BLAUW GERUITE KIEL fea Club VIEF VLISSINGEN nieuws en informatiepagina voor de inwoners van de gemeente vlissingen VERGADERINGEN START WANDELPROJECT 'ELKE STAP TELT' «AANTREKKELIJKE BUURT VOOR BEWONERS EN BEZOEKERS OFFICIËLE START BOUW BEATRIXLAAN HOGE HAKKENRACE IN DE WALSTRAAT G EMEENTE WOENSDAG 5 SEPTEMBER 2012 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: gemeente Vlissingen, tenzij anders vermeld Stadhuis Vlissingen Aanvang 19.30 uur Gemeenteraad Donderdag 13 september 2012 Agenda 1 Opening 2. Commissie onderzoek geloofsbrieven - Onderzoek - Afleggen eed of verklaring en belofte raadslid GL en LPV 3. Vaststellen agenda 4. Spreekrecht burgers 5. Vragenhalfuur raadsleden 6. Vaststelling notulen 7. Te behandelen punten 7a. Schriftelijke vragen o.g.v. Artikel 41 rvo 7b. Afhandeling moties 8. Over te leggen stukken 9. Te behandelen punten 9.1 Raadsvoorstel bestuursrapportage 2012 9.2 Raadsvoorstel provinciaal inpassings plan Marinierskazerne Vlissingen 9.3 Raadsvoorstel uitgangspunten klant proces bij maatschap pelijke ondersteuning 9.4 Raadsvoorstel begroting 2012 en de 1° begrotingswijziging 2012 Veiligheidsregio Zeeland 9.5 Raadsvoorstel begroting 2012 Orionis Walcheren 9.6 Raadsvoorstel jaarrekening 2011 Scheldemond College 10. Moties 11. Sluiting www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Het is prettiger wonen in een mooie en vei lige buurt waarmee je je verbonden voelt. De bebouwing in een omgeving kan ons sociale leven sterk beïnvloeden. De Bonedijkestraat is daar een goed voorbeeld van. De meeste problemen die daar enkele jaren geleden heersten zijn na sloop en nieuwbouw zo goed als verdwenen. Gelukkig is men tegenwoordig voorzichtig met sloop. We willen meer diversiteit in wijken, waar oud en nieuw elkaar afwisselen. Zo worden de woningen in de Bonedijkestraat in de zogenaamde karakteristieke 'Engelse stijl' gere noveerd. Die dragen bij aan de historische identiteit en zorgen voor een minder monotone uitstraling. Projectontwikkelaars en gemeente hebben de neiging eerst aan het economisch belang te denken. Als PvdA-fractie willen we bij de ont wikkeling van nieuwe projecten de leefbaarheid van de mensen die daar moeten wonen voorop stellen. Zo voorkomt men problemen en extra kosten achteraf. Ook wil de gemeente met de nieuwe bezuini- gingen buurthuizen afstoten. De PvdA streeft naar dichtbij gelegen j voorzieningen naar behoefte. Dat kan een wijkcentrum zijn, maar ook een park waar men een buurtpicknick kan organiseren. Daarmee j wordt de onderlinge betrokkenheid en de verantwoordelijkheid voor 1 de eigen buurt gestimuleerd. Bloemkool wijken Wijken zoals Bossenburgh en Papegaaienburg hebben een hoofd- straat met vertakkingen zoals een bloemkool. Het is -een doolhof en zit vol met onoverzichtelijke gevaarlijke bochten. Nieuwe bezoekers verdwalen er en voelen zich niet veilig. Als PvdA willen we ons in- j spannen voor een nuttige indeling, waarbij schoonheid en veiligheid worden meegenomen. In plaats van de doorsneebeplanting, zou er j j gekozen kunnen' worden voor een maritieme uitstraling met bijvoor- j beeld helmgras. Vergeet u niet te. stemmen op 12 september! Tip: De Middelburgse j PvdA-wethouder zou een goede afgevaardigde voor Zeeland zijn in de Tweede Kamer. Hij staat als 27e genomineerd op de lijst. Mensen die problemen hébben op het gebied van wonen, zorg, werk j of uitkering kunnen voor advies terecht bij ons PvdA Ombudsteam. Raadslid Maryska Nastaly, fractie PvdA Tel. 06-58932232, e-maw pvdaombudsteamwalcheren@gmail.com mnastaly@gtnail.com, www.vlissitigen.pvda.nl Op 30 augustus 2012 gaven wet houder Lambert Prevoo en direc teur van L'escaut Woonservice Jan van Beekhuizen het officiële start sein voor de bouw van 16 stads woningen aan de Beatrixlaan. De eerste stap van de derde fase van de herstructurering in het Middenge bied. De 'echte' bouw is al eerder begon nen. De zeer ruime parkwoningen (4 slaapkamers) worden voorzien van een tuin en berging. Naar ver wachting zijn de woningen medio 2013 gereed. Ze zijn bestemd voor de verhuur en allen bereikbaar met huurtoeslag. Herstructurering derde fase De-Beatrixlaan valt onder het plan 'herstructurering derde fase' en is het eerste nieuwbouwproject dat onder deze noemer wordt uitge voerd: Al eerder dit jaar startte de uitverhuizing van de twee blokken aan de President Rooseveltlaan. De andere locaties waar herstructure ring is voorzien, zijn Vincent van Goghlaan, Hercules Segherslaan, Tooroplaan, Breitnerlaan en de Jan van de Capellelaan. 8.40 Wet milieubeheer hebben ontvangen: - van autobeklederij Sinke voor oprichting van inrichting. De in richting is gelegen op het perceel Productweg 4 te Vlissingen. - van VOF de Bourgondiër voor ver anderen inrichting. De inrichting is gelegen op het perceel Boule vard Bankert 280 te Vlissingen. - van landbouwbedrijf C. van den Dries voor veranderen inrichting. De inrichting is gelegen op het perceel Oostelijke Bermweg 40 te Vlissingen. Inspraak voorontwerp bestemmingsplan Binnenhavens Burgemeester en wethouders maken bekend, op grond van de Inspraakverordening van de Gemeente Vlissingen, dat vanaf 6 september 2012 gedurende een jperiode van zes weken (dus t/m 17 oktober 2012) in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1, Vlissingen, ter in zage ligt het voorontwerp van het bestemmingsplan Binnenhavens. Het voorontwerp van dit bestem mingsplan heeft betrekking op de Binnenhavens, gelegen ten zuiden en westen van de Prins Hendrik- weg Dit bestemmingsplan heeft tot doel de eerder vastgestelde visie voor de herontwikkeling van de binnenhavens een jujidisch- planologische basis te verschaffen. Het voorontwerp van het bestem mingsplan met de bijlagen is digi taal te raadplegen via de website www.vlissingen.nl/bestemmings- plannen (rubriek 'voorontwerp bestemmingsplannen'). De digitale versie van het bestemmingsplan is raadpleegbaar via de website www.ruimtelijkeplannen.nl/web- roo/?planidn=NL.IMRO.0718. BPBH01-VO01. Deze website is ook te bereiken via het hiervoor ge noemde webadres van de gemeen te, waar een link staat aangegeven naar genoemde landelijke website. Gedurende bovenvermelde termijn kan iedereen ten aanzien van dit voorontwerp van het bestemmings plan een inspraakreactie indienen bij ons college. Het is tevens mogelijk per e-mail een reactie in te dienen, waartoe het formulier kan dienen, dat aangetroffen wordt op de web site bij het bestemmingsplan. Voor informatie kunt u zich wenden tot de heer R. Bakker, tel. 0118-487165, e-mail rbe@vlissingen.nl. Voornemen bestemmingsplan Burgemeester en wethouders hebben op 13 juni 2012 kennis gegeven van de inspraak met betrekking tot het voorontwerp van het bestemmingsplan ADRZ - Vlissingen-noord. Abusievelijk is in die publicatie niet vermeld, dat deze kennisgeving tevens de ken nisgeving betreft als bedoeld in artikel 1.3.1. van het Besluit ruim telijke ordening. Met deze publica tie wordt deze omissie hersteld. Ten aanzien van het voornemen voor- genoemd bestemmingsplan, kunnen nog geen zienswijzen worden ingediend. Er worden geen onafhankelijke instanties in de gelegenheid gesteld advies uit te brengen over dit bestemmings plan. Degenen, die een inspraak reactie hebben ingediend, en de instanties, die een overlegreactie hebben ingediend, zullen tijdig op de hoogte worden gesteld over het vervolg van de procedure. Afwegingsmodel handhaving Kinderopvang en peuterspeelzalen Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat het college in zijn vergadering van 14 augustus 2012 het afwegingsmodel handhaving kinderopvang van de VNG van 2012 heeft vastgesteld. Het afwegingsmodel ligt met in gang van heden voor een ieder tijdens kantooruren kosteloos ter^ inzage in de publiekshal van het" gemeentehuis, Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen. Een ieder kan op zijn verzoek daarvan -tegen betaling van de kosten- een afschrift krijgen. Vertrokken naar onbekende bestemming Uit onderzoek van de afdeling Pu- bliekszaken is gebleken dat onder staande personen niet meer wonen op het adres waar zij volgens de gemeentelijke basisadministratie staan ingeschreven. Het college heeft besloten de bijhouding van de persoonlijsten van deze perso nen op te schorten. Dit betekent dat zij daardoor formeel niet meer op dat adres staan ingeschreven. - Assumburg 10 A.M. Godinho dos Santos, geb. 23-10-1983 -Jan Vermeerlaan 18 H.R.J.R. Ruedisueli, geb. 18-04-1984 - Nieuwstraat 186 A. Quinten, geb. 03-10-1964 - Piet Heinkade 44 R.M. Neto Rodrigues, geb. 06-05-1952 - Scheldestraat 45 D. Hetherington, geb. 02-11-1963 - Vincent van Goghlaan 13 H.J.G. Innemee, geb. 27-01-1982 - Westerscheldestraat 85 B. Xhoxhaj, geb. 04-11-1990 - Wieken burg 1 R.R. Tewari, geb. 04-08-1990 - Van Dishoeckstraat 350 M.M.J. Rijnart, geb. 25-06-1967 - Van Hogendorpweg 112 C. Mast, geb. 09-10-1980 Verheul, geb. 15-11-2001 Op grond van de Algemene wet be stuursrecht kan een belanghebben de tegen dit besluit bezwaar maken bij het College. De termijn voor het indienen van een bezwaarschrift is zes weken en vangt aan 1 dag na de datum van deze publicatie. Het ondertekende bezwaarschrift moet bevatten de naam en het adres van de indiener, de datum en een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaarschrift zich richt. Ook moet de bezwaarmaker gemotiveerd aangeven waarom hij of zij het niet eens is met het be sluit. Het bezwaarschrift moet wor den gericht aan burgemeester en wethouder van Vlissingen Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Vlissingen, 5 september 2012 B&W Vlissingen Postbus 3000 4380 GV Vlissingen Fitnesscentrum Club Vief organiseert in opdracht van de gemeente Vlissingen een wandeipróject. Dit project wordt door heel Zeeland voor de tweede keer gehouden en wordt ondersteund door het Delta Zeeland Fonds. Op 11 september 2012 start het wandelproject 'Elke stap telt'. Met dit unieke wandelproject kunnen 55-plussers binnen 10 weken hun conditie verbeteren. Met behulp van een stappenteller en een loopschema gaan de deelne mers alleen én eenmaal in de week met anderen wandelen. Een keer per week komen de deelnemers bij Club Vief in Vlissingen bij elkaar om het nieuwe loopschema op te halen en terug te blikken op de afgelopen week. Tevens krijgen de wandelaars dan informatie over gezond leven. Interesse? U kunt zich aanmelden via clubvief@werktvoorouderenn 1 Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met Club Vief via 0118-448463. www.vlissingeninbeweging.nl Op zaterdag 15 september 2012 zal voor de eerste keer 'de Hoge Hakkenrace' worden gelopen in het middenstuk van de Walstraat. Het idee is ontstaan in samenwerking met de gemeente Vlissingen, om de vernieuwde bestrating in dit deel van de Walstraat op een leuke manier te heropenen. Wethouder Rob van Dooren geeft om 14.00 uur het startschot. Bijzonderheden De race gaat over een lengte van 150 meter. De organisatie heeft een limiet van 60 deelneemsters ingesteld en de hakken moeten voldoen aan de eis van minimaal 7 cm lang en 1,5 cm breed. Voorafgaand aan de start is er een warming-up met muzikale onder steuning van een dj. Direct na afloop van de race volgt de prijsuitrei king door voormalig Miss Nederland Miranda Slabber. Aanmelden Inschrijven kan tot en met woensdag 12 september en op de dag van de race tussen 13.00 en 13.30 uur bij het podium aan de Walstraat. Inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar bij Albert Slinger lederwaren, Op&TopZij, Omoda schoenen en Tilroe Optiek. De Hoge Hakkenrace is ook te vinden op Social Media. Kijk eens op twitter.com/hogehakkenrace en Facebook Vlissingse-Hoge-Hakken-Race. Wandeltest Het wandelproject start op 11 september om 09.30 uur in de theaterzaal van Ter Reede. Op deze dag doen alle deelnemers in de och tenduren een wandeltest. U kunt zich melden bij de receptie van Ter Reede, zij wijzen u de weg naar de startlocatie. Na het startmoment gaan de deelne mers vervolgens 10 weken lang 'stap pen'. Ieder op zijn/haar eigen niveau.

de Faam | 2012 | | pagina 11