r v 1 r T Prijsvraag voor nieuw jeugdcentrum in de Stromenwijk i Gouden ECO XXI-award Verlaag uw kosten, help het milieu Nomineer vrijwilligers voor de Lange Jan Awards Huishoudtoets in bijstand afgeschaft Zaterdag 8 september Open Monumentendag Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 29 augustus 2012 De Faam pagina 9 GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: (0118)67 50 00 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot Donderdag 8.30 tot 20.00 uur 16 .30 In de kelder van het woon- en winkelcentrum in de Westerschelde straat wordt dit najaar een nieuwe welzijnsruimte geopend. Op dit moment zijn het SWM jongerenwerk en de brede school in het Getij bezig met de voorbereidingen, samen met enthousiaste jongeren. Ook de omwonen den wordt gevraagd naar hun wensen en medewerking om er een brui send centrum voor jong en oud van te maken. Prijsvraag Bij een nieuwe accommodatie hoort een naam. Door middel van een prijsvraag zal een jury een naam kiezen. Als u een toepasselijke naam voor het nieuwe centrum in de Stromenwijk weet, kunt u die inzenden via het mailadres: naamstromenwijk@welzijnmiddelburg.nl, of via een briefje met naam en uw gegevens in de brievenbus van SWM in het Getij. U maakt dan kans op een prijs ter waarde van vijftig euro. Inzendingen zijn mogelijk tot 8 september. De datum van de jurering en uitslag worden nog bekend gemaakt. Mensen die graag willen meedenken, meehelpen en ideeën hebben voor activiteiten kunnen contact opnemen met Carla van de Schraaf tel. 06- 245 507 64 of via bovenstaand mailadres. De Middelburgse Bedrijvenclub en de Gemeente Middelburg hebben het initiatief genomen om een voorlichtingsbijeenkomst te houden over de toepassing van energiezuinige verlichting en zonnepanelen. In slechts anderhalf uur rekenen we u voor wat het kost, hoeveel u bespaart en wat de terugverdientijd is. Voor Middelburgse bedrijven is door regionale partijen een speciaal arrangement voor zonnepanelen en verlichting sa mengesteld. We nodigen u uit voor een informatiebijeenkomst op 3 sep tember, van 16.00 tot 17.00 uur in Bowling en partycentrum De Kruitmolen aan de Kruitmolenlaan 127 in Middelburg. Het bijwonen van deze bijeenkomst is kosteloos. Ook ondernemers die niet lid zijn van de MBC zijn welkom. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Cor Helmendach via c.helmendach@middelburg.nl of 0118 67 52 34. Op 12 februari 2013 worden voor de tweede keer de Lange Jan Awards uitgereikt. Deze vrijwilligersprijzen zijn bedoeld om Middel burgse vrijwilligers in het zonnetje te zetten. Vanaf maandag 3 septem ber kan iedereen een vrijwilligersorganisatie-, initiatief of (jonge) vrijwilliger nomineren via de website. Nieuw dit jaar is dat men ook zichzelf mag nomineren. Uit alle nominaties worden de winnaars gekozen door een selectiecommissie en jury. Tijdens een mooie feestavond worden de winnaars bekend gemaakt. Naast de Award zelf, die speciaal voor deze editie ontworpen wordt, maken winnaars kans op een geldprijs van 250 of 500. Nomineren kan via de website www.welzijnmiddelburg.nl/langejanawards of via de nominatie-formulieren die in Porthos en het stadskantoor te vinden zijn. Dit project is een initiatief van de ge meente Middelburg in samenwerking met Stichting Welzijn Middelburg. De huishoudtoets is van de baan. De invoering van de toets, die bepaalt dat er per gezin nog maar één bijstandsuitkering wordt verstrekt, is met terug werkende kracht per 1 januari 2012 teruggedraaid. Heeft u geen uitkering aangevraagd omdat u wist dat u door de huis houdtoets hier geen recht op had? U kunt alsnog tot 18 september 2012 een aanvraag indienen. De uitkering kan telefonisch worden aangevraagd op werkdagen tussen 09.00 -12.00 uur via 0118-43 27 00. Om voor bijstandsverlening met terugwerkende kracht in aanmerking te komen, moet aangetoond worden dat ook in het verleden recht bestond op bijstand. Dit houdt in dat het in de betreffende periode aan middelen heeft ontbroken om te voorzien in de noodzakelijke kosten van het bestaan. Als door het afschaffen van de huishoudtoets recht op algemene bijstand be staat, kan deze worden toegekend vanaf de dag waarop (met terugwerkende kracht) het recht is ontstaan. Dit kan nooit eerder zijn dan 1 januari 2012. Personen jonger dan 27 jaar moeten zich melden bij het Jongerenloket Wal cheren. Het Jongerenloket is gevestigd in de hal van het stadskantoor van de gemeente Middelburg. Het Jongerenloket is iedere werkdag open van 10.30 tot 16.30 uur. Een afspraak maken vooraf is niet nodig. Wel moet u zich eerst melden bij de receptie van de gemeente Middelburg. De gemeente Middelburg heeft eind mei de gouden ECO XXI-award voor de Middelburgse Milieu Visie 2008- 2012 ontvangen. Voor het verkrijgen van deze award is dit duurzaam heidsprogramma van de gemeente beoordeeld door een onafhankelijke jury van vooraanstaande experts. We zijn trots op het behalen van goud! Vanaf nu heten vijf bordjes met het ECO XXI logo iedereen welkom in Middelburg. ECO XXI is een stimule ringsprogramma om duurzaamheid op lokaal niveau in kaart te brengen en verbeteringen te stimuleren. Het is een onderdeel van FEE-Nederland die ook de blauwe vlaggen verzor gen voor stranden. Foto: Aart van Belzen Op zaterdag 8 september is het Open Monumentendag. Natuurlijk doet Middelburg ook mee. De deuren van ruim dertig monumenten zijn tussen 10.00 en 17.00 uur open voor publiek, ledereen kan op deze dag een kijkje nemen in de opengestelde monumenten. Daarnaast kunt u meelopen met een van de zes ver schillende rondleidingen. Het thema van de Open Monumentendag is dit jaar "Groen van Toen". Je denkt daarbij natuurlijk snel aan stadsparken en buitenplaatsen. Nu is het dit jaar ook het jaar van de historische buitenplaats. Middelburg heeft een paar buitenplaatsen net buiten de stad, die fraai in het groen liggen, bijvoorbeeld Toorenvliedt en Ter Hooge. Middelburg heeft bovendien een heel mooie groene gordel rondom de binnenstad, die weer mooi aansluit bij een ander themajaar, namelijk het Zeeuwse jaar van het water. Geopende monumenten Op Open Monumentendag zijn de meeste deelnemende gebouwen in Middelburg tussen 10.00 uur en 17.00 uur ge opend. U wordt in elk gebouw op eigen wijze gastvrij ontvangen. Bij de meeste deelnemers wappert een vlag met daarop het logo van de Open Monumentendag. Stadswandelingen/Rondleidingen/Activiteiten Wandeling door het groene monument de bomenbuurt Griffioen Onder leiding van de Middelburgse architect Johan de Koning wordt er gewandeld door de bomenbuurt. De start is om 11.00 uur bij het theehuisje van de voormalige buitenplaats De Griffioen. De wandeling eindigt rond 12.30 uur bij de vij ver aan de Berkenlaan. Ter gelegenheid van de aanwijzing tot beschermd gemeentelijk monument wordt daar een infor matiebord onthuld door de wijkwethouder Chris Simons en de directeur van Woongoed Middelburg, Eric de Ceuster. Een wandeling langs fraaie monumentenpanden Op de Open Monumentendag worden er gratis rondleidingen door het centrum van Middelburg gegeven. De gids neemt u mee langs fraaie monumentenpanden en door smalle straatjes. Vanaf 10.00 uur zullen er ieder uur rondleidingen ver trekken vanaf het stadhuis aan de Markt. De laatste om 16.00 uur. Een informatieve wandeling langs Middelburgs historische huisnamen De Middelburgse binnenstad kenmerkt zich door een hoge huisnaamdichtheid. Ed de Graaf verzorgt weer een stadswan deling gericht op gebruik en betekenis van de gebouwen, tevens met aandacht voor aan huisnaamgebruik gerelateerde gevelstenen. De inmiddels zevende huisnamenwandeling op rij start dit keer vanaf de Vismarkt. Aanvang stadswandelin- gen: 13.00 uur en 15.00 uur. Reservering gewenst: huisnamen.mburg@zeelandnet.nl Het Molenwaterpark De vereniging Stadspark Molenwater organiseert van 10.00 tot 16.00 uur een doorlopend programma. Voor het exacte programma zie www.stadsparkmolenwater.nl Bomenroute in centrum Middelburg De binnenstad van Middelburg kent vele monumentale bomen. In het teken van het thema 'Groen van Toen' zijn er twee rondleidingen langs deze oude, bijzondere bomen. De gidsen van de Internationale Vereniging Neerlandistiek (IVN) laten u graag deze bomen zien. Een leuke bijkomstigheid is, dat u op plekjes komt waarbij u normaal voorbij loopt. De wandelin gen starten op het Molenwaterpark. De eerste wandeling start om 10.30 uur en de tweede om 14.00 uur. Van de Perrehuis, Hofplein 16 Op ieder half en heel uur start een rondleiding in de hal bij de receptiebalie. De laatste rondleiding start om 16.00 uur. U wordt rondgeleid door alle vertrekken van dit voormalig stadspaleis. Wandeling door park Toorenvliedt Het IVN, afd. Walcheren organiseert twee rondleidingen door het fraaie park. De gidsen vertellen welke bomen er groeien en laten verschillende bezienswaar- /f Foto: Aart van Belzen digheden zien, zoals het labyrint of doolhof. Omdat op deze dag ook de verbindingsbunker voor het publiek geopend is, starten de wandelingen vanaf deze bunker om 10.30 uur en om 14.00 uur. Brochure Speciaal voor deze dag brengen de drie Walcherse gemeenten een kleur rijke brochure uit. Hierin staan de opengestelde monumenten op Wal cheren kort beschreven en staan de voor die dag georganiseerde evene menten vermeld. De brochure kan worden bekeken op www.middel- burg.nl en is gratis af te halen bij* de TouristShop aan de Markt en bij de VW kantoren in Vlissingen en Veere.

de Faam | 2012 | | pagina 9