Feest in Majoraat Paauwenburg DIRECT GELD VOOR GOUD EN ZILVER Nieuwe Stichting Praktische filosofie Zeeland Informatiedag Rederijkers Demonstratie zeefdrukken Wij nodigen u hartelijk uit voor een kosteloze taxatie van uw sieraden. Geen tijd? Dan komen wij zonder enige verplichting naar u toe. |1||l www.goudathome.nl mfflê g0udath0me@h0tmail.c0m met 10 vip bussen door heel nederland let op: aanwezig in zaal in het hotel Nog niet overtuigd, of twijfelt u nog? Standplaats kalender Nederland: GRONINGEN HOORN HARUNGEN LEEUWARDEN Tevens in Duitsland STAP GERUST BINNEN! Het vertrouwde adres sinds 1926 Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 29 augustus 2012 De Faam pagina 13 Middelburg Het werkverband 'Rederij kers in Zeeland' houdt op zaterdag 1 september van 13.30 tot. 16.30 uur een in formatiemiddag in het au ditorium van het Zeeuws Archief in Middelburg. Dan wordt een overzicht geven van al gevorderde en onlangs gestarte digitaliserings- en transcriptieprojecten met betrekking tot rederijkers in Veere, Goes en Mid delburg. Verder vertellen twee andere leden van het werkverband over hun on derzoek naar respectievelijk het rederijkersleven in Veere in de zeventiende en acht tiende eeuw. Geïnteresseer den kunnen zich aanmelden via b.a.m.ramakers@rug.nl. Toegang is gratis. Meliskerke In World of Silk in Melisker ke is donderdag 30 augustus van 13.00-16.00 uur een doorlopende demonstratie zeefdrukken op zijde door de bekende textielkunstenares Els van Baarle. Zij heeft di verse grote textielprijzen in binnen- en buitenland ge wonnen. Zo heeft ze recent nog een belangrijke textiel- award in Japan verworven. In Meliskerke demonstreert zij onder andere de authen tieke Japanse zeefdrukraam pjes uit de collectie. Deze katazomes worden gebruikt om een familiewapen op een kimono aan te brengen. Leon Janssens 't Pand in 't Zand is af gelopen zondag door de Stichting voor Praktische Filosofie Zeeland in gebruik genomen. Als spiritueel cen trum gaat het dienst doen als centrum voor filosofie, meditatie en yoga, een ont moetingsplaats voor eenie der die op zoek is naar meer diepgang in het leven. De Stichting voor Praktische Filosofie in Zeeland heeft tot doel mensen inzicht te geven in hun eigen functi oneren en dat van anderen. Peter Stoop, voorzitter van SPFZ, uit Noord-Holland, kwam vijftien jaar geleden in aanraking met de cursus filosofieën volgde cursussen, ondermeer acht jaar bij de Stichting Filosofie en Medi tatie, in Amsterdam en Eg- mond. In 2002 ontstond er contact 'tussen Egmond en Middelburg en kwam Peter in Middelburg terecht voor les sen. "Dat voelde zo goed aan, alsof ik in een warm bad terecht kwam. Mensen waren blij en dankbaar. Het is een plek waar mensen tot bezinning komen, waar ze over andere dingen kunnen praten dan de dagelijk se beslommeringen. Er is meer diepgang. Je komt er tot jezelf, leert jezelf veel beter kennen. De cursus is op dertig vrijdagen vanaf 21 september, van 19.30 tot 20.30 uur. Lessen worden gegeven door Peter Stoop, Alex Krappen (secretaris SPFZ), en mensen in opleiding Toesja en Leo. Zaterdag om de twee we ken Instuif van 10.00 tot 12.30 uur, op 15 en 29 september 7,50 euro. Zondag een maal per maand themadag van 9.30 - 16 uur 30 euro reserveren gewenst. Informatie en aanmelden via: 06-13432840 SPFZKerksteeg 5, 4335 BD Middelburg www.spfz.nl Kunnen wij in De Faam aandacht besteden aan het grootste feest dat ooit in Paauwenburg is gehouden, vroeg Sjef van Wijnen van de organisatie. Hij zegt daar mee niets teveel, want aan het 50 jarig bestaan van de Vlissingse wijk Paauwenburg doen allerlei organisaties en bedrijven mee. Het feest is op vrijdag 31 augustus en zaterdag 1 september. Tara De Vriend Vlissingen Bovendien is het dubbel feest want het Majoraat bestaat 20 jaar. Het feest begint komen de vrijdag (31 augustus). De Vlissingse burgemeester René Roep opent dan rond 20.00 uur het feest. Daarna volgt een concert van muziekvereniging Vlijt en Volharding in de Open Hofkerk en is de foto-expo sitie Paauwenburg 50 jaar in beeld te bekijken. Een groep vrijwilligers uit de wijk heeft deze mooie tentoonstelling ge maakt, die ook zaterdag nog te zien is. Zaterdag gaat het feest vanaf 10.00 uur verder in en om het Majoraat en het Open Hof. Het Zeeuws Jeugd Circus Hogerop verzorgt twee voor stellingen (10.30 13.30 uur) in de sportzaal aan de Alexan der Gogelweg. Deze voorstel lingen zijn gesponsord door de Fietsenmakker en l'Escaut. Het 50 jarig bestaan van de Vlissingse wijk Paauwenburg wordt groots gevierd met allerlei leuke activiteiten. Verder bestaat het Majoraat 20 jaar. FOTO: P.R. Bij Hans Vers zijn kaarten op te halen voor de voorstellingen en hij verzamelt ook de kleur platen die alle kinderen hebben gekregen. Op het middenterrein zijn vanaf 10.30 uur allerlei kin deractiviteiten te doen zoals een draaimolen en ponyrijden. In de tent (12.00-14.00 uur) kun nen zij geschminkt worden en leren hoe zij ballonnen kunnen vouwen. ShiranSport zelfverdediging houdt een demonstratie (11.00- 12.00 uur), djembeeband Mzungu (13.00-14.00 uur) en De Kleppetband (15.30 uur) treden op. Majoraat Om 10.00 uur opent de wet houder de tweede feestdag bij het Majoraat. L'Escaut houdt een opruimdag en plaatst van 10.00 tot 13.00 uur containers. Koor De Zilvermeeuwen zingen om 10.15 uur een feestelijk wel komstlied. Van 10.30 tot 17.00 uur zijn demonstraties van oude ambachten te zien en om 10.30 uur begint een demonstratie lijndansen in het pand. Verder is er een leuke modeshow (14.30 uur). Zonnetrein De Zonnetrein rijdt gratis vanaf 10.10, 14.00 en 14.30 uur door de wijk. Ter afsluiting is er vanaf 17.00 uur een gezellige barbe cue (10 euro) verzorgd door SEC Catering en treden Bol- lywooddansschool Niembooda op (17.30 18.15 uur) en de bands B4 en Bad Hair Day (19.00-24.00 uur) op. v.l.n.r. Annemarie, Toesja en Peter Stoop van Stichting voor Praktische Filosofie Zeeland: "De deur staat voor ie dereen open." FOTO: LEON JANSSENS G©udBus fe zien bij: ifilft Journaal Algemeen Dagblad Inmiddels rijden er meerdere bussen rond. U herkent onze bus aan de afbeelding bovenin deze pagina. Let op! Wij zijn de enige die u een goudeerlijke en reële prijs op basis van de huidige koersen bieden. Wij verlenen persoonlijke service. Niet voor niets al sinds 1926 een vertrouwd adres. Wij ontvangen u graag in een van onze kenmerkende bussen. Iedere woensdag van 11.00 -18.00 uur Iedere donderdag van 11.00 -18.00 uur Locatie: Hotel Arnevilie STICHTING Een deel van onze opbrengst doneren wij aan stichting OPKIKKER. Een stichting 9"% MJP 1\£F B "*'e ten ('oe' 9es,e'1'' ^et verzorgen van een fijne dag voor gezinnen, U S v; ;;V' waarvan een kind in de leeftijd van 0 tot en met 17 jaar, in verband met een Ilkl 9 m I m 9 chronisch fysieke aandoening, langdurig onder behandeling is. Goud at Home is onderdeel van Schreuders Moerkerken Juweliers, welke sinds 1926 al een vertrouwd adres is. Goud at Home is een van de grootste inkooporganisaties in oud goud en zilver. We zien u graag op een van bovenstaande locaties!

de Faam | 2012 | | pagina 13