VERLENGDE BESLISTERMIJN (Reguliere voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) hebben besloten voor de volgende aanvraag de be slistermijn te verlengen met een termijn van maximaal zes weken: Mortiereboulevard 2: realiseren van 2 vuurwerkopslagruimtes. Nieuwe uiterste beslisdatum: 15 oktober 2012. EINDVERSLAG INSPRAAK PROCEDURE 'HERINRICHTING BEENHOUWERSSINGEL (DEELS) EN ROOSTERSTRAAT' Voor de herinrichting van de Beenhouwers singel (deels) en Roosterstraat is een in spraakprocedure doorlopen. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken be kend dat zij in hun vergadering van 28 au gustus 2012 het eindverslag van deze Brochure Speciaal voor deze dag hebben de drie Walcherse gemeenten een kleurrijke brochure uitgebracht. Hierin staan de opengestelde mo numenten op Walcheren kort be schreven en staan de voor die dag georganiseerde evenementen vermeld. De brochure kan worden bekeken op www.middelburg.nl en is gratis af te halen bij de Tourist- Shop aan de Markt en bij de VW kantoren in Vlissingen en Veere. inspraakprocedure met het bijbehorende in spraakrapport en definitief planontwerp hebben vastgesteld. De ingediende in spraakreacties hebben niet geleid tot aan passingen van het ontwerp. Inzage Het eindverslag met het bijbehorende in spraakrapport en definitief planontwerp lig gen tot en met 19 september 2012 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage in het stadskantoor bij de vakbalie Vergunnin gen, Bouwen en Wonen. Kopieën zijn daar tegen betaling verkrijgbaar. Voor meer infor matie kunt u contact opnemen met project leider de heer Leendert Priester, telefoonnummer (0118) 67 52 26. VOORONTWERPBESTEMMINGS PLAN 'VEERSEPOORT' Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat op grond van het bepaalde in artikel 1.3.1 van het Besluit ruimtelijke ordening en op grond van de In spraakverordening van de gemeente Mid delburg, het vporontwerpbestemmingsplan Veersepoort gedurende zes weken, van 7 september tot en met 18 oktober 2012, voor een ieder ter inzage ligt bij de vakba lie in het stadskantoor. Het plangebied voor dit bestemmingsplan wordt globaal begrensd door de N57 aan de noordzijde, de President Rooseveltlaan aan de westzijde, de Nieuwenhovenseweg aan de zuidzijde en de Veerseweg aan de oostzijde. Het plangebied omvat aus de vol ledige wijk Veersepoort, inclusief enkele ou dere wegen met lintbebouwing in en langs de nieuwbouwwijk. ,Met dit voorontwerpplan wordt het huidige bestemmingsplan Veersepoort (vastgesteld in 1997) en alle in de tussentijd vastge stelde uitwerkings- en wijzigingsplannen ge actualiseerd. Het bestemmingsplan heeft vooral een conserverend karakter en legt de huidige functies in het gebied vast. De be De gemeenteraad komt op maandag 10 september bij elkaar voor haar maandelijkse raadsvergadering. Die begint om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. U bent van harte wel kom om de vergadering bij te wonen vanaf de publieke tribune. Agenda 1. Opening, mededelingen en vaststelling agenda 2. Vaststellen notulen raadsvergadering 25 en 26 juni 2012 3. Vaststellen notulen besloten raadsvergadering 27 juni 2012. Deze notulen liggen alleen voor de raadsleden ter inzage bij de commissiegriffiers. Ingekomen stukken gemeenteraad Gemeentebegroting 2012; voorstel tot wijzigen Plan van aanpak Toezicht en Handhaving Openbare Ruimte Instellingsbesluit commissie raadsonderzoek overdracht exploitatie stadsschouwburg Verenigingsgebouw De Arne; Rapport 'Een tweede toekomst voor De Arne' Archipelscholen, goedkeuren Jaarrekening 2011 10. Nehallenia SSG, Breeweg (spoedprocedure; beschikbaar stellen krediet tbv uitbreiding huisvesting le inrichting leer- en hulp middelen en meubilair 11. Initiatiefvoorstel openbaar kunstbezit 12. Cliënt- en burgerparticipatie; intrekken van de verordening uit 2006 13. Raadscommissie Ruimte; benoeming voorzitter 14. Griffioen; vaststellen herziene exploitatieopzet 15. Noordweg-Noordsingel; vaststellen herziene exploitatieopzet 16. Woningen Abeelseweg; vaststellen bestemmingsplan 'Woningen Abeelseweg' 17. Splitsing van kavels; vaststellen beleidsnotitie 'splitsen van (woon)kavels' 18. Parkeerticketautomaten; vervangen automaten 19. Watchers bodembeleid, bodemthema's en -ambities; vaststellen nota 4. 5. 6. 7. 9. r langrijkste functie in het plangebied is wanen en de daaraan verbonden voorzie ningen zoals maatschappelijke- en sport- voorzieningen, winkels, groen en wegen. Het plan bevat geen nieuwe ruimtelijke ont wikkelingen en veranderingen, met uitzon dering van de ontwikkeling van één nieuwe woning aan de Prooijenseweg. Inspraak Inspraak wordt verleend aan ingezetenen en in de gemeente een belang nebbende natuurlijke en rechtspersonen. Het vooront werpplan kan ook worden bekeken op de gemeentelijke website www.middelburg.nl onder wonen en (ver)bouwen bestem mingsplannen plannen in procedure. Daarnaast is het voorontwerpbestemmings plan raadpleegbaar via de landelijke web site www.ruimtelijkeplannen.nl. Op deze site selecteert u het tabblad 'bestemmings plannen', waarna u het plan op verschil lende manieren kunt oproepen. U kunt het plan direct inzien door in het tabblad 'ID' de plancode NL.IMRO. 0687.BPVPT-VO99 in te vullen. Tijdens de genoemde termijn kunnen schrif telijk of mondeling inspraakreacties inge diend worden. Een schriftelijke reactie moet gericht worden aan het college van burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor een mondelinge zienswijze is het noodzake lijk tijdig vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer (0118) 67 52 85. ONTWERPBESTEMMINGSPLAN WOONGEBIED SPRENCKLAAN' Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat op grond van het bepaalde in artikel 3.8 van ae Wet ruimte lijke ordening het ontwerpbestemmingsplan "Woongebied Sprencklaan" gedurende zes weken, van 7 september tot en met 18 okto ber 2012, voor een ieder ter inzage ligt bij de vakbalie in het stadskantoor. Het bestemmingsplan is tevens digitaal in te zien op onze website www.middelburg.nl onder wonen en (ver) bouwen bestem mingsplannen plannen in procedure. Daarnaast is het ontwerpbestemmingsplan raadpleegbaar via de landelijke website www.ruimtelijkeplannen.nl. Op deze site se lecteert u het tabblad 'bestemmingsplan nen', waarna u het plan op verschillende manieren kunt oproepen. kunt het plan di rect inzien door in het tabblad "ID" ae plan code NL.IMRO.0687 BPNOWWGSPLON99 in te vullen. Het plangebied van het bestemmingsplan heeft betrekking op een gebied rondom de brandweergarage aan de President Roos eveltlaan. Het gebied wordt grofweg be grensd door de Noordweg, President Rooseveltlaan, Sprencklaan/Klarebeeklaan. Het ontwerpbestemmingsplan maakt de rea lisatie van 15 tot 20 vrije kavels mogelijk. Op deze kavels mogen vrijstaande en twee onder-één kap woningen gerealiseerd wor den. De kavels worden ontsloten via de Sprencklaan en Klarebeeklaan. De locatie waar de woningen gerealiseerd kunnen worden, krijgt ae bestemming "wonen". De ontsluitingsweg krijgt de bestemming "ver keer". Verder krijgt een groot deel van het plangebied van het ontweq plan de bestemming "groen". In het gebied naast de te ontwikkelen kavels, wordt de aanleg van een park tussen de Sint Lau- rense Watergang, Ter Vestelaan en Presi dent Rooseveltlaan mogelijk gemaakt. Gedurende de genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze over het ontwerpbestemmings plan kenbaar maken bij de gemeenteraad van de gemeente Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het kenbaar maken van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een af spraak te maken via telefoonnummer (0118) 67 52 85.

de Faam | 2012 | | pagina 8