BLAUW GERUITE KIEL VLISSINGEN nieuws en informatiepagina voor de inwoners van de gemeente vlissingen START RUNNING EFFICIENTLY RESCUE VLISSINGEN WmmKËm (EER)HERSTEL VAN VLISSINGEN VANDALISME, WEET JIJ EIGENLIJK WEL WAT DAT KOST GEMEENTE WOENSDAG 15 AUGUSTUS 2012 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: gemeente Vlissingen, tenzij anders vermeld In opdracht van Vlissingen in beweging start woensdag ochtend 29 augustus 2012 om 9.00 uur de cursus 'Start Running'. Deze cursus is laag drempelig, zodat u als begin nend hardloper kunt ervaren hoe makkelijk het hardlopen kan zijn. De training duurt tot 10.30 uur. Opgeven U kunt zich via de website opgeven voor de cursus 'Start Running'. U vindt hier ook alle informatie over de cursus. Kosten De kosten van de cursus zijn €25,- en worden aan de gemeente Vlissingen voldaan. Als u de cursus afmaakt, krijgt u €10,- teruggestort op uw rekening. U krijgt hiervoor 6 specifieke looptrainingen. Aansluitend aan deze trainin gen kunt u 1 maand kosteloos blijven deelnemen aan de ochtendtrainingen van Loop groep Zeeland. www.loopgroepzeeland.nl Vrijdag 10 augustus 2012 was de 8e editie van Rescue Vlissingen. Een spectaculair evenement dat door veel mensen is bezocht. - 'V-y In de tweede wereldoorlog heeft de stad Vlissin gen meer dan 80 bombardementen te verduren gehad! Dit door de bijzondere strategische ligging van Vlissingen met een haven aan de Schelde- mond. Het gevolg was dat de stad, na de bevrij ding, vrijwel geheel in puin lag. Bijna alle woningen waren zwaar beschadigd en vele moesten noodgedwongen gesloopt worden. He laas zijn vele historische panden verloren gegaan. Met weinig mid delen en onder hoge tijdsdruk is de stad weer opgebouwd. Door de bescheidert en zwijgzame rol van de Vlissingers is niet of nauwelijks bekend bij de inwoners in onze regio hoe zwaar de stad Vlissingen het heeft gehad en wat de rol van de stad is geweest. Ook nationaal wordt er nauwelijks bij stil gestaan. Ter informatie, 'De slag om de Schelde', in 1944, zorgde voor een cruciale stap voor de be vrijding van Nederland. Gelukkig komt daar nu verandering in. Vlis singen zal participeren in het "interreg-project WW2-heritage". Een project wat onder andere bijzondere aandacht zal geven aan deze gebeurtenissen en het resterend erfgoed. Mede hierdoor zal juist Vlis singen eindelijk de aandacht krijgen die ze verdient. Maar ook het begrip dat de stad vele tientallen jaren nodig had om te herstellen. De stad komt er steeds beter en mooier bij te staan. Het Bellamypark, de historische panden en de boulevards zijn hier voorbeelden van. Waarschijnlijk zal ook het landingsmonument verplaatst worden. Naast de Oranjemolen, op de dijk, waar de commando's aan land zijn gekomen, krijgen ook de bevrijders een eervollere plek. Een verzoek wat de LPV al in september 2009 deed. Financieel is deze participatie ook interessant, omdat de helft van de investeringen uit het project gefinancierd zullen worden. Een goede zaak voor het (eer) herstel van de stad Vlissingen en de bevrijders. Raadslid Arjan Wisse, Lokale Partij Vlissingen E-mail: ac.wisse@hetnet.nl Een afgesproken spiegel 500 euro of 4250 belminuten. Reparatie van een kras op een auto: 1500 euro of een nieuwe scooter. De gemeente Vlissingen plaatste vorige maand opvallende borden langs de Nieuwe Vlissingseweg om jongeren ervan bewust te maken dat vandalisme de slachtoffers veel ergernis en geld kost. En de daders als ze in de kraag worden gegrepen, uiteindelijk ook. Met de bewoners sprak de ge meente in mei af maatregelen te treffen tegen het vernielen van de geparkeerde auto's in de straat. Niet alleen zijn de borden geplaatst, de gemeente onderzoekt ook of het aanbrengen van een ribbelstrook vlak voor de geparkeerde auto's vernielingen tegengaat. Het fietst niet prettig op de ribbelstrook, waardoor fietsers automatisch ver- Foto; Ruben Oreel der van de auto's gaan rijden. Met de bewoners is in mei afgesproken om elke vernieling te melden, zodat de gemeente een goed beeld houdt van de situatie. Tot nu toe zijn er nog geen meldingen van overlast geweest. woningen in 2 zelfstandige wonin gen is voortaan ook een vergunning vereist op grond van de Huisves tingsverordening, naast een omge vingsvergunning voor het bouwen. De 'Verordening recreatiewoningen 1994' komt te vervallen en wordt opgenomen in de Huisvestingsveror dening. Momenteel worden op basis van deze verordening alleen onttrek kingsvergunningen verleend voor woningen gelegen aan de zeezijde van de Boulevard. In het ontwerp van de Huisvestingsverordening wordt het gebied voor woningont trekking uitgebreid en per gebied kunnen er meer vergunningen wor den verleend. Voor het omzetten van zelfstandige woonruimte naar onzelfstandige woonruimte (kamers), was al een vergunning vereist. Als bijkomende voorwaarde is daaraan toegevoegd dat een kamer na omzetting dient te voldoen aan een minimum maat. In de Huisvestingsverordening wordt ook de administratieve boete geïn troduceerd. Bij overtreding van voor schriften bij woningomzetting of woningonttrekking kan het college van burgemeester en wethouders voortaan een administratieve boete opleggen. Tenslotte zijn een aantal administratieve bepalingen op elkaar afgestemd. Ter visie Alvorens de herziening van de Huisvestingsverordening ter vast stelling aan de gemeenteraad voor te leggen, ligt het ontwerp van de verordening gedurende 6 weken van 16 augustus 2012 tot 27 september 2012 ter visie in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen. Het ontwerp van de verordening is ook te raadplegen op www.vlissingen.nl/ inspraak. Tijdens de periode van ter inzage legging kunnen belangheb benden schriftelijk of mondeling zienswijzen inbrengen. Schriftelijke zienswijzen moeten worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders, Postbus 3000, 4380 GV te Vlissingen. Voor het indienen van een mondelinge zienswijze kan een afspraak gemaakt worden met dhr. W. Huige, tel. 0118-87339. Parkeerverbodzone Kennis- werfgebied (ged.) Burgemeester en wethouders hebben besloten een parkeerverbodzone in te stellen in het zgn. Kenniswerfgebied. Het betreft het gebied tussen de Veer- havenweg (ged.)/ Edisonweg (ged.) Prins Hendrikweg. (ged.). Deze parkeerverbodzone bevorderthet geordend parkeren, de doorstroming en de algemene verkeersveiligheid van het verkeer. Een situatieschets van het gebied en het besluit liggen vanaf vandaag zes weken ter inzage in de informatiehoek in het stadhuis. Beroep en voorlopige voorziening Tijdens de periode van ter. inzage legging, 15-08-2012 tot 27-09-2012, kunnen belanghebbenden een gemotiveerd beroepschrift tegen het besluit indienen bij de sector Bestuursrecht van de rechtbank Mid delburg. Beroep kan alleen worden ingesteld door degene die tijdig zienswijzen heeft ingebracht tegen het ontwerpbesluit. Op deze regel bestaan 2 uitzonderingen: a. Het beroep beperkt zich tot de eventuele wijzigingen in de beschik king die afwijken van het gepubli ceerde ontwerp. b. Belanghebbende kan redelijkerwijs niet worden verweten geen ziens wijze over de ontwerpbeschikking te hebben ingediend. In het beroepschrift vermeldt u uw naam, adres, de datum, een omschrijving van het besluit waar tegen u beroep aantekent, de reden waarom u beroep aantekent en uw handtekening. Tevens dient u bij uw beroepschrift een afschrift van het besluit te voegen. Het beroep schorst niet de werking van het besluit waar tegen het gericht is. Tegelijk met het beroep kunnen belanghebbenden een verzoek indienen tot het treffen van een voorlopige voorziening bij de sector Bestuursrecht van de rechtbank Mid delburg. Onze beschikking wordt niet van kracht voordat op een dergelijk verzoek is beslist. Voor het indienen van een beroepschrift of een verzoek om een voorlopige voor ziening is griffierecht verschuldigd. Gehandicaptenparkeerplaats Bellamypark Ter hoogte van Bellamypark 3 wen sen wij een aangewezen gehandicap tenparkeerplaats in te richten. Een situatieschets van het gebied en een ontwerp-besluit ligt bij de stukken ter inzage. De gehandicaptenpar keerplaats zal worden aangegeven middels de bebording nummer E06 en het onderbord OB309 van het Reglement Verkeersregels en Verkeer stekens 1990. Wij stellen directe belanghebbenden in de gelegenheid schriftelijk of mon deling binnen 6 weken zienswijzen in te dienen. De betreffende stukken liggen vanaf heden voor een periode van 6 weken ter inzage in het stad huis, begane grond (informatiehoek). Reacties kunnen worden gezonden aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Vlissingen, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen, afdeling Strategie, Beleid en Projecten. Vertrokken naar onbekende bestemming Uit onderzoek van de afdeling Pu- bliekszaken is gebleken dat onder staande personen niet meer wonen op het adres waar zij volgens de gemeentelijke basisadministratie staan ingeschreven. Het college heeft besloten de bijhouding van de persoonlijsten van deze personen op te schorten. Dit betekent dat zij daar door formeel niet meer op dat adres staan ingeschreven Bonenburg 78 W. Verweij, geb. 27-11-1960 Doctor Ottestraat 103 W. Aksman, geb. 01-11-1965 Glacisstraat 130 J.S.A. Silvano, geb. 18-08-1991 Hercules Segherslaan 106 Z.R.J. Marten, geb. 11-07-1992 Lammensstraat 25 R. Bipat, geb. 18-08-1987 Menno van Coehoomgracht 24 A.A.H. Mogen, geb. 25-10-2011 N.S. Vieira, geb. 18-10-1991 Paardenstraat 16 S.C. Domingos Mestra, geb. 17-03-1979 Rembrandtlaan 88 ].F. Soijo,geb. 15-07-1941 Singel 93 F. Sebok, geb. 17-06-1979 Westerzicht 159 G.I. Sechi, geb. 11-07-1991 Op grónd van de Algemene wet be stuursrecht kan een belanghebbende tegen dit besluit bezwaar maken bij het College. De termijn voor het indienen van een bezwaarschrift is zes weken en vangt aan 1 dag na de datum van deze publicatie. Het ondertekende bezwaarschrift moet bevatten de naam en het adres van de indiener, de datum en een om schrijving van het besluit waartegen het bezwaarschrift zich richt. Ook moet de bezwaarmaker gemotiveerd aangeven waarom hij of zij het niet eens is met het besluit. Het bezwaar schrift moet worden gericht aan burgemeester en wethouders van Vlissingen, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Vlissingen, 15 augustus 2012 B&W Vlissingen Postbus 3000 4380 GV Vlissingen

de Faam | 2012 | | pagina 11