Samen flink afzien voor goede doel Prijs bd store ZOMER KORTING 20% Korting 50% PENN f Zomer korting Zomer korting f Zomer'korting A Win een reis naar New York met Manhattan Halve suimnno Kortin Korting Vans Sneakers Bikini's O'Neill Slippers Sandalen Wandelschoenen Rugzakken Tenten slaapzakken Hengels en Molens alle modellen Lowa Meindl Hanwag alle modellen alle modellen O'Neill Eastpak Vans Korting Profiteer NU op=op Kortina Zomer korting Zomer korting Y zomer korting f Zomer korting Teva - Crocs Ipenema - O'Neill Converse - Native Vans O'Neill Alpha Mix Match Zomer korting alle modellen Drie lezingen scheepvaart outdoor fashion action Achter de Houttuinen 34 Middelburg Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 15 augustus 2012 De Faam pagina 19 Vlissingen In het kader van Vlissingen Maritiem houdt Maritiem Instituut 'De Ruyter' dit jaar drie lezingen die vanuit ver schillende invalshoeken de ontwikkeling van duurzaam heid belichten in de (Zeeuw se) maritieme wereld. De lezingen zijn bestemd voor .een breed publiek en worden gehouden op het maritiem instituut 'De Ruyter' in Vlis singen. De eerste lezing door Oceanwide Expeditions is op donderdag 23 augustus om 13.30 uur. Oceanwide Expe ditions is. gespecialiseerd in reizen naar de ongerepte na tuur van de noord- en zuid pool. Jan Belgers, een zeer ervaren poolreiziger geeft een presentatie over de onge repte natuur op beide polen en de wijze waarop de mens heid hier op een duurzame manier mee om gaat. Vrijdag 24 augustus om 13.30 uur geeft Roelandt Mijnlieff van Vroon Ship Management een toelichting op de duur zamere bedrijfsvoering bij Vroon. Op tal van aspecten wordt bij Vroon gewerkt aan duurzamere bedrijfsvoering. Dit begint al op de tekenta fel en zet zich voort bij het beheer en de exploitatie van de schepen. Ingenieur Bram Kruijt van Wartsila licht daarna om 15.00 uur de ontwikkelingen toe op het terrein van scheepsmotoren. Het volledige programma is te vinden op www.vlissingen- maritiem.nl. Aanmelden kan via https://nl.surveymonkey. com/s/lezingenvm2012 of 06 - 53 606 294. Leonjanssens Serooskerke Onderweg hebben zij dan diver se bekende cols uit de Tour de France beklommen waaronder Col du Lauteret, Col de la Croix de Fer en de Col de Madeleine. Ook de legendarische 'Neder landse' berg Alpe d'Huez maakt deel uit van het behoorlijk zware parcours. Luctor et Emergo Van der Eijk Tweewielers uit Serooskerke doet mee aan Tour for Life. Het fietsteam dat hij sponsort bestaat uit Jos Du- vekot, Jan Dominicus, Ko van Garderen, Jan van der Eijk, Jaap en Frank Allaart, Mar Verhage, Geert Francke en Joris Beilo. "Onze ploeg heet Luctor et Emergo", vertelt Jan van der Eijk, "Vorig jaar heb ik Tour for Life gesponsord en dat was goed bevallen. Na afloop heb ik zo veel mooie foto's gezien en ja, ik fiets graag, dus dat betekende dit jaar zelf meedoen. Pittig traject Het is een pittig traject bekend van de Tour de France en wij gaan vast veel afzien voor het goede doel. Er is redelijk voor getraind, we zijn in de Arden nen gaan fietsen en ook op va kantie is er in bergen gereden. Wij vertrekken met een goed team in leeftijd van half de twintig tot vijftig plus. Daar naast gaan drie mensen mee als begeleiding. Dit zijn Mineke en Bas Crüq, zij rijden onderweg mee met een busje met al het fietsmateriaal. Daan Roelse, die vrijwilliger is van de organisatie, helpt bij het ontbijt en is kwar tiermaker op de campings waar wij gaan overnachten." Onkosten De deelnemers zijn allemaal 'self supporting' en betalen alle onkosten zoals het inschrijf geld, zelf. Elke deelnemende ploeg streeft'er naar om 15.000 euro sponsorgeld op te halen. 'Luctor et Emergo' heeft dit bedrag middels grote en kleine sponsors bijna bereikt. Sponso ren kan altijd via de site www. tourforlife.nl, link sponsor t.b.v. ploeg 'Luctor et Emergo'. Meer info op www.tourforlife.nl Op 26 augustus stapt een bijzonder peloton van zeven honderd fanatieke renners op de fiets voor de Tour for Life waarbij sponsorgeld opgehaald wordt voor Artsen zonder Grenzen. Tour for Life is een spectaculaire 8-daag- se wielertocht van Italië naar Nederland. De deelnemende ploegen, die uit zes tot negen renners bestaan, fietsen acht etappes door vijf landen. Zij gaan van start in de Italiaanse alpen en zondag 2 september rollen de coureurs over de eindstreep op de Cauberg in Valkenburg ligt. Het team van Luctor et Emergo dat vanuit Italië via verschil lende bergetappes naar Nederland gaat fietsen. FOTO LEON JANSSENS Domburg Domburg is een nieuwe spe ciaalzaak voor herenkleding rijker. Roxane'van den Berg opende 12 juli Manhattan met kwaliteitsmerken als Cast Iron, Hilfiger, Diesel en Hugo Boss. Manhattan richt zich op herèn die er verzorgd, eigentijds en com fortabel bij willen lopen. "De kleding zoeken wij zelf zorg vuldig uit en daarbij wordt in het bijzonder gelet op pas vorm en stof. Het moet niet alleen mooi zijn maar ook goed aanvoelen en vooral draagbaar zijn. Voor een ca sual look maar ook voor naar het werk of andere zakelijke gelegenheden kunnen heren hier terecht. Met bijpassen de accessoires als schoenen, sjaals, riemen en ondergoed. Onze collectie wordt nog uitgebreid", zegt Roxane. Manhattan is te vinden in de commerciële ruimte van Re- Roxanne van den Berg (links) laat trots de openingsactie van de nieuwe winkel zien. FOTO LE0N JANSSENS sidance Wijngaerde. Roxane wil met haar winkel aanvullend en versterkend zijn, niet alleen voor toeristen, maar ook voor Dom burg en omgeving. Service en klantgerichtheid staan bij Man hattan hoog in het vaandel. Er is een kosteloze vermaakservice en bijna alles kan per direct besteld worden mocht het niet aanwe zig-zijn. Wie overdag geen tijd heeft (ondernemers) kan buiten de reguliere openingstijden een afspraak maken. Manhattan biedt zijn klanten extra voor delen zoals de jaarlijkse waar- decheque. Wie voor 26 oktober een aankoop doet, maakt kans op een "reis naar New York; dit in samenwerking met Reisbu reau Rosa uit Middelburg en Goes. Manhattan is het hele jaar door geopend, op vrijdag is het koopavond. Manhattan is te vinden aan de Badstraat 1 in Domburg, telefoon 0118- 851714 en op facebook Man- hattan-Domburg. bd store

de Faam | 2012 | | pagina 19