BLAUW GERUITE KIEL A V de Bibliotheek Vlissingen VLISSINGEN nieuws en informatiepagina voor de inwoners van de gemeente vlissingen VERGADERINGEN VOORLEESACTIVITEIT VOOR PEUTERS EN HUN OUDERS HUISHOUDTOETS IN BIJSTAND AFGESCHAFT TROTS OP VLISSINGEN FRACTIEVOORZITTER GROENLINKS STOPT MET DE VLISSINGSE GEMEENTERAAD C M E E N r E WOENSDAG 22 AUGUSTUS 2012 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: gemeente Vlissingen, tenzij anders vermeld Stadhuis Vlissingen Aanvang 19.30 uur Commissie Maatschappelijke zaken Maandag 27 augustus 2012 Agenda 1. Opening en vaststellen agenda 2. Vragen 3. Raadsvoorstellen 3.1 Begroting 2012Orionis Walcheren 3.2 Uitgangspunten voor het klantproces bij maatschappelijke ondersteuning 3.3 Jaarrekening 2011 Scheldemond College 4. Rondvraag 5. Sluiting Commissie Ruimte Dinsdag 28 augustus 2012 Agenda 1. Opening en vaststellen agenda 2. Vragen en actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1 Bestuursrapportage 2012 3.2 Provinciaal inpassings plan marinierskazerne Vlissingen 3.3 Begrotingswijziging Veiligheidsregio Zeeland 4. Rondvraag 5. Sluiting Presentatie avond van raad en commissie Donderdag 30 augustus 2012 19.30 uur Presentatie ADRZ over herontwikke- lingsmogelijkheden aan de Koudekerkse- weg 20.30 uur Presentatie proces en stand van zaken Binnenhavens en Kademuren 21.30uur Presentatie proces en stand van zaken Marinierskazerne Vlissingen (presentatie is vertrouwelijk) www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Bibliotheek Vlissingen start in september 2012 met een reeks voorleesochtenden voor peuters en hun ouders. In Open Wijkschool De Combi natie wordt iedere eerste woens dag van de maand voorgelezen. In brede school Het Kroonjuweel in Souburg gebeurt dat iedere laatste woensdag van de maand (met uitzondering van de school vakanties). Meer dan voorlezen Peutertje Luister is een voorlees- project voor peuters van 2 tot 4 jaar en hun ouders. Bij hele kleintjes is er nog geen sprake van alleen maar voorlezen. Het is ook spelen, praten, zingen èn vooral plezier hebben met boe ken. In een ontspannen sfeer gezellig samen lezen, knutselen en liedjes zingen. Met Peutertje Luister wil de bibliotheek ou ders laten ervaren hoe leuk lezen met je kind kan zijn. Daarnaast biedt het ouders de gelegenheid om gezellig met elkaar te praten en ervaringen uit te wisselen. Het Opvoedbureau biedt daarbij ondersteuning met praktische opvoedtips. Zie de website van Bibliotheek Vlissingen voor data en tijden. www.bibliotheekvlissingen.nl i De huishoudtoets is van de baan. De invoering van de toets, die bepaalt dat er per gezin nog maar één bijstands uitkering wordt verstrekt, is met terugwerkende kracht per 1 januari 2012 teruggedraaid. Uitkering aanvragen kan nog Heeft u geen uitkering aange vraagd omdat u wist dat u door de huishoudtoets hier geen recht op had? U kunt alsnog tot 18 september 2012 een aanvraag indienen. De uitkering kan tele fonisch worden aangevraagd op werkdagen tussen 09.00-14.00 uur via telefoonnummer 0118- 432700. Terugwerkende kracht Om voor bijstandsverlening met terugwerkende kracht in .aanmer king te komen, moet aangetoond worden dat ook in het verleden recht bestond op bijstand. Dit houdt in dat het in de betref fende periode aan middelen heeft ontbroken om te voorzien in de noodzakelijke kosten van het bestaan. Als door het afschaffen van de huishoudtoets recht op alge mene bijstand bestaat, kan deze worden toegekend vanaf de dag waarop (met terugwerkende kracht) het recht is ontstaan. Dit kan nooit eerder zijn dan 1 janu ari 2012. jonger dan 27 jaar Personen jonger dan 27 jaar moeten zich melden bij het Jongerenloket Walcheren. Het Jongerenloket is gevestigd in de centrale hal van het Stadskantoor van de gemeente Middelburg (Kanaalweg 3 te Middelburg). De openingstijd van het Jonge renloket is iedere werkdag van 10.30 tot 16.30 uur. Een afspraak maken vooraf is niet nodig. Wel moet u zich eerst melden bij de receptie van de gemeente Mid delburg. www.orioniswalcheren.nl De scholen zijn weer be gonnen en het politieke zomerreces zit er weer bijna op. Eind augustus beginnen we weer met de eerste commissievergade ringen. Maar het politieke werk ligt nooit helemaal stil. En met de landelijke verkiezingen in het voor- uitzicht, moet er ook in een vakantie werk verzet worden. Wc sll"ten het zomersei zoen van 2012 weer bijna af. Er hebben heel wat evenementen plaatsgevonden, zoals Onderstroom, het Straatfestival, de kermis, de nachtmarkt, Vlissingen zingt en onlangs Rescue Vlissingen. Op Rescue komen elk jaar veel mensen op af, volgens de krant waren het er 75.000! Het is dus een enorme toeristische trekker. Tijdens dit evenement waren er allerlei demonstraties, die lieten zien hoe onze veiligheid is gewaarborgd. De brandweer was aanwezig met heel wat wagens, er stond een ambulance en er werd gedemonstreerd hoe iemand met een helikopter van en aan boord van een schip komt. Deze dagen zijn goed voor Vlissingen. Er wordt wel eens gemopperd, maar deze evenementen laten de stad van z'n beste kant zien. En dat is ook goed voor de horeca, de terrassen zaten vol. Binnenkort hebben we nog de maritieme dagen en in september het filmfestival. Dit brengt ook weer heel wat mensen naar Vlissingen. Na het reces gaan we ons als gemeenteraad weer buigen over de finan ciële positie in de gemeente. De begroting voor het nieuwe jaar komt weer aan de orde. En dat zal nog een hele klus worden. Er zullen keuzes gemaakt moeten worden en dat zal niet altijd voor iedereen even prettig zijn. Maar als.het huishoudgeld op is, wordt het moeilijk om nog iets te kopen. Met elkaar proberen we er voor te zorgen om keuzes te maken, die u als inwoner van Vlissingen het minst in de portemonnee treffen. Maar vooralsnog sluiten we het zomerseizoen positief af met die mooie evenementen nog op ons netvlies. Raadslid Marianne Kloosterboer-Dijkstra, fractie CDA E-mail: kloosdijk@zeelandnet.nl www.cdavlissingen.nl Het bestuur van GroenLinks Walcheren deelt mee dat frac tievoorzitter de heer Ton de Nooij, van de Vlissingse Groen- Linksfractie, vanwege gezond heidsredenen met onmiddellijke ingang het gemeenteraadswerk neerlegt. Na 6 jaar actief te zijn geweest in de politiek heeft hij nood gedwongen dit besluit moeten nemen. De heer de Nooij zal in de gemeenteraad vervangen worden door mevrouw Els Ver flage, thans lid van de Commis sie Maatschappelijke Zaken. De heer Alex Soplantila, het tweede raadslid van Groen Links, zal het fractievoorzitter schap op zich nemen. de beslissing van 6 mei 2012 van het college van burgemeester en wethouders van Vlissingen tot het gedeeltelijk positief beschik ken op een Wob-verzoek 21.00 uur: bezwaarschrift tegen de beslissing van 3 juli 2012 van het college van burgemeester en wethouders van Vlissingen tot het gedeeltelijk voldoen positief beschikken op een Wob-verzoek De stukken van deze hoorzitting liggen van 20 augustus 2012 tot en met 27 augustus 2012 ter inzage in het stadhuis. Belangstellenden kunnen deze hoorzitting bijwo nen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw E. Peters, secretaris, bereikbaar op telefoonnummer 0118-487558. Commissie naamgeving De commissie naamgeving advi seert het college van burgemeester en wethouders over het benoemen van de openbare ruimte. De hier onder genoemde verzoeken tot benoeming c.q. intrekking zijn ingediend. a. verzoek tot het benoemen van het park(je) dat is ingesloten door de Arbeidstsaat, Nieuw Bonedijkelaan, Schuitvaart- gracht en Sottegemstraat tot Schuitvaartpark. b. verzoek tot het intrekken van de naam Windhoek. De Wind hoek was de straatnaam voor een voormalig woonwagen kamp in het buitengebied van Vlissingen, in de buurt van de Havenweg. Met het verdwijnen van het woonwagenkamp is ook de infrastructuur verdwe nen en kan dus ook de naam worden ingetrokken. Na behandeling door de commis sie naamgeving is aan het college van B&W geadviseerd: ad. a. het verzoek tot het benoemen van het park(je) dat is ingesloten door de Arbeids- traat, Nieuw Bonedijkelaan, Schuitvaartgracht en Sotte gemstraat tot Schuitvaartpark te honoreren. ad. b. het verzoek tot het intrek ken van de naam Windhoek te honoreren. Het College van B&W heeft con form het advies van de Commissie naamgeving besloten. Inzage De stukken (verzoeken) liggen vanaf heden ter inzage in de publiekshal van het stadhuis aan de Paul Krugerstraat. Belangheb benden worden in de gelegenheid gesteld hun zienswijzen binnen 6 weken na deze publicatie monde ling of schriftelijk naar voren te brengen. Reacties kunnen worden gezonden aan het College van burgemeester en wethouders van Vlissingen, afd. SBP (mevrouw L. Kok), Antwoordnummer 2, 4380 WB Vlissingen. Vertrokken naar onbekende bestemming Uit onderzoek van de afdeling Publiekszaken is gebleken dat onderstaande personen niet meer wonen op het adres waar zij vol gens de gemeentelijke basisadmi nistratie staan ingeschreven. Het college heeft besloten de bijhou ding van de persoonlijsten van deze personen op te schorten. Dit betekent dat zij daardoor formeel niet meer op dat adres staan inge schreven. - Batenburg 88 N. Kaldos, geb. 10-08-1991 - Groenewoud 76. P. Zhang, geb. 23-11-1988 - Hendrikstraat 12 J. Arp, geb. 18-06-1986 - Hercules Segherslaan 35a C. Kyrias, geb. 24-04-1962 - Hercules Segherslaan 162 U.H.C. Pieter, geb. 16-04-1991 - Hercules Segherslaan 166 L.A. Badea, geb: 20-09-1992 - Leeghwaterstraat 90 J. Liang, geb. 14-03-1981 H.X. Xu, geb. 16-11-2011 - Prins Hendrikstraat 37 H.M. Hinoke, geb. 03-11-1986 - Singel 2 K.R. Morales, geb. 20-03-1991 - Van Dishoeekstraat 163 Sun, geb. 22-12-1987 Y. Wang, geb. 09-03-1989 Op grond van de Algemene wet be stuursrecht kan een belanghebben de tegen dit besluit bezwaar maken bij het College. De termijn voor het indienen van een bezwaarschrift is zes weken en vangt aan 1 dag na de datum van deze publicatie. Het ondertekende bezwaarschrift moet bevatten de naam en het adres van de indiener, de datum en een om schrijving van het'besluit waarte gen het bezwaarschrift zich richt. Ook moet de bezwaarmaker gemo tiveerd aangeven waarom hij of zij het niet eens is met het besluit. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan burgemeester en wet houder van Vlissingen, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Vlissingen, 22 augustus 2012 B&W Vlissingen Postbus 3000 4380 GV Vlissingen

de Faam | 2012 | | pagina 11