Politiek onder loep GGD Zeeland lanceert app: GGD Teek Gospelkoor Sheborim Gobelins in de Wandelkerk Expositie in 't Gasthuis Zeeuwse smaken GEMEENTE mtsmmm MÊBMÊtÊSBUBÊÈ Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 8 augustus 2012 De Faam pagina 8 Freek de Jonge speelt zijn vierde verkiezingsconference ook in Zeeland. FOTO: PR Middelburg De nieuwe app 'GGD Teek' informeert gebruikers lande lijk over teken en tekenbeten. Nu het tekenseizoen in volle gang is, is aandacht voor deze beestjes erg belangrijk. De GGD Teek app is de eerste app afkomstig van de GGD Zeeland en vanaf nu gratis verkrijgbaar voor de iPhone en iPad. Mensen zoeken informatie steeds meer digitaal, met de GGD Teek app sluit de GGD Zeeland hierbij aan. De app biedt onder meer informatie over het herken nen van teken en tekenbeten, waar teken zijn, hoe je een tekenbeet kunt voorkomen en wat je moet doen bij een beet. Daarnaast bevat de app een animatiefilmpje waarin wordt uitgelegd hoe je een teek verwijdert. Ook kun je via de app melding maken bij de Tekenradar waar en wanneer je gebeten bent. Vooral in Zeeland hebben teken de aandacht. In ver gelijking met de andere pro vincies komen in bepaalde gebieden van Zeeland de meeste teken met de bacte rie die de ziekte van Lyme kan veroorzaken voor. Op Schouwen-Duiveland ko men de meeste besmette teken voor. Meer info over de app is te vinden in de App store. Mo gelijk komt op termijn de app ook beschikbaar voor An- droidgebruikers. Meer info over teken op de website: www.ggdzeeland.nl/teek. Cabaretier Freek de Jonge neemt de politiek flink op de korrel in aanloop naar de verkiezingen. Zijn nieuwe verkiezingsconference speelt hij ook in Zeeland en wel op 24 augustus in De Vosse- kuil in Oud Vossemeer op Tholen, op 28 augustus in het Kerkje van Kats en op 30 augustus in dorpshuis Luctor et Emergo in Rilland. Redactie Rilland "Het theaterseizoen is nog niet begonnen, maar door de val van het kabinet krijgen we plotseling de mogelijkheid om een mooie, extra openingsvoorstelling te presenteren", reageert Jacques Boonman die de voorstelling naar Zeeland heeft weten te halen. De Jonge heeft voor de vierde keer een verkiezingscon ference geschreven, dit keer in aanloop naar de verkiezingen op 12 september. Titel is De Stemming 4: Mierenneuken. Als geen ander neemt Freek de Jonge de verkiezingsprogram ma's van de diverse partijen onder de loep. En natuurlijk voorziet hij ze van messcherpe analyses en commentaren. "Uit veel is af te leiden dat de demo cratie zijn beste tijd wel gehad heeft", meldt De Jonge, "en dat de macht van het Nederlandse parlement vrijwel nihil is. Dus vluchten de partijen in de schijnwereld van lijsttrekkers verkiezingen en megacoalities. De media rennen als altijd als honden achter ieder weggewor pen stokje aan. Het idealisme voorbij, het populisme voorbij, het realisme voorbij, gaan we op 12 september kiezen en stem men. Waarvoor en op wie?" De voorstellingen beginnen om 20.00 uur. Kaarten a 17,50 euro zijn te koop via www.po- diumreimerswaal.nl of 0113- 551552. Domburg In de Protestantse kerk aan de markt in Domburg wordt woensdag 22 augustus een zomeravond inloopconcert gehouden. Dit concert wordt verzorgd door het gospelkoor Sheborim uit Middelburg onder leiding van de diri- gente Jeanne Ovaa. Tijdens deze avond zal het koor een afwisselend repertoire ten gehore brengen van Neder lands en Engelstalige gos pel, afgewisseld met blokjes gemeentezang, een duet met een gouwe ouwe en een stukje proza. Sheborim wordt begeleid door het ei gen combo met op de piano Alexander Koole, slagwerk Erik van Leerzem en op de dwarsfluit Ineke Flipse. Aanvang van deze avond is om 20.30 uur. De toegang deze avond is vrij. Middelburg Kunstenares Carmen Mil- hous-Arendt is de derde exposant die dit seizoen, in het kader van het Lange Jan Project, haar werk toont in de torenvoet van de Lange Jan. De gobelins van haar verbeelden een poëtische en kleurrijke wereld, waarin ge abstraheerde gestalten te her kennen zijn. Te weinig om te verworden tot een kant-en- klaar plaatje, genoeg om de fantasie te prikkelen. De ten toonstelling wordt geopend op donderdag 16 augustus om 14.00 uur en duurt tot en met maandag 17 september. De tentoonstelling is op werk dagen te bezichtigen van 10.30 tot 17.00 uur en in het weekend van 13.30 tot 17.00 uur. Middelburg De maanden augustus, sep tember en oktober exposeert Wolfgang Krug kunstobjecten door het gehele gebouw van centrum voor zorg en reactive ring 't Gasthuis in Middelburg. Papier-maché objecten zijn tot oktober te bezichtigen in de vi trinekast in de centrale hal. Zijn schilderijen zijn tot november te bekijken in de centrale hal en op de tweede verdieping. Wemeldinge In het kader van het Jaar van het Water organiseert Lekker Re gionaal Product in samenwer king met Zeeuwse restaurants en cateraars op unieke locaties bijzondere lunches en zomer avonden met lekkere streek producten. De eerstvolgende is zaterdag 18 augustus bij Boer derij Schoudee in Wemeldinge. Tijdens een wandeling langs de Oosterschelde kunt u lekkere amuses als zeekraal, zomerse bieten en Zeeuws spek proeven. Geniet vervolgens op het boer derijterras van een (h) eerlijke mosselmaaltijd en een zomers aardbeiendessert. Lekker Regionaal Product zet zich in voor het verbeteren van de toegankelijkheid en vergro ten van de naamsbekendheid van streekproducten in West Brabant en Zeeland. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNING (tussen haakjes staat de datum van ontvangst) Serooskerke - Wilgenlaan 2, het plaatsen van zonnecellen en een zonneboiler (26-7); Vrouwenpolder - Lijdijkweg 6, het bouwen van een woning en schuur (26-7); De aanvragen kunnen uit meer dere activiteiten bestaan. Een be zwaarschrift kan pas worden ingediend nadat het college op de aanvraag heeft beslist. VERLENGING BESLISTERMIJN OMGEVINGSVERGUNNING (tussen haakjes staat de verlen gingstermijn) Serooskerke - Vrouwenpolderseweg 55a, het realiseren van een boerenland winkel (6 weken); VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN (reguliere voorbereidingsproce dure - tussen haakjes staat de datum van verzending) Domburg - Brouwerijweg 37, het uitbreiden van een woning en het aanbren gen van een rieten dak (1 -8); - Vloedlijn 20, het bouwen van een tuinhuis (31-7); Grijpskerke - Pioniersweg 2, het herbouwen van een schuur (31-7); Koudekerke - Biggekerksestraat 53, het ver groten van een schuur (27-7); - Duinstraat 2A, het bouwen van een woning (27-7); Meliskerke - Rapenburgweg 12, het bouwen van een schuurtje (31-7); Oostkapelle - Domburgseweg 74, het potdeks- elen van de zijgevel (27-7); Veere - Kaai 51, het verbouwen van een voormalig bankfiliaal tot de oor spronkelijke woonfunctie (1 -8); - Kanaalweg WZ, het opmetselen van de vestingmuren Maurits Bolwerk (1 -8); Vrouwenpolder - Snouck Hurgronjeweg 3, het herbouwen van de bestaande garage (31-7); Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar maken bij het college. (Zie: bezwaar, be roep en voorlopige voorziening). De vergunning en de bijbeho rende stukken kunnen tijdens deze periode worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN (uitgebreide voorbereidingsprocedure) Aagtekerke - Burg. Bosselaarstr 14, het brandveilig gebruik (31-7); Domburg - Schelpweg 24, het brandveilig gebruik (31-7); Oostkapelle - Dorpsstraat 52, het brandveilig gebruik (31-7); De vergunning is ten opzichte van de ontwerpvergunning niet gewij zigd. De omgevingsvergunning, de aanvraag en de daarbij beho rende stukken liggen van 8 au gustus t/m 18 september 2012 ter inzage. Tijdens deze termijn kan tegen de vergunning alleen beroep worden ingesteld door: - belanghebbenden die zienswij zen hebben ingebracht tegen de ontwerpvergunning; - de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de mogelijkheid advies uit te brengen over de ontwerpvergunning; belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben inge bracht tegen de ontwerpvergun ning. De vergunning wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij tijdens die termijn beroep is ingesteld en een ver zoek om voorlopige voorziening is gedaan. De vergunning wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Het beroeps schrift moet worden ingediend bij de rechtbank in Middelburg, postbus 5015,4330 KA in Mid delburg. Het verzoek om voorlo pige voorziening moet worden gericht aan de Voorzieningen- rechter van de rechtbank in Mid delburg, postbus 5015, 4330 KA in Middelburg. ONTWERP OMGEVINGS VERGUNNING TIJDELIJK AFWIJKEN BESTEMMINGS PLAN KOM GRIJPSKERKE (uitgebreide voorbereidingsprocedure) Wij zijn van plan zijn om op grond van artikel 2.12, lid 2, Wet alge mene bepalingen omgevingsrecht tijdelijk af te wijken van het be stemmingsplan "Kom Grijps kerke" voor de volgende om gevingsvergunning: Grijpskerke - Locatie: gebied Nimmerdor - Voor: voor het verlengen van de plaatsingsduur (tot 1 januari 2013) van informatiecentrum/ bezoekerscentrum Nimmerdor De ontwerp omgevingsvergun ning, de aanvraag en de daarbij behorende stukken liggen van 9 augustus t/m 19 september ter in zage. Binnen deze termijn zijn de stukken in te zien op de gemeen telijke website www.veere.nl onder 'Loket - visie en beleid - tij delijke ontheffingen - Grijpskerke' en zijn in te zien op het gemeen tehuis. Van 9 augustus t/m 19 september 2012 kunnen belang hebbenden een mondelinge of schriftelijke zienswijze indienen bij het college. Voor het indienen van een mondelinge zienswijze kunt u contact opnemen met mw. I. van Belzen, tel. (0118) 555 332. VERLEENDE OMGEVINGS VERGUNNING ACTIVITEIT MILIEU Wij hebben de volgende vergun ning verleend: Grijpskerke: - het aanpassen van de pluimvee stallen aan de Frederik Barba- rossaweg 1 De vergunning is ten opzichte van de ontwerpvergunning niet gewij zigd. De omgevingsvergunning, de aanvraag en de daarbij behorende stukken liggen van 16 augustus t/m 27 september 2012 ter inzage. Tijdens deze termijn kan tegen de vergunning alleen beroep worden ingesteld door: - belanghebbenden die zienswij zen hebben ingebracht tegen de ontwerpvergunning; - de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de mogelijkheid advies uit te brengen over de ontwerpvergunning; - belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden ver weten geen zienswijzen te hebben ingebracht tegen de ontwerpvergunning. De vergunning wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij tijdens die termijn beroep is ingesteld en een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan. De vergunning wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Het beroepsschrift moet worden ingediend bij de recht bank in Middelburg, postbus 5015,4330 KA in Middelburg. Het verzoek om voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de Voorzieningenrechter van de rechtbank in Middelburg, postbus 5015,4330 KA in Middelburg. AANWIJZING TOEZICHT HOUDENDE AMBTENAREN Wij hebben de heer H. Roelse als toezichthouder aangewezen. Toe zichthouders controleren de regels op grond van de Verordeningen onroerende zaakbelastingen, hon denbelasting, forensenbelasting, toeristenbelasting, afvalstoffenhef fing, rioolrechten, precariobelastin- gen en parkeerbelastingen. Dit besluit ligt van 8 augustus tot en met 19 september 2012 ter inzage. TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u inzien bij de centrale pu- blieksbalie van het gemeentehuis, Traverse 1 te Domburg. Openings tijden van de balie zijn van maan dag t/m vrijdag van 09.00 tot 16.00 uur. Op donderdag tot 19.00 uur (met uitzondering van Burgerlijke Stand zaken). Kijk ook eens op www.veere.nl. BEZWAAR/BEROEP/ VOORLOPIGE VOORZIENING Tegen een aanvraag kan geen be zwaarschrift worden ingediend. Tegen een groot aantal besluiten kan alleen door belanghebbenden een bezwaarschrift worden inge diend. Dat moet schriftelijk ge beuren, ondertekend zijn, binnen de genoemde termijn (vaak 6 weken na de verzenddatum aan de aanvrager) en moet tenminste het volgende bevatten: naam en adres indiener; dagtekening; een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht; de gronden van bezwaar. U moet uw bezwaren richten aan het be stuursorgaan dat de beslissing heeft genomen: het college, de burgemeester of de gemeente raad, Postbus 1000,4357 ZV in Domburg. De gemeente moet de zaak opnieuw bekijken en neemt een besluit op het bezwaar. Als u het daar nog niet mee eens bent, kunt u hiertegen binnen zes weken in beroep gaan. U doet dat in de meeste gevallen bij de sec tor bestuursrecht van de recht bank. Als er sprake is van spoed kan naast het indienen van een bezwaarschrift ook een voorlo pige voorziening gevraagd wor den bij de Voorzieningenrechter. Voor informatie (0118) 555 444. Domburg, 8 augustus 2012 Burgemeester en wethouders van Veere

de Faam | 2012 | | pagina 8