Ouderen Nieuws Gevaar van rappe babbelaar Voordelige keuringen rijbewijs aunina '>oortv''et Ouderen Ombudsman wijst u de weg! Werkt voor Ouderen informatie Themamiddag brandwonden Zomermarkt in Rustenburg Uitagenda Nieuwe editie wandelproject 'Elke stap telt' Hoe ouder, hoe wijzer is het gezegde. Maar met het klimmen van.de jaren komen mensen ook juist voor vragen te staan. Want het leven veran dert. En dat roept vragen op. Vragen rond ouder worden, maar bovenal vragen die te maken hebben met léven, het leven op latere leeftijd. Sinds kort is er de OuderenOmbuds- man: een betrouwbare wegwij zer. Ouderen én mensen die zorgen voor bijvoorbeeld een oudere vader, buurvrouw of oma, vragen zich wel eens af hoe of waar zij iets kunnen re gelen. Er zijn allerlei instanties voor ouderen die goed werk doen! Maar door de hoeveel heid aan voorzieningen en re gels hebben veel mensen geen idee waar ze moeten beginnen. Ouderen zelf, om mensen die voor een oudere zorgen, zien door de bomen het bos niet meer. De OuderenOmbuds- man is een initiatief van het Nationaal Ouderenfonds en wijst de weg naar de juiste re gelingen en instanties. Mensen kunnen terecht met vragen over financiën, werk, wonen, mobiliteit, zorg of familieza ken. De OuderenOmbudsman is telefonisch bereikbaar op werkdagen van 9 tot 17 uur: 0900 - 60 80 100 (5 cent p/m). "0 ouderenonibudsman.nl Mensen kunnen bij de OuderenOmbudsman terecht met vragen over financiën, werk, wonen, mobiliteit, zorg of fami liezaken. FOTO: P.R. Wekelijks verschijnen berichten in de krant van criminelen die met een smoesje een huis weten binnen te komen. Ze doen zich voor als meteropnemer, zorginstantie of pakket dienst. Eenmaal binnen nemen ze veelal geld, een portemonnee of sieraden mee. Marjolijn van Hest van het Centrum voor Criminaliteitspreventie en Veiligheid heeft al veel smoesjes gehoord. "Oplich ters en overvallers kunnen geloofwaardig overkomen, zien er vaak keurig en betrouwbaar uit en zijn erg gehaaid. Veel mensen vinden het onbeleefd om iemand voor de dichte deur te laten staan. Criminelen weten dat. Ze kiezen vaak senioren als slachtoffer. Criminelen kunnen op verschillende manieren een huis pro beren binnen te komen. Met het Politiekeurmerk Veilig Wo nen is de kans op een babbeltruc of inbraak te verkleinen. •Doe de deur niet open voor onbekenden. Kijk door het raam of deurspion. •Vraag om een legitimatie •Geef nooit uw pincode af. Ook niet aan medewerkers van de bank of politie. •Plaats een kierstandhouder op de deur, waardoor deze een stukje open kan. Middelburg Senioren die op de datum waarop hun rijbewijs ver loopt 70 of ouder zijn die nen een medische keuring te ondergaan. Sinds 2005 moet ook iedereen die in het bezit is van een rijbewijs C en/of D (ook jonger dan 70 jaar) bij vernieuwing een medische keuring ondergaan bij een bedrijfs- of arbo-arts. Voor wie jonger is dan 70 jaar, gaat met ingang van 19 januari de geldigheid van het C/D/E rijbewijs terug van tien naar vijf jaar. Voor 60-70 jarigen geldt een aparte regeling, zij kunnen het beste bij hun gemeente informeren. Regelzorg hanteert aantrek kelijke tarieven voor alle rijbe wijskeuringen. In Het Palet. J. van Reigersbergstraat 2 in Middelburg zijn 7 september en 5 oktober weer keuringen. Tarief is 30 euro voor de B/E keuring, 52,50 euro voor chauffeurs jonger dan 70 met C/D/E rijbewijs. Informatie of een afspraak tel. 088-2323300 www.regelzorg.nl Vlissingen De ouderenbonden ANBO en PCOB Vlissingen hou den maandag 3 september een themamiddag over 'Preventie Brand-en Brand wonden'. Aan bod komt: hoe vermindert u risico's in huis, wat moet u doen als er brand uitbreekt, welke pre ventiemaatregelen kunt u nemen en wat zijn de eerste hulpregels als u of iemand anders brandwonden op loopt? De presentatie wordt vanaf 14.00 uur verzorgd door Yvonne Maas van de Brandwonden Stichting in Ter Reede in Vlissingen. Middelburg Bij zorgcentrum Rusten burg in Middelburg is zaterdag 1 september een gezellige zomermarkt. Van 10.00 tot 16.00 uur zijn op het terrein zo'n 50 kramen te vinden. Er is een twee- dehandsmarkt, boekenver koop, cadeauartikelen, een handwerkclub en andere creatieve bezigheden. Ver der zijn allerlei snacks en lekkernijen te koop, treden de Zingende Schippers op (10.30-12 uur) en de Mak kelies Linedancers (13.30- 16 uur). Vlissingen 9 september, 14.30 uur Traveller Blues, jazz en folk uit de jaren 60 en 70. Ter Reede, Vredehoflaan 370, Vlissingen (toegang is gratis) 23 september, 14.00 uur Optreden Jan Vayne en 'de Zeeuwse Muzikanten' Ter Reede, Vredehoflaan 370, Vlissingen (kaarten 10,-] verkrijgbaar bij receptie) 26 september, 14.30 uur Roofvogelshow Valken, uilen en arenden vliegen rond in het Atrium. Ter Reede, Vredehoflaan 370, Vlissingen (toegang is gratis) 19 september, 14.00 uur Accordeonist Matten de Haan Een gezellige meezingmiddag. De Schutterij, Schutterij straat 19, Vlissingen (toegang is gratis) Oost-Souburg 15 september, 14.30 uur Optreden Scheideloodsenkoor Gouwe Tuyn, Gouwestraat 129, Oost-Souburg (toegang is gratis) Zie voor meer activiteiten de activiteitenkalender op www.werktvoorouderen.nl www.werktvoorouderen.nl Fitnesscentrum Club VIEF start op 11 september om 9.30 uur in Ter Reede een nieuwe editie van het wandelproject 'Elke stap telt'. In dit project kunnen 55-plussers binnen 10 weken hun conditie verbeteren. Als eerste wordt bij de deelnemers een wandeltest afgenomen om te kijken wat het niveau is en welk loopschema het beste bij hem/haar past. Vervolgens gaan de wandelaars 10 weken lang, met behulp van een stappenteller en een loopsehema, alleen en met anderen wandelen. Ook komen de deelnemers elke week bij elkaar om de gelopen route te evalueren en krijgen zij informatie over gezond leven. Wilt u meedoen aan het project? Via clubvief@werktvoorouderen.nl kunt u zich aanmelden. Deelname bedraagt 10,-. Neem voor meer informatie contact op met Club VIEF via telefoonnummer 0118 - 448 463. 0118-448 448 werktvoorouderen U vindt Auping Plaza op Woonboulevard Poortvliet ia Paasdijkweg 33 T. 0166 - 61 93 50 www.aupingplaza-poortvliet.nl OlclZcl openingstijden: di-do: 10.00 - 17.30 uur vrijdag: 10.00 - 21.00 uur zaterdag: 9.30 - 17.00 uur Auping Match Copenhogen Auping Match Compleet met K2 spirdalbodems en Dublin matrassen en incl. hoofdbord. NU VAN 2.195,- VOOR 1.800,- *Tot C 695,- bi, een compleet 2-persoohs Auping bed incl. spiroalbodems, of een compleet 2-persoons'fiuping boxspring incl. hoofdbord. Uitgesloten zijn: Royal, Match london en de boxspringsets Dublin (Maxirrius), Monaco Moximus en Boxton. De octie geldt van 16 juli t/m 2 september 2012. Kijk op wvrn.ouping.nl voor de voorwaarden. www.auping.nl Auping nights, Better days Auping Tono Curves NU VAN 2.895,- VOOR 2.500,' NU VAN 1.750,- VOOR 1.355,- Auping boxspring Tozza Compleet met boxsprings, Dublin matrassen en incl. hoofdbord.

de Faam | 2012 | | pagina 31