Makelaars Nieuws Scalda Dé Zeeuwse Lasschool gaat weer beginnen! Schoeamaaties Aftrek eigen huis verdubbeld Woningaanbod dagelijks nieuw www.zeeuwselasschool.nl Nederlander woont gemiddeld 14 km van werk dancemasters middelburg IMlSSSg BMBE, MIG/MAG,TIG, Autogeen Fraanje fietst Ven2-4Cancer ÊM'MM'MMMMMÊMM Zaterdag 8 september voor de volwassenen 20.00 uur Vrijdag 14 september voor de jeugd 20.00 uur Gratis proeflessen Maandag 10 september 19.20 uur Woensdag 12 september 10.00 uur Woensdag 12 september 20.00 uur Zumba Gold www.vaneijkeren.nl 00118-638370 Voor NIL-diploma's op alle niveaus in Vlissingen, Goes, Zierikzee enTerneuzen: Nieuw: Kadertraining Visueel lasinspecteur VT-w level II Lascertificering onder keur van DNV Inschrijving via: Voor verdere informatie: Dhr. R. Snoep: 06 11598058 of Dhr. R. Brusket: 06 22937583 of abitter@scalda.nl WLM edukans »At schoenmaatjes Middelburg Nederlandse werknemers reizen gemiddeld 14 km om óp hun werk te komen, maar de regionale.verschillen zijn groot. Dit blijkt uit gegevens van het Economisch Bureau van de ING. In Groningen, Fries land en Drenthe overbruggen mensen de grootste afstand om aan de slag te gaan. De afstand tussen hun woonadres en werk bedraagt hemelsbreed, enkele reis, 19 tot wel 22 kilometer. In Delft en het Westland wonen werknemers het dichtste bij hun baan met een gemiddelde afstand van 8 kilometer. Ook is de afstand van huis naar het werk gemiddeld klein met niet meer dan 12 kilome ter in grootstedelijke gebieden, zoals de regio Amsterdam, Den Haag en Rotterdam- Rijnmond. Dit geldt ook in Zeeuws-Vlaanderen, Leiden- Bollenstreek, Zaanstreek en grote delen van Brabant en Zuid-Holland. "Mobiliteit van de werknemers is essen tieel voor de economie. Maar woon-werk-verkeer brengt ook tijdverlies en ergernis met zich mee. Bovendien is het milieu belastend. Voor regio's is het dan ook belangrijk dat zoveel werknemers in de eigen om geving aan het werk kunnen", zegt Rico Luman, econoom bij de ING. {tekst: NVM) Nederlanders wonen gemiddeld veertien kilometer van hun werk, maar de regionale verschillen zijn groot. FOTO: P.R. Veere De fiscale aftrek voor de eigen woning is sinds 2000 bijna verdubbeld van 16,9 miljard euro tot ruim 33 miljard euro in 2011. Dat heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) vo rige week bekendgemaakt. Het belastingvoordeel voor de huizenbezitters kwam daarmee uit op ruim 14 miljard euro, ofwel gemid deld 290 euro per maand per huishouden. Dit voor deel varieerde van 130 euro per maand voor de laagste inkomens tot ruim 520 euro voor de hoogste. Het grootste deel van de aftrek, 32,3 miljard euro, betrof vorig jaar de zogeheten hypotheekrenteaftrek. In 2011 trokken huishoudens gemiddeld 670 euro per De fiscale aftrek voor de eigen woning is sinds 2000 bijna verdubbeld van 16,9 miljard euro tot ruim 33 miljard euro in 2011. FOTO: P.R. maand af voor hun eigen wo ning. Dit leverde een voordeel op van 290 euro per maand aan te betalen inkomstenbelas ting en premies volksverzeke ringen. Dit voordeel varieerde van 130 euro per maand voor de laagste inkomens tot ruim 520 euro per maand voor de hoogste inkomens. Middelburg De Samenwerkende Wo ningcorporaties op Walche ren, bestaande uit Woon- goed Middelburg, l'escaut woonservice en Woonburg gaan vanaf 3 september dagelijks hun woningaan bod op de website www. hu renop Walcherenn 1 plaatsen. Tot die tijd stond het nieuwe woningaanbod van de drie corporaties wekelijks op woensdag op de website. Woningzoekenden kunnen vanaf 3 september dagelijks het nieuwe woningaanbod bekijken. Vervolgens hebben zij, net zoals voorheen, een week de tijd om te reageren op een woning naar keuze. Door het dagelijks adverteren is de uiteindelijke reactiedatum van de geadverteerde woningen verschillend. Er staan onge veer 13.500 woningzoekenden ingeschreven op de site. Door dagelijks het woningaanbod te adverteren zijn woningen sneller verhuurd en ontstaat er minder leegstand. ■ft www.hurenopwalcheren.nl Lewedorp Zes fietsers van Fraanje Cycling Team doen vrijdag 7 september mee aan de vierde editie van Ven2- 4Cancer. Dit evenement is variant van het in Nederland bekende Alpe d'Huzes. Beide evene menten vallen onder de overkoepelende organisatie Inspire to Life die over heel de wereld dergelijke evene menten wil organiseren om zo geld in te zamelen voor de strijd tegen kanker. Het sponsorgeld wordt ingezet voor onderzoek naar kan ker. Doelstelling is om door onderzoek zover te komen dat kanker over tien jaar een chronische ziekte is. Op 7 september gaan 600 deelnemers uit België en Nederland de uitdaging aan om de Mont Ventoux vier keer op te fietsen. Deelne mers moeten zoveel moge lijk sponsorgeld inzamelen. Fraanje Cycling Team bestaat uit personeelsleden van Aannemingsbedrijf Fraanje uit Lewedorp. Toen een collega vorig jaar plotseling kanker kreeg, was dit voor hun de aanleiding aan 'iets groters' mee te doen ten bate van de strijd tegen kanker. "ft www.fraanje.com\ven2- 4 cancer Sa» mmMÊ MBAMM MÊMMMM Ga naar www.edukans.nl/ schoenmaatjes en doe mee! Vul een schoenendoos met schoolspullen en cadeaus voor een kind in een ontwikkelingsland. Gratis advertentie

de Faam | 2012 | | pagina 55