Fotograaf scoort met Zeeuwse meisjes in een nieuw jasje De gehele dag door live muziek ^|||ppaSi Braderie De grootste Nederlandse vlag Vertier voor jong en oud! Jupiler www.vrouwenpolder.nu Cursus gezonde leef-tijd 'Wat maakt de Zeeuwse meisjes nu echt Zeeuws?' Kijk voor het gehele programma op Bij de bedrijven met een kunt u mosselen eten voor 12,50 Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 5 september 2012 De Faam pagina 5 Middelburg De Volksuniversiteit Zeeland houdt in samenwerking met leefstijladviseurs, fysiothera peuten en de gemeente Veere een unieke cursus die gericht is op een actieve en gezonde leefstijl. In acht bijeenkom sten worden deelnemers door een team van eerstelijns zorgverleners begeleid naar een actieve en gezonde leef stijl. Onze Westerse stijl van leven jaagt ons op en dringt ons materie en acties op. Het is moeilijk om gezond en bij onszelf te blijven. Tijdens de cursus is te leren en te wer ken aan voldoende beweging en betaalbaar gezond eten. Het concept van De Beweeg- Kuur (www.beweegkuur.nl) wordt gevolgd. Dit is een individuele gecombineerde leefstijlinterventie die ge richt is op het terugdringen van overgewicht. De docen ten hebben het concept aan gepast zodat mensen in een groep samen kunnen werken aan een gezonde leefstijl: van plannen maken tot het uit voeren en dan blijven doen. Iedereen heeft tenslotte maar één leven en één lichaam. De eerste bijeenkomst is maandag 8 oktober, en daarna is er nog zeven keer een bijeenkomst, één keer per maand. De bijeenkom sten zijn van 19.30 tot 22.00 uur aan de Schoolstraat 4 in Oostkapelle. De cursus wordt mogelijk gemaakt door de gemeente Veere. Cursus geld is 250 euro, maar verze keraars vergoeden eventueel een deel. Aanmelden: 0118 - 634800. Fotograaf Rem van den Bosch stoot 'het trutje van de bekende boterreclame' van haar troon met zijn project Het Nieuwe Zeeuwse Meisje. Vanaf morgen (6 septem ber) hangen de foto's van de twintig kandidaten in de Drvkkery in Middelburg en kan op de meisjes gestemd worden. Eén wordt tijdelijk het nieuwe beeldmerk. Emma Burns Middelburg "Een idee heeft tijd nodig bij mij, maar als het eenmaal grond heeft, dan ga ik er met hart en ziel voor," vertelt Van den Bosch als hij terugkijkt naar het begin van dit project. "Ik was net te rug uit het buitenland waar ik kunstlessen heb gegeven en wilde iets echt Zeeuws doen, maar dan vanuit de beeldende kunst. Ik besloot een oproep te plaatsen in de Zeeuwse me dia waarin ik Zeeuwse meisjes vroeg te vertellen wat hen echt Zeeuws maakt en hoe zij dat origineel zouden benaderen, zodat we daar samen een mooi beeld van konden maken." Tientallen reacties Niet alleen reageerden tiental len Zeeuwse meisjes met de leukste ideeën, maar ook geïn teresseerde bedrijven zoals Jb Diesh Bv. "Zo gaat dat altijd," vertelt Van den Bosch enthou siast. "Vorige projecten als Be roemd in Zeeland werden ook al zo'n groot succes. Ik vind het ook heel belangrijk om als beeldend kunstenaar samen te werken met bedrijven. In het huidig economisch klimaat moet je werken aan je cultureel ondernemersschap." Prikkelende ideeën Met twintig Zeeuwse meisjes en hun prikkelende ideeën is Van den Bosch verder in zee gegaan. "De reacties die ik kreeg vari eerden van hele boekwerken vol uitgewerkte concepten tot een paar-regels over 'een gezonde Zeeuwse meid zijn.' De concep ten, die wilde ik, daar wilde ik mee aan de slag. De concepten kwamen van hen, de vormge ving van mij." In deze verkie zing laat Van den Bosch samen met twintig modellen zien hoe echt Zeeuws ook heel kunstzin nig en eigentijds kan zijn. Mosselen Sietske Dorieijn uit Vlissingen was een van de inzenders. "Al enige tijd volgde ik het nieuwe project van Rem via Facebook. Telkens was ik verbaasd niets over mosselen te zien. Dit vind Sietske Dorieijn uit Vlissingen is één van de Nieuwe Zeeuwse Meisjes en volgt het project van Rem op de voet. FOTO: REM VAN DEN BOSCH ik namelijk een kenmerkend product van Zeeland. Na wat heen en weer mailen met Rem, besloot ik mee te doen in een bi kini bewerkt met mosselen. We kozen voor de vorm van een bi kini omdat dit een mooie knip oog geeft naar de Bond girls. Door toevoeging van een riem met mes, werd de vergelijking compleet. Ik ben er trots op dat ik in mijn foto ook de Vlis- singse arbeidersmentaliteit heb kunnen vastleggen, door op het Scheldeterrein te poseren." Stemmen op het favoriete Zeeuwse meisje! Stemmen op het favoriete Zeeuwse meisje kan vanaf 3 september. Vanaf 6 septem ber hangen de twintig foto's in de Drvkkerij in Middel burg waar ook op papier te stemmen is. Op 29 septem ber wordt de uitslag bekend gemaakt in de Timmerfa briek in Vlissingen. Ter ere van het 120 jarige bestaan van de echte Zeeuwse bab belaar, presenteert Jb Diesh Bv een 'limited edition' van een babbelaarblikje, met daarop alle kandidaat Nieu we Zeeuwse Meisjes. Eén wordt het nieuwe beeld. nieuwzeeuwsmeisje.nl MOSSELFESTIJN VROUWENPOLDER 8 september 2012 bij de feesttent 7.)i: Limine Het Mosselfestijn wordt mede mogelijk gemaakt door: ©oefwttU* <3Lten St c^3rinkaii Grandcafé - Restaurant STRAND-1 PAVILJOEN

de Faam | 2012 | | pagina 5