'Voor mij is de Oosterschelde nog een stukje Zeeuwse wildernis' Zeeland DNA-Beeldbank met ruim 1400 foto's Gratis openbaar bus- en bootvervoer in Zeeland op 8 Alle watersportmogelijkheden op een rijtje Vlissingen in het teken van de visserij fa t ts fa V!S Provincie maakt mogelijk Voor uw agenda k Provincie CNJ O CD LO Informatierubriek van de Provincie. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl CD ®r js T?«- A* r - j Tropisch schelpeneilandje midden in de Oosterschelde. Internationaal beschermde zoogdieren zoals de zeehond en de bruinvis vinden er hun plekje. Daarnaast groeien er veel planten die afhankelijk zijn van het evenwicht tussen zoet en zout water, zoals de lamsoor, zilte schijnspurrie en zeekraal. Het zijn maar een paar van de vele kwaliteiten van de Oosterschelde. Het Nationaal Park Oosterschelde bestaat tien jaar en organiseert daarom in samenwerking met ZMf en IVN meer dan 75 verschillende activiteiten tijdens de Oosterscheldeweek van 8 tot en met 15 september 2012'. Laat uzelf verwonderen in het grootste nationaal park van Nederland. Aqua-aerobics en dodemansduim Naast de prachtige natuur kent de Oosterschelde ook een rijk onderwaterleven. Wilco Jacobusse van Nationaal Park Oosterschelde: 'Niet voor niets vinden hier elk jaar ruim één miljoen duiken plaats. Zeepaardjes, sepia's, en zelfs een soort koraal, dodemansduim," vinden hier onder andere hun plek. Met deze week willen we jong en oud de Oosterschelde laten ruiken, voelen, beleven en proeven. Zo kun nen bezoekers met een zeilboot naar de zandplaten, is er een proeverij van echte Zeeuwse oesters, is strandjutten mogelijk langs de Oosterscheldestrandjes en kun je snorkelen en varen in het prachtig hel dere water. De Oosterschelde nodigt uit om gezond en sportief bezig te zijn: daarom organiseert Sportpunt Zeeland een Aqua-aerobics in het Oosterscheldewater. Ook voor kinderen is er genoeg te doen: speuren langs de waterkant, snorkelen en strandjutten. Kennismaken met de zeilsport in de jachthaven van Sint- Annaland behoort ook tot de mogelijkheden!" Niet meer naar Costa Rica Eén van de mensen die regelmatig te vinden is op de Oosterschelde is kajak- en bergwandelgids Guido Krijger. Hij verzorgt zeékajaktochten op de Oosterschelde, ook tijdens de Oosterscheldeweek. 'Ongerepte natuur is er niet zoveel meer in Nederland. Daarom ben ik graag in de bergen, ver van de gebaande paden. De inspanning die je moet leveren samen met de vaardigheden die je moet ontwikke len om veilig door de bergen te struinen, zorgen ervoor dat ik kracht, vrijheid, grootsheid en tijdloosheid ervaar. In Zeeland beleef ik hetzelfde in mijn zeekajak op de Oosterschelde. Hier beleef ik de wind, het licht, de lucht en het water heel intens. Elementen die ieder moment anders zijn. Voor mij is de Oosterschelde nog een stukje Zeeuwse wildernis. Net zoals in de bergen, moet je er hier ook iets voor doen om dit zo intens te mogen beleven. Als ik zie dat mijn gasten soms even vergeten te praten, dan voel ik mij zeer voldoen. Reacties als 'Het lijkt wel of ik ergens op een tropisch eilandje ben met dolfij nen om mij heen' en 'Ik annuleer mijn reis naar Costa Rica', raken mij. Het is allemaal heel dichtbij te beleven.' Gedeputeerde Staten van Zeeland subsidiëren de Oosterscheldeweek in het kader van het Zeeuws jaar van het Water met 25.000 euro. Meer informatie: www.zeeuwsjaarvanhetwater.nl en www.ontdekdeoosterschelde.nl Tijdens de Open Monumentendag maakt Provincie Zeeland het mogelijk om op zaterdag 8 september gratis gebruik te maken van het openbaar busvervoer en de Fast Ferries in Zeeland. Voor meer informatie en de benodigde vervoersbon kijkt u op: www.degoedekantop.nl Provincie Zeeland heeft een DNA Beeldbank. Hierin treft u ruim 14-00 rechtenvrije foto's die de kracht van Zeeland laten zien. Foto's uit de DNA Beeldbank mag u gebruiken in de meest uiteenlopende uitin gen zoals websites en advertenties. Qf uitvergroot in uw woonkamer. U kan ook foto's insturen' en ze beschikbaar stellen voor promotio neel gebruik. Bent u een professionele fotograaf? Dan kunt u de beeldbank gebruiken als platform en geïnteresseerde gebruikers doorverwijzen naar uw eigen website. Nieuwsgierig geworden? U vindt de beeldbank via www.laatzeelandzien.nl/beeldbank Ruim 600 gebruikers en 62 fotografen gingen u al voor. Water blijft boeien, elke dag. Met meer water dan land is het Deltagebied voor iedere watersporter een must. De Delta strekt zich uit van het meest westelijke puntje van Zeeland tot de binnenwate ren van Noord-Brabant en Zuid-Holland tot Antwerpen. Provincie Zeeland zet in op deze Delta als hét watersportcentrum van Europa. Nietig dobbertje Op een mooie rustige zomerdag of juist een ruige herfstige dag zijn de watersporters goed vertegenwoordigd op de Zeeuwse wateren. De omgeving is divers, maar ook de wisselwerking tussen de zee en de meren maakt het bijzonder. Op de Westerschelde passeren grote zeeboten je, waardoor je als zeiler soms een nietig dobbertje op het water bent. Onderwater is een wereld op zich. Wilt u de diversiteit van het gebied ontdekken? Bestel dan de nieuwe gratis deltagids op www.deltagidszeeland.nl of download de applicatie voor Iphone of Android en ontdek alle watersportmogelijkheden in het Deltagebied. Als een skigebied Sinds anderhalf jaar bestaat het Watersportloket Zeeland. Watersportcoördinator Rowena van der Maat is hét aanspreekpunt voor ondernemers en organisaties in de watersportsector: 'De watersportsector is een belangrijke economische drijver voor de regio. Het watersportgebied is uniek door de variatie in vaarwateren en kan gezien worden als één groot samenhangend "skigebied". Dit is te zien op www.vaarroutekaart.nl Zin in bijvoorbeeld een culinai re stedentrip met uw boot? Klik de route aan en u ziet de routekaart!' Zie ook: www.deltagids.nl en www.watersportloket.nl De Zeeuwse visserijsector en Provincie Zeeland organiseren zater dag 22 september 2012 de Dag van de Zeeuwse Visserij. Dit gratis evenement vindt plaats in en om' de vismijn aan de Binnenhaven 11 in Vlissingen van 10.00 tot 17.00 uur. Veel dynamiek Gedeputeerde Kees van Beveren reikt deze dag de Zeeuwse Visserij Award uit aan een persoon of organisatie die het afgelopen jaar een positieve bijdrage leverde aan de Zeeuwse visserij- en of aquacul- tuur. 'Binnen onze visserijsector is sprake van een grote mate van dynamiek. Of het nu gaat om de binnenvisserij, de zee- en kustvisse rij of onze schelpdiersector: alle deelsectoren hebben te maken met gewijzigde maatschappelijke omstandigheden en eisen die aan de bedrijfsvoering gesteld worden. Ondernemers die werkzaam zijn in deze sectoren passen de bedrijfsvoering in rap tempo aan. Zij wer ken aan een toekom'stbestendige Zeeuwse visserijsector. Als provin ciaal bestuur willen we dat ondersteunen en stimuleren. De Zeeuwse Visserij Award is één van de manieren waarop we die waar dering kenbaar maken.' Meer in formatie vindt u op: www.zeeland.nl Colofon Redactie-, afdeling:Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland Opmaak.- Prepress Provincie Zeeland Fotografie: Frank Hussditage (tropisch:eilandje in Oosterschelde!, Willem Wöznitza voor DNA. beeldbank op www.laateeelandzien .nt. (visserij). Reageren op deze uitgave vairProvinciewede? Geïnteresseerd in-verschenen, nota's of wilt u inza ge van stukken? Neem dan contact op met dë mensen van het informatiecentrum. Via de e-mail infocentrum@teeland.nl of per të'lefoon op 011S- 63 14 00. Of schrijf naar Postbus 600/1. 4330LA* Middelburg. Bezoekadres:.-Provinciehuis, Abdij 6. 4331 8K Middelburg, De volgende Pitovindewerk verschijnt 26' september 2012. Provinciewede leest u: ook vta meuws.zeeiand.fit/provinciewerk

de Faam | 2012 | | pagina 27