BLAUW GERUITE KIEL SCHELDEKRAAN VERLICHT TIJDENS VLISSINGEN MARITIEM VLISSINGEN KALENDER WERK IN UITVOERING SERVICEBUS RIJDT VOLGENDE WEEK WEER SCHEMA SERVICEBUS BEKENDMAKINGEN De Stichting Behoud Scheldekraan bedankt: Ad en Wilma v.d. Woestijne, kinde ren en kleinkinderen, A.J. But en C. But- Joustra, A.J.C.J. Vrijenhoek, Ali en Hans Dert, André Bil, Ank Speel- berg, Annemarie en Hans Verbeek, AVV Beheer, Britt v.d. Laan, Café Res taurant Solskin, Charlotte en Johan v.d Werf, C.M. Stapper, Conny Prins, Daan en Else Sauer, Damen, Dax B.V, Debby en Willem Brink man, Delta N.V, Doeke en Marian Roos, Drs. H.M. Snoek, D.W. Blom, Eddy van Dijke, E.E.M. Geuze- Taze- laar, Ellen en Harry Hospes, Ellen en Piet v.d. Velde, Ellen van Son, Euro pees Fonds Mannen van Staal, Fam. A.C.G. de Fouw, Fam. A.L. de Fouw, Fam. A.P. Steketee, Fam. E.L.M. Hon- tele, Fam. F.W.J.C.J. Goosen, Fam. G. Franken, Fam. G.J.R. Wolterbeek, Fam. J.B.A. Adriaansen, Fam. J. de Lange, Fam. j. Duijm, Fam. J.J.M. Wendriks, Fam. J. v.d. Heuvel, Fam. P.A Amsterdam, Fam. P.C.j. Kolijn, Fam. P. Sonke, Fam. Slager, Fam. W.F. Geense, Fam. W.S. de Vries, Fam. W. Vael en H. Burger, Fenna en René Roep, Flip Feij, Gerda en Onno Kie viet, Gerda Hagen - Verdoorn, Gol den Tulip Westduin Hotel, Greetje Boerma, Gree en Kees Izeboud, Guus van Bebber, Hans Breure, Hans en Gonny Vos, Hans en Tineke Lijnbach, Hans Fromme, Han Smits, Henk Feij, Helge Prinsen, Heijmans Vastgoed ontwikkeling, Hr. A.C. Wisse, Hr. A. Malie, Hr. A.M.P. van Velzen, Hr. W.C. Murre, Hr H.L.A Mercy, Hr. H.W.L. Thijssen, Hr. J.A.S. Joustra, Hr. J. van Gent, Hr. J.W. Weug, H. Masdorp, Hr. M. de Zwarte, Inge van Son, Janny en Charles Wiessner, Jan Parent, J.C.J: Meerman, Jens de Zwarte, Jens v.d. Laan, Joris Groeneveld, Jose en Dick Tangeman, Karina en Jack van Hoorn, Kees en Thea van Soelen, Kobus Verbeek, Ko Goed bloed (40 jaar kraanmachinist), Kooij edelsme den, Leendert de Bruijne, Lex de Meester, Liesbeth en Bert Smet, L.J. Schoenmakers, Lionsclub Vlissingen, Loods674, Louk Peperkamp, Mabe- lis Design, Mae Scout, Marco Even huis, Margot Schotel, Margriet en Louis van Heulen, Marie- Louise en Peter de Jonge, Marike Joustra, Mark Weug, Matty en Ab Castel, Mercy Kamermans, Mevr. A.J. de Roos, Mevr. J. Joustra- Salomons, Mevr. F.P. Smit - Theune, Mevr. N.H. de Bruin, Mevr. S. Visser - v.d. Woes, Mevr. v.d. Pool- Stronks, Mint Schout, Nienke van Heulen, Nora Wisse, Olivier van Heulen, Patricia Bleijenberg, Patricia en Hein Naerebout, Pedro de Zwar te, Peter en Willeke van Beers, Peter Sneltjes, Piet Stroo, Proper- Stok Ontwikkelaars, P. Vader en L. Vader - de Wit, Rens Schot, Restaurant De Vissershaven, Ria en Louis de Nooijer, Rita en Dirk Huurman, Rosy en Rob van Dijk, Sam van den Bout, Schip per Accountants, Stichting Maritie me Activiteiten De Ruijter, Stichting Moerman Promotie, Suze Verbeek, Tobias Verbeek, Theelen Partners, Trainingscentrum Brandweer Vlissin gen, Uitgeverij Den Boer/ De Ruiter, Underdog BvLZ Vlissingen, Victor van Heulen, Wil en Henk van Son, Willemsen Electrotechniek, Wilma en Henk de Jong, World of Grand Cru Leiden. Zaterdag 18 augustus 2012 9.00 uur Duin- en Strandtocht De Kanovijver Zondag 19 augustus 2012 14.00 uur Natuurgebied Rammekens Rondleiding Fort Rammekens www.vlissingen.nl/uit NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 15 AUGUSTUS 2012 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: gemeente Vlissingen, tenzij anders vermeld Werkzaamheden Spoorstraat Woensdag 15 augustus 2012 wordt de Spoorstraat in Oost- Souburg vanaf 7,00 uur afgeslo ten voor al het verkeer. Dit in verband met werkzaamheden aan de asfaltrijbaan. Het verkeer wordt omgeleid middels bebor- ding via de Lekstraat, Burgemees ter Stemerdinglaan en de A58. De werkzaamheden duren tot en met donderdag 16 augustus 2012. Verk eersafzetting Zuidwateringstraat Donderdag 16 augustus 2012 is de Zuidwateringstraat, tussen de Schotteweg en de Barents weg, van 13.00 tot 16.00 uur niet toegankelijk voor door gaand verkeer, uitgezonderd voetgangers en fietsers. Dit in verband met werkzaamheden aan hel wegdek. www.vlisslngen.nl/ werkinuitvoering Vrijdagavond 24 augustus 2012 om 22.00 uur wordt de Toren kraan, beter bekend als de Schel dekraan, weer in bedrijf gesteld. Dit is mogelijk, mede dankzij de Europese subsidie Tnterreg Iva 2 Zeeën' en de talloze particulie ren en ondernemingen die een eigen bijdrage hebben geleverd via de Stichting Behoud Schel dekraan. Initiatiefnemer van de Stichting Behoud Scheldekraan, Louis van Heulen, heeft ervoor gezorgd dat de Scheldekraan tij dens Vlissingen Maritiem (tijde lijk) prachtig wordt aangelicht. De Stichting Behoud Scheldekraan nodigt samen met de gemeente4 Vlissingen alle mede-financiers van de Scheldekraan bij deze uit, om de bijzondere (tijdelijke) aanlichting van de kraan te bekijken vanaf een bijzondere locatie: het schip De Hydrograaf. Dit schip is beschikbaar gesteld door Vlissingen Maritiem en ligt in het Dok van het Scheldekwar- tier, tegenover de machinefabriek. Omdat veelal de adressen van de sponsoren van Stichting Behoud Scheldekraan niet bekend zijn, is het onmogelijk om alle gevers persoonlijk uit te nodigen. Bij deze willen de gemeente Vlissingen en de Stichting Behoud Scheldekraan daarom personen, instellingen én anonieme gevers van harte bedan ken. De Stichting Behoud Schelde kraan heet de hiernaast vermelde personen graag welkom op 24 au gustus tussen 21.00 en 23.00 uur op het schip de Hydrograaf in het Dok. Vanaf deze locatie heeft u een goed zicht op het onsteken van de (tijdelijke) verlichting van de Schel dekraan om 22.00 uur. Wilt u van deze uitnodiging gebruik maken? Meld u zich dan vóór 20 augustus 2012 aan via e-mail: lvheulen® zeelandnet.nl. INVESTEREN IN JE TOEKOMST GRENSOVERSCHRIJDEND SAMEN WERKINGSPROGRAMMA 2007-2013 dec i tte E jraaori tSr-ie &ra«t WK.- Sa#<nab Volgende week rijdt de Servicebus van de gemeente Vlissingen weer. Heeft u vragen, klachten of ideeën op het gebied van de openbare ruimte? Bezoek dan in uw eigen wijk of dorp de Servicebus. Vanuit de bus onder nemen wij actie om uw vraag/klacht zo snel mogelijk op te(lossen. Schema De Servicebus rijdt elke even week door de gehele gemeente en stopt op vaste plaatsen. www.vlisslngen.nl/serviceteam Dag en tijd Plaats Maandag 20 augustus 2012 09.00-11.30 uur Winkelcentrum Paauwenburg 13.00-15.30 uur Winkelcentrum Paauwenburg Dinsdag 21 augustus 2012 09.00 - 11.30 uur Bloemenlaan (zuidzijde basketbalveld) 13.00-15.30 uur Ter Reede (ingang Vredehoflaan) Woensdag 22 augustus 2012 09.00-11.30 uur Kanaalstraat (tegenover de Bruna) 13.00-15.30 uur Oranjeplein Donderdag 23 augustus 2012 09.00-11.30 uur Winkelcentrum Papegaaienburg 13.00-15.30 uur Winkelcentrum Papegaaienburg Vrijdag 24 augustus 2012 09.00-11.30 uur Scheldestraat (Mies Bloemenhuis) 13.00-15.30 uur Fonteyne Ingediende aanvragen voor een omgevingsvergunning: Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende aanvragen voor een omgevingsvergunning hebben ontvangen: 1. plaatsen dakopbouw woning Palingstraat 38 (06-08-2012) De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief ka rakter. Tegen deze aanvragen kun nen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de vergunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Kennisgeving beschikking Wet algemene bepalingen omge- vingsrecht (Wabo) Reguliere procedure: Verleende omgevingsvergun ningen Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunnin gen hebben verleend: 1. plaatsen reclamezuil Stations plein Vlissingen (07-08-2012) 2. plaatsen zonwering gevel Walstraat 98 (07-08-2012) 3. uitbreiden woning voorzijde Spaarnestraat 75 (07-08-2012) 4. plaatsen terrasscherm Beurs plein 11 (07-08-2012) 5. bouwen loods schapenhouderij Zandweg 54 (02-08-2012) Bezwaar Bij de hierboven genoemde be sluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Vlis singen, afdeling Bedrijfsvoering, juridische zaken, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Het maken van bezwaar schorst de werking van het besluit niet. Wel kan een belanghebbende die bezwaar heeft gemaakt, de Voorzieningenrechter van de rechtbank Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg verzoeken een voorlopige voorzie ning te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de 3 weken op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde plannen vanaf dinsdag, voorafgaand aan de ver gadering, raadplegen op www.vlis singen.nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstands vergaderingen zijn 23 augustus en 13 september 2012. Wet milieubeheer Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer Burgemeester ert wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende meldingen in het kader van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Barim) als bedoeld in artikel 8.40 Wet mili eubeheer hebben ontvangen: van Strandpaviljoen Piet Hein voor het veranderen van een inrichting. De inrichting is gelegen op het perceel Zwanen burg 9 te Vlissingen. van 't Puntje voor het veran deren van een inrichting. De inrichting is gelegen op het perceel Piet Heinkade 95 te Vlissingen. van Zeeuwse Vis Veiling Vlis singen BV voor het veranderen van een inrichting. De inrich ting is gelegen op het perceel Eerste Binnenhavenweg 24 -26 te Vlissingen. van Las- en onderhoudsbedrijf Bas Minderhoud voor het veranderen van een inrichting. De inrichting is gelegen op het perceel Eerste Binnenhavenweg 37 te Vlissingen. van CARMAX Exclusive Car Cleaning voor het oprichten van een inrichting. De inrich ting is gelegen op het perceel Industrieweg 19 te Vlissingen. van J. Vos voor het veranderen van een inrichting. De inrich ting is gelegen op het perceel BoksWeg 1 te Vlissingen. van DHZ Garage Colijn voor het oprichten van een inrich ting. De inrichting is gelegen op het perceel Nieuwe Kruid- molenweg 8 te Vlissingen. Herziening van de Huisvestings verordening Het college van burgemeester en wethouders is voornemens de gemeen teraad voor te stellen om de Huisves tingsverordening aan te passen. Aanleiding De gemeente Vlissingen kent tot op heden een Huisvestingsverordening die alleen een vergunning eist, als een zelfstandige woonruimte wordt omgezet naar een onzelfstandige woonruimte (kamerbewoning). Ge constateerd is dat er ook zelfstan dige woningen worden gesplitst. Hiervoor was tot op heden, op basis van de Huisvestingsverordening, geen vergunning vereist. Daarnaast bestaat in Vlissingen de 'Verordening Recreatiewoningen 1994'. Op grond van deze verordening is een vergun ning noodzakelijk als een woning wordt onttrokken aan de perma nente woningvoorraad voor deeltijd bewoning. Gelet op de huidige ontwikkelingen in de woningmarkt, de kwaliteit van het woon- en leefkli maat en de wens om het aantal deel tijd woningen uit te breiden, heeft het college van burgemeester en wethouders een herziening van de Huisvestingsverordening voorbereid. Herziening Globaal houden de aanpassingen van de Huisvestingsverordening het volgende in. Voor het splitsen van

de Faam | 2012 | | pagina 10