Verhalenbundel opruiming op=op Feestelijke dag in Sint Laurens voor behoud uurwerk dorpskerk korting keuze kortin korting Doe he: Doe het samen, Training voor kinderen van gescheiden ouders op laminaat op alle central park barbecues kortingsbon kortingsbon kortingsbon kortingsbon Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 22 augustus 2012 De Faam pagina 6 Middelburg Om voldoende middelen in te zamelen voor een nieuw uur werk is zaterdag 25 augustus een marktdag in Sint Laurens. Het uurwerk van de monu mentale dorpskerk (1644) in Sint Laurens is dringend aan vervanging toe. Het huidige uurwerk is van 1931 en dient wekelijks handmatig te worden opgewonden, ook moet regel matig de tijdsaanduiding bij gesteld te worden. Daarnaast dient de klokkenstoel en het klokkenjuk te worden vervangen en/of te worden gerepareerd. Het wekelijks opwinden gaat steeds meer een fysieke belas ting worden, te meer omdat ook het aantal vrijwilligers afneemt. Om genoeg geld in te zamelen is een platform opgericht met als doel de benodigde middelen te verkrijgen via sponsoring en het organiseren van activiteiten. Op zaterdag 25 augustus is de marktdag die bol staat van de activiteiten. Deze dag wordt door wethouder Aalberts om 10.00 uur geopend. Het wprdt een kunst-, antiek- en curiosa- markt en er zijn kramen met bloemen, boeken, kaas, kaarsen en gebak. De kunstwerken zijn van kunstenaars uit het dorp. Daarnaast zijn er kinderspelen, ponyrijden, jeu de boules, ren nen voor de klok en is de gehele dag eten en drinken te verkrij gen. Op het eind van de mid dag, rond 15.30 uur, is er een popconcert: het zogenaamde Popkensrock. De avond vóór de markt, vrij dagavond 24 augustus, is vanaf 17.00 uur een inloop- en kijk- avond van de kunstmarkt in de dorpskerk. Deze avond is om 20.00 uur een concert met fluit en piano. Oost-Souburg Indigo Preventie star.t op 28 september met de lotge notengroep Dappere Indi anen. Deze bijeenkomst is een training voor kinderen van gescheiden ouders in de leeftijd van 5 tot en met 7 jaar die (nog) regelmatig last hebben van de scheiding van hun ouders. In tien we kelijkse bijeenkomsten van 1 uur behandelen de kinderen samen met de trainers en de handpop 'Witte Veder' al lerlei thema's die te maken hebben met een echtschei ding. Dit gebeurt in de vorm van spel, zodat alle kinderen in hun echtscheidingssitu atie een Dappere Indiaan kunnen worden. De lotgeno tengroep wordt gegeven op de Brede School Het Kroonjuweel in Oost-Souburg op de vrijdag middagen. Aanmelding Kinderen kunnen worden aan gemeld tot 8 september. Op 14 september vinden de kennis makingsgesprekken plaats met de trainers en het kind. Ouders kunnen hier natuurlijk bij aan wezig zijn. In dit gesprek wordt gezamenlijk besloten of de lot genotengroep aan de verwach tingen zou kunnen voldoen en of het kind meedoet. Schriftelijke toestemming van beide gezaghebbende ouders is vereist. Algemene informatie Op maandag 24 september vindt er een ouderavond plaats voor alle ouders van de kinderen die meedoen aan de trainingen. Op deze avond wordt er vooral alge mene informatie gegeven over de groep. Voor speci fieke informatie gericht op de individuele kinderen kan een afspraak met de trainers worden gemaakt. Belangstellenden voor de cursus kunnen voor infor matie of aanmelding contact opnemen met secretariaat van Indigo, telefoonnum mer 0118 62 51 13 of via de e-mail preventie@indigo- zeeland.nl. Het boek 'De dominee, de kerk en God portretteert afzwaaiend predikant Klaas Hendrikse. FOTO PR Dominee Klaas Hendrikse gaat met pensioen. Ter ge legenheid van zijn afscheid ligt vanaf deze week een interview- en verhalenbun del in de boekhandel. In 'De dominee, de kerk en God' komen mensen aan het woord die het pad van Hendrikse tijdens zijn peri ode als predikant kruisten. Redactie Middelburg Klaas Hendrikse wordt op 1 september 65 jaar. Hij is ruim 28 jaar predikant geweest in de Middelburgse Koorkerk en bij de vrijzinnige gemeente in Zierikzee. De dominee, de kerk en God, geschreven door Trea van Vliet, laat mensen aan het woord die door Hendrikse het juk van zwaarte en zondigheid van zich afkonden gooien. Maar ook mensen zonder religieuze achtergrond die door hem in de kerk belandden. Eigenzinnige, autonome en kwetsbare mensen die openhartig vertellen wie of wat God is in hun leven. En pas sant laat deze bundel zien hoe het óók kan in de kerk. Want terwijl vele kerken hun deuren voorgoed moeten sluiten, flo reert de Koorkerk. De kerk waar kerkgangers ook een katholieke priester, een zenleraar of een televisiepresentatrice op de kansel kunnen aantreffen. Het boek bevat eveneens een inter view met Klaas Hendrikse zelf; een uitgebreid verslag van de transformatie van atheïstische manager naar bevlogen predi kant en provocerend schrijver. Klaas Hendrikse baarde opzien door te stellen dat je niet hoeft te geloven dat God bestaat om in God te geloven. Met zijn boe ken God bestaat niet en Jezus is zijn zoon en Geloven in een god die niet bestaat joeg hij de de kerktop op de kast, maar zijn kerkdiensten zaten bomvol. De korting geldt tegen inlevering van deze bon voor één artikel naar keuze uil dit assortiment. Voor overige voorwaarden zie praxis.nl/acties. Niet i.c.m. Air Miles korting. Geldig van maandag 20 t/m zondag 26 augustus 2012. De korting geldt tegen inlevering van deze bon voor één artikel naar keuze uit dit assortiment m.u.v. Baseline-artikelen. Voor overige voorwaarden zie praxis.nl/acties. Niet i.c.m. Air Miles korting. Geldig van maandag 20 f/m zondag 26 augustus 2012. 8 711216 418856 8 711216 418863 De korting geldt tegen inlevering van deze bon voor één artikel naar keuze uit dit assortiment m.u.v. Baseline-artikelen. Voor overige voorwaarden zie praxis.nl/acties. Niet i.c.m. Air Miles korting. Geldig van maandag 20t/m zondag 26 augustus 2012. De korting geldt tegen inlevering van deze bon voor één artikel naar keuze uit dit assortiment. Voor overige voorwaarden zie praxis.nl/acties. Niet i.c.m. Air Miles korting. Geldig van maandag 20 t/m zondag 26 augustus 2012. 8 711216 418887 8 711216 418870 Aanbiedingen geldig t/m zondag 26 augustus 2012. Kijk op praxis.nl voor onze adressen en de actievoorwaarden.

de Faam | 2012 | | pagina 6