De Spot viert vijfjarig bestaan Sierlijsten Uitnodiging Plafondshow Verlichting Whisky by the Sea sponsort het Dierenasiel Vrijdag 7 september 14:00 -18:00 Zaterdag 8 september 10:00 -16:00 Kalle doet mee aan Dag van de Scheiding Voor elke interieurstijl Verlichting naar wens Uit één geheel op maat Schone montage Zonder hakken en breken De meubels kunnen blijven staan Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 5 september 2012 De Faam pagina 13 Middelburg De derde dag van de Schei ding is op 14 september. Deze dag wordt lande lijk georganiseerd door de vFAS (Vereniging van Familierecht Advocaten Scheidingsmediator). Deze datum is gekozen omdat op 15 september 1796 de eerste echtscheiding in Nederland werd uitgesproken. Op deze Dag van de Scheiding kun nen mensen vrijblijvend bij de specialisten op dit rechtsgebied binnenlopen om informatie in te win nen over echtscheiding en al wat daarmee samenhangt (alimentatie, ouderschaps plan, verdeling van de zorg, huwelijkse voorwaarden e.d.). In Middelburg kun nen zij in ieder geval terecht bij Kalle advocatuur aan de Sint Pieterstraat 1. Mr. M. Kalle en Mr. C. Kouijzer zijn dan aanwezig om ge- interesseerden- te ontvan gen. Het kantoor behandelt zowel echtscheidingen op tegenspraak als mediation. Het kantoor treedt ook vaak op in zaken waar partijen al bij de rechtbank of het ge rechtshof procederen en de zaak wordt verwezen naar de mediator. Het kantoor bezit dan ook een brede kennis en ervaring, waar men op deze dag kosteloos gebruik van mag maken. Kalle advocatuur, Sint Pie terstraat 1, Middelburg, tele foonnummer: 0118-626401 www.kalle-advocatuur.nl De Spot werd in 2007 geopend en zo kreeg Mid delburg een poppodium middenin de stad. "Nu, vijf jaar later, kunnen we met trots terugkijken. Met een klein team vaste medewer kers en een grote, hechte groep hardwerkende vrijwil ligers hebben we De Spot de afgelopen jaren opgebouwd tot een belangrijke spil in de popcultuur in Zeeland. Dat willen we graag vanaf september vieren", vertelt Tonnie Dieleman van De Spot. Tara De Vriend Middelburg In 2010 wist de band Woven- hand, rond de charismatische David Eugene Edwards, De Spot al uit te verkopen. Op woensdag 19 september tre den zij opnieuw op in De Spot. Maar eveneens een hoogtepunt zijn de Drum 'n Bass in Your Face! avonden. Zo een succes zelfs dat deze jubileumeditie de tiende is. Verder zijn er nog op tredens van Kensington, Crap- pydog, Convoi Exeptional, The Deaf, Merdan Taplak, Het Zes de Metaal, Moke, Only Seven Left en Rats on Rafts. Nieuw is het project Stand van Zaken. Stand van Zaken Met Stand van Zaken neemt poppodium De Spot verschil lende muziekgenres onder de loep. Wat gebeurt er zoal op het gebied van bijvoorbeeld singer- song-liedjes, hoe is het gesteld met de Zeeuwse hiphop? Leeft de psychedelica nog wel in Zee land? Tijdens alle thema-avon den is er live muziek en plaats voor discussie. Zeeuwse psychedelica De eerste editie is zaterdag 15 september: Zeeuwse Psyche delica. "Ooit hadden we in Zeeland de band Dragonfly, een band met inmiddels een mythische status, die met ge schminkte gezichten en een verruimde geest het universum muzikaal verkende. Het lijkt alsof daar nog steeds iets van in het water zit in Zeeland want we vonden maar liefst vijf bands en één soloproject, die op de een of de andere manier psychede lische muziek maken. Ze treden deze avond alle zes op met als hoogtepunt de album presen tatie van Capital Sentimental", vertelt Tonnie Dieleman. Expositie In de foyer is de expositie de Spot vijf jaar in beeld te zien waarin alle hoogtepunten van optredens vanaf de opening tot nu te zien zijn. Programma Het complete programma van de Spot vijf jaar is te vinden op de website. Hier zijn ook kaar ten te bestellen voor de verschil lende optredens. www.despotmiddelburg.nl Tara de Vriend "Omdat wij een oproep voor financiële hulp kregen van het Dierenasiel Walcheren, hebben wij besloten om hen dit jaar te sponsoren met een bedrag van minimaal 500 euro. Dit bedrag kan nog aanmerkelijk groter worden", vertelt Frans van der Geest. Samen met Ro nald Zwartepoorte organi seert hij Whisky by the Sea. Hoewel whisky niets met de honden en katten in het' asiel te maken heeft, is het volgens Van der Geest wel zo dat een whiskyliefhebber geniet van het goede van het leven. "Een dier gun je daar door ook een stukje welzijn. Opvang van verweesde die ren gaat ons aan het hart en we willen graag dat de dieren goed opgevangen worden. Dat kost geld en daarom deze donatie." Whisky by the Sea is op 21 september in het Arsenaal Theater in Vlissingen. "Tijdens het whiskydiner hou den we een verkoping bij op bod. Hier wordt het authentieke ontwerp van de poster van 2012 evenals de fles Caol Ila Schotse Whisky gedistilleerd in het jaar 2000 met het botteling nummer 1 geveild voor het goede doel. Omdat de originele tekening, gemaakt door de bekende Vlis- singse kunstenaar Hein Naere- bout, en de genummerde fles whisky tegelijk worden geveild, verwachten we een opbrengst van minimaal 500 euro", aldus Van der Geest. Interesse Interesse in een asieldier? Neem dan een kijkje aan de Maanweg 5 in Vlissingen. Het asiel is open van maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur. En op zaterdag van 11.00 tot 12.30 uur. dierenasielwalcheren.nl Kay is een vrolijke kruising herder van tien maanden oud. Net voordat de redactie deze krant ging maken kreeg Kay een nieuw baasje. FOTO: TARA DE VRIEND De band Wovenhand, rond David Eugene Edwards, treedt 19 september op in De Spot in Middelburg. FOTO: GARY ISAACS Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f., Columbusweg 3, 4462 HA GOES Bezoek onze showroom of bel: 0113 - 27 00 00 www.plameco.nl U krijgt een volkomen vlak en blijvend strak plafond door het spannen van een sterke, elastische kunststof. Het spannen gebeurt met behulp van klemprofielen, onder uw huidige plafond - dat dus gewoon kan blijven hangen. U heeft een nieuw plafond in slechts één dag! Plafonds van Plameco zijn oerdegelijk en toch licht van gewicht. Dit is te danken aan het materiaal: een hoogwaardige kunststof, die volgens een beproefd procédé wordt vervaardigd. Het materiaal biedt optimale afweer tegen zowel droogte als vocht, warmte en kou. Het onderhoud blijft tot een minimum beperkt. Uiteraard voldoen Plameco Plafonds aan alle vereiste normen en eisen

de Faam | 2012 | | pagina 13