v r Commissie Maatschappelijke Zaken Stempassen in de bus Het woord aan raadslid Luc Vandezande Nieuwe burgemeester aan de slag Julianabad nog een paar dagen open Walcherseweg afgesloten voor asfaltonderhoud INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 29 augustus 2012 De Faam pagina 8 Terwijl ik dit stukje schrijf, lopen de Olympische Spelen van Londen op hun einde. Natuurlijk is het organi seren van zo een mega evene ment erg duur, maar dat verdient zich ruimschoots terug, beweren de organisatoren. Dat dit niet over eenkomt met de feiten kan de pret niet bederven. Londen gaat veel geld toeleggen op deze Spelen. De winsten komen bij particulieren en de overheid blijft met verliezen zitten. Maar het geloof in de zoge naamde "economische spin-off" is onverwoestbaar en kritische kant tekeningen worden al snel in de categorie "azijnpissen" geplaatst. Ook in Middelburg is er een onver woestbaar vertrouwen in de welda den die de stad zullen toekomen door het investeren in sportevene menten! Vooral wielerwedstrijden doen het hier erg goed. Zo werd meer dan zes ton geïnvesteerd in de Giro en onlangs werd nog een slordige 50.000 euro besteed aan de Eneco Tour. Ik hoor het een van Foto: Aart van Belzen mijn collega raadsleden nog zeg gen "50.000 euro, dat is toch geen geld voor een leuk wieier- feestje!". Natuurlijk, wie is er tegen gezelligheid, leven in je stad en wie misgunt de lokale onderne mers het beleg op hun brood? Niemand toch! Maar we zitten ook met een enorme economische crisis op ons bord en je kunt je geld maar één keer uitgeven. Binnenkort zal de raad van Middel burg zich voor de tweede keer in twee jaar buigen over een bezuini gingsnota. Organisaties die het ce ment vormen van onze gemeen schap en ook de vorige keer al flink hebben moeten inleveren, zul len wellicht ook nu weer onder het mes gaan. Dat zou sommigen deze keer wel eens de kop kunnen kosten. Neem nou bijvoorbeeld de kinderboerderij waar velen van ons met kinderen en kleinkinderen de geitjes geaaid hebben. Het zou zo maar eens kunnen dat we volgend jaar ineens voor gesloten poorten komen te staan. "Gesloten wegens gebrek aan geld" Met dank aan Giro en Eneco! Luc Vandezande Raadslid GroenLinks Afgelopen maandag is Harald M. Bergmann officieel geïnstalleerd als burgemeester van Middelburg. Dit ge beurde tijdens een drukbezochte bui tengewone raadsvergadering in het stadhuis. Daarna was er een open bare receptie waar Middelburgers en organisaties kennis maakten met de nieuwe burgemeester en zijn vrouw. Het zwembad in Arnemuiden gaat zaterdag 1 september dicht. Dan is het zwemseizoen weer voorbij. Dit jaar werd, door het slechte zomerweer, het buitenbad weer iets minder bezocht als vorig jaar. Het zwembad trok 5.100 bezoekers. Aannemingsbedrijf Heijmans Wegen BV start maandag 3 sep tember met het asfaltonderhoud op de Walcherseweg. De rijbaan wordt vanaf de katholieke begraaf plaats tot de rotonde van de Laan der Verenigde Naties voorzien van een nieuwe asfaltverharding. De parkeerstrook en trottoirs zullen ook opnieuw bestraat worden. De Walcherseweg wordt vanaf maandag 3 september tot en met vrijdag 21 september afgesloten. Er wordt een omleidingsroute in gesteld via Grijpskerke en de N57. Na 21 september zal de aannemer met een verkeerslicht werken waarbij het verkeer langs het werkvak rijdt. De fietsers wor den omgeleid via het Laurens Stommespad. Op 26 oktober is het werk gereed. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met de heer Pascal Geldof van het Ingenieursbureau (0118) 67 56 81. Voorafgaand aan de gemeenteraadsvergadering komen de raadscommissies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raads werk wordt hierin voorbereid. Er worden geen besluiten geno men. Daar is de raadsvergadering voor. Die staat op voor maandag 10 september. De commissie Maatschappelijke Zaken vergadert woensdag 29 augustus. De commissie praat onder andere over het rapport 'Een tweede toekomst voor De Arne' en hét initiatiefvoorstel openbaar kunstbezit. De bijeenkomst is openbaar. De agenda is te bekijken op www.middel- burg.nl via de banner 'vergadering gemeenteraad'. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ter inzage in de hal van het stadskantoor. De commissievergaderingen vinden plaats in het stadskantoor en beginnen om 19.30 uur. Wie wil inspreken, moet dat 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Bij de gemeente Middelburg zijn dat Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. Afgelopen week zijn de stempassen bezorgd in de gemeente Middelburg. Bewaar deze stempas goed, want zonder stempas kunt u geen stem uitbrengen. U heeft een stempas waarmee u in heel Middelburg elk stembureau kunt binnenlopen om te stemmen. Mocht u geen pas hebben ontvangen, dan kunt u contact opnemen met de afdeling Publiekszaken van de ge meente Middelburg (telefoon 67 54 41 of 67 55 00). U krijgt (als u kies gerechtigd bent) alsnog een vervangende stempas. Let op dat u ook bij het stemmen een legitimatiebewijs meeneemt dat geldig is tot 13 sep tember 2007 of later. Kandidatenlijsten Donderdag 30 augustus worden de kandidatenlijsten huis aan huis be zorgd. Deze lijst vermeldt alle partijen en kandidaten die meedoen. Op de achterzijde worden ook alle stembureaus genoemd. Twee gewijzigde stembureaus Centrum: Het Waterschapskantoor Scheldestromen aan de Kanaalweg 1 is nu ingericht als stembureau. Dit in verband met verbouwingswerk zaamheden in de Zeeuwse Bibliotheek. Arnemuiden: In Arnemuiden is de Arne niet langer ingericht als stembu reau. Het Jeugdgebouw van de Gereformeerde Kerk aan de Kerklaan 4 komt hiervoor in de plaats. Verhinderd? Als u op woensdag 12 september, de dag van de verkiezingen, zelf niet kunt stemmen, dan kunt u op de achterkant van de stempas iemand machtigen. U kunt elke kiesgerechtigde inwoner van Middelburg machti gen. U en de gemachtigde moeten ieder een handtekening plaatsen op de achterkant van de stempas. Wanneer deze persoon zelf gaat stem men, levert die tegelijk met de eigen stempas de uwe in. Let op dat u ook een (kopie) identiteitsbewijs van de volmachtgever moet overleggen op het stembureau. De gemachtigde overlegt dan twee stempassen en twee geldige identiteitsbewijzen. Zo wordt uw stem toch uitgebracht, ook al bent u zelf verhinderd. WET MILIEUBEHEER Kennisgeving besluit tot opleggen maat werkvoorschriften Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat zij op basis van artikel 2.20 van het Activiteitenbe- sluit en de bijbehoren.de ministeriële re geling maatwerkvoorschriften op 23 augustus 2012 hebben opgelegd met betrekking tot het aanbrengen van tech nische voorzieningen en het v.oldoen aan gedragsregels om aan geluidsnor men te kunnen voldoen ten aanzien van: Café de Heeren van Holland: Vlasmarkt 37. Het besluit waarbij de maatwerkvoor schriften zijn gesteld en de op het be sluit betrekking hebbende stukken liggen gedurende zes weken, van 30 augustus tot en met 10 oktober 2012 elke werkdag tijdens kantooruren ter in zage bij de vakbalie in het stadskan toor. Desgewenst wordt er door de af deling Vergunningverlening en Handha ving een mondelinge toelichting gegeven op voornoemde stukken, tele foonnummer (01 18) 67 52 48. Bezwaar Indien men het niet eens is met dit be sluit, dan kan men ingevolge de bepa lingen van de Algemene wet bestuursrecht binnen zes weken na de dag van de bekendmaking van dit be sluit bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar maken door het indienen van een bezwaarschrift. Het bezwaarschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te be vatten: a) naam en adres van de indiener; b) de dagtekening; c) omschrijving van het besluit waarte en bezwaar wordt gemaakt; de gronden van het bezwaar. Dit besluit treedt in werking na afloop van de bezwarentermijn. Het maken van bezwaar heeft geen schorsende werking. Indien men bij het college van burgemeester en wethouders een be zwaarschrift heeft ingediend, kan men tevens een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening bij de afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State doen inaien men van mening is dat de onverwijlde spoed dat, gelet op de betrokken belangen, vereist. Een verzoek tot een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het behandelen van een dergelijk ver zoek wordt griffierecht geheven. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN (Reguliere voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ont vangst): Koudekerkseweg 153: uitbrei den garage/berging (13-8). Noordweg 420: plaatsen zonne panelen (20-8). Oranjeplaat 18, Arnemuiden: uitbreiden woning (21-8). Populierenlaan 2: wijzigen gevels (15-81. Wachttoren 5: plaatsen dakkapel voordakvlak (16-8). IJsselstraat 100: maken 2e verdie ping op.woning (21-8). Informatie over deze aanvragen is ver krijgbaar bij de vakbalie stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvra gen om een omgevingsvergunning kun nen geen bezwaarschriften worden in gediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van ae aan vraag kunnen worden ingezien. KENNISGEVING VERLENGDE BESLISTERMIJN (Reguliere voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij in het kader van de Wet al gemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) hebben besloten voor de vol gende aanvraag de beslistermijn te ver lengen met een termijn van maximaal 6 weken: De Aanloop 3: bouwen kantine/sportaccommodatie. Nieuwe uiterste beslisdatum: 2 oktober 2012.

de Faam | 2012 | | pagina 8