v r f r Facade: kunst- en architectuur- manifestatie A Wmo-café over mobiliteit Tweede Kamerverkiezingen Stationsbrug afgesloten voor gemotoriseerd verkeer Standwerker voetencrème wint concours HH INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG Woensdag 8 augustus zijn ver keersmaatregelen ingevoerd om de Stationsbrug af te sluiten voor gemotoriseerd verkeer (met uitzon dering van lijnbussen). Alleen brom fietsers, fietsers, voetgangers en lijnbussen mogen gebruikmaken van de Stationsbrug. Het college van Gedeputeerde Staten van de Provincie Zeeland heeft op 3 juli 2012 het verkeersbesluit hiervoor genomen. Er zijn werkzaamheden verricht aan de wegvakken richting de brug en de indeling van rijstroken. Ver der werden de verkeersborden aangepast op de nieuwe verkeers situatie. De verkeerslichten op de beide kruispunten die grenzen aan de Stationsbrug zijn anders inge steld. De weggebruikers worden met tijdelijke gele verkeersborden geattendeerd op de gewijzigde ver keerssituatie. Verkeersregelaars Overdag staan er verkeersregel aars bij de brug om ervoor te zor gen dat automobilisten niet illegaal over de brug rijden. De politie treedt de komende twee weken waarschuwend op. Vanaf 22 au gustus gaat de politie over tot het schrijven van bekeuringen. Fietsvriendelijk Het afsluiten van de Stationsbrug voor gemotoriseerd verkeer zorgt voor een verbeterde verkeersvei ligheid op de brug. Daarnaast draagt het bij aan de wens van de gemeente Middelburg om het centrum van Middelburg fiets vriendelijk te maken. De ge meente Middelburg wilde de afsluiting graag realiseren voor het begin van het nieuwe school jaar. ■I Hi KMfl Donderdag was het gezellig druk in Middelburg. Er was kermis op de Markt, de weekmarkt op het Dam plein en het standswerkerscon- cours in de Lange Delft. Dit jaar waren er 27 standwerkers die streden om de eerste prijs. De winnaar in Middelburg is J. Gru- WIJZiGING LANDELIJK REGISTER KINDEROPVANG Op grond van art. 10 Besluit registratie kinderopvang maken wij bekend dat onderstaande locaties voor kinderop vang en buitenschoolse opvang op eigen verzoek uit het Landelijk Register Kinderopvang zijn verwijderd. Buitenschoolse Opvang Zuidsingel. Zuidsingel 128, 4331 RW Middelburg. Registratienummer 192546144 per 1- 09-2012. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN (Reguliere voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Althoornweg 10: wijziging op d.d. 27 oktober 2010 verleende re guliere bouwvergunning voor bou wen autoservicecentrum inclusief tankstation en wasstraat (wijzing be treft interne bouwkundige wijzigingen en aanpassingen brandveiligheid) (2009/5353) (24-2). Dam 26: bouw serre/tuinkamer (8-8). Noordbolwerk 33: sloop gebouw Pan Matenshuis) (7-8). ter uit Maarssen. Hij bracht de hele dag voetencrème aan de man. Volgens de jury voldeed hij het beste aan de voor deze wedstrijd gestelde criteria: welbespraaktheid, overtuigingskracht en originaliteit. Uit handen van wethouder Johan Aalberts mocht Gruter de bijbeho rende beker in ontvangst nemen. Oostperkweg/Krooneveld- weg: aanleggen nieuwe weg en aansluiting rotonde Krooneveïdweq (34144) (3-8). Plein 1940 nr. 10: aanbrengen reclame (7-8). Statenlaan 17: plaatsen schei dingswand t.b.v. kapsalon aan huis Mi. Ter Hoogestraat 26: plaatsen dak kapel achterdakvlak woning (8-8). Ter Hoogestraat 30: plaatsen dak kapel achterdakvlak woning (8-8). Voorborch 21: uitbreiden/wijzi- gen van garage/berging tot logeer kamer (3-8). Informatie over deze aanvragen is ver krijgbaar bij de vakbalie in het stads kantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvra gen om een omgevingsvergunning kun nen aeen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van ae aan vraag kunnen worden ingezien. ing op VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN (Reguliere voorbereidingsprocedure) guliere bouwvergunning voor bou wen autoservicecentrum inclusief tankstation en wasstraat (wijziging betreft interne bouwkundige wijzigin gen en aanpassinqen brandveiliq- neid J2009/5353) (7-8). Brigittadreef 2: bouw schuur en carport (6-8). Eendrachtsweg 7, Nieuw- en Sint Joosland: wijziging op d.d. 17 januari 201 1 verleende omge vingsvergunning voor herbouwen (af gebrande) boerderij tot woonboerderij (wijziging betreft de gevelindeling, uitvoering van de dak kapellen en ae indeling van de ruim ten) (2010/16862) (a8). Grote Sternstraat 56: plaatsen tuinberging (3-8). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) oelanghebbenden kun nen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Van 17 augustus tot en met 18 november vindt in de binnenstad van Middelburg Facade 2012 plaats, een grote kunst- en architectuur manifestatie. Organisator is CBK Zeeland. Het evenement bestaat uit een kunstroute door Middelburg met veertien spectaculaire ingrepen in het stadsgezicht door internationaal opererende kunstenaars. Centraal staat het begrip authenticiteit. De installaties verwonde ren, betoveren en verbeelden, maar zetten ook aan tot nadenken over hoe Middelburg er werkelijk uitziet. Het doel van Facade 2012 is te laten zien dat beeldende kunst de mogelijk heden geeft om anders naar de omgeving te kijken, dat het de stad verleven digt en een economische impuls kan zijn. Facade 2012 vindt tevens plaats in de Belgische steden Aalst (Netwerk centrum voor hedendaagse kunst) en Waregem (Be-Part). Kijk voor meer informatie op www.facade2012.nl. Op donderdag 23 augustus organiseert de gemeente weer een Wmo- café, die ditmaal in het teken staat van mobiliteit: hoe komen mensen met een beperking toch overal waar ze moeten zijn? Maken zij ge bruik van het collectief taxivervoer, of zoeken ze liever een andere oplossing? Het Wmo-café vindt plaats in 't Gasthuis in Middelburg. Een Wmo-café is een kleinschalige bijeenkomst waarbij verhalen en ervarin gen van mensen centraal staan. Verschillende mensen vertellen hun ver haal over bijvoorbeeld reizen met een rolstoel. Er wordt ook wat verteld over hoe je met het openbaar vervoer kunt reizen. Er is daarnaast tijd voor discussie. Na de sprekers is er tijd voor het stellen van vragen en het uit wisselen van eigen ervaringen. Wethouder Albert de Vries en andere mensen van de gemeente zijn tijdens het Wmo-café aanwezig om mee te praten, maar vooral om te luisteren naar uw ervaringen en inbreng. Er zijn geen kosten verbonden aan het Wmo-café. ledereen is welkom. U mag dus ook uw partner, buren of familie meenemen. Aanmelden kan via wmocafe@middelburg.nl of beleidsmedewerker Tim Roeb, tel.(0118) 67 56 77. U kunt ook zonder aanmelding komen. Wij hopen u van harte te mogen verwelkomen tijdens het Wmo-café op donderdag 23 augustus van 14.00 tot 16.00 uur in zaal 'De Uitkijk' in 't Gasthuis, Noordpoortplein 2 in Middelburg. Foto: Aart van Belzen De winnaar doet mee aan het natio naal kampioenschap, dat op 29 september in Hardenberg wordt ge houden. De tweede prijs was voor de heer Mahu uit Heerlen, die keramische pannen verkocht. De heer Dummer uit Maastricht met zijn raspen ging met de derde prijs naar huis. Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende omgevings vergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzen- •A'lthoornweg 10: wijzig ii d.d. 27 oktober 2010 verleende re- Woensdag 12 september zijn de verkiezingen van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Volgende week ontvangt u een stempas waar mee u kunt gaan stemmen. Met deze stempas mag u stemmen in elk stem bureau van de gemeente Middelburg. Op de stempas staat nog wel het adres van een stembureau in de buurt, maar niemand is verplicht om daar te stemmen. Zonder stempas kunt u die dag geen stem uitbrengen! U moet naast uw stempas een identiteitsbewijs tonen om te mogen stemmen. Zonder (max 5 jaar verlopen) identiteitsbewijs mag u niet stemmen. Neem daarom een identiteitsbewijs mee (uw paspoort, rijbewijs of identiteitskaart). Dit moet dus in elk geval geldig zijn tot 13 september 2007 of een latere datum. Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft in gediend en tevens van mening is dat ae betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aan vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk ver zoek is griffierecht verschuldigd. KENNISGEVING VERLENGDE BESLISTERMIJN (Reguliere voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij in het kader van de Wet al gemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) hebben besloten voor de vol gende aanvraag de beslistermijn te ver lengen met een termijn van maximaal 6 weken: Voltaweg 31-33: bebouwen ruimte tussen twee bedrijfsgebouwen en verbreden uitrit. Nieuwe uiterste beslisdatum: 24 oktober. KENNISGEVING SANERINGS PROGRAM AAA WEGVERKEERS- LAWAAI Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat zij subsidie hebben aangevraagd bij het ministerie van Infrastructuur en Milieu. Het gaat hier om de uitvoeringskosten voor het verbeteren van de buitengevels van wo ningen aan Klein Vlaanderen. Het gaat daarbij om woningen die op de B- en eindmeldingslijst staan. Woningen die in aanmerking komen voor verbetering zullen, na het aan brengen van aanvullende maatregelen, beter geïsoleerd zijn tegen verkeersla waai, riet binnenniveau van de wonin gen wordt na de sanering duidelijk verbeterd. Inzage Het formulier saneringsprogramma met de relevante stukken Mgt met ingang van woensdag 15 augustus 2012 ge durende zes weken (tot 27 september 2012) ter inzage bij de vakbalie Ruimte op het Stadskantoor. De aanvraag staat eveneens op de website van de gemeente Middelburg www.middelburg.nl, onder actueel, offi ciële publicaties. Gedurende genoemde termijn zijn de stukken in te zien en kunnen belang hebbenden een zienswijze indienen. De eventuele ingediende zienswijzen zullen worden beoordeeld en wordt het programma daar zo nodig op aange past. Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 15 augustus 2012 De Faam pagina 9 16. GEMEENTE MIDDELBURG Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: (0118)67 50 00 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 Donderdag 8.30 tot 20.00 uur tot 30 Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg

de Faam | 2012 | | pagina 9