DIAGNOSIS Schijvenaars en Aerts Advocaten 0118-616297 VOOR BLOEDAFNAME IN MIDDELBURG EN VLISSINGEN KUNT U TERECHT BIJ Langstraat 7 Arnemuiden 0118-603805 M0cate/r Hoge Hakkenrace in Vlissingen 3 miljoen extra bezuinigen Djembé- Inloopavond Voorlichtingavond Palazzolihuis September swing in het Dorpshuis Rommelmarkt in De Zoute Viever Opening bloedafname post in Vlissingen Diagnosis heeft een bloedafname post in Vlissingen geopend. Bloedafname Diagnosis Middelburg Nieuwe onderzoeken bij Diagnosis Middelburg Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 5 september 2012 De Faam pagina 4 Kort Vlissings Nieuws Vlissingen De eerste Hoge Hakkenrace in Vlissingen is zaterdag 15 sep tember. "Het idee om iets te organiseren is ontstaan in sa- menwèrking met de gemeente Vlissingen die naar aanleiding van de vernieuwde bestrating dit deel van de Walstraat nog wilde heropenen", legt Edwin Tilroe uit. "Een groepje betrok ken ondernemers kwam samen om een ludieke opening te be denken. Al snel kwamen we op het idee van een hakkenrace, dit met een knipoog naar de nieu we bestrating." De race begint om 14.00 uur in het midden stuk van de Walstraat en gaat over een lengte van 150 meter. Er is een maximum van zestig deelneemsters en de hakken moet minimaal zeven centime ter hoog zijn en 1,5 centimeter breed. Aanmelden Wethouder Rob van Doorn geeft het startschot en Miranda Slabber (Miss Nederland 2004) reikt de prijzen uit. Inschrijven kan tot en met woensdag 12 september en op de dag van de race tussen 13.00-13.30 bij het podium aan de Walstraat (mits de limiet nog niet bereikt is). Inschrijf formulieren zijn verkrijgbaar bij Albert Slinger lederwaren, Op&Top Zij, Omoda schoenen en Tilroe Optiek. Vlissingen De gemeente Vlissingen wil drie miljoen euro extra bezuini gen. Het college van B&W stelt dit in de Ombuigingsnota 2013 aan de gemeenteraad voor. Het bedrag bestaat uit één miljoen euro om de begroting sluitend te houden en twee miljoen euro om de reservepositie te verbete ren en tevens de schulden van de gemeente te verlagen. Momenteel is al een pakket bezuinigingsmaatregelen van tien miljoen euro in uitvoering. Maar er zijn meer bezuinigings maatregelen noodzakelijk. Door financiële tegenvallers en tegen vallende uitkeringen van het Rijk moet het college een ex tra stap doen om de begroting sluitend te houden. Hiervoor is de extra ombuiging van één miljoen euro nodig. Voor een gezonde financiële toekomst stelt het college de raad tevens voor, de reserve aan te vullen tot minimaal 23,5 miljoen euro in 2018. Zo vormt het bestuur een buffer om tegenvallers op te kunnen vangen en tevens de schulden te verlagen. Hiervoor is de extra ombuiging van twee miljoen noodzakelijk. De ombuigingsnota is dinsdag 4 september besproken en komt aan bod in een openbare vergadering van de gemeente raad op donderdag 20 septem ber (stadhuis, aanvang 19.30 uur). Het toeristenseizoen is 15 september weer voorbij en de gemeente maakt de stranden niet meer dagelijks schoon. Jutters van 'Doe mee, verlos de zee' gaan 14 september jutten op Badstrand. Mail mjankowski@zeelandnet.nl voor informatie. Oost-Souburg Voor Rondomtrom is een nieuw muziekseizoen begonnen. Op donderdag 13 september kun nen geïnteresseerden zelf hun slag slaan tijdens de inloop avond. Deze is van 18.00 tot 21.00 uur in het Kroonjuweel in Oost-Souburg. En op zater dag 29 september geeft Rond omtrom een optreden in Oost- Souburg. "3 www.rondomtrom.com Vlissingen Palazzolihuis Walcheren en de Nederlandse Federatie van Kankerpatiëntenorganisaties houden een voorlichtingavond rekening dient te houden. Het is van 19.30 tot 21.30 uur in het Palazzolihuis Walcheren aan de Vredehoflaan 370 in Vlissingen. Deelname is 3,50 euro, inclusief koffie of thee. Aanmelden kan via palazzoli@zeelandnet.nl. Ritthem The Blue Jeans Bigband en Sweet Memories geven op zater dag 15 september een optreden in het Dorpshuis Ritthem. Het is van 19.30 tot 00.30 uur. En tree is 2?50 euro. Meer informa tie over het Dorpshuis Ritthem is te vinden op de website: "0 op dinsdag 18 september. Het onderwerp is werk en re-inte gratie voor mensen geraakt door kanker. Een voorlichter, die zelf ervaring heeft met kanker en die getraind is in het onderwerp, maakt bezoekers wegwijs op het gebied van kanker en werk. De voorlichting geeft handvatten om zoveel als mogelijk aan het werk te kunnen biijven, voor, tij dens en na de behandeling. En als dat niet lukt, met welke pro cedures en wetgeving men dan www.onsdorpslevenritthem. yolasite.com Oost-Souburg Zorgcentrum De Zoute Viever in Oost-Souburg houdt woens dag 12 september een rommel markt. De markt is zowel voor bewoners als andere belangstel lenden en duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Op de markt staan kraampjes met onder andere tweedehands boeken, oude spulletjes, meubeltjes, kinder speelgoed en kleding. Ook staat er een oliebollenkraam en een ijskar. Verder is er een heuse taartenbakwedstrijd waar ieder een aan mee kan doen en is er voor de kleintjes een grabbelton. De opbrengst van de markt gaat naar de bouw van een kippen hok voor in de binnentuin van De Zoute Viever. Aanmelden voor een kraam of de wedstrijd kan via: 0118-448600. medisclie diagjwstielk Patiënten kunnen op woensdag en vrijdag terecht van 8.30 tot 9.30 uur. U vindt Diagnosis Vlissingen op de Papagaaienburg 50. Op deze locatie kunt u dagelijks terecht van 08.00 tot 13.00 uur voor bloedafname en het inleveren van materiaal voor microbiologisch onderzoek. U vindt Diagnosis Middelburg op Park Veldzicht 27- 29,2de etage. Voor bloedafname kunt u zonder afspraak binnenlopen. Gemakkelijk en snel! Voor de functieonderzoeken dient u een afspraak te maken: 0118 - 616297. Vanaf heden kunnen patiënten (op afspraak) voor de volgende functieonderzoeken bij ons terecht: Hartfilmpje in rust (ECG) On-event registratie van het hartritme (Holter) Inspannings-ECG Longfunctieonderzoeken 24 uurs bloeddrukmeting (ABPM) Ademtesten MRI (mobiele locatie in Koudekerke, Praktijk Koudekerke Westzorg, Duinstraat 16b, Koudekerke) Bloedafname en/of onderzoek uitsluitend na verwijzing van huisarts, verloskundige of specialist www. walkyschoGnmode~nS o Anders tekenen Anders tekenen - voor kinderen Deze holistische tekenbegeleiding is bedoeld voor alle kinderen die óf op een andere manier willen (leren) tekenen óf meer ontspanning nodig hebben (bijvoor beeld naast de druk van huiswerk) óf meer balans nodig hebben. Individueel of kleine groepjes. Materialen zijn aanwezig. Bevoegd tekenbegeleidster. 9 <7 OOM kinderzo Spelend bewust bewegen Contact: Mathya Wielemaker - 06 46 49 63 45 - www.cirkelsenhanden.nl ook voor: Strafrecht Arbeidsrecht Ondernemingsrecht Echtscheidingen ^'êirig uö^ Gratis inloopspreekuur maandag van 14.00 tot 16.00 uur Maandagavond op afspraak Paul Krugerstraat 34 Vlissingen Tel.: 0118 - 41 40 79 www.schijvenaarsenaerts.nl

de Faam | 2012 | | pagina 4