Fraai authentiek stukje natuur in De Koffietuin Droger kapot? www.energy4all.eu Doe mee met de actie 50 voor 50! De kringloopwinkel voor iedereen Ook doen wij boedel- en zolder- opruimingen in goed overleg. Dahlia's als echte passie Expo Dummy's in De Kaai Open atelier Beste ondernemers en consumenten, Tijd voor actie! Laten we met z'n allen helpen! Voor meer informatie kijk ook eens op: WIJ VERKOPEN: meubels, (kindet^)kleding, schoenen, boeken, glaswerk, serviesgoed, speelgoed, gereedschap, verlichting, audio-apparatuur, tuinspulien, enz. Heeft u voor ons nog spullen, wij halen ze gratis op! Wij steunen het belangrijke werk van de CliniClowns Telefoon: 01 18-638579 schrijf je nu in op www.sweetdeal.nl en ontvang de voordeligste aanbiedingen uitje eigen regio Bel (0118) 572427 www.aangeenbrugelectro.nl www.datrepareerikzelfwel.nl Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 5 september 2012 De Faam pagina 24 Heinkenszand De open dahlia tuindagen bij Frans en Ineke Sturm in Heinkenszand zijn op zaterdag 8 en zondag 9 sep tember. Op deze twee dagen wordt de tuin van 10.00 tot 16.00 uur opengesteld voor publiek en kunnen de dah lia's worden bewonderd. De toegang is gratis, maar iedere bezoeker mag vrijblij vend een bijdrage doen voor de KWF Kankerbestrijding. Frans Sturm werd, in een van de klassen, Nederlands kampioen dahlia kweken in 2007, 2008 en 2009. Veel hulp "In 2010 kreeg ik te maken met kanker en dan veran dert je wereld. Ik ben er al die tijd voor behandeld. Nu is het onder controle, maar wat blijft is bestralingsscha- de. Samen met mijn echtge note Ineke verzorgde ik de dahlia's, maar dat is nu wel moeilijk geworden." Geluk kig krijgen Frans en Ineke hulp van hun dochter en hulp van vrienden. Zo is er een ploegje van een man of zes dat kan helpen met plan ten en rooien. In groei was er een maand achterstand maar nu hebben ze wel de prach tigste bloemen in de tuin. Mooi, want dahlia's zijn de passie van Frans en In eke. De locatie van de Open Dahlia Tuindagen is in Van Citterstraat, het dreefje tus sen de huisnummers 3 en 5. Meer informatie is te vinden op de website www.zeelanddahlia.nl Goes Galerie-Atelier De Kaai van Gors heeft vorige week een bijzondere expositie geopend over het gebruik van dum my's. Dummy's zijn boeken met blanco pagina's. Twin tig jaar geleden kreeg elke deelnemer van De Kaai een dummy. De dummy was be doeld om de communicatie te stimuleren via schrijven, tekenen, plaatjes plakken en om ideeën op te doen voor het maken van een ontwerp voor het beeldende werk. Het werd een groot succes'. Het resultaat van jarenlang gebruik laat een verbluffend resultaat zien. Sommige dummy's zijn ware beelden de objecten. De opening van de tentoonstelling is naar een idee van de kunstenaars van de Kaai. De expositie is te zien tot en met 23 november 2012. Goes Kunstenaar Reynier de Muynck houdt in aanslui ting op de Monumentendag open atelier. Bezoekers zijn welkom aan de 's-Heer- hendrikskinderendijk 21 in Goes op zaterdag 8 en zon dag 9 september van 10.00 tot 17.00 uur. Vrijdagavond 7 september is om 20.00 uur een feestelijke openingsbor rel. Er is werk te zien van de laatste periode van de schil der. Deze serie schilderijen gaat over de nazomer in de Goese polders. Info op www. reynier.nl. - Rachel van Westen Oudelande Kleine groepjes mensen lopen door een ijzeren hek een tuin binnen. Ze haasten zich, want ze willen niet te laat komen voor het open luchtconcert of die speciale workshop. Eenmaal aangeko men in de tuin gebeurt er iets bijzonders. Alle stress lijkt te verdampen, als een water druppel in de zon. Na afloop verlaten diezelfde mensen heerlijk ontspannen de tuin. Magie? Een sprookje? Nee, toch niet. Dit overkomt veel mensen na een bezoek aan De Koffietuin aan de Eve- ringseweg 2g in Oudelande. "Ja, ik weet zelf ook niet precies wat het is", aarzelt Marco Wa genaar, eigenaar van De Kof fietuin, "Het is een bijzondere plek. Mensen die hier komen genieten allemaal. Vaak ko men ze binnen stuiteren, maar ze gaan eigenlijk altijd relaxed weer weg. Soms denk ik zelf: Wat gebeurt hier toch?" Hij kijkt nadenkend voor zich uit. "Kipjes scharrelen onder je stoel, de eendjes komen aanlo pen en gaan even badderen. Ja, dat heeft iets, dat doet iets met mensen...denk ik." Zo'n tien jaar geleden kreeg Wagenaar de kans om het perceel te kopen. Hij legde de tuin van ongeveer een halve hectare helemaal zelf Bij De Koffietuin in Oudelande verdwijnt de stress als sneeuw workshops en optredens op het openluchtpodium. aan en het resulteerde in iets bijzonders. Verwacht geen exo tische bloemen of perfect aange legde borders, maar eerder een authentiek stukje natuur. Door het aanplanten van onder an dere knotwilgen en metershoge bamboe zijn in de loop der jaren doorkijkjes en smalle paadjes ontstaan die uitnodigen tot een wandeling tussen het groen of langs een van de grote vijvers. Her en der staan zitjes, waar je jezelf even terug kunt trekken met een kopje koffie of een goed boek. "Ik heb de tuin aangelegd om er van te kunnen genieten", vervolgt Wagenaar zijn verhaal, "Maar ik kwam al vrij snel tot het besef dat ik andere mensen ook de kans wil geven om hier van te genieten. Ik ben hier vijf jaar geleden mee begonnen en het werkt, het is goed. Mensen die hier komen krijgen een ge voel mee dat ze niet snel meer kwijtraken." Behalve als rust punt tijdens een fiets- of wan deltocht, worden er regelmatig workshops gegeven en doet De voor de zon. Regelmatig zijn er FOTO RACHEL VAN WESTEN Koffietuin een paar keer per jaar dienst als openluchtpodium voor bandjes. Zaterdag 22 sep tember verzorgt Ingrid Borger met de band East of the Sun een optreden vanaf het podium op het water. De meeste plaatsen zijn overdekt en vergezeld van een vuurkorf of houtkachel. Kaartjes a 6 euro zijn te reserve ren via info@dekoffietuin.nl of door een sms berichtje te sturen naar 06 - 270 562 53. Kijk het complete programma op www. dekoffietuin.nl. In oktober starten we de week 50 voor 50 voor de stichting Energy4All! Een actie voor kinderen die een energiestofwisselingsziekte hebben (fVlitochondriën ziekte genoemd). Stichting Energy4All zet zich volledig in om op zoek te gaan naar een medi cijn voor energiestofwisselingsziekten. Er worden elke week ongeveer 1 a 2 kinderen geboren met deze chronische ziekte. De ziekte houdt in dat bij deze kinderen de batterij maar halfvol zit en deze in een rap tempo leeg gaat. Dit heeft de consequenties dat ze altijd moe zijn. Doordat er geen medicijn is overlijden er nog steeds te veel jonge kinderen aan deze vrese lijke ziekte. Ongeveer 70% van de kinderen bereikt de volwassen leeftijd niet en 50% overlijdt zelfs voor hun 10e jaar. De week van 50 voor 50 start in de herfstvakantie 13 t/m 21 oktober. Het idee is om aan iedere klant een bijdrage te vragen om zo een steentje bij te dragen aan deze stichting. Wij, ondernemers zullen dit aanvullen met het gedoneerde bedrag (elke ondernemer kan zelfde donatie bepalen). Dit kan in een week tijd toch behoorlijk veel geld opleveren voor Energy4All Ondernemers die mee willen doen of mensen die willen doneren kunnen zich aanmelden bij Patrick Lammers, Cafetaria Lammers Middelburg 06- 53831450 ONZE LOCATIES IN MIDDELBURG: Zusterplein 13 Sint Janstraat 20 Openingstijden: Openingstijden: di.t/mvr. 12.30 - 17.00 uur di./za. 12.30 - 17.00 uur 10.00 - 17.00 uur za. (Wij zijn telefonisch bereikbaar van ma. 9.00 uur tot za. 17.00 uur) www.deaanwinst.nl mail@deaanwinst.nl Sweetdeal is een aanbiedingssite van Wegener Media

de Faam | 2012 | | pagina 24