Stichting Diva Dietvorst vecht voor genezing tweejarige Mara sweet JÉ Dat meisje is sterk en ze maakt ons ook strijdbaar Ouders kind met kanker MS zoekt collectanten L fe Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 22 augustus 2012 De Faam pagina 7 Mara heeft een kaal koppie van de chemotherapie en een slangetje in haar neus. JAQUEUNE DE HAAS Ze is op een leuke manier heel eigenwijs. Papa en mama noemen haar daarom 'Diva Mara'. Mara lacht veel, is lief, klein, slim, dapper en knap. Ze speelt graag in haar speelhuisje, is dol op Sesam straat en leniemienie en vindt het heerlijk om stickers te plakken. Ze gaat ook vaak naar het ziekenhuis, samen met haar lievelingsknuffel 'Nijn'. De net tweejarige Mara Dietvorst heeft neuroblas- toom kinderkanker, fase 4. John de Kok Goes Aan de goedlachse Mara zal je het niet merken. Je ziet het wel. Mara heeft een kaal koppie van de chemotherapie en een slangetje in haar neus. Bij de diagnose op 25 maart 2012 had Mara een tumor op de plaats waar de rechterbijnier ooit zat. Naast de oogkassen had Mara uitzaaiingen in haar bekken, linkerbovenbeen, kaken en schedel. Had. Na vijf chemo- kuren zijn er geen uitzaaiingen meer te zien en haar tumor is fors geslonken. Neuroblastoom is een zeldzame vorm van kanker die ontdekt wordt op een gemiddelde leef tijd van twee jaar. Mara heeft een actief NMYC gen. Dit maakt de tumorcel extra actief en agressief. Het maakt van Mara een hoogfisico patiënt met een overlevingskans van slechts 20 procent. Els Dietvorst is de oma van Mara. "Onze Mara heeft al zo veel moeten doormaken, maar ze komt er steeds weer door heen. Dat meisje van twee is sterk en ze maakt ons daardoor ook sterk en strijdbaar." Afgelo pen maandag is Mara aan haar zesde chemokuur begonnen. Daarna bekijkt de chirurg of het restant van de tumor verwijderd kan worden en volgt er nog een laatste zware chemokuur. In het stadium daarna worden gezonde stamcellen, die vorige maand zijn geoogst, terugge plaatst om het beenmerg sneller te laten herstellen. Als Mara aan het einde van deze behandeling voor 95% of meer schoon is mag ze naar Philadelphia (VS) voor een studiebehandeling wat haar overlevingskans met 20 tot 30 procent kan vergroten. Het gaat hier om immunotherapie, waarbij antilichamen worden toegediend die kwaadaardige cellen leren herkennen en af breken. De ouders van Mara, familie en vrienden hebben daarom de stichting 'Diva Dietvorst' opgericht om reis en verblijf (6 maanden) van Mara en haar papa en mama mogelijk te ma ken. Op veel plaatsen in Zeeland zijn de spaarpotjes en pamfletten van de stichting Diva Dietvorst terug te vinden. Er zijn ook speciale acties voor de kleine Mara zoals bij Erics Bar La Strada in Goes. De opbrengst van het Zeeuwse bier 'Peelan- der triple van 't vat' gaat naar Diva Dietvorst en de fooienpot komt in de grote spaarton op de bar terecht. De stichting Diva Dietvorst Stichting Diva Dietvorst is opgericht om Mara Diet vorst een kans op genezing te geven. De opbrengsten zijn bedoeld om de reis- en ver blijfskosten en overige kosten van Mara en haar ouders in Philadelphia te financieren. Deze studiebehandeling kan haar overlevingskans met 20 tot 30 procent vergroten. Het gaat om immunotherapie, waarbij antilichamen worden toegediend die kwaadaardi ge cellen leren herkennen en afbreken. Volg Mara's dag boek van leven tussen vrees en hoop, bekijk haar foto's en steun deze diva op www. divadietvorst.nl. Goes De Vereniging Ouders Kin deren en Kanker (VOKK) houdt op 29 augustus een bijeenkomst in Goes. De avond is bedoeld voor ouders wiens kind op dit moment voor kanker wordt behan deld, voor kanker behandeld is geweest of wiens kind aan de ziekte is overleden. Voor de ouders met een overle den kind wordt gesproken over het onderwerp 'wat gaat er in je om als je later weer ex-vriendjes/vriendinnen te gen komt die gaan trouwen of zelf kinderen hebben?'. Voor de groep ouders met een kind in of uit behande ling is geen vast thema. De bijeenkomst is van 20.00 tot 22.*00 uur in het gebouw van de GGD, Westwal 37, 4460 MD in Goes. Deelnemers kunnen vanaf 19.45 uur al binnenlopen voor een kop koffie of thee. Aanmelden kan via Freddy de Burger: regiocoördinator VOKK Zuid-West, tel 0114-310435, e-mail freddeburger@hot- mail.com of Desiree van de Werf tel: 0118-614494. Regio Het Nationaal MS Fonds is dringend op zoek naar col lectanten voor de collecte week van 19 tot en met 24 november. Aanmelden kan via www.nationaalmsfonds. nl of via 010-591 98 39. Do naties zijn welkom op giro 5057 in Maassluis. WOENSDAG 22 AUGUSTUS T/M DONDERDAG 23 AUGUSTUS 7-delige make-up kwastenset inclusief mooie, compacte lederlook tas. Even op een feestje je make-up bijwerken of op je werk nog even snel de finishing touch? Dit setje gaat gemakkelijk mee in je tas en neemt niet zoveel ruimte in. Handig voor de drukke vrouw, maar ook voor de vrouw die er tip top uit wil zien. -tar.' WOENSDAG 22 AUGUSTUS T/M DONDERDAG 23 AUGUSTUS 5 in 1 accessoireset met verschillende laders voor Apple producten. Geef het maar toe. Je kan niet meer zonder jouw iPhone of iPad. Verwen deze daarom met de 5 in 1 accessoireset met verschillende laders, zodat je bijna altijd jouw.iPhone of iPad kunt opladen. De iPhone oordopjes zijn inclusief microfoon! fp ËpÉT,- f ja a o m-'fr i WOENSDAG 22 AUGUSTUS T/M DONDERDAG 23 AUGUSTUS ipad soft back case voor maar 9,95. Verkrijgbaar in roze of zwart Zorg dat je Ipad goed beschermt is tegen stoten en krassen. Deze Ipad Case (backcase) past naadloos op je Ipad en is nu slechts 9,95. De case is verkrijgbaar in het roze of zwart. Stijlvol, vrolijk en bijzonder handig.

de Faam | 2012 | | pagina 7