r r Facade: kunst- en architectuur manifestatie Meer Met Minder subsidie nog beschikbaar Standwerkersconcours in Middelburg Stationsbrug afgesloten voor gemotoriseerd verkeer Wijziging starterslening INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 8 augustus 2012 De Faam pagina 9 GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: (0118)67 50 00 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Woensdag 8 augustus worden verkeersmaatregelen inge voerd om de Stationsbrug af te sluiten voor gemotoriseerd verkeer (met uitzondering van lijnbussen). Direct daarna mogen alleen nog bromfiet sers, fietsers, voetgangers en lijnbussen gebruikmaken van de Stationsbrug. Het college van Gedeputeerde Staten van de Provincie Zeeland heeft op 3 juli 2012 het verkeersbesluit hiervoor genomen. Woensdag worden werkzaamhe den verricht aan de wegvakken richting de brug en de indeling van rijstroken. Verder worden de ver keersborden aangepast op de nieuwe verkeerssituatie. Ook wor den de verkeerslichten op de beide kruispunten die grenzen aan de Stationsbrug anders ingesteld. De weggebruikers worden met tij delijke gele verkeersborden geat- tendeerd op de gewijzigde ver keerssituatie. Fietsvriendelijk Het afsluiten van de Stationsbrug voor gemotoriseerd verkeer zorgt voor een verbeterde verkeersvei ligheid op de brug. Daarnaast Het artikel over de wijziging van de starterslening heeft u eerder op deze pagina kunnen lezen. Er is echter een fout in geslopen. Hieronder de correcte tekst. Al ruim zes jaar verstrekt de gemeente startersleningen aan koopstarters op de woningmarkt om daarmee de stap naar een koopwoning voor starters mogelijk te maken. Bovendien stimu leert de startersregeling op dit moment de doorstroming op de koopwoningmarkt in Middelburg. In de vergadering van 26 juni 2012 heeft de gemeenteraad daarom besloten het budget voor uitvoering van de regeling Star tersleningen te verhogen met 500.000,-. In dezelfde vergadering heeft de raad opdracht gegeven aan het college van burgemeester en wet- WIJZIGING VERORDENING WINKELTIJDEN MIDDELBURG Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat de raad van de gemeente Middelburg in de ver gadering van 29 mei 2012 neeft beslo ten tot wijziging van de Verordening Winkeltijden Middelburg. Deze wijziging betreft een aanpassing van de begin- en eindtijd van de zon dagenregeling (geopend tussen 10.00 uur en 18.00 uur) en de aanwijzing van gemeentelijke toezichthouders. Deze wijzigingsverordening treedt in werking op 16 augustus 2012 en ligt voor een ieder ter inzage in de infor- matiehoek van het Stadskantoor, Ka naalweg 3 te Middelburg. Kopieën van de stukken zijn aldaar voor een ieder tegen betaling verkrijgbaar. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ont vangst): Bosschaartsweg 1wijzigen re clame (26-7). Brigittadreef 2: bouw schuur en carport (31-7). Noordweg 252: sloop schuur en nieuwbouw schuur (26-7). Informatie over deze aanvragen is ver krijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het houders om de grens voor de ver wervingskosten van een woning waarvoor een starterslening kan worden verstrekt te verlagen van €200.000,- naar 170.000,-. Onder verwervingskosten worden verstaan de koop/aanneemsom met daar bovenop de bijkomende kosten zoals overdrachtsbelasting, Stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karak ter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aan vraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende omgevingsver gunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Duke Ellingtonstraat 32: bouw woning met vrijstaande berging 110599) (27-7). kromme Weele 26, Seisstraat 1 en Singelstraat 70: aanbren- qec '31-7). na en gedichten op gevels (15435) Lazarijstraat 8: bouw woning met carport (1-8). Noordweg 93: plaatsen zonnecol lector/zonneboiler op bijgebouw (1-8). Voorborch 62: plaatsen dakkapel voordakvlak woning (1-8). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) Delanghebbenden kun nen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij bur- lemeester en wethouders van iddelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft in Foto: Aart van Belzen draagt het bij aan de wens van de gemeente Middelburg om het cen trum van Middelburg fietsvriende lijk te maken. De gemeente Middelburg wilde de afsluiting graag realiseren voor het begin van het nieuwe schooljaar. Van 17 augustus tot en met 18 november vindt in de binnenstad van Middelburg Facade 2012 plaats, een grote kunst- en architectuur manifestatie. Organisator is CBK Zeeland. Het evenement bestaat uit een kunstroute door Middelburg met veertien spectaculaire ingrepen in het stadsgezicht door internationaal opererende kunstenaars. Centraal staat het begrip authenticiteit. De installaties verwon deren, betoveren en verbeelden, maar zetten ook aan tot nadenken over hoe Middelburg er werkelijk uitziet. Het doel van Facade 2012 is te laten zien dat beeldende kunst de mogelijk heden geeft om anders naar de omgeving te kijken, dat het de stad verleven digt en een economische impuls kan zijn. Facade 2012 vindt tevens plaats in de Belgische steden Aalst (Netwerk centrum voor hedendaagse kunst) en Waregem (Be-Part). Kijk voor meer informatie op www.facade2012.nl. renteverlies tijdens de bouw, nota- riskosten, makelaarskosten en af- sluitkosten voor de lening (dit ligt doorgaans rond de 10%). In de gemeente Middelburg zijn er volgens de raad voldoende wonin gen in de prijscategorie tot 170.000,- beschikbaar. Door de grens van de verwervingskosten te verlagen kunnen meer starters op de woningmarkt geholpen worden met het beschikbare budget. De wijziging treedt in per 1 september 2012. Als u nog gebruik wilt maken van de oude regeling, dient een aanvraag uiterlijk 31 augustus 2012 bij de SVN ontvangen te zijn. Meer informatie op de gemeente lijke website of www.svn.nl. gediend en tevens van mening is dat ae betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aan vragen aan de Voorzieningenrechter bij ae Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk ver zoek is griffierecht verschuldigd. GEDOOGBESLUIT Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij op verzoek van het Admi raal De Ruyter Ziekenhuis in hun vergadering van 31 juli 2012 hebben besloten de plaatsing van een tijdelijke GSM-zendmast op het "Gasthuister rein" aan het Noordbolwerk 35 zonder dat de daarvoor vereiste omge vingsvergunning als bedoeld in artikel 2.1. eerste lid onder a en c van de Wabo is verleend, voor maximaal 8 maanden te gedogen, tot uiterlijk 1 april 2013. Bij het hierboven genoemde besluit kun nen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kun nen binnen zes weken na de datum van verzending (2/8) een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft in gediend en tevens van mening is dat ae betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aan vragen aan de Voorzieningenrechter bij ae Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk ver zoek is griffierecht verschuldigd. Middelburg is één van weinige Zeeuwse gemeenten waar nog steeds subsidie op energiebesparende maatregelen aan woningen beschikbaar is. Wees er snel bij! De regeling is bedoeld voor woningen van voor 1998 van particulieren en geldt tot 31 december 2012 of tot zo lang er geld in de pot zit. Als u via een Meer Met Minder-aanbieder uw huis minimaal 20% energiezuini ger maakt (één energielabelsprong), dan kunt u via Meer Met Minder een sti muleringspremie krijgen van 350,- van de Provincie Zeeland én 350,- van de gemeente Middelburg. Als u uw woning 30% energiezuiniger maakt (twee energielabelsprongen), dan kunt u zelfs het dubbele krijgen, in totaal 1.400,-. Als de subsidie is aangevraagd heeft u nog een jaar de tijd om de maatregelen te treffen en de woning af te melden. Voordat u de Meer Met Minder subsidie kunt aanvragen heeft u een zogenaamd maatwerkadvies nodig. Hiervoor komt er een professional uw huis bekijken en deze stelt een rapport op waarin staat welke energiebesparende maatregelen u kunt treffen, wat de kosten daarvan zijn en welke besparingen u dat oplevert. Op www.energieloket.nl of www.meermetminder.nl vindt u meer informatie. Op donderdag 9 augustus wordt in de Lange Delft het standwerkersconcours gehouden. Drieëntwintig standwerkers gaan de strijd aan, wie tot beste stand werker 2012 in Middelburg zal worden uitgeroepen. Het spektakel begint om 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Een jury beoordeelt de standwerkers op origi naliteit, overtuiging en welbespraaktheid. Om 16.30 uur reikt wethouder Chris Simons aan de beste drie deelnemers de prijzen uit. De prijsuitreiking vindt plaats in de Lange Delft op de hoek met de Segeersstraat. De standwerkers zorgen op 9 augustus voor veel extra plezier tijdens deze 'dolle' donderdag. KENNISGEVING VERLENGDE BESLISTERMIJN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zii in het kader van de Wet alge mene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) hebben besloten voor de volgende aan vraag de beslistermijn te verlengen met een termijn van maximaal 6 weken: Voor: aanbrengen gevelreclame. Locatie: Podium T5. Nieuwe uiterste beslisdatum: 18 okto ber 2012. ONTWERPBESLUITEN WAAR TEGEN GEEN ZIENSWIJZEN ZIJN INGEDIEND Uitgebreide voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat inzake de onderstaande ontwerpbesluiten binnen de termijn van ter inzage legging geen zienswijzen naar voren zijn gebracht: Sint Jorisstraat 35: verlenen van omgevingsvergunning voor het brandveilig gebruik van een pand als buitenschoolse opvang. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Uitgebreide voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be-' kena dat zij in het kader van de Wet al gemene bepalingen omgevingsrecht vergunning hebben verleend: Voor: het brandveilig gebruik van een pand als buitenschoolse opvang. Locatie: Sint Jorisstraat 35. De beschikking is ten opzichte van de ontwerp beschikking niet gewijzigd. De vergunningen en alle relevante stuk ken liggen gedurende zes weken, vanaFaoncferdag 9 augustus tot en met woensdag 19 september elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. De oelangheb- bende die het niet eens is met de ver leende omgevingsvergunning ten behoeve van de desbetreffende activi teit en die tegen het ontwerpbesluit een zienswijze naar voren heeft gebracht (alsmede degene die redelijkerwijs niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben ingebracht) kan vanaf vrii- dag 10 augustus tot en met donderaag 20 september een gemotiveerd beroep schrift indienen bij ae Rechtbank Mid delburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Het beroepschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te be vatten: naam en adres van de indiener, de dagtekening, omschrijving van het besluit waartegen beroep wordt inge steld en de gronden van het beroep. Degene die een beroepschrift heeft in- qeaiend en tevens van mening is dat ae betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg. Voor zowel het behandelen van een beroepschrift als van een verzoek om een voorlopige voorziening is griffierecht verschuldigd.

de Faam | 2012 | | pagina 9