Win filmkaartjes! Win mooie prijzen met uw leukste dierenfoto SLIMME KOPERS SLAAN DIRECT HUN SLAG OP SWEETDEAL.NL IP- Volg ons op Twitter en vind ons leuk op Facebook @sweetdealNL f fb.com/sweefdealnl Wandelend coachen SWM Compu tercursussen Exposities Walcheren in samenwerking met WG G G N R M6d i3 SWEETDEAL BIEDT ONGEKENDE KORTINGEN BU JOU IN DE REGIO Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 5 september 2012 De Faam pagina 20 Vrouwenpolder Wandelcoaches kiezen de buitenlucht voor hun prak tijk en nemen cliënten mee voor een actieve en heilzame wandeling. Ze begeleiden en ondersteunen onder andere bij verliesverwerking, loop baankeuzes, relatieproble men, burn-out preventie en gedragsveranderingen. Om aan deze manier van coachen meer bekendheid te geven, is 8 september uitgeroepen tot de eerste Nationale Wandel-. CoachDag. Marian Buijs van Labyrint Zeeland uit Vrouwenpolder houdt van 13.00-14.30 uur en 15.00- 16.30 uur eén wandeling. Zij start op de parkeerplaats aan de Koningin Emmaweg 26. Deelname is gratis. www.labyrintzeeland.nl Middelburg Om mensen te helpen die willen leren omgaan met de computer, organiseert Stichting Welzijn Middel burg basis- en vervolgcom- putercursussen in Hof van Buren, Nassaulaan in Mid delburg en in Arnemuiden. De lessen beginnen respec tievelijk 24 september en half november. Mensen die aan huis gebonden zijn kun nen de computerles ook aan huis krijgen. Een cursus bestaat telkens uit zes lessen en kost 59 euro. Aanmelden via: 0118-751400 In 1950 ging de film 'De dijk is dicht' in Premiere met veel Westkappelaars in de hoofdrol. In molen De Roos kwamen 44 burgers om het leven in 1944 FOTO: N. FLIPSE-ROELSE De aangrijpende film 'De dijk is dicht' ging in 1950 in première. Deze wordt op 15 september om 14.30 uur vertoond tijdens Film by the Sea in Vlissingen. De Faam geeft in samenwerking met het Polderhuis in Westka- peile tien filmkaartjes weg. Tara De Vriend Westkapelle "De film 'De dijk is dicht' speelt in Westkapelle en veel dorpe lingen vervullen er een rol in", legt Ivo van Beekhuizen van het Dijk- en oorlogsmuseum het Polderhuis uit. "Het gaat over de bombardementen op het dorp in oktober 1944. Daarin komt o'ok de tragedie in de mo len De Roos aan bod, waarin 44 burgers om het leven kwamen. De klassieker is in zwart-wit en daardoor extra indringend." Het verhaal wordt intussen ook in het Polderhuis verteld en in het vorig jaar verschenen boek 'Het niet vertelde verhaal van 44'. Producent Ferry Rontel- tap en de Veerse burgemeester Rob van der Zwaag zijn bij de vertoning aanwezig. Na de film bespreken zij de voorgenomen film over het bombardement op Westkapelle in 1944. Film by the Sea en het Polderhuis heb ben voor deze film de handen ineen geslagen. Kaarten voor de film kosten in bioscoop CineCi- ty 9 euro. "Alle bezoekers die de film op 15 september bekijken kunnen, met het filmkaartje 50 procent korting krijgen op de entree van het Polderhuis (5,50 euro) en 20 procent op de aankoop van het boek (24,95 euro)", legt Ivo uit. Beide kor tingen lopen tot 1 november. Wie één van de vrijkaarten voor de film wil winnen kan een e- mail sturen naar de redactie van De Faam met onderwerp 'De dijk'. Vergeet uw naam en adres niet te vermelden. Sharon Notebaart GalerieGerritse Ontwerpstudio Struin (vormgevers Erik van Leeu wen en Josie Kneepkens) exposeert de maanden sep tember en oktober in Gale rieGerritse aan de London- sekaai 19 in Middelburg. Het duo maakt gebruik van gerecyclede materialen zoals meubels, gebruiksvoorwer pen en objecten. De dub belzinnige getitelde serie 'Retyred' bestaat uit diverse objecten, zo zijn er verschil lende wandkleden, een spiegel, vloerkleed, stoel en tafel te zien gemaakt van ge bruikte fietsbinnenbanden. In GalerieGerritse is verder ook werk te zien van Lizette Kneepkens-Schraven, Mir jam van Eijsden, Tini van Bebber, Ina Sponselee en Ingrid van der Meer. Galerie T De septemberexpositie van Galerie T is afgelopen zon dag (2 september) geopend. Exposanten deze maand zijn: Henk Zwanenburg, Eric Goede en Susan Ruiter. Kunstruimte de Willem3 In kunstruimte de Willem3 in Vlissingen exposeert Tjeerd Vrielink van 9 sep tember tot en met 28 okto ber met de expositie: 'Words are very unnesessary'. Hij ziet het als taak van kun stenaars om manieren te vin den die de begrenzingen van taal doorbreken en ruimte bieden aan het oorspron kelijke. Daarnaast is ook de expositie 'Het Koningshuis' van Super A (Stefan Thelen) te bezichtigen met persoon lijk werk waarin hij, gewapend met penseel, het niet nalaat om vraag-roepende installaties neer te zetten. Wallstreet25/Dep. Willem3 Bob Pingen toont in Wall- street25/Dependance De Wil- lem3 van 9 september tot en met 28 oktober zijn expositie: 'Violet het Rood', een stoe lendans voor schilderijen, foto's en flatscreenprojecties. Tevens zijn er werken te zien uit de periode 1978 - 2012. Auke van der Heide exposeert in dezelfde periode met 'Herinneringen in gewassen inkt', herinneringen aan een jeugd vol verhalen van de mensen in zijn omgeving. Mensen die zelf ook vol herin neringen zaten. Jodengang Nagenoeg alle bewoners van de Jodengang in Middelburg hebben tot en met 9 september kunst voor hun raam hangen welke passanten, naast de grote diversiteit aan huizen/huis jes/cultuur, kunnen bekijken en ervaren. Dit is gedaan in het kader van het kunstproject 'Raamwerk'. Het project wordt op 9 septem ber tussen 13.00 en 17.00 uur afgesloten met een eindfeest met muziek en dans. Zeeuws Archief Mary Remijnse geeft in het Zeeuws Archief in Middelburg een exclusieve preview van fo to's te vertonen uit de nieuwe artmovie 'Keytone Serah' die op 16 september tijdens Film by the Sea in première gaat. De tentoonstelling is te zien tot en met 6 oktober. sweetdëal MNMMMMMM t,&SB888BKS SMMMSES! 8B%»É» ÉMSS ïaw.jjav. BSSSSj ÉÈiÉiÉÉÉSH| Waarom meer betalen dan nodig? Profiteer van de spectaculairste aanbiedingen uit je eigen regio voor de helft van de prijs of minder. Slimme kopers schrijven zich in op www.sweefdeol.ni en slaan direct hun slag. Een sportief dagje weg, een heerlijk diner, een behandeling in je favoriete schoonheidssalon. Sweetdeal biedt ongekende kortingen, die beginnen bij een minimum korting van 50%! De deals staan meestal 24 uur online. Je kunt de koop direct sluiten via de site. Wel zo handig! Iedere dag worden er nieuwe, verrassende deals aangeboden. Houd de site goed in de gaten en profiteer meteen! Op 4 oktober is het Dierendag. Een mooie ge legenheid om uw huisdier extra te vertroetelen. Dé Weekkrant gaat op zoek naar de leukste dieren foto van lezers. Stuur uw foto in en maak kans op mooie prijzen. De win nende foto's maken we op Dierendag bekend. We zijn op zoek naar mooie, verterende of hilarische fo to's van dieren. Dat mag een huisdier zijn maar ook een foto van de kinderboerderij of wilde dieren die bijvoorbeeld tijdens een safari in Zuid- Afrika of een natuurreis in Costa Rica gefotografeerd zijn. Met al die foto's maakt u kans op een van de mooie prijzen. Het prijzenpakket bestaat uit tien fotoprints voor je mooiste dierenfoto op canvas (45 x 30 cm), be schikbaar gesteld door Foto Klein,-tien exemplaren van het boek Een hondje uit Span je van Belinda Meuldijk, vijf exemplaren van het spel Mijn Manege en vijf exem plaren van het spel Dierenprak- tijk (voor Nintendo3 DS), een Beados Pet Pais Store N Go met twee keer Beados Pet Pais Baby Refill en vijftien knuffel tjes van Scooby Doo. Dus haalt uw kat de raarste capriolen uit, kan uw hond smachtend kijken, zet ze op de foto en stuur deze in. Nog een mooie dierenfoto tussen uw vakantiefoto's? Ook die maakt kans! Stem mee U bepaalt wie de winnaars worden. Want het publiek kan stemmen op de leukste foto. Vraag vrienden, bekenden en collega's te stemmen op uw foto. Meedoen en stemmen kan tot 4 oktober. De winnende foto's zijn op Die rendag te zien op www.deweek- krant.nl Meedoen? Stuur de leukste foto van uw huisdier en maak kans op mooie prijzen. Ga snel naar www.de- weekkrant.nl en klik op de actie Leukste Dierenfoto. Hier kunt u de foto uploaden en uw gege vens achterlaten. £EN HONDJE UIT SPANJE

de Faam | 2012 | | pagina 20