BLAUW GERUITE KIEL VLISSINGEN MARITIEM .rVlissin^en Maritiem Kuyter agenda VLISSINGEN DOKJE VAN PERRY: WERK IN UITVOERING 2009 t/m 2012 FEEST IN PAAUWENBURG BEKENDMAKINGEN KALENDER WOENSDAG 22 AUGUSTUS 2012 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: gemeente Vlissingen, tenzij anders vermeld NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN de renov ring in de omgeving, de Vondel de Dokter Staverma en omgeving. De werkzaam heden vinden plaats zonder graafwerk. Afhankelijk van de beschikbare ruimte wordt het verkeer tijdelijk omgeleid. www.vlissingen.nl/ werkinuitvoering Er staat momenteel regelmatig water in het Dokje van Perry. Een mooi gezicht. Dit is onder andere gedaan om de geres taureerde constructie te kun nen testen. Bij het testen is aan het licht gekomen, dat het zand aan de randen van het Dokje rondom de beschoeiing en bestrating op sommige plek ken verzakt. De oorzaak hiervan ligt in de aanwezigheid van holle ruimtes in het zandopper- vlak rondom de oude houten verankeringsjukken. Er wordt momenteel gekeken op welke manier het gebrek het snelste én het beste verholpen kan wor den, Binnenkort zal in overleg met de betrokken aannemers de aanpak van de herstelwerk zaamheden worden uitgewerkt. www.scheldekwartier.nl urn Van vrijdag 24 augustus tot en met zondag 26 augustus 2012 staat Vlissingen drie dagen in het teken van Vlissingen Maritiem. Het hart van dit nautische festival wordt gevormd door de Dokhaven en de aanliggende kaden en terrei nen, een gebied dat de sfeer ademt van zeevaart en scheepsbouw. Van alles te beleven In het Dok van het Scheldekwartier liggen een aantal prachtige histo rische schepen ter bezichtiging. In totaal nemen een kleine 100 schepen van alle tijden deel aan Vlissingen Maritiem. Er worden rondvaarten door de Binnenhavens en over de Wester- schelde georganiseerd en op zaterdag vindt vanaf 22.00 uur de Electric Light Sail Parade in de Binnenhaven plaats. Daarnaast is er een standwer kerconcours, een tweedaagse mari tieme braderie en worden er diverse muziekuitvoeringen gegeven. Op zondag lichten de schepen rond 16.30 uur het anker tijdens de tradi tionele Sail Out. Ze worden muzikaal uitgezwaaid vanaf de Koningsbrug. Zie voor het volledige programma de website van Vlissingen Maritiem. www.vlissingenmaritiem.nl fc7re!an<iZ2013 Zaterdag 1 september 2012 vinden er in de wijk Paauwenburg allerlei feestelijke activiteiten plaats. De wijk bestaat 50 jaar en het Majoraat viert haar twintigste verjaardag. Wethouder Rob Van Dooren opent deze dag om 10.00 uur. Daarna gaan de eerste activiteiten van start in en rondom het Majoraat en wijkcentrum Open Hof. Voor jong en oud Het programma biedt voor ieder wat wils. Het Zeeuws Jeugdcircus Hogerop verzorgt twee spectaculaire optredens in de gymzaal van de Louise de Colignyschool, clown Frankel is samen met de Kleppetband aanwezig en op het Kinderplein kunnen kinderen zich laten schminken en een tattoo zetten, er is een ballonnenclown en er kunnen oud-Hol landse spelletjes worden gespeeld. Ook een draaimolen ontbreekt niet en kinderen kunnen op pony's rijden. Rondom en in het Majoraat zijn er demonstraties van oude ambachten als kantklossen, wassen in de tobbe, wolspinnen en babbelaars en honing maken. In het Open Hof is er een bijzondere fototentoonstelling ingericht over 50 jaar Paauwenburg. De feestelijke dag wordt afgesloten met een gezellige wijkbarbecue. Concert Voorafgaand aan deze dag geeft het Jeugdorkest en de Fanfare van muziekvereniging Vlijt en Volharding op vrijdag 31 augustus om 20.00 uur een speciale uitvoering in de Open Hofkerk. Burgemeester René H. Roep houdt voorafgaand een korte toespraak. De toegang is gratis. www.majoraat.nl Ingediende aanvragen voor een omgevingsvergunning: Burgemeester en-wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende aanvragen voor een omgevingsvergunning heb ben ontvangen: 1. vernieuwen AH Supermarkt aan de Aagje Dekenstraat 16 (10-08-2012) 2. slopen pand Ritthemsestraat 127 (11-08-2012) 3. ophogen dak schuur Van Ginkelstraat 8 (15-08-2012) De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de ver gunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Kennisgeving beschikking Wet algemene bepalingen omge- vingsrecht (Wabo) Reguliere procedure: Verdagen beslissingstermijn omgevingsvergunningen Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergun ningen hebben verleend: 1. boord-boordoverslaan van Ammoniumnitraat aan de Engelandweg 12 (09-08-12) 2. versmallen magazijn aan de achterzijde Zwanenburg 9 (13-08-2012) 3. vervangen gevelbelettering Edisonweg 4A (13-08-2012) 4. kappen bomen Stenenbeer 1 t/m 11 (13-08-2012) 5. uitbreiden showroom Bedrijfs- weg 2A (14-08-2012) Bezwaar Bij de hierboven genoemde be sluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Vlis singen, afdeling Bedrijfsvoering, juridische zaken, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Het maken van bezwaar schorst de werking van het besluit niet. Wel kan een belanghebbende die bezwaar heeft gemaakt, de Voorzieningenrechter van de rechtbank Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg verzoeken een voorlopige voorzie ning te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. Verdagen beslissingstermijn omgevingsvergunningen Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat. zij van de volgende aanvragen voor omgevingsvergunningen de beslissingstermijn hebben verdaagd: 1. plaatsen twee hagelkanonnen Ritthemsestraat 497 Ritthem (16-08-2012) Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de 3 weken op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde plannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www. vlissingen.nl/welstandscommissie De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Kruger- straat 1. De data van de volgende welstandsvergaderingen zijn 23 augustus en 13 september 2012. Commissie bezwaarschriften De commissie bezwaarschriften behandelt op 27 augustus 2012 in het stadhuis van Vlissingen de volgende openbare zaken: 19.30 uur: bezwaarschrift tegen de beslissing van 17 april 2012 van het college van burgemeester en wethouders van Vlissingen tot het verlenen van een omgevingsvergunning voor het plaatsen van een opbouw 20.30 uur: bezwaarschrift tegen Foto: Vlissingen Maritiem 23 t/m 25 augustus 2012 20.30-21.45 uur How long is now Theatervoorstelling Timmerfabriek Zondag 26 augustus 2012 14.00 uur Natuurgebied Rammekens Rondleiding Fort Rammekens www.vlissingen.nl/uit

de Faam | 2012 | | pagina 10