Home-Start geeft aan jonge gezinnen steuntje in de rug PZC Ja, ik lees de PZC! Wij gaan niet bepalen wat de ouders moeten doen... 1 Manhuistuin- concert Voetbalclub Kwadendamme 70 jaar jong www.pzc.nl Kies uw (proef)abonnement op www.pzc.nl/abonneren bel 088 - 013 99 10 of stuur bovenstaande bon in naar: Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 22 augustus 2012 De Faam pagina 26 Humanitas Home-Start helpt ouders bij de opvoeding van hun kinderen als het, om wat voor een reden dan ook, even niet meer gaat. Dit om te voorkomen dat alledaagse beslommeringen uitgroeien tot ernstige én langdurige problemen. Carrie Frederiks Goes Ervaren en getrainde vrijwil ligers bieden ondersteuning, praktische hulp £n vriendschap aan ouders met ten minste één kind tot zeven jaar. Het pro gramma is erop gericht het zelfvertrouwen van ouders te vergroten en hun sociale rela ties te versterken, maar bijvoor beeld ook om de gezinnen aan te moedigen om gebruik te ma ken van beschikbare diensten, voorzieningen en regelingen. Home-Start wordt inmiddels in 124 gemeenten aangeboden en ruim 2500 gezinnen worden ondersteund. Sylvia Sparreboom is coördi nator Van Home-Start Goes, Noord-Beveland en Kapelle. Zij laat meteen weten dat de gezinnen zelf aangeven welke steun zij willen: "Hun vragen staan centraal en het is ook niet de bedoeling dat wij bepalen wat de ouders moeten doen. Je moet onze vrijwilliger meer zien als een vriend of vriendin die naast de ouders staat en ideeën aandraagt. Ieder gezin maakt wel eens een periode door waarin het niet zo goed gaat: ziekte, moeilijkheden met de kinderen, weinig con tact met vrienden en familie, gebrek aan geld of spanningen met de partner. Meestal kun je zulke problemen zelf oplossen. Maar soms is het een opluch ting als iemapd tijd heeft om te luisteren of een handje helpt bij het regelen van praktische za ken. En daar hoeven helemaal geen ernstige redenen aan ten grondslag te liggen. Wat dacht je bijvoorbeeld van een moeder met jonge kinderen die pas ge scheiden is en naar een andere omgeving is verhuisd. Voor haar is het heel belangrijk dat ze haar sociale netwerk vergroot, maar als je altijd binnen zit waar haal je dat dan vandaan. Een vrijwil liger kan uitkomst bieden. Die komt uit de regio en weet dus de weg. Ze kan helpen die eer ste stap te maken. Maar ze heeft ook tijd om iets gezelligs te doen met de kinderen. De ondersteu- ningsaanvraag kan heel divers zijn: van structuur aanbrengen in een gezin met kinderen van veel verschillende leeftijden tot luisteren en aandacht geven in Ieder gezin maakt wel eens een periode door waarin het niet zo goed gaat. Soms is het een opluchting als iemand tijd heeft om te luisteren. FOTO CARRIE FREDERIKS een gezin waarvan het kindje een moeilijke start heeft ge kend." Sylvia heeft zelf ook lange tijd als vrijwilliger gewerkt: "Ik vind het mooi om te zien hoe iemand weer opbloeit. Het geeft haar kracht maar mij ook. De eerste keer dat je ergens naartoe gaat is altijd spannend. Voor het gezin maar ook voor de vrijwilliger. Die moet zich aansluiten bij de gewoontes van het gezin en bij de wensen en behoeftes van de ouders." Informatieochtend Humanitas Home-Start Humanitas Home-Start Goes, Noord-Beveland en Kapelle opent zaterdag van 9.30 tot 12.00 uur haar deu ren aan de Evertsenstraat 15 in Goes. Ouders kunnen dan vrijblijvend en anoniem ken nis maken met- en vragen stellen over het kostenloze ondersteuningsprogramma Daarnaast zijn de ochtenden bedoeld om geïnteresseerde vrijwilligers te informeren over het werk in de gezin nen. Informatie: Sylvia Sparreboom, 06 13122661 1362 en home-start.goes@ humanitas.nl www.home-start.nl Goes Het Manhuistuinconcert van komende zondag wordt verzorgd door de brassband Apollo uit Wissenkerke. Di- rigente Cathy Kotoun zorgt ervoor dat alles weer perfect zal klinken. Het optreden duurt van 12.00 tot 13.00 uur en de toegang is gratis. De ingang van de Man- huistuin bevindt zich bij het poortje rechts van het ge bouw van het Luzac College aan de Zusterstraat 11 of bij het hek in het Schutters- hofgebied. Bij minder goed weer wordt uitgeweken naar de Grote of Maria Magda- lenakerk. Kwadendamme We schrijven 15 september 1942 als voetbalvereniging Kwadendamme opgericht wordt. De club bestaat nog steeds en blaast een duchtige partij mee in de voetbalwe reld. Dat houdt in dat de club nu zeventig jaar bestaat. Om dit heuglijke feit te vie ren is er komende zaterdag een groots opgezette feest avond op het sportterrein van de club. Het feest wordt voorafge- geaan door de feestelijke bekerwedstrijd tussen Kwa dendamme 1 en SKNWK 1. Deze wedstrijd begint om 17.00 uur, het feestom 20.00 uur. Iedereen is welkom om dit jublieum mee te vieren. Proefabonnement 6 weken voor slechts 18,- (P6) Het proefabonnement eindigt automatisch. Doorlopend abonnement, waarvan de eerste 4 weken gratis bezorgd Betaling automatisch per kwartaal 77,65 (NA28) Vrijdag zaterdagabonnement Betaling automatisch per half jaar 83,60 (DE_VRZA) Zaterdag maandagabonnement Betaling automatisch per half jaar 83,60 (DE_ZAMA) Zaterdagabonnement Betaling automatisch per halfjaar 60,95 (DE_ZA) Voorletters: Voornaam: Tussenvoegsel: Achternaam: Om Ov Straatnaam: Huisnummer: Postcode: Plaats: Telefoon: Telefoon mobiel: (o.a. voor bezorgcontrole) E-mailadres: Geboortedatum: Ingangsdatum: zsm anders: Ik verleen eenmalig tot wederopzegging toestemming het abonnementsgeld automatisch af te schrijven. Rekeningnummer: Handtekening: X PZC, Afdeling Lezersservice, -f Antwoordnummer 54050 5004 VB Tilburg g (een postzegel is niet nodig) - Deze aanbieding is geldig tot 13 oktober 2012. Prijswijzigingen voorbehouden. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon en op de website van de krant treft u nadere informatie aan.

de Faam | 2012 | | pagina 26