BLAUW GERUITE KIEL 12 SEPTEMBER 2012 TWEEDE KAMERVERKIEZING VLISSINGEN WERK IN UITVOERING OPEN MONUMENTENDAG 2012 SERVICEBUS RIJDT VOLGENDE WEEK WEER BEKENDMAKINGEN GEMEENTE Werkzaamheden Vrijgang Op 27 augustus 2012 starten wegwerkzaamheden in de Vrijgang. Deze zullen onge veer 5 weken in beslag nemen, onvoorziene omstandigheden daargelaten. Gedurende de werkzaamheden is de weg afgesloten voor al het verkeer. Rioolrenovatie Bilderdijklaan, Vondellaan en Dokter Stavermanstraat Op 29 augustus 2012 start gemeente Vlissingen met riool- renovatie in de Bilderdijklaan en omgeving, Vondellaan en Dokter Stavermanstraat en omgeving. De werkzaamheden vinden plaats zonder graaf werk. Indien nodig wordt ver keer tijdelijk omgeleid. Wegafsluiting Van Hogendorpweg Vanwege het wijkfeest in Paauwenburg, is de Van Hogendorpweg op zaterdag 1 september 2012 de hele dag afgesloten. www.vllssingen.nl/ werkinuitvoering NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 29 AUGUSTUS 2012 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: gemeente Vlissingen, tenzij anders vermeld Denkt u aan de Open Monu mentendag op zaterdag 8 september 2012? Het thema dit jaar is 'Groen van Toen'. Gemeente Vlissingen heeft veel mooie plekken om te bekijken en er worden diverse rondleidingen gegeven. Vol gende week kunt u hier meer over lezen. Het programma staat op de gemeentelijke website. www.vlissingen.nl/ monumenten Op woensdag 12 september 2012 kunt u uw stem uitbrengen voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. In de gemeente Vlissingen staat het u vrij om in elk willekeurig stemlo kaal binnen de gemeente te gaan stemmen. Op uw stempas staat straks het adres van een stemlokaal bij u in de buurt, maar u bent niet verplicht om daar te stemmen. Als het u beter past om in een an der stemlokaal te stemmen, dan kan dat. Meer informatie over de Tweede Kamerverkiezing staat op de gemeentelijke website. Stempas Om overal in Vlissingen te kunnen stemmen, heeft u een stempas ont vangen. De stempas toont aan dat u gerechtigd bent om te stemmen. Zonder de stempas kunt u uw stem niet uitbrengen. Het is daarom van groot belang dat u de stempas niet vergeet mee te nemen. Mocht u uw stempas kwijtraken, dan kunt u (ui terlijk dinsdag 11 september 2012 tot 12.00 uur) een vervangende stempas aanvragen bij de afdeling Publiekszaken. Mocht u alsnog uw 'oude' stempas terugvinden, dan kunt u daarmee niet stemmen; dat kan alleen met de nieuwe stempas. Identiteitsbewijs Neem bij het stemmen naast uw stempas ook een geldig identiteits bewijs mee (bijvoorbeeld paspoort, identiteitskaart of rijbewijs) of een identiteitsbewijs dat niet langer dan vijf jaar verlopen is. U bent ver plicht dit te tonen aan de voorzitter van het stembureau. Kiezerspas Als u op de dag van de stemming in een andere gemeente van Neder land wilt stemmen, dan moet u een kiezerspas hebben. Deze kunt u ver krijgen door met uw stempas naar het stadhuis te gaan. Daar wordt uw stempas omgezet in een kiezerspas. Met deze kiezerspas kunt u gaan stemmen in een andere gemeente in Nederland. Het aanvragen van een kiezerspas kan uiterlijk tot 5 dagen voor de verkiezing. www.vlissingen.nl/verkiezingen Ga met je stembiljet naar het stemhok. Maak een keuze op wie je wilt stemmen. Vul met het rode potloodje, 1 cirkel rood op je stembiljet. (Rode potlood is te vinden in het stemhok) Na het invullen stop je het stembiljet in de stembus. BEDANKTVOOR JE STEM gio Volgende week rijdt de Servicebus van de gemeente Vlissingen weer. Heeft u vragen, klachten of ideeën op het gebied van de openbare ruimte? Bezoek dan in uw eigen wijk of dorp de Servicebus. Deze rijdt elke even week door de gehele gemeente en stopt op vaste plaatsen. www.vlissingen.nl/serviceteam Maandag 3 september 2012 09.00-11.30 uur Winkelcentrum Paauwenburg 13.00-15.30 uur Winkelcentrum Paauwenburg Dinsdag 4 september 2012 09.00-11.30 uur Bloemenlaan (zuidzijde basketbalveld) 13.00-15.30 uur Ter Reede (ingang Vredehoflaan) Woensdag 5 september 2012 - 09.00-11.30 uur Kanaalstraat (tegenover de Bruna) 13.00-15.30 uur Oranjeplein Donderdag 6 september 2012 09.00-11.30 uur Winkelcentrum Papegaaienburg 13.00-15.30 uur Winkelcentrum Papegaaienburg Vrijdag 7 september 2012 09.00-11.30 uur Scheldestraat (Mies Bloemenhuis). 13.00-15.30 uur Fonteyne Ingediende aanvragen voor een omgevingsvergunning: Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende aanvragen voor een omgevingsvergunning hebben ontvangen: 1. plaatsen tuinmuur Gerbrandy- straat 88 (21-08-2012) De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de ver gunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Kennisgeving beschikking Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) Reguliere procedure: Verleende omgevingsvergunningen Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunningen hebben verleend: 1. slopen woning met schuur Rit- themsestraat 127 (21-08-2012) Bezwaar Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kun nen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Vlissingen, afdeling Bedrijfs voering, juridische zaken, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Het ma ken van bezwaar schorst de werking van het besluit niet. Wel kan een belanghebbende die bezwaar heeft gemaakt, de Voorzieningen rechter van de rechtbank Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg verzoeken een voorlopige voorzie ning te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belan gen, dat vereist. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de 3 weken op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiter lijk 17.00 uur) bij bouw- en woning toezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde plannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www.vlissingen.nl/ welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstandsvergaderingen zijn 13 september en 4 oktober 2012. WET MILIEUBEHEER Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende meldingen in het kader van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Ba- rim) als bedoeld in artikel 8.40 Wet milieubeheer hebben ontvangen: - van Orionis Walcheren voor ver anderen inrichting. De inrichting is gelegen op het perceel Mercuri- usweg 19 te Vlissingen. - van Oceanwide Marine Services voor oprichting inrichting. De in richting is gelegen op het perceel Visserijkade 5 te Vlissingen. - van De Bont Retail BV voor het veranderen inrichting. De inrich ting is gelegen op het perceel Aag je Dekenstraat 16 te Vlissingen. - van Automations Groep B.V. voor het veranderen inrichting. De in richting is gelegen op het perceel Bedrijfsweg 2a te Vlissingen - van Joosse Beheer Vlissingen B.V. voor het veranderen inrichting. De inrichting is gelegen op het perceel Gildeweg 20 te Vlissingen - van V.O.F. de Vrijbuiter voor het veranderen inrichting. De in richting is gelegen op het perceel Paspoortstraat 26 te Oost-Souburg Vuurwerkbesluit Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende meldingen in het kader van het Vuurwerkbesluit hebben ontvangen: - van V.O.F. de Vrijbuiter voor het vergroten van de opslag van con sumentenvuurwerk van 1.000 kg naar 2.000 kg. De inrichting is gelegen op het perceel Paspoort straat 26 te Oost-Souburg Inspraak voorontwerp bestem mingsplan Binnenhavens Burgemeester en wethouders maken bekend, op grond van de Inspraakverordening van de Gemeente Vlissingen, dat vanaf 6 september 2012 gedurende een periode van zes weken (dus t/m 17 oktober 2012) in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1, Vlissingen, ter in zage ligt het voorontwerp van het bestemmingsplan Binnenhavens. Het voorontwerp van dit bestem mingsplan heeft betrekking op de Binnenhavens, gelegen ten zuiden en westen van de Prins Hendrik- weg Dit bestemmingsplan heeft tot doel de eerder vastgestelde visie voor de herontwikkeling van de binnenhavens een juridisch- planologische basis te verschaffen. Het voorontwerp van het bestem mingsplan met de bijlagen is digi taal te raadplegen via de website www.vlissingen.nl/bestemmings- plannen (rubriek 'voorontwerp bestemmingsplannen'). De digitale versie van het bestemmingsplan is raadpleegbaar via de wehsite www.ruimtelijkeplannen.nl/ web-roo/?planidn=NL.IMRO.0718. BPBH01-VO01. Deze website is ook te bereiken via het hiervoor ge noemde webadres van de gemeen te, waar een link staat aangegeven naar genoemde landelijke website. Gedurende bovenvermelde termijn kan iedereen ten aanzien van dit voorontwerp van het bestemmings plan een inspraakreactie indienen bij ons college. Het is tevens mogelijk per e-mail een reactie in te dienen, waartoe het formulier kan dienen, dat aangetroffen wordt op de web site bij het bestemmingsplan. Voor informatie kunt u zich wenden tot de heer R. Bakker, tel. 0118-487165, e-mail rbe@vlissingen.nl. HOE STEM JE? Neem je stempas en je Nederlandse identiteitsbewijs mee. (Kan zijn een paspoort, - identiteitskaart of rijbewijs) Als je het stembureau binnenkomt zie je 3 mensen achter een tafel zitten. Geef je stempas af en laat je identiteitsbewijs zien. (Je krijgt een stembiljet van ze) Het Vlissings DNA werd tijdens Vlissingen Maritiem en de tijdelijke ingebruikstelling van de Scheldekraan, letterlijk en figuurlijk prachtig uitgelicht. Foto: Ruben Öreel

de Faam | 2012 | | pagina 10