r f r r Werk aan fietsroute tussen binnenstad en Mortiere Start herinrichting van de Dolfijnstraat en Landluststraat Werkzaamheden op Arnestein Commissie straatnaamgeving Presentatie drie nieuwe gevelgedichten Verbreding fietspad Kleverskerkseweg Doe het Zelf shop Arnemuiden even werkplaats gevelschilderijen ISlllsilil Wmo-café over mobiliteit Pas aanvullend ouderenvervoer Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 22 augustus 2012 De Faam pagina 9 GEMEENTE MIDDÈLBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: E-mail: Internet: Twitter: (0118)67 50 00 info@middelburg.nl www.middelburg.nl @Gem_Middelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur De gemeente wil de fietsroute tussen de binnenstad en de Mor tiere verbeteren. Daarom starten binnenkort diverse werkzaam heden in de wijk Dauwendaele. In de Roozenburglaan, Dauwendaelselaan, Vrijlandstraat en Buitenrust straat worden fietssuggestiestroken in rood asfalt aangelegd. Verder worden er diverse kruispunten aangepast en in de Segeerssingel komen fietssuggestiestroken in rode betonstraatstenen. De Segeersweg wordt ingericht als fietsstraat. Daar is gemotoriseerd verkeer toegestaan, maar is 'te gast'. De weg krijgt rood asfalt met aan weerszijden stroken van grijze natuursteenkeien. In de Diamant komt een fietspad van rood asfalt. De werkzaamheden zullen worden uitgevoerd in de volgende weken: Segeersweg 35 t/m 41 Diamant 35 t/m 38 Dauwendaelselaan/Buitenruststraat 36 t/m 38 Vrijlandstraat 36 t/m 39 Roozenburglaan 40 t/m 41 Segeerssingel 41 t/m 43 Direct aanwonenden hebben een brief ontvangen-. Aanspreekpunt voor zaken uitvoering direct aangaande is hoofduit voerder de heer Reijngoudt, telefoon nummer 06 51 65 93 37. Toezichthou der vanuit de gemeente is de heer Ver sloot, telefoonnummer 06 41 90 70 96. 'Investeren in je toekomst' Giensovascftrijdend samenwerkingsprogramma 2007-2013 Medegefinancierd öoor de Europese Unie (Europees Fonds voor Regionale Ontwikkeling) Op 27 augustus begint Rasenberg Wegenbouw B.V. met de herinrichting van de Dolfijnstraat en de Landluststraat. De aannemer begint in de Roo zenburglaan met de aanleg van het nieuwe riool. Na de rioolwerkzaamhe den worden de straten heringericht. De Roozenburglaan is van 10 tot en met 12 september afgesloten. Verkeer wordt omgeleid via de Kruitmolen- laan. Het werk is eind april 2013 klaar. Voor vragen kunt u contact opne men met Pascal Geldof varrhet Ingenieursbureau (0118) 67 56 81. KWS Infra B.V. start maandag 27 augustus met de wegwerkzaamheden in de Ampereweg, Diodeweg en Anodeweg in Arnestein. De aannemer zal aan weerszijden van de rijbaan trottoirbanden plaatsen en een goot. De inritten worden herstraat en de rijbaan wordt geasfalteerd. Bedrijven blijven bereikbaar. Daarom zal er 's nachts worden geasfalteerd en over dag in werkvakken worden gewerkt waarbij één zijde van de rijbaan wordt afgesloten. De aannemer wil in twee nachten asfalteren. Van 13 op 14 september en van 14 op 15 september. De rijbaan zal dan wor den afgesloten. Indien de weersomstandigheden het toelaten is het werk eind oktober gereed. Voor vragen kunt u contact opnemen met Pascal Geldof van het Ingenieursbureau (0118) 67 56 81 Op woensdag 29 augustus vindt er een openbare vergadering plaats van de commissie straatnaamgeving. Deze vergadering zal worden ge houden van 14.00 tot 16.00 uur in het stadskantoor, Kanaalweg 3. Op de agenda staan onder andere de naamgeving van de Korczakstraat, de onderborden bij een aantal straten in Prooijenspark en de voorlopige namen van de straten in Rittenburg. Vrijdag 24 augustus worden in het kader van het project Sprekende Ge vels in Middelburg drie nieuwe gevelgedichten gepresenteerd. De bijeen komst begint om 14.00 uur op de Markt met de toelichting op en voordracht van gedichten van J.C. van Schagen. Vervolgens worden ge velgedichten op locaties Bleek (gedicht P.O. Boutens) en Pijpstraat (ge dichten Lourens Geerse) gepresenteerd. Wethouder Ed de Graaf verzorgt bij alle gedichten het openingswoord. Om de verkeersveiligheid te ver beteren wordt het bestaande fiets pad tussen het benzinestation Tinq en de rotonde, in de richting Arnemuiden aan de kanaalzijde, verbreed en geasfalteerd. Hier voor zal het bestaande trottoir langs het fietspad verdwijnen. Ook het fietspad aan de zuidzijde van de Kleverskerkseweg, tussen het benzinestation Tinq en de spoor wegovergang, wordt verwijderd. Het aantal fietsoversteken op de Kleverskerkseweg zal door deze maatregel verminderen. Het pro ject wordt mede gefinancierd door het Europese project Bike Friendly City. Op maandag 20 augus tus is het aannemingsbe drijf BAM Infra begonnen met de verbreding van het fietspad langs de Kle verskerkseweg. Tijdens de werkzaamheden zul len fietsers soms worden omge leid. Het verbrede fietspad is, af hankelijk van het weer, begin oktober gereed. 'Investeren in je toekomst' Grensoverschrijdend samenwerkingsprogramma 2007-2013 Medegefinancierd door de Europese Unie (Europees Fonds voor Regionale Ontwikkeling) Bezoekers van de Doe het Zelf shop in de Arnemuidse Langstraat worden deze zomer verrast door de aanwe zigheid van een bedrijvig kunstschil der in de zaak. Om het publiek in de gelegenheid te stellen de werkzaam heden te volgen, gebruikt schilder Wannes van Belzen de ruimte achter in de zaak tijdelijk als atelier. Als on derdeel van de opwaardering van Ar nemuiden sieren na de zomer drie schilderijen van zijn hand verschil lende gevels in het dorp. Een afbeel ding van de oorspronkelijke versie van de Kruiskerk aan de Markt, een Foto: Aart van Belzen afbeelding van de zoutketen en een extra groot schilderij van de haven die Arnemuiden vroeger had. Boeiende gesprekken De eerste twee schilderijen zijn in middels klaar en één ervan siert tij delijk de etalage. Eigenaresse Toos van Belzen merkt op dat de schilde rijen aanleiding geven tot boeiende gesprekken, met name tussen oude ren in de zaak die herinneringen op halen. "Ik ben de afgelopen tijd een heleboel te weten gekomen over Ar nemuiden. Zo was er pas ook ie mand van het museum die uitleg gaf bij het schilderij van de zoutketen." Europese subsidie GIFS Het herinrichten en opwaarderen van Arnemuiden kan mede dankzij Europese subsidie voor het project GIFS, onderdeel van het Europese Interreg IV A subsidieprogramma 2 Zeeën Programma. Doel is het so- ciaaleconomische en culturele be lang van de kustvisserij te verkennen en het realiseren van een voorbeeldproject van vernieu wing in visserijgemeenschappen. Deze voorbeeldrol is weggelegd voor Arnemuiden en sluit goed aan bij al genomen initiatieven om de aandacht op het dorp en de eigen schatten te vestigen. Zo zijn er de aankleding van de Langstraat met stoephekken en uithangborden en het plaatsen van het silhouet van een hoogaars in het Oude Gat. Doel van de gemeente Middelburg is Arnemuiden aantrekkelijk te maken en houden voor inwoners en bezoekers en zo het dorp een economische impuls te geven. 'Investeren in je toekomst' Grensoverschrijdend samenwerkingsprogramma 2007-2013 Medegefinancierd door de Europese Unie (Europees Fonds voor Regionale Ontwikkeling) porthos «in Porthos is hét loket voor alle vragen op het gebied van welzijn, zorg en opgroeien in Middelburg. In het loket werken Maatschappelijk Werk WalcherenStichting Welzijn Middelburg, MEE Zeeland, Indigo, Bureau Jeugdzorg, de GGD en de gemeente Middelburg samen. In het kantoor van Porthos aan de Sint Sebastiaanstraat 12, vindt u ook de Huurdersvereniging Middelburg, Facilitas Middelburg en Manteling. Meer informatie over Porthos vindt u op www.porthos.nl. U kunt ons ook bellen (0118) 75 14 00. Op donderdag 23 augustus organiseert de gemeente weer een Wmo-café, die ditmaal in het teken staat van mobiliteit: hoe komen mensen met een beperking toch overal waar ze moeten zijn? Maken zij gebruik van het collectief taxivervoer, of zoeken ze liever een andere oplossing? Het Wmo-café vindt plaats in 't Gasthuis in Middelburg. Een Wmo-café is een kleinschalige bijeenkomst waarbij verhalen en ervaringen van mensen centraal staan. Verschil lende mensen vertellen hun verhaal over bijvoorbeeld reizen met een rolstoel. Er wordt ook wat verteld over hoe je met het openbaar vervoer kunt reizen. Er is daarnaast tijd voor discussie over bepaalde onderwerpen. Na de spre kers is er tijd voor het stellen van vragen en het uitwisselen van eigen ervaringen. Wethouder Albert de Vries en andere mensen van de gemeente zijn tijdens het Wmocafé aanwezig om mee te pra ten, maar vooral om te luisteren naar uw ervaringen en inbreng. Er zijn geen kosten verbonden aan het Wmo-café. ledereen is welkom. U mag dus ook uw partner, buren of familie meenemen. Aanmelden kan via wmocafe@middelburg.nl of beleidsmedewerker Tim Roeb, tel.(0118) 67 56 77. U kunt ook zonder aanmelding komen. Wij hopen u van harte te mogen verwelkomen tijdens het Wmo-café op don derdag 23 augustus van 14.00 tot 16.00 uur in zaal 'De Uitkijk' in 't Gasthuis, Noordpoortplein 2 in Middelburg. Per 1 september worden pasjes voor het Aanvullend Ouderenverver via Porthos aangevraagd, in plaats van Zorgstroom. Het vervoer is bedoeld voor mensen van 60 jaar en ouder. Het pasje kost zeven euro en dient aan de balie van Porthos betaald te worden. Neem bij de aanvraag een legitimatiebewijs en een pasfoto mee.

de Faam | 2012 | | pagina 9