Mosseldag minder massaal??? Neen, alleen een beetje anders dermaTeam Bespaar direct energie ingf EGRO Als jevandaagje grote teen hebt gestoten, ben je morgen dood... Rammegors wordt een getijdengebied voor uw huid polikliniek dermatologie huid- en laserkliniek huidtherapie Dermateam Middelburg In Barcodegebouw Park Veldzigt 67 4336 DX Middelburg 0118-673050 www.dermateam.nl 849,15 COMPLETE 650 Wp SET Voor andere sets en üw rendement bezoekt u onze website www.VerdegroSolar.nl Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 8 augustus 2012 De Faam pagina 7 Mosseldag moest in 2012 minder massaal worden. De kermis zou verdwijnen, net als de braderie. En een bakje mosselen zou 5,00 euro gaan kosten. Veel inwoners van Yerseke waren boos en teleur gesteld toen ze dit nieuws vernamen. "Het enige echte feest in Yerseke draaien ze de nek om, net nu het vorig jaar weer zo gezellig was," werd er gemopperd. Julien Barbé van het organisatieco mité kan er wel om lachen. "Echt Yerseke," grinnikt hij. "Als je vandaag je grote teen hebt gestoten, ben je morgen dood en begraven." Carrie Frederiks Yerseke Toch snapt hij wel hoe het ver haal de wereld in is gekomen: "Er was een intern discussie stuk waarin, om de mensen aan het praten te krijgen, enkele zaken expres wat scherp gefor muleerd waren. Dat stuk is naar de krant gelekt en die discussie werd toen op straat gevoerd in plaats van binnen de vereniging. De insteek van het verhaal was de mossel weer centraal te stel len. Het plan was om rondom de haven alle mosselevenemen ten te organiseren en de kermis te verplaatsen. Maar dat laatste was onbespreekbaar vanwege de overlast voor het dorp. Dan wordt al snel de conclusie ge trokken dat-ie dus weg moet." Vorig jaar werden er al enkele veranderingen in het program ma doorgevoerd. Mosselrock en Watch Out werden van Mosseldag losgekoppeld en er werden twee nieuwe elementen aan toegevoegd. Julien Barbé: "MMMeer Met Mosselen, dat is de proeverij, en Mosselwereld zijn beide goed bevallen maar ook alle twee voor verbetering vatbaar. Het Mosselplein is ver huisd naar het parkeerterrein bij de Viskeête omdat het vorig jaar heel erg stropte. Het was er te smal. Bij Mosselwereld vertel- den de kwekers alles over hun werk; van mosselzaadje tot aan de verkoop aan de consument. Dat is volgens mij goed gelukt. Het lag alleen uit de loop, dus Mosselwereld verhuist ook en neemt een stukje van de bra derie in. Die verdwijnt dus niet maar wordt wat kleiner," tac kelt Barbé en passant een ander broodjeaapverhaal om direct over te gaan naar de prijs van het bakje mosselen. Het mosselkoken heeft de afge lopen jaren veel geld gekost en vanuit het productschap wordt de geldkraan alsmaar verder dichtgedraaid. We willen het Het is hard werken bij het bereiden van de mosselen. 'Een bakje mosselen met een stukje brood erbij gaat 2,50 euro kosten. En er komt een frietkraam te staan.' kostendekkend maken. Een bakje mosselen met een stukje brood erbij gaat 2,50 euro kos ten. En er komt een frietkraam te staan" Hardop loopt de organisator het programma na: "De vloot- schouw gaat gewoon door. De ondernemersverenigingen doen in het centrum dezelfde brade rie als anders. De Sportvisser heeft een wat grotere feesttent. Oh ja de taptoe kan 18 augustus helaas niet doorgaan. Daar staat dit jaar de proeverij. Streekproducten Vorig jaar heeft een onder zoek naar de mosseldag uit gewezen dat er op de brade rie 'teveel van hetzelfde' was. Daarom is besloten de bra derie in te krimpen. Julien Barbé: "Daardoor is er ruim te ontstaan voor een markt met streekproducten in de ruimste zin van het woord. Er komt bakker die brood met zeekraal verkoopt; een palingrokerij en een edel smid uit de buurt. Verder is er een stand met Peelander- bier en voor de kinderen is er cup cakes versieren. Niet echt een streekproduct maar wel heel erg leuk." www.mosseldagyerseke.nl Middelburg De Provincie Zeeland is van plan vergunningen aan Rijkswaterstaat Zeeland te verlenen voor het omvor men van het Rammegors naar een getijdengebied. De werkzaamheden kun nen in het najaar van 2012 beginnen en zullen maxi maal 3 jaar in beslag nemen. In het Natura 200£>Tgebied Oosterschelde verdwijnen de slikken, platen en schorren langzaam maar zeker onder water. De oorzaak daarvan is de zandhonger door de Deltawerken. Schorren en slikken zijn belangrijke leef gebieden, met name voor vogels-. Door het getij terug te brengen in het Ramme gors, gelegen in de gemeente Tholen, nemen de slikken en schorren in het Natura 2000-gebied Oosterschelde met minstens 118 ha toe. Ontwerpbesluiten voor een vergunning Natuurbescher mingswet 1998 en een ont grondingsvergunning voor de omvorming van het Ram megors liggen zes weken ter inzage. Om zilte slikken en schor ren te realiseren zal er in de Krabbenkreekdam een waterdoorlaat gebouwd worden. Deze zorgt ervoor dat Oosterscheldewater het Rammegors tweemaal daags gecontroleerd in- en uitstroomt. In het Rammegors zelf zal eerst de begroeiing worden verwijderd en wordt de bo dem afgegraven. De beste dermatologen \|an Nederland (weekblad Elsevier; behandeling van alle huidziekten, huidkanker, spataderen. Alleen op verwijzing van de huisarts. Behandelingen worden via de zorgverzekeraar vergoed, Svoor cosmetische huidbehandelingen zoals anti-rirripelbehandelingen en huidverjonging: Rimpelfilling met hyaluronzuur Restylane Botoxbehandelingen CÖ2-Fractional laser Verder alle laserbehandelingen tegen overbeharing, couperose, pigmentvlekken, huidoneffenheden, kleine spatadertjes en nog veel meer Hiervoor is geen verwijzing van uw huisarts nodig, cosmetische behandelingen worden niet vergoed. voor aanvullende huidbehandelingen zoals acne, manuele lymfedrainage, litlekenbehandeljng, camouflagetheiapie. Huidtherapie wordt meestal vergoed. Profiteer nu tijdelijk van 15% subsidie op VerdegroSolar® zonnepanelen! Setprijs€999,- -15% subsidie Uw totaalprijs incl. 15% subsidie* 3 zonnepanelen 1 omvormer aansluitmateriaal plug-and-play Bestel online of bezoek onze showroom: Munnikënheiweg 59, Etten-Leur Open op werkdagen van 09.00-16.30 uur zaterdag van 09.00-13.00 uur 'Kijk voor meer informatie op www.agentschapnl.nl

de Faam | 2012 | | pagina 7