Stempassen deze week in de bus Installatie burgemeester Harald Bergmann Historisch schip meert aan in Middelburg INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 22 augustus 2012 De Faam pagina 8 Maandag 27 augustus is de officiële installatie van Harald M. Bergmann tot burgemeester van Middelburg. Dit vindt plaats om 19.00 uur tijdens een buitengewone raadsvergadering in het stadhuis aan de Markt. Na de raadsvergadering biedt het gemeentebestuur de heer en mevrouw Bergmann een openbare receptie aan. Deze is van 20.30 tot 22.30 uur, ook in het stadhuis. U bent van harte uitgenodigd om de heer en mevrouw Bergmann te feliciteren. De heer Bergmann heeft aangegeven ook graag kennis te maken met Middelburgse jongeren. Van maandag 27 tot en met woensdag 29 augustus meert de replica van het schip dat Peter de Grote in St. Petersburg bouwde in Middelburg af aan de Loskade. Het originele schip was het vlag genschip van de Nieuwe Russi sche Marine en de huidige 'Shtan- dart' die in 1999 te water werd gelaten is een exacte kopie van dit schip. Het schip is open voor bezoekers tegen een kleine vrijwillige vergoe- www.shtandart.eu ding. Het unieke van het schip is, dat kinderen overal aan mogen komen. Zij mogen bijvoorbeeld aan het roer staan en in een hang mat klimmen. Deze week worden de stempassen verspreid in de gemeente Middelburg. Bewaar deze pas goed, want zonder stempas kunt u geen stem uitbren gen. U moet naast uw stempas een identiteitsbewijs tonen om te mogen stemmen. Zonder (max. 5 jaar verlopen) identiteitsbewijs mag u niet stemmen. Neem daarom een identiteitsbewijs mee (uw paspoort, rijbe wijs of identiteitskaart). Dit moet dus in elk geval geldig zijn tot 13 sep tember 2007 of een latere datum. Donderdag 30 augustus worden de kandidatenlijsten huis aan huis be zorgd. Deze lijst vermeldt alle partijen en kandidaten die meedoen. Op de achterzijde worden onder andere ook alle stembureaus genoemd. U mag stemmen in een stembureau naar keuze zonder dat u daarvoor iets extra's moet regelen. U heeft een stempas waarmee u in heel Mid delburg elk willekeurig stembureau kunt binnenlopen om te stemmen." Verhinderd op woensdag 12 september? Als u op woensdag 12 september, de dag van de verkiezingen, zelf niet kunt stemmen, dan kunt u op de achterkant van de stempas iemand machtigen. U kunt elke kiesgerechtigde inwoner van Middelburg machti gen. U en de gemachtigde moeten ieder een handtekening plaatsen op de achterkant van de stempas. Wanneer deze persoon zelf gaat stem men, levert hij/zij tegelijk met de eigen stempas de uwe in. Let op dat u ook een (kopie) identiteitsbewijs van de volmachtgever moet overleggen op het stembureau. De gemachtigde overlegt dan twee stempassen en twee identiteitsbewijzen. Zo wordt uw stem toch uitgebracht, ook al bent u zelf verhinderd. VOORONTWERP BESTEMMINGSPLAN 'ZUID' Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat op grond van het bepaalde in artikel 1.3.1 van het Besluit ruimtelijke ordening en op grond van de Inspraakverordening van de gemeente Middelburg, het voorontwerpbestem mingsplan 'Zuid' gedurende zes-weken, van 23 augustus tot en met 3 oktober 2012, ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor ligt. Het plangebied voor het nieuwe bestem mingsplan wordt globaal begrensd door het Kanaal door Walcheren, de Schroe- weg, de Torenweg en de Reijersweg/ Oude Vlissingseweg/Oosterse Lageweg en omvat de wijken Reyershove, Erasmus- wijk en de Magistraatwijk. Met dit voor ontwerpbestemmingsplan wordt het huidige bestemmingsplan Zuid (vastge steld in 2003) geactualiseerd. Het bestem mingsplan heeft vooral een conserverend karakter en legt de huidige functies in het gebied vast. De belangrijkste functie bin nen het plangebied is wonen met daar aan verbonden voorzieningen als onderwijs- en andere maatschappelijke voorzieningen, winkelvoorzieningen, kan toren, groenvoorziening en wegen. Inspraak Inspraak wordt verleend aan ingezetenen en in de gemeente een belang nebbende natuurlijke en rechtspersonen. Het voor ontwerpplan kan ook worden bekeken op de gemeentelijke website www.mid- delburg.nl onder wonen en leven (ver)bouwen en onderhoud bestem mingsplannen plannen in procedure. Daarnaast is het voorontwerpbestem mingsplan raadpleegbaar via de lande lijke website www.ruimtelijkeplannen.nl. Óp deze site selecteert u het tabblad 'be stemmingsplannen', waarna u het plan op verschillende manieren kunt oproe pen. U kunt het plan direct inzien door in net tabblad 'ID' de plancode NL.IMRO. 0687.BPZUI-VO99 in te vullen. Tijdens de genoemde termijn kunnen schriftelijk of mondeling inspraakreacties ingediend worden. Een schriftelijke reac tie moet gericht worden aan het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor een mondelinge ziens wijze is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken via telefoonnum mer (01 1 8) 67 52 85. VOORBEREIDING BESTEMMINGSPLAN Zoals bepaald in artikel 1.3.1van het Besluit ruimtelijke ordening (Bro) wordt bekend gemaakt, dat voor het nieuw te ontwikkelen Woongebied Sprencklaan een bestemmingsplan wordt voorbereid. Het gaat om het gebied rondom de brandweergarage aan de President Rooseveltlaan. Het gebied wordt grof weg begrensd door de Noordweg, President Rooseveltlaan, Sprencklaan/ Klarebeeklaan. Het gaat om een nieuwe ontwikkeling, waarbij het de bedoeling is een aantal vrije-kavels te ontwikkelen. Op deze ka vels mogen vrijstaande en twee-onder- één kap woningen gerealiseerd worden. De kavels worden ontsloten via de Sprencklaan. Voor deze ontwikkeling vindt op 5 sep tember 2012 een inloopavond plaats in het Atrium van Hof ter Veste aan de Ter Vestelaan. Tijdens deze inloopavond kun nen tussen 19.00 en 21.00 uur vragen over de ontwikkeling worden voorgelegd aan vertegenwoordigers van de ge meente Middelburg. Het is op dit moment nog niet mogelijk zienswijzen tegen het bestemmingsplan naar voren te brengen. Ook worden nog geen onafhankelijke instanties in de gele genheid gesteld advies uit te brengen over het voornemen. Later in de proce dure komt dit wel aan de orde. Het (voor)ontwerpbestemmingsplan zal op een nader te bepalen tijdstip schijnlijk in de loop van september 2012) gedurende zes weken ter inzage gelegd worden en is dan ook te bekijken op de gemeentelijke website en via de lande lijke website www.ruimtelijkeplannen.nl. Zodra een (voor)ontwerpbestemmings- plan ter inzage wordt gelegd, wordt dit vooraf gepubliceerd in de Faam, op de gemeentelijke website en, in het geval van een ontwerpbestemmingsplan, ook in de Staatscourant. Voor meer informatie over deze vooraan kondiging kunt u contact opnemen met de afdeling Ruimtelijk Beleid, mevrouw Daniëlla Huibregtse, telefoon (0118) 67 52 85. nemuiden gelegen parkeervak, behalve voor de gehandicapte waarvoor het par keervak is bestemd. Tegen het besluit kan iedere belangheb bende.op grond van de Algemene wet bestuursrecht tot 26 september 2012 bij burgemeester en wethouders bezwaar maken door het indienen van een gedag tekend en gemotiveerd bezwaarschrift. Degenen die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen tevens op grond van artikel 8:81 van voornoemde wet de Voorzieningenrechter bij de rechtbank Middelburg verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. U dient dit verzoek te richten aan de Voorzieningenrechter, sector bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor het behan delen van een dergelijk verzoek worden griffierechten geheven. Het volledige verkeersbesluit ligt bij de vakbalie van de afdeling Vergunningver lening en Handhaving in het stadskan toor ter inzage. VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders hebben be sloten het parkeren te verbieden op een aan de Agaatplaatster hoogte van ach terzijde woning Parelplein 12 gelegen parkeervak, behalve voor de gehandi capte waarvoor het parkeervak is be stemd. Tegen het besluit kan iedere belangheb bende op grond van de Algemene wet bestuursrecht tot 26 september 2012 bij VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders hebben be sloten het parkeren te verbieden op een aan de Nieuwlandseweg 14 te Ar- (waar- burgemeester en wethouders bezwaar maken door het indienen van een gedag tekend en gemotiveerd bezwaarschrift. Degenen die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen tevens op grond van artikel 8:81 van voornoemde wet de Voorzieningenrechter bij de rechtbank Middelburg verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. U dient dit verzoek te richten aan de Voorzieningenrechter, sector bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor het behan delen van een dergelijk verzoek worden griffierechten geheven. Het volledige verkeersbesluit ligt bij de vakbalie van de afdeling Vergunningver lening en Handhaving in het stadskan toor ter inzage. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Penninghoeksingel 57: uitbreiden woning (8-8). Informatie over deze aanvragen is ver krijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor, telefoon (0118) 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvra gen om een omgevingsvergunning kun nen geen bezwaarschriften worden ingeaie'nd. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende omgevingsver gunningen, hebben verleend(tussen haakjes staat de datum van verzending): Molenwater 47: ged. slopen be staande gebouw (14-8). Westerscheldestraat 1 t/m 59, 2 t/m 48 en 61 t/m 95 en Zandkreekstraat 1 t/m 35: ver vangen entreepuien portieken wonin gen (33084) (14-8). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft in gediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Recht bank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. KENNISGEVING VERLENGDE BESLISTERMIJN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zii in het kader van de Wet alge mene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) hébben besloten voor de volgende aan vraag de beslistermijn te verlengen met een termijn van maximaal 6 weken: Voor plaatsen koelinstallatie. Locatie Kanaalweg 3. Nieuwe uiterste beslisdatum: 8 oktober 2012. VERLEENDE RIJKSMONUMENTEN VERGUNNINGEN NA PROCEDURE AFD 3.4 AWB Het college van burgemeester en wethou ders heeft besloten om de volgende Rijks monumentenvergunningen te verlenen: Onder den Toren 5: het demonte ren en verwijderen van de Peter Ger-: ritsz orgelkas uit de Koorkerk; Onder den Toren 5: het plaatsen van een vervangende orgelkas uit Ha renkarspel in de Koorkerk. De vergunningen en alle relevante stuk ken liggen gedurende zes weken, vanaf donderdag 23 augustus 2012 tot en met woensdag 3 oktober 2012 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vak balie Ruimte in het stadskantoor. Desge wenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. Hiervoor kunt u af spraak maken op het telefoonnummer (0118) 67 52 86 of (0118) 67 52 27. De belanghebbende die tegen het ont werpbesluit een zienswijze neeft inge diend (alsmede degene die redelijkerwijs niet verweten kan worden geen ziens wijze te hebben ingediend) kan vanaf vrijdag 24 augustus 2012 tot en met donderdag 4 oktober 2012 in dit geval een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. In het beroepschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een omschrijving van het besluit waartegen u beroep in stelt, de reden waarom u beroep instelt en uw handtekening. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht geheven; dit recht bedraagt 165,- voor natuurlijke personen (individuele personen) en 310,- voor niet-natuurlijke personen (zoals verenigingen, stichtingen, BV's).

de Faam | 2012 | | pagina 8